4 ÇOCUK VE 1928 MODEL BİR ARABAYLA 16 YILDIR DÜNYAYI GEZEN ZAPP AİLESİ TÜRKİYE’DE!!!

☞YAZIYI OKUMADAN ÖNCE YUKARIDAKİ VİDEOYU İZLEMEYİ UNUTMAYIN.☜

Yaklaşık 2 hafta evimizde dünyanın en özel ailesini ağırladık. 4 çocuklarıyla birlikte, 1928 model bir arabayla ve sabit bir gelirleri olmadan gezen Zapp ailesi hepimizin ağzındaki klasik para, çocuk, iş bahanelerine meydan okuyan bir hayat yaşıyor. İnanılmaz hikayelerle dolu, çok ilham verici bir hayatları var.
 
YOLA 2 KİŞİ ÇIKMIŞLAR  
Herman ve Candeleria 16 yıl önce yola çıktıklarında 2 kişilermiş. Çocuklar yolda doğmuş, yolda büyümüş. Kimisi hastanede, kimi ebeyle. Bir ülkede konuşmayı, diğerinde emeklemeyi, öbüründe yürümeyi öğrenmişler. Herman ve Candelaria yola çıkmadan önce çat pat İngilizce konuşuyorlarmış. Ne de olsa insan olmak evrenseldir diyip yola çıkmışlar.

zapp-ailesi-klasik-araba
 
NASIL GEÇİNİYORLAR?
Aslında yola çıktıklarında planları sadece 6 ay yolda olmakmış. Arjantin’den başlayan Alaska’ya giden bir yolculuk planlamışlar ve tüm birikimleri 4000 dolarmış. Nitekim 6 ay sonra hala Latin Amerika’dalarmış ve hala yola devam etmek istiyorlarmış. O noktada tüm paralarını bitirmişler, hatta geri dönmeye yetecek kadar bile paraları yokmuş. Şu an üzerinden 16 sene geçmiş ve hala yoldalar. Nasıl geçindiklerini, çalışmadan 16 yıldır gezebilmelerinin sırrını en yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 
1928 MODEL BİR ARABAYLA GEZMEK?
Sırasıyla önce Amerika kıtasını, sonra Asya ve Okyanusya, sonra Afrika’yı gezmişler.

zapp-ailesi-216 sene önce, yola ilk çıktıklarında

 16 senedir geziyorlar ama daha 3 hafta önce (Ocak 2015) İstanbul’a vararak Avrupa’ya ilk kez ayak bastılar! Öyle derin ve yaşaya yaşaya geziyorlar gittikleri yerleri. 1928 model bir arabayla gezmek de yavaşlatıyor tabi: Genelde saatte 30-40 km bir hızla gidiyorlar. Eğer yol şartları iyiyse, yapabildikleri maksimum hız saatte 60km. Bir aceleleri de yok, çünkü hayatı kaçırmıyorlar zaten.

Arabanın 1928 model ve eski teknoloji olmasına bakmayın! Onunla çöl de geçmişler, buzul da! Onları şimdiye kadar 60 ülkeye taşımış. Hatırı sayılır sayıda yolda kaldıkları da olmuş tabi. 🙂 Yola çıktıklarında araba tamirinden de anlamıyorlarmış. Onu da İngilizce gibi denize düşerek öğrenmişler.
 
SİZ DE ONLARA EVİNİZİ AÇIN!
Sorduğunuzda, “Bu bizim başarımız değil. İnsanların katkısıyla mümkün oldu herşey” diyorlar. Çünkü gittikleri her yerde onları hiç tanımadan kapılarını açan insanlar var. Biz de onlardan biriyiz. İstanbul’a geldikleri ilk gün onlarla tanıştık. Henüz kalacak yerleri yoktu. Dedik gelin bizde kalın. 2 haftaya yakın bizim konuğumuz oldular. Şu ana kadar 1500 evde uyumuşlar!

ÇOCUKLARIN EĞİTİM?
Bu onlar için çok hassas bir konu. Cevaplarını videoda bulabilirsiniz.

 

☞EN ÜSTTEKİ VİDEOYU İZLEMEYİ UNUTMAYIN!☜

zapp-ailesi-fillerle

MÜTHİŞ HİKAYELERİ VAR!
Tahmin edersiniz ki inananılmaz hikayeleri var. Amazon kabilelerinden iki yerliyi ikna edip, arka tekerler bir sala, ön tekerleri bir sandala gelecek şekilde arabalarını iki el yapımı sandala yükleyerek 2 haftada Amazon’u geçmişler, yol boyunca pirana avlayıp yemişler, fillerin arasında kamp kurmuşlar, Afrika’da eşyaları çalınmış, vs, vs…

 
 
 
AŞAĞIDAKİ SORULAR VİDEOLARDAKİLERDEN BAMBAŞKA SORULAR. VİDEODA HAYAT HİKAYELERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

zapp-ailesi-bebek

Ne zaman ve nerede doğdunuz?

Herman: Haziran 1968
Cande: Mayıs 1970, Buenos Aires, Arjantin
Pampa: Haziran 2002, ABD
Tehue: Mart 2005, Arjantin,
Paloma: Kasım 2007, Kanada
Wallaby: Mart 2009, Avustralya
 
zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-3

Bize çocukluğunuzu anlatır mısınız? Büyüdüğünüz yer hakkındaki en ilginç şey nedir?

Cande: Ben bir çiftlikte büyüdüm. Ailenin bağımsız çocuğuydum. Ailem bizi çiftlikte olabildiğince özgür bırakırdı. Kardeşlerimle beraber bütün gün dışarıda oynardık ta ki annem öğle yemeği için zili çalıncaya kadar. Oynarken birbirimize göz kulak olurduk böylece sorumluluk almayı çok erken öğrendim. 2 aylık yaz tatillerinde her zaman kuzenlerimde ve arkadaşlarımda kalırdım. Eve her geri döndüğümde babam aynı soruyu sorardı “Beni özledin mi kızım?” ve ben nasıl yalan söyleyeneceğini bilmiyordum! Bu yüzden cevabım hep “Hayır” olurdu ama onun “Evet” yerine bu cevabı tercih edeceğini biliyordum. Küçüklüğümden beri seyahat etmekten çok keyif alırım.
 
zapp-ailesi-4-cocuk

Nasıl bir aileden geliyorsunuz? Kardeşleriniz var mı? Anneniz ve babanız nasıl insanlar?

Herman: 10 yaşıma kadar tek çocuktum sonra bir erkek kardeş ve iki kız kardeşim oldu. 9 yaşıma kadar büyükbabam ile onun çiftliğinde yaşadım. Daha sonra annemle yaşamaya başladım. Babamı 18 yaşımdayken San Francisco, ABD’de tanıdım. Babam hayatı boyunca bir yerden başka bir yere dolaşmak zorunda kaldığı için seyahat etmekten nefret ederdi. Savaş sırasında Polonya’dan Almanya’ya …. İngiltere’ye, Arjantin’e ve nihayet ABD’ye gelmişti ….

Cande: Ben dört çocuğun en küçüğüyüm ve doğumum ailem için sürpriz olmuş. En büyüğümüz abim ve benden büyük iki kız kardeşim var. Babam bir doktor, çok akıllı ve ciddi bir insandır. Annem ise ev hanımıydı ve uyumlu biriydi. Babam tatil için hep aynı yere giden insanlardandı. Hayal kırıklığına uğramaktan korktuğu için hep aynı otele giderdi. Ama annem, ben ve kardeşlerim hep değişiklik peşindeydik ve yeni yerler denemek isterdik.
 
zapp-ailesi-piramit

Eğitim durumunuz nedir? Yollara düşmeden önce hangi işle uğraşıyordunuz?

Herman: Çok büyüleyici bir konu olmasına rağmen iktisat okumayı yarım bıraktım…. ama… ne öğrenirseniz öğrenin hayat iktisattaki gibi işlemiyor! Buna bayılıyorum! Benim Fiber optik ağları ile ilgili bir şirketim vardı. Tutkum olduğu için bu şirketi kurmadım. İyi kazandıran bir iş olduğu için kurdum.
 
Cande: Ben Zooteknik mühendisiyim, yani ürünlerinden yararlanılan hayvanların üretimi ile ilgilenirdim. Ayrılmadan önce Arjantin’in başkentinde yaşıyorduk ve babamın işyerinde onun asistanlığını yapıyordum.
 
zapp-aile

Sıradan bir hayatı geride bırakıp dünyayı gezmeye nasıl başladınız?

Herman: Cevabı sen söyledin … kim sıradan bir hayat ister ki.
Cande: Bu benim hayalimdi. Seyahat etmek hep tek hayalim oldu. Yolculuğa başladıktan sonra ise dünyayı gezmek en büyük hayalim oldu. İlk adımı atmak çok zordu. Ama başladıktan sonra bunu daha önce yapabileceğimizi fark ettik. İlk adımı atmaktan o kadar korkmuştuk ki hayalimizi 4 sene ötelemiştik.

Biz başka fırsatlar aramıyorduk ya da bir şeyden kaçmıyorduk. İyi bir hayatımız vardı, harika bir evlilik, iş, araba, güzel bir ev… ama hayatımızda hep bir şeyler eksikti … Bu bizim hayalimizdi.
 
zapp-ailesi-denizde

Bir idolünüz var mı? Hayatınızda size ilham veren veya dünyayı keşfetmeye teşvik eden birileri oldu mu?

Herman: Dedemin hayatı buna güzel bir örnek olurdu. … O büyük bir gezgindi. Yolların olmadığı zamanlarda at üzerinde seyahat ederdi veya öküzlerin çektiği arabalarla nehirleri geçerdi…
Cande: Pek sayılmaz. Sanırım benim ilham kaynağım dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş macera filmleriydi.
 
zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-6

Hayatınız nasıl bir araba ile dünya dolaşmaya dönüştü? Klasik bir araba ile seyahatinizin hikâyesi nedir?

Herman: Arabanın kendisi çıkageldi! Yola çıkmadan üç ay önce birisi bana bu arabayı teklif etti … Gördüm ve aşık oldum… Kalbimin sesini ne zaman dinlesem hep doğru yolu bulurum.

 

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-7Everest’te

“Spark Your Dreams” (Hayalinizi Ateşleyin) adlı kitabınızın arkasındaki fikir nedir? Ne zaman ve neden maceralarınızı yazmaya karar verdiniz?

Herman: Fikir ne miydi? …Paylaşmak …
 
zapp-ailesi-cocuklar

Hep kaderinizde daha büyük bir şey yapmak olduğunu mu hissettiniz?

Herman: Hepimizin kaderinde büyük bir şey vardır! Ama bazılarımız için bir aileye sahip olmak büyük bir şey değildir… Sadece basit ve normaldir… Büyüğün ne olduğu ile ilgili herkesin farklı bir bakış açısı var… Ama bunları karşılaştırmamak gerekir… Hayalinin peşinden giden herkes hayatın anlamını bulan bir insana dönüşür.

Cande: Hayır. Evimizi ilk terk ettiğimizde 6 aylığına Alaska’ya seyahat edip eve geri dönmeyi planlamıştık. Şimdiyse bu bizim yaşam biçimimiz olduğu için yolculuğun boyutunu ve insanlar üzerindeki etkilerini fark etmiyorum. Resimlere baktığımda, haritada geçtiğimiz yerlere baktığımda, kitabımızı gördüğümde veya insanlar bize onların ilham kaynağı olduğumuzu söylediklerinde farkına varıyorum.

Seyahatimizdeki odak noktamız bir sonraki şehre nasıl gideceğimizdir, oraya vardıktan sonra, bir sonraki şehre nasıl varacağımızı düşünürüz, sonra sıradaki ülkeye, sonra da bir sonraki kıtaya! Eğer büyük yolculuğa odaklanırsak korkabiliriz ve evimizi asla terk etmeyebiliriz.

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-4

Kişisel alan sorunları ile nasıl başa çıkıyorsunuz?

Cande: Eve geri döndüğümde bana ait olacak bir sürü kişisel alan ile ne yapacağımı bilemiyorum! Aileme ihtiyacım var ve onları seviyorum!! Onları çok özleyeceğim. Onlarla birlikte o kadar kaliteli zaman geçiriyoruz ki birkaç saatliğine ayrı kaldığımızda onları hemen özlüyorum.

Gördüğümüz kadarıyla, seyahat etme, dünyayı keşfetme ve hayat tarzı konularında aynı coşkuyu paylaşıyorsunuz. Eğer eşiniz sizin görüşünüzü paylaşmasaydı? Hala bunu yapar mıydınız?

Cande: Evet. Eğer gerçekten bu partnerimin hayaliyse ve bunu gerçekleştirirken mutlu olduğunu görürsem yapardım.

Tabii ki bir ekip olarak çok daha iyi ama bu hayat tarzının tek başına da yapılabilir olduğunu düşünüyor musunuz?

Cande: Tek başına yapılabilir ama bence zor olur. Çok istekli olmanız lazım. Bir takım olduğunuzda, biriniz gününüzde değilse diğeri motive edecektir. Yalnız gezginlere gerçekten hayranım.

zapp-ailesi-araba

Tüm yolculuğunuzu düşündüğünüzde En stresli / komik / tehlikeli an neydi?

Cande: Benim için en stresli an arabamızı Endonezya’dan gelen bir gemiden indirdiğim andı. Ben Malezya tarafında arabayı indirmek için bekliyordum. Çok stresliydim çünkü Herman yoktu ve hiç bilmediğim kalabalık bir limanda dört küçük çocuk ile yalnızdım. Bu tip konularla hep Herman ilgilenir. Ama bu sefer arabayı gemiye yüklemek için Endonezya’da kalmıştı. Limanda kimse İngilizce konuşmuyordu ve vinçle arabayı indirirken neredeyse düşürüyordum!

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz
Yukarıda bahsettiğimiz sandala yükleme bu değil tabi ki. Ama bu da yaratıcı çözümlerinden bir tanesi

Dört çocuğunuz var. Çocuklarla seyahat etmenin zorlukları ve avantajları nelerdir? Çocuklarıyla seyahat etmek isteyen insanlar için önerileriniz var mı?

Cande: Eğer çocuğunuz varsa ne kadar inanılmaz bir dünyada yaşadığımızı onlara göstermemiz gerekiyor.

Çocuklarla her şeyin bir rengi var, çok şaşırtıcı heykel veya harabe izliyor olabilirsiniz … Küçük kertenkeleye bile bakmanızı sağlıyorlar… En basit şeyleri fark ediyorsunuz.

Eğer 10 gün içinde 15 yerde olmak zorundaysanız çocuklarla seyahat etmek zor oluyor.

zapp-ailesŞışt!! İçeride Zapplar uyuyor!

Çocuklarınıza uzaktan eğitim vermeyi seçtiniz. Zaman zaman, onların geleceği ile ilgili endişeleniyor musunuz? Ya da onların geleceği hakkında kendinizi sorguladığınız anlar oldu mu?

Onlar bu dünyada yaşamaya herkesten daha fazla hazırlar! Zaten hep buradalar.

zapp-ailesi

Büyük bir ailesiniz. Sıradan bir gününüz nasıl geçer? Aranızdaki görev dağılımını nasıl yapıyorsunuz?

Bir rutinimiz yok …. insanların hayallerinin peşinden gitmesinin tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız… rutini deneyin … öldürücüdür!

zapp-ailesi-7

Maceranız ne zaman bitecek? Hayatınızın sonraki bölümünde ne yapmak istiyorsunuz?

Her seferinde yeni bir hayal lütfen… Şimdiki zamanı yaşarken neden geleceği bilme ihtiyacımız olsun ki. Elimizdekinin keyfini çıkaralım.

zapp-ailesi-1

Çocukluğunuzdan beri birbirinizi tanıyorsunuz. Herman, hiç o zaman, bir gün o kızla evleneceğini, dört çocuğunuzun olacağını ve klasik bir araba ile dünya dolaşacağınız aklına gelir miydi?

Herman: Bu hayallerimin çok ötesinde! Hayatın bana bu kadar cömert davranacağını hiç düşünmemiştim!

zapp-ailesi-herman

Pampa, sen ailenin en büyük çocuğusun. En büyük olmanın zorlukları ve avantajları nelerdir?

Pampa: Zorluk mu? Belki kaybolmam ya da benim sorumluluğum altında bir kardeşimi kaybetmek olabilir ama böyle bir şey hiç olmadı. Ama bir saniye, bir keresinde ben ve kardeşim nehirde kano ile gezerken kaybolduk çünkü yanlış yerden dönmüştük. Bir kere de şehirde kaybolmuştum… Çok korkutucuydu.
 
zapp-ailesi-araba-ile<

Hiç senin için çok “sıkışık” oluyor mu?

Pampa: Hayır, kucağımda bilgisayardan film seyretmediğim sürece sıkışık hissetmiyorum.
 

Kendini yaşıtlarından farklı hissediyor musun?

Pampa: Pek sayılmaz. Genellikle aynı oyunları oynuyoruz ve aynı şakaları yapıyoruz. Ancak birçok kez anlatacak daha çok hikâyem var gibi hissediyorum.
zapp-ailesi-4
KISA KISA

En Sevdiğiniz Atıştırmalık: Çikolata! Dondurma! Ve pizza!

En Sevdiğiniz Etkinlik: Dağ yürüyüşleri

Favori Yeriniz: Çocuklar için su parkları, eğlence parkları ….

En Gururlu Anınız: Yolculuğa ilk adım atışımız

En Sevdiğiniz Müzik: Folk müziği

Seyahat Etmekten Hoşlandığınız Yer: Ufka yolculuk!


ZAPP AİLESİNİ NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ?

Facebook: Herman E Zapp
Websitesi: sparkyourdream.net
 

ZAPP AİLESİNE NASIL DESTEK OLABİLİRSİNİZ?

– Türkiye’deki yolculukları boyunca şehrinize gelirlerle evinizde misafir edebilirsiniz.
– Kitaplarını satın alabilirsiniz: Spark Your Dream

Spark-your-Dream-Book


 

zapp-anons

BUNUN GİBİ HAYAT HİKAYELERİ İLGİNİZİ ÇEKİYORSA:

Sitemizin EVDE YOKLAR bölümünde bunun gibi enteresan başka hayat hikayelerini de bulabilirsiniz!

PEKİ BİZ KİMİZ?

Biz Duygu ve Bilgehan. Zapp ailesi gibi hayallerinin peşine düşmüş insanlarız. Ölmeden önce yapmak istediğimiz şeyleri bir bir yapıyoruz. Bu süreçte birçok insanın bizimle aynı hayalleri paylaştığını fark ettik. Onlara da bir faydamız olsun diye  Biz Evde Yokuz‘da bunları nasıl yaptığımızı, tüyolarımızı, ve bilmeleri gereken herşeyi derleyip yayınlıyoruz. Sizin de çok işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz. 😉 Kimiz, ne iş yaparız, neden böyle birşeye soyunduk merak ediyorsanız Biz Kimiz‘e bir göz atın deriz.

Zapp ailesiyle tanışmamıza vesile olan www.benimlegez.com‘un sahibi Oya’ya çok çok teşekkürler 🙂

354 Comments

 1. Çok güzel bir tesadüf 🙂
  2015 yılında Etiyopya’daki demir-yolu projesinde çalışıyordum. Bir gün şantiye geri dönüş yolunda araç sürerken yolun kenarında duran bu eski model aracı görmüştüm. Yaklaşık 500 metre gittikten sonra ani bir karar ile en azından bir-iki poz almak için geri dönmüştüm. Aracın yanına geldiğimde hanımefendi ile yaklaşık 10 dakika süren muhabbetimiz sonrası, beyefendi aracın altındaki işlemini bitirip muhabbetimize ortak oldu. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsam 3 çocukları vardı ve hepsinin seyahat esnasında doğduğunu söylemişlerdi. Aracın arka kısmı salon salamanje hani 🙂 çocuklar oyunlarını kurmuşlar kafalarını bile kaldırmamışlardı. Elimden geldiğince, yardım alabilecekleri mekanikçiler için yakın kasabaları kendilerine işaretleyip vedalaşmıştık. Görünce çok mutlu oldum. Şans 🙂

 2. Merhabalar,

  Aklınızdaki büyük resmi çok merak ediyorum. Anladığım kadarıyla, hayallerinizinizin peşinden gittiniz ve bunun sonucunda kendi mutluluk alanlarınızı oluşturdunuz veya oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bu sayede de insanların hayatlarına dokunduğunuzu anlayıp hayat amacını bulmuş oldunuz. Türkiye’de bir evde yoklar ağı kurup insanların hayatlarını daha çok sorgulamalarına vesile olmak istiyorsunuz.

  Farkındamısınız, yeni bir akım başlatıyor olabilir misiniz? Tamam bir kaç genç sizin gibi dünyayı gezip hayallerini yaşıyor ama sizler de sanki daha farklı bir bilinç farkediyorum. Bu işin bilincindesiniz, kitap okuyup, hayatı anlama çabanız hayat boyu devam etsin.

  Sadece şu soruyu sormama müsade edin lütfen, büyük resimden beklentiniz insanların bireysel mutluluğunu, kitlesel mutluluğa çevirip, hayatı hayallerinizle yaşamak mı? Göremediğim noktaları aydınlatın lütfen, daha derin düşünmeme yardımcı olur musunuz?

  Hayatın üniversite noktasındayım. Sistem bizi girdap gibi içine çekiyor ama en azından girdabı farkettirdiniz. Girdabın dışına çıkmak gerçekten çok zor. Büyük resimden “step-by-step” bir yolculuk planı bekliyorum, hatta insanlara işler sunmanız hatta böyle yaşayan 100.000 insanın birbirleri ile iş yaparak para kazanabileceği bir adım adım anlatılmış bir sistem. Benim büyük resimde değerli bulduğum bir nokta. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  Dediğim gibi, iyiki varsınız.

  1. Tekrar selam Tuğberk,

   Büyük resimi biz de hala arıyoruz. Aklımızda toplumda dönüşüm yaratmaya dair birkaç proje var ama hiç birisi için şu an gerekenleri bir araya getirebilmiş değiliz. Daha fazla bireyler arası paylaşım yaratmak istiyoruz. Bakalım…

 3. Memleketim Nevşehir’de otobüsle yolda iken karşı yönde bu arabayı görmüştüm. Fakat gördüğüm zaman bilgim yoktu, sonradan böyle bir şey olduğunu öğrendim.

 4. bu gönderiyi 2016 ekim ayında okuduğuma inanamıyorum. ilham veren bu aileyi karsta ağırlamayı çok isterdim.

 5. internet üzerinden para kazanma işlemini nasıl yaptıklarını anlamadım , açıklayabilirseniz sevinirim
  bende çok yakın zamanda karavanım ile dünya turuna çıkmayı düşünüyorum ama yakıt ve yemek masraflarını nasıl karşılayacağımı bilmiyorum.

  1. Vay!!!! Harikasın Abdulkerim! Heyecanla haberlerini bekliyoruz o zaman 🙂

   Bir kitap yazmışlar, onu Amazon.com’da satıyorlar. İnternet üzerinden tek gelirleri bu. Bir de gittikleri ülkelerde konuşmacı oluyorlar. Tabi 16 yıl bunu yapınca dinlemek isteyen çok çıkıyor.

  1. Keşke konuşmaları olduğu zaman keşfetmiş olsaydınız onları tanışmış da olurdunuz 🙂

 6. istanbul yedikulede 100 yıllık bi evde kalıyoruz evimiz 3 katlı yer açısından hiç bi sıkıntısı yok evdeki herkes ingilizce biliyor. onları evimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız

 7. ZAPP ailesini çok taktir ediyorum ESKİŞEHİR de misafir edebilirim yolları düşerse dil açısındanda sıkıntımız olmaz

 8. Yaaa bu zapp ailesinin takipindeydim benim oldugum ilceden gecti..kirklareli-vize.den Konaklama icin yazicaktim baktim benim gibi dusunen cok kisi gordum bu sayfayi takipe aldim artik..bende ailemle misafir etmek isterdim yine buraya yolu dusenleri agirlamaktan deneyimlerini paylasmasindan memnun olurum..zira benimde ilerde dunya turum olucak ilk hedef bisikletle bir ay sonra canakkale-marmaris arasi turla..hayallerimin ilk adimini atiyorum insallah..beni agirlamak isterseniz faceden iletisime geceli..vizeli gezgin gezegen..

  1. Süpersiniz 🙂 hele ki bisikletlisiniz umarız o gün geldiğinde biz de sizi dünya turunuzdan takip ederiz 🙂

 9. Bu süper aileye hayatı boyunca sağlık mutluluk ve başarılar dilerim saygilarimla

 10. Ben almanya´nin Freiburg im Breisgau sehrinde kalan bir turk vatandasiyim.Yasim 22 ve 3 seneden beri bir hayale sahbim.Dunyayi gezmek bu ailenin yaptigi gibi eger onlarin yolu olurda buraya duserse onlari kendi evimde agirlamaktan cok mutluluk duyarim.onlarn bilgileriyle kedime yeni bir haritasi cizebilirim

 11. KONYA’da ikamet ediyorum onlari agirlayabilirim adres:
  37°56’42.0″N 32°29’46.6″E

 12. maalesef kendilerini ağırlayabileceğim bir evim yok fakat Eskişehir’e gelirlerse kendileriyle şehri gezmek ve vakit geçirmek isterim.

 13. Selam,
  Bugun kendilerini Kocaelinde gordum resimlerini size Facebooktan gonderdim.
  Kendileri ile selamlastik el sallastik 🙂 Sizin konferans hakkindaki tarihiniz ve yer belli mi? Mutlaka gelmek istiyorum.Bizi konferans hakkinda aydinlatirsaniz sevinirim.
  Tesekkurler 🙂

 14. Yolunuz Uşak’a düşerse, Uşak’ta seve seve misafir edebilirim. İyi günler diliyorum 🙂

 15. You got a new home in Ankara. Is it the 1501th or 15001th ?:) We would be so happy if you be guest to us..

 16. We are living at İzmir. We are dentist. Gira Mundo and Letisia came to our house for two days. It was very interesting time for us. If you have time we would be glad to be with you.

 17. İnanmadım.Öncelikle,1928 model bir arabanın civatasını,farının bir ampulünü bulamazsın.O arabanın eşini arasan müzede zor bulursun.Kimi kandırıyorlar?
  O araba sürücü deyimiyle yakıtı içer.Bunların parası da yokmuş..
  Ayaklarımız biraz yere basmalı.. Uydurmanın da bir sınırı olmalı..

 18. Hey Zapps, I would like to host you if you like to travel through our small town Nazilli (which is quite close to Pamukkale and Ephesus, located in the mid of those two). I have plenty food and friendship to exchange with your stories. And also being part of your adventure even a little bit may be tremendous… Good luck and safe trips…

  1. Merhaba simdi burdan gectiler..bende faceden takip ediyordum zaten buraya kayitliydim yorumlari okudum sizede bilgi vereyim istedim vizeden 20 dakika once gectiler

 19. Merhaba, hayata bakış açıları beni çok etkiledi onlarla tanışmayı ve Bursa’yı gezdirmeyi ve evimde misafir etmeyi çok isterim. Selamlar

 20. You have a house at acıbadem-istanbul. We are a family with 3 kids. 2 are 15 years old girl and the other is 10 moths baby girl. Please come to us just for talk, eat, drink and rest.

  1. Maalesef Çanakkale’den ayrıldılar ancak dönüş rotalarında belki denk gelebilirler. Programlarını biz de tam bilmiyoruz.Her şey yolda şekilleniyor 🙂

 21. Dear Wallaby,
  My name is Derin and I am 4 years old. We live in Bolu. My mom showed me videos of you and your family and I asked dad to write you this message to invite you and your family to Bolu. It is a nice small town surrounded by gorgeous mountains and forests. Grandpa and grandma has a cottage up in the mountains where we can stay and play with snow in the winter, fly our kites or take a hike in the forest with my dad when the spring comes. Oh there will be lambs other cute animals to play with too:) I know you are receiving a lot of invitations and I hope you can make it to Bolu so we can meet and make friends! (Please write to my dad: fatihtemel93@yahoo.com)

 22. Wè would like to host you all at our house in kars.pls contact us☺ Wè hope to see you here..

 23. Biz bitlisin şirin ilçesi tatvandayiz. Van Gölünün kıyısında Nemrut dağının eteğinde ilçemizde seve seve bu güzel aileyi ağırlama isteriz. Başımız gözümüz üstüne. .. reyhankus@yahoo.com

 24. Merhabalar; çoğu insanın hayal bile edemeyeceği bu geziyi ailesiyle beraber yapıyor olması mükemmel…Söyleşiyi dinlerken ders alınması gereken o kadar güzel şeyler söyledi ki gözyaşlarımız zor tuttum.Bu güzel aileyi eşimle beraber ağırlamak isteriz.Hayallerine ve hayallerimize ufakta olsa katkıda bulunmak isteriz…kuş cennetine 2 km yakınız…
  very nice come on in Izmir 🙂 2078024@gmail.com

 25. Merhabalar 🙂 İstanbul – Üsküdar’ da da bir evleri var. Bende hem yurt dışı seyahatlerimde couchsurfing ile başkalarının evlerinde kalıyorum hem de misafirleri evimde ağırlıyorum. Uzun zamandır takip ettiğim bir aile.. size de bilgileri paylaştığınız için ayrıca teşekkürler..

  İstanbul’a geri döndüklerinde mutlaka bekliyoruz.

  https://www.instagram.com/denislis/

  Sevgiler,
  Deniz

 26. Hi! I live with family in Ankara and study university in Ankara.I am affected positively and ı make my dreams. Really,, we are honored to welcome.I wanna to spend time one or two days .please I want to REALLY. I know that be brave enugh to dream ”my principle idea” ı want to take as example . 🙂

 27. Tokat/Merkez
  Merhaba, güzel yolculuğunuzu ve maceralarınızı heyecanla takip ediyoruz. Yaptığınız bu yolculuk birçok insana ilham ve umut kaynağı olmakta. Bu güzel şehirde sizleri
  dünyanın en büyük ve görkemli mağaralarından Ballıca Mağarasını, Anadolu’nun yüzyıllardır kaynayan kültüründen esinlenen Yöresel Yemeklerini ve Kaz Gölünde gün batımının güzelliğini izlemeye davet ediyoruz.

 28. İzmir Menemen
  Mutluluğu arayan ve hayallerinin peşinde olan bu aileye hayata hep olumlu gözlerle bakan Cevdet Deniz ve kızımı Nil olarak evimizi açmaktan zevk duyacağız.
  En kısa sürede bekliyoruz kendilerini

 29. I would like to host you in Ankara with great pleasure 🙂
  Sure not as much as you, but i am a world traveler as well 🙂

 30. Bolu / Merkez
  Erkek arkadaşımla aynı apartmanda iki dairemiz olduğu için, bir evimizi onlara açarak, Zapp ailesini seve seve, guzel dogamiz, guzel yemeklerimiz ve tabii ki guzel müziğimizle misafir edebiliriz.

  Biz de onlar gibi dünyanın her yerinde, her dakika yeni bir şeyler öğrenmek ve ogrendiklerimizi paylaşmak için yaşıyoruz.

 31. yeniden merhaba. mesajımı facebooktan buraya da alıntılıyorum. hazırladığınız videoyu ailemle izledik ve çok etkilendik. kayseri’de ünv. öğrencisiyim. şu an ailemin evinde yani eskişehir’deyim. eğer zapp ailesinin planlarına uyarsa; ayın 20sine kadar eskişehirde kalacağım. bu süre zarfında eskişehirde ailemle beraber, 20sinden sonra ise her hangi bir zamanda kayseride kendi evimde ağırlamaktan mutluluk duyarım. yolları açık, hayalleri gerçek olsun. ^^

 32. Merhaba biz esimle izmir sasalida oturuyoruz. Benim korkularimdan dolayi yapamadigimizi onlar yapiyor bu sahane insanlari Izmirde ve evimizde agirlamaktan mutluluk duyariz.

 33. Merhaba, 700binkm olarak bisikletle dünyada yolculuklar yapıyoruz, istanbul kozyatağında diledikleri kadar ağırlamaktan keyif duyarız, dünyayı ve hayatı paylaşalım..

 34. İstanbul da evimizde Zapp ailesini misafir etmek isteriz. Bizim de 2 kızımız var (6,5 ve 4 yaşındalar). Kalacak yer isterlerse bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

 35. Merhaba,
  Ankara’da 2007 doğumlu oğlumuz ve eşimle birlikte geniş bir evde yaşıyoruz. Bu ailenin anlatacaklarını dinlemek ve onları ağırlamaktan mutluluk duyarız

 36. zapp ailesini bodrum’a bekleriz… evliyim 2 çocuğum var… onları ağırlamaktan mutluluk duyarız…

 37. Merhaba Adanada sehir karmasindan uzak sakin bahceli bir evde yasiyoruz iki kopegimizle. Ailemizi agirlamaktan mutluluk duyariz

 38. Sizi arkadaşım Zeyneple birlikte idolümüz olarak görüyoruz o yüzden sizi ağırlamaktan memnun oluruz.
  Antalya/Manavgat

 39. merhaba ben ve eşim izmirde yaşıyoruz.Zapp ailesinin benzeri bir hayalimiz var.İzmir’e gelmek isterlerse onları misafir etmeyi ve hayalimizi gerçekleştirmek için gereken özgüveni onlardan elde etmeyi çok isteriz.05074048580 telefonum.

 40. Merhaba biz İstanbul’da yaşıyoruz ve evimiz zapp ailesine her zaman açık… 2 yaşında bir kızımız var ve YOL kenarında duruyoruz bir süredir… YOLa çıkmanın önemini ve çıktıktan sonra açılacak kapıları hissediyor ve niyet ediyoruz… Sürünün dışına çıkmak için belki bir cesaret olurlar bize….Canı gönülden misafir etmek isteriz zapp ailesini

 41. Merhaba ben de Kastamonudayım, öğrenciyim. Buraya uğrarlarsa elimden geldiğince yardım etmekten mutluluk duyarım 🙂

 42. Merhaba! Öğrenciyim, kendilerini tarihler uygun olursa hem İstanbul’da hem de Ankara’da ağırlayabilirim.
  Sıcak yatak, tavşan kanı çay ve madem folk seviyoruz; güzel müzik eşliğinde seyehat hayallerime ortak olmak ve bana bu konuda ilham vermek isterseniz buyrunuz geliniz efendim, otoparkı da hallederiz^^

  1. Oh bizim bile gelesimiz geldi siz böyle anlatınca 🙂 Çok teşekkür ederiz Zapp Ailesi adına 🙂

 43. İzmir Torbalı’da oturuyorum sadece annem ve ben variz. İzmir ve aydın cevresini gezmek icin geleceklerse ki gelsinler cooook Mutlu olurum ağırlamaktan

 44. Merhabaaaaa 🙂
  Kızımla aynı hayelin peşindeyim bir süredir ve belki tecrübeleri cesaret katar bize :))
  Trabzonda da bir evleri var seve seve ağırlamak isterim 😉

 45. Merhaba.
  Eskişehir Odunpazarı Belediyesi olarak Eskişehir’de ağırlamak ve söyleşi/imza günü yapmak istiyoruz.

 46. Öncelikle Çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim .fakat 4000 dolarla başlayıp PARASIZ eski bir arabayla sadece benzini düşünsem ve 6 kişilik bir aileyle çok zor gibi hatta imkansız geliyor ben motosikletle karadeniz turu yaptığımda benzin bile bayağı para tuttu

 47. Hola! Zapp Ailesi’nin konusma etkinligine katılmak isterim. Ne zaman ve nerede olacak?

 48. İstanbul’dan merhaba, kendilerini arjantinli gezgin bir arkadaşım sayesinde geçen sene tanıdım ve takip ediyorum. Bisikletle istanbul-uzakdoğu turunu yeni tamamlamış şimdi latin amerika turu için hazırlanan gezgin bir adamın kendince gezgin ablası ve annesiyiz. kendilerini istanbulda ağırlamak ve konuşma programlarına katılmak isteriz.

 49. Ankara’da yaşayan 6 aylık evli bir çiftiz. Güzel enerjilerini evimize de yaysınlar, çok mutlu oluruz 🙂 Sevgiler..

 50. Merhaba.cok etkileyici bir hikayeleri var.saglik ve huzur dolu yolculuklarinin devamini dilerim.Ankara da 2 cocuklu bir aileyiz. evimizde misafir etmek ve kendilerini akrabalarimizin yasadigi ipekyolu uzerinde bulunan Beypazarina götürmek isteriz.selamlar.Suleyman Keloglu. skeloglu@gmail.com

 51. Kütahya Tavşanlı ilçesinde Zapp ailesini ağırlamaktan mutlulu duyarız.

  39.549021, 29.492857

 52. Merhaba sevgili aile ben ankarada yaşıyorum.Sizleri ağırlamakdan mutluluk duyarım sizi Ankaramızın en güzel yerlerini gezdiririm.

 53. MErhabalar İstanbul’dan

  Kendileri buradayken onları İstanbul’u gezdirmeyi isterim. Sultanahmette uzun süre çalıştım iyi derecede İspanyolca biliyorum

 54. Merhabalar Karabük Safranbolu’da memur olarak çalışıyorum 🙂 tek başıma kalıyorum, Safranbolu’yu ziyaret etmek isterlerse elimden gelen yardımı göstermek isterim kendilerine 🙂

 55. Merhaba ben Bursa’da ailemizi agirlayabilirim. Biz de iki kızımızla geziyoruz. Türk toplumu çocukla gezme işini pek sevmiyor malesef. Ben de çocukla da gezilebilecegini sitemde aktarmaya çalışıyorum. http://www.gezgincografyaci.com . Ben Coğrafya öğretmeniyim. Ailemize Bursa’nın tarihi yerlerini ve doğasını göstermek isterim. Uludağ’ı görmeden gitmeleri büyük kayıp olur. Onları ağırlamak beni çok sevindirir. Hazır tatildeyiz. Haber bekliyorum. Iyi günler.

 56. Merhaba Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden yazıyorum. Biz de bu aileyi Ekodanitap Natural Life ‘da (www.ekodanitap.com) ağırlamak isteriz. Sevgiler

 57. Merhaba,

  Biz Amsterdam’dan yazıyoruz. Avrupa seyahatleri sırasında Hollanda- Amsterdam’a gelmeyi planlarlar ise bize bekleriz 🙂

  Şehir merkezinde bir evimiz var. Eşim seyahat delisi biridir ve deneyimlerini dinlemeyi çok isteriz. Ne zaman isterlerse ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

  Sevgiler,
  Bahar Family

 58. merhaba, fransa’dan yaziyorum avrupaya geçeceklerini duydum, yollari düserse umarim düser 🙂
  Aix en Provence ‘a beklerim.

 59. Merhaba! Çanakkale’de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım ve doğma büyüme Çanakkaleliyim. Ailemle Zapp ailesini misafir etmeyi çok isterim. Çanakkale’de gezilecek çok güzel yerleri var onlarla birlikte birşeyler yapmak çok hoşuma gider. Çocuklarla çok iyi anlaşıyorum onların hayat hikâyelerini dinlemek çok isterim.
  Çanakkale’ye yolları düşerse seve seve bekleriz :’). Sevgilerimle…

  1. Çanakkale bizim de favorilerimiz arasında 😉 Çok teşekkür ederiz Zapp Ailesi adına 🙂

 60. merhaba. Zapp ailesi hala İstanbuldaysa onları evimizde ağırlamayı çok istiyoruz.Onları ananem ve dedeme anlattım,nasıl heves ettiler evimizde ağırlamak için tarif bile edemem☺️.Ananemin dillere destan güzel yemeklerinden yemeden gitmelerini istemiyoruz.

 61. Cihat unsur ve ailesi olarak rize ardeşen e bekleriz, eşim ile ben ogretmeniz burda, ayder uzungol artvin karagöl, ve buraların bütün yaylalari bizden sorulur, araya rafting de sigdira biliriz:)

 62. Adanada yasıyoruz ailemle onları misafir etmeyi cok isteriz ben psikoloji bölümü 3.sınıf öğrencisiyim ingilizcem iyi babamda makine mühendisi emeklisi İngilizcesi iyi annemde banka emeklisi seve seve güzelce ağırlarız bol bol kebap yeriz 🙂

 63. Istanbul’dan Kars’a kadar gideceklerino duydum. Ankara’da seve seve misafir edebilirim

 64. Merhabalar. Biz Antalya Kaş’ta yaşıyoruz. Eğer yolunuz buralardan geçerse sizi görmekten ve misafir olarak ağırlamaktan çok mutlu oluruz. Fulya & Halil

 65. Merhaba, zapp ailesi tam da eşimle benim hayal ettiğim şeyi başarmış. Onları dinlemeyi çok isterim. İstanbula tekrar gelirlersede kapım açık

 66. İstanbul/Üsküdar
  Zapp ailesini eşimle beraber evimizde misafir etmekten mutluluk duyarız. Belki su kabağı atölyemizi ziyaret etmek isterler 🙂

 67. Merhabalar. Edirneden yazıyorum Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde radyoloji teknikeriyim . Bu sevimli aileyi Sultanların şehri sehirlerin sultani avrupaya geciş kapısı ve dünyada floransadan sonra metrekare’ ye en fazla tarihi eserin düştüğü kent olan Edirnede agirlamaktan çok büyük mutluluk duyarim. Geldikleri takdirde profesyonel anlamda’da Edirne rehberliği yapan bir dostum tarafindan rehberlik hizmeti verilecektir.

 68. Adanada yazıyorum.kızım köpişi mız ve ben varız.bu aileyi adanada ağîrlamaktan mutlu oluruz.

 69. Merhaba ben diyarbakır’dan yazıyorum… bu güzel ve anı dolu aileyi doğu topraklarında ağırlamaktan onur duyarım… adresim ve telefon numaramı aşağıya yazacam, umarım türkiye’den ayrılmadan önce bu tarafa da ziyareti olur onların…

 70. Merhabalar

  Uluslararası çapta dünya barışı üzerine aktiviteleri olan bir dernek var ismi Servas bir ayağıda Türkiye de. Gezmeyi seven ve misafir ağırlamaya gönüllü tüm arkadaşlara faydası olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. Kostarika’dan Kore’ye İsveç’ten Kanada’ya bir çok kişiyi şahsen evimde ağırladım, güzel dostluklar kurdum. Kimilerininde evlerinde kaldım…

  Üye olmak için http://www.servasturkiye.org

  Sevgiler

 71. Merhaba,
  Geçen hafta izmirde onları gören dostlarımız olmuş.Halen İzmirde ler ise sewe sewe onları ağırlamak isteriz.sewgiler
  Emine Tolga

 72. İzmir de ağırlamaktan çok mutlu oluruz.İletişimde sorunumuz yok.Oğlumuzun da çocuklarla tanışmasını isteriz.

 73. Merhabalar bu aile şanlıurfayı görmeden kesinlikle dönmemeli ne de olsa dünyadaki ilk yerleşim yeri olan göbekli tepe ilk üniversite olan harran üniversitesi balıklıgöl ve daha bir çok tarihi ve mistik yer burada şanlıurfada ağırlamak isteriz bu aileyi

 74. Merhaba,
  Ben 5 kız annesiyim. İki kızım evli diğer 3 kızım benimle yaşıyor. Eşimi 3 yıl önce kaybettim. Bu aileyi Ankara’ya geldiklerinde evimde konuk edip onlara harika Türk anne yemekleri ikram etmek isterim. Anıtkabir’i hep birlikte ziyaret etmek isterim.
  Sevgiler…

 75. Merhaba ankarada ailemle yasiyorum Zapp ailesini evimizde agirlamaktan cok mutlu olurum 1 gun bile olsa misafirim olmalarini cok istiyorum

 76. Merhaba , Konya’dan yaziyorum. Evde yalnizca ben ve annem kaliyoruz.Yani bol bol yerimiz var onlar icin.Daha once bir cok kez yurtdisinda yabancilarin evinde kaldigim icin onlari anlayabilecegimi ve onlara elimden gelen yardimi yapmak istedigimi belirtmeliyim. Bu keyifdolu muhtesem aileyi Konuk etmekten onur duyariz ve onlara rehberlik edebilirim Konyada olduklari surece:) Haberinizi bekliyoruz..

 77. Güzel atlar ülkesi Kapadokya`da (Göreme`de bulunan evimizde) agirlamaktan mutluluk duyariz 🙂

 78. Selamlar bu sevimli aileyi şayet ankaraya uğruyacaklarsa misafir etmeyi cok isteriz Arif Anık 05054764551

 79. Merhaba K.Maraşa gelmelerini çok isterim.Onların enerjilerini tatmak,onları tanımak ve misafir etmeyi çok isterim.

 80. İzmir -Selçuk/ Efes e yolları düşerse ağırlamaktan zevk duyarız. Kapımız açık

 81. Bir köpek ve iki kişilik bir ailemiz var fakat evde onları ağırlayacak kadar yerimiz var:) İstanbul-Bahçeşehir’deyiz. Bekleriz:)

 82. Çok ilginç olduğu kadar da heyecanlı serüven.Genç olsaydım bende dünya turuna çıkıp tüm ülkeleri görmek,gezmek isterdim.

 83. Vallahi bayıldım ailenin yolu izmire düşerse ızmir alsancak,ızmir urla,çeşme ve teknede ağırlamak isteriz

 84. merhaba, Zapp ailesini evimizde konuk etmeyi çok isteriz:) İstanbul’da Sarıyer’in tepelerinde oturuyoruz…

 85. Merhabalar, çok tatlı bir aile çok sempatikler ve yaptıkları şey inanılmaz güzel. Eğer Ankara’ya gelmeyi düşünürlerse Ankara’nın merkezindeki evimde onları ağırlamak isterim.

 86. Zapp ailesinin yolu Kocaeli’nden geçerse şayet onları evimizde ağırlamaktan çok çok çok mutluluk duyarız. Ailenin tüm üyelerine Anka ve Koray’dan selamlar,sevgiler.

 87. eşim ve 8 aylık uzay ile Ankara’da yaşıyoruz. Tam olarak Zapp ailesi gibi bir hayalimiz var. Ankara’da onları ağırlayıp sorularımıza yanıtlar bulmak çok isteriz.

 88. Merhabalar,

  Ben Özcan İzmirden yazıyorum

  eşim Ayşegülle beraber Zapp ailesini evimde ağırlamaktan mutluluk duyacağımı bilmelerini isterim

  Zapp ailesi için efes antik kenti, meryem ana ve bunun gibi bi çok yeri gezdirme sansımız olursa çok eğleceklerine adım kadar eminim

  kendinize çok iyi bakın 🙂

 89. KONYA! Konya’ya gelirseniz beklerim! gitarım, ukulelem, piyanom, temir komuzum, bütün enstrumanlarımızı çocuklarla beraber çalmak çok isterim ahahah

 90. Merhaba,
  Zapp ailesi Kapadokya ya gelmek isterse, burda bir evleri olduğunu bilsinler.

 91. söylemeyi unuttum, araçlaını tamir etmek isterlerse küçük atölyemi ve aletlerimi paylaşabilirim.

 92. Biz İstanbul floryadayız, Zapp ailesini misafir etmeyi çok ama çok isteriz , sevgiler…

 93. Hatay Antakyadan Deniz ve Zehra çifti, evimizde onları misafir edebileceğimiz gibi şehrimizin güzel tarihini zevkle anlatıp gezdirebiliriz. 0554 945 74 56

 94. Merhaba Zapp ailesini İstanbul’da ağırlamak çok isteriz. Çook da güzel gezdiririz onları!

 95. Biz de 3 aylığına 3,5 yaşındaki kızımıla güney amerika seyahatindeyiz. Yola çıkmadan önce 3 ay iyi bir zaman gibi gelmişti ama şimdi yollardayken anladım ki 3 ay hiç bir şey!! Yola çıkmak böyle bir duygu. Hala 1 ayımız var fakat hiç de dönesimiz yok. 15 yıldır yolda olmak harika olsa gerek. 6 çocuk yapamazdım ama hayatımı böyle yollarda geçirebilirdim…
  Bolivya’da sevgiler…
  Not: Bizde de kalabilirlerdi ama biz de yoldayız:)
  http://www.gezginmira.wordpress.com

 96. bize de bekleriz evimiz geniş salonumuzu bi haftalığına falan onlara verebiliriz, istanbuldayız 🙂 onları gezdirmeyi de çok isteriz

 97. İstanbul’da bir evleri vaaaarr! Beni çok heyecanlandırdılar ve hayallerinin parçası olmak istiyorum.
  İst

 98. Merhaba!

  Ben de yolları Almanya-Dresden taraflarına düşerse (ki düşmeli :D) ağırlamaya şimdiden gönüllüyüm. Onların hikayesinin bir parçası olmayı çok isterim. Lütfen bu mesajı onlara iletin. (Bir de 31 yaşında bir kadını evlatlık almayı düşünürler mi acaba? ^_^)

 99. Türkiye’nin her yerinde evleri var artık 🙂 Bende İzmir’deyim. Belki ağırlayamam ama bu taraflara geldiklerinde haberimiz olur mu acaba? Belki onlara İzmir içinde ve çevresinde rehberlik ve eşlik edebilirim.

  Ajlan

 100. İlham verici! Ankara’da ve İzmir’de evleri hazır! Her iki şehirde de ağırlayabilirim. 24 yaşında üniversite öğrencisiyim. Hayatımı şimdiden değiştirdikleri kesin.

  1. Çok sevindik böyle bir ilhama ön ayak olduğumuz için 🙂 Zapp Ailesi adına çok teşekkür ederiz 🙂

 101. Merhaba Nigde ve Nevsehir bolgesine geldiklerinde Zapp ailesini agirlamaktan onur duyariz

 102. Merhaba Zapp ailesini ağırlamak isteriz. Eşim de Amerikalı ve bizim de dünya turu planımız var, onlarla konuşmak süper olur!!

 103. Merhabalar 🙂 İstanbul – Üsküdar’ da da bir evleri var. Bende hem yurt dışı seyahatlerimde couchsurfing ile başkalarının evlerinde kalıyorum hem de misafirleri evimde ağırlıyorum. Uzun zamandır takip ettiğim bir aile.. size de bilgileri paylaştığınız için ayrıca teşekkürler..

  İstanbul’a geri döndüklerinde mutlaka bekliyoruz.

  Sevgiler,
  Deniz

 104. Merhaba!
  Ba-yıl-dım! Hayalimi gerçekleştiren bir aile! Ankara’ya yolları düşecekse onları misafir etmekten çok çok çok mutlu olurum! Bence başkentimizi görmeden ayrılmamalılar:)
  Sevgiler <3

 105. Biz de izmir’deyiz! 🙂 Bu güzel aileyi güzel İzmir’imizde ağırlamak isteriz 🙂

 106. Bu ilham verici süper cesur aileyle tanışmak evimde ağırlamak çok isterim. Tabi sizleri de:) Van’da bir eviniz var.

 107. Merhaba.
  Gerçekten etkileyici bir çaba bizde Kuşçu ailesi olarak bu çabanın içinde bir payımız olsun isteriz. Zap lar eğer Kayseri ye geleceklerse onları konuk etmek için sartlarimiz uygun bekleriz.Görüşmek üzere.

 108. Merhaba dunyasi guzelliklerle dolu olan zapp ailesi 🙂 bu dunyadaki en buyuk Zenginlik sizin de dediginiz gibi ‘ arkadas zengini olmak , hatira zengini olmak ‘ . Sizin hikayeniz erkek arkadasimla birlikte ileriye donuk planladigimiz bir yolculuk . bunun icin bir yerden baslayip biz de yolda
  Olmak ve boyle guzel insanlarla hikayelerimizi paylasmak istiyoruz . belki bizim icin de bir yol haritasi olur . Yolunuz hep gunesli olsun . 🙂 eğer yolunuz Egenin incisi izmir e düşerse sizi ağırlamayı cok isteriz .

 109. Merhabalar,
  Yakın zamanlarda Ankaraya yolları düşer ise, Zapp ailesini ağırlamaktan mutluluk duyarım. Öte yandan eğer Ankarada denk gelemezsek, kendilerine Budapeştede ev sahipliği yapmaktan da büyük zevk duyarım.
  Sevgilerle..

 110. Merhabalar bir gün yolunuz Anamur a düşerse esim ve ben onları ağırlamaktan gurur duyarız.Muzlarımız ve çileklerimiz dallarında onları bekliyor

 111. Bursa’ya gelmek isterlerse yeni doğan Aykız’ımız ile bizde ağırlamak isteriz..

 112. Ne güzel bir aile 🙂 Türkiye’de denk gelir miyiz bilemem; ama İsviçre’ye geldiklerinde tanışmak isterim.

 113. merhabalar :)) biz de acemi gezginler olarak zapp ailesini mersin’de evimizde ağırlamak isteriz, gaziantep, hatay, adana ve mersin’de seve seve rehberlik yapabiliriz, tabii ki sizi de bekleriz ilk fırsattaa, sevgiler 🙂

 114. Merhaba. Biz iki kardeş ve bir minnoş olarak istanbul, üsküdardaki evinizde tüm gezginlere kapımızı açıyoruz. Zapp ailesi ve siz ve diğer tüm gezginler kapımız evimiz sizlere her zaman açık. Mutlaka bekleriz 🙂

  1. İstanbul’dan yarın ayrılacaklar ama gelecek ay tekrar geri gelecekler. O zaman irtibata geçebilirler.

  1. Harikasınız Damla!! Şimdi İstanbul’dan ayrılıyorlar ama geri gelecekler. 😉

 115. Merhabalar, Zapp ailesini ben de Ankara’da ağırlamayı çok isterim! Sevgilerimle..

  1. Tekrar selamlar.. Email adresimi bırakmamış olduğumu bizlere atmış olduğunuz email ile fark ettim, nasıl güzel bir mail nasıl güzel insanlarsınız.. Benimle iletişime geçebilecekleri email adresim suledemirell@hotmail.com
   Selamlar ve sevgiler..

 116. Koca yurekli zapp ailesi. Ayvalik muthis bir cennet gelip gormelisiniz. Biz de elimizden geldigince 3 cocuk 1 kedi ve 2 ebeveyn ile agirlariz. Saygilar.

 117. ÇocuklaGezerizBiz olarak Zap ailesini çok büyük bir keyifle misafir etmek isteriz.
  İstanbul

 118. Mardin’de yerleri hazır, Diyarbakır ve ötesi bu ara sıkıntılı ama düşünürlerse oralarda da yardımcı olurum.

  1. Çok sağol. Gelirlerse o tarafa onlara kol kanat gerecek bir Evde Yok olduğunu bilmek güzel.

 119. Selam,
  Biz Artvin/Yusufeli’deyiz,bu taraflara yolları düşerse lütfen yönlendirin her türlü seve seve misafir edebiliriz, sizin de yolunuz düşerse bir kapınız var burada…:)
  Sevgiler…

 120. Merhabalar.. Muğla’ya 15 km uzaklıkta Yeşilyurt köyünde çoluk çocuk köpekler cümbür cemaat yaşıyoruz. Misafir etmeyi cok isteriz.. sevgiler, selamlar..

 121. Merhabar, ben de ileride gerçekten onlar gibi olmanın hayalini kuran iki çocuğum ve eşimle birlikte gezmek isteyen bir gezginim. Henüz 21 yaşındayım ve Adıyaman’da öğrenciyim. Onlara bu yolculuklarında ev sahipliği ve rehberlik yapmak istiyorum. Adıyaman’daki ev sahipleri ben olabilirim.

 122. Merhaba
  Zapp ailesini Bursa ya gelmeyi düşünürlerse evimde ağırlamak isterim.
  Hatta çok isterim. Hatta mutlaka gelsinler. Teleferik ile Uludağ a çıkalım öyle deyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir