☞YAZIYI OKUMADAN ÖNCE YUKARIDAKİ VİDEOYU İZLEMEYİ UNUTMAYIN.☜

Yaklaşık 2 hafta evimizde dünyanın en özel ailesini ağırladık. 4 çocuklarıyla birlikte, 1928 model bir arabayla ve sabit bir gelirleri olmadan gezen Zapp ailesi hepimizin ağzındaki klasik para, çocuk, iş bahanelerine meydan okuyan bir hayat yaşıyor. İnanılmaz hikayelerle dolu, çok ilham verici bir hayatları var.
 
YOLA 2 KİŞİ ÇIKMIŞLAR  
Herman ve Candeleria 16 yıl önce yola çıktıklarında 2 kişilermiş. Çocuklar yolda doğmuş, yolda büyümüş. Kimisi hastanede, kimi ebeyle. Bir ülkede konuşmayı, diğerinde emeklemeyi, öbüründe yürümeyi öğrenmişler. Herman ve Candelaria yola çıkmadan önce çat pat İngilizce konuşuyorlarmış. Ne de olsa insan olmak evrenseldir diyip yola çıkmışlar.

zapp-ailesi-klasik-araba
 
NASIL GEÇİNİYORLAR?
Aslında yola çıktıklarında planları sadece 6 ay yolda olmakmış. Arjantin’den başlayan Alaska’ya giden bir yolculuk planlamışlar ve tüm birikimleri 4000 dolarmış. Nitekim 6 ay sonra hala Latin Amerika’dalarmış ve hala yola devam etmek istiyorlarmış. O noktada tüm paralarını bitirmişler, hatta geri dönmeye yetecek kadar bile paraları yokmuş. Şu an üzerinden 16 sene geçmiş ve hala yoldalar. Nasıl geçindiklerini, çalışmadan 16 yıldır gezebilmelerinin sırrını en yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 
1928 MODEL BİR ARABAYLA GEZMEK?
Sırasıyla önce Amerika kıtasını, sonra Asya ve Okyanusya, sonra Afrika’yı gezmişler.

zapp-ailesi-216 sene önce, yola ilk çıktıklarında

 16 senedir geziyorlar ama daha 3 hafta önce (Ocak 2015) İstanbul’a vararak Avrupa’ya ilk kez ayak bastılar! Öyle derin ve yaşaya yaşaya geziyorlar gittikleri yerleri. 1928 model bir arabayla gezmek de yavaşlatıyor tabi: Genelde saatte 30-40 km bir hızla gidiyorlar. Eğer yol şartları iyiyse, yapabildikleri maksimum hız saatte 60km. Bir aceleleri de yok, çünkü hayatı kaçırmıyorlar zaten.

Arabanın 1928 model ve eski teknoloji olmasına bakmayın! Onunla çöl de geçmişler, buzul da! Onları şimdiye kadar 60 ülkeye taşımış. Hatırı sayılır sayıda yolda kaldıkları da olmuş tabi. 🙂 Yola çıktıklarında araba tamirinden de anlamıyorlarmış. Onu da İngilizce gibi denize düşerek öğrenmişler.
 
SİZ DE ONLARA EVİNİZİ AÇIN!
Sorduğunuzda, “Bu bizim başarımız değil. İnsanların katkısıyla mümkün oldu herşey” diyorlar. Çünkü gittikleri her yerde onları hiç tanımadan kapılarını açan insanlar var. Biz de onlardan biriyiz. İstanbul’a geldikleri ilk gün onlarla tanıştık. Henüz kalacak yerleri yoktu. Dedik gelin bizde kalın. 2 haftaya yakın bizim konuğumuz oldular. Şu ana kadar 1500 evde uyumuşlar!

ÇOCUKLARIN EĞİTİM?
Bu onlar için çok hassas bir konu. Cevaplarını videoda bulabilirsiniz.

 

☞EN ÜSTTEKİ VİDEOYU İZLEMEYİ UNUTMAYIN!☜

zapp-ailesi-fillerle

MÜTHİŞ HİKAYELERİ VAR!
Tahmin edersiniz ki inananılmaz hikayeleri var. Amazon kabilelerinden iki yerliyi ikna edip, arka tekerler bir sala, ön tekerleri bir sandala gelecek şekilde arabalarını iki el yapımı sandala yükleyerek 2 haftada Amazon’u geçmişler, yol boyunca pirana avlayıp yemişler, fillerin arasında kamp kurmuşlar, Afrika’da eşyaları çalınmış, vs, vs…

 
 
 
AŞAĞIDAKİ SORULAR VİDEOLARDAKİLERDEN BAMBAŞKA SORULAR. VİDEODA HAYAT HİKAYELERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

zapp-ailesi-bebek

Ne zaman ve nerede doğdunuz?

Herman: Haziran 1968
Cande: Mayıs 1970, Buenos Aires, Arjantin
Pampa: Haziran 2002, ABD
Tehue: Mart 2005, Arjantin,
Paloma: Kasım 2007, Kanada
Wallaby: Mart 2009, Avustralya
 
zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-3

Bize çocukluğunuzu anlatır mısınız? Büyüdüğünüz yer hakkındaki en ilginç şey nedir?

Cande: Ben bir çiftlikte büyüdüm. Ailenin bağımsız çocuğuydum. Ailem bizi çiftlikte olabildiğince özgür bırakırdı. Kardeşlerimle beraber bütün gün dışarıda oynardık ta ki annem öğle yemeği için zili çalıncaya kadar. Oynarken birbirimize göz kulak olurduk böylece sorumluluk almayı çok erken öğrendim. 2 aylık yaz tatillerinde her zaman kuzenlerimde ve arkadaşlarımda kalırdım. Eve her geri döndüğümde babam aynı soruyu sorardı “Beni özledin mi kızım?” ve ben nasıl yalan söyleyeneceğini bilmiyordum! Bu yüzden cevabım hep “Hayır” olurdu ama onun “Evet” yerine bu cevabı tercih edeceğini biliyordum. Küçüklüğümden beri seyahat etmekten çok keyif alırım.
 
zapp-ailesi-4-cocuk

Nasıl bir aileden geliyorsunuz? Kardeşleriniz var mı? Anneniz ve babanız nasıl insanlar?

Herman: 10 yaşıma kadar tek çocuktum sonra bir erkek kardeş ve iki kız kardeşim oldu. 9 yaşıma kadar büyükbabam ile onun çiftliğinde yaşadım. Daha sonra annemle yaşamaya başladım. Babamı 18 yaşımdayken San Francisco, ABD’de tanıdım. Babam hayatı boyunca bir yerden başka bir yere dolaşmak zorunda kaldığı için seyahat etmekten nefret ederdi. Savaş sırasında Polonya’dan Almanya’ya …. İngiltere’ye, Arjantin’e ve nihayet ABD’ye gelmişti ….

Cande: Ben dört çocuğun en küçüğüyüm ve doğumum ailem için sürpriz olmuş. En büyüğümüz abim ve benden büyük iki kız kardeşim var. Babam bir doktor, çok akıllı ve ciddi bir insandır. Annem ise ev hanımıydı ve uyumlu biriydi. Babam tatil için hep aynı yere giden insanlardandı. Hayal kırıklığına uğramaktan korktuğu için hep aynı otele giderdi. Ama annem, ben ve kardeşlerim hep değişiklik peşindeydik ve yeni yerler denemek isterdik.
 
zapp-ailesi-piramit

Eğitim durumunuz nedir? Yollara düşmeden önce hangi işle uğraşıyordunuz?

Herman: Çok büyüleyici bir konu olmasına rağmen iktisat okumayı yarım bıraktım…. ama… ne öğrenirseniz öğrenin hayat iktisattaki gibi işlemiyor! Buna bayılıyorum! Benim Fiber optik ağları ile ilgili bir şirketim vardı. Tutkum olduğu için bu şirketi kurmadım. İyi kazandıran bir iş olduğu için kurdum.
 
Cande: Ben Zooteknik mühendisiyim, yani ürünlerinden yararlanılan hayvanların üretimi ile ilgilenirdim. Ayrılmadan önce Arjantin’in başkentinde yaşıyorduk ve babamın işyerinde onun asistanlığını yapıyordum.
 
zapp-aile

Sıradan bir hayatı geride bırakıp dünyayı gezmeye nasıl başladınız?

Herman: Cevabı sen söyledin … kim sıradan bir hayat ister ki.
Cande: Bu benim hayalimdi. Seyahat etmek hep tek hayalim oldu. Yolculuğa başladıktan sonra ise dünyayı gezmek en büyük hayalim oldu. İlk adımı atmak çok zordu. Ama başladıktan sonra bunu daha önce yapabileceğimizi fark ettik. İlk adımı atmaktan o kadar korkmuştuk ki hayalimizi 4 sene ötelemiştik.

Biz başka fırsatlar aramıyorduk ya da bir şeyden kaçmıyorduk. İyi bir hayatımız vardı, harika bir evlilik, iş, araba, güzel bir ev… ama hayatımızda hep bir şeyler eksikti … Bu bizim hayalimizdi.
 
zapp-ailesi-denizde

Bir idolünüz var mı? Hayatınızda size ilham veren veya dünyayı keşfetmeye teşvik eden birileri oldu mu?

Herman: Dedemin hayatı buna güzel bir örnek olurdu. … O büyük bir gezgindi. Yolların olmadığı zamanlarda at üzerinde seyahat ederdi veya öküzlerin çektiği arabalarla nehirleri geçerdi…
Cande: Pek sayılmaz. Sanırım benim ilham kaynağım dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş macera filmleriydi.
 
zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-6

Hayatınız nasıl bir araba ile dünya dolaşmaya dönüştü? Klasik bir araba ile seyahatinizin hikâyesi nedir?

Herman: Arabanın kendisi çıkageldi! Yola çıkmadan üç ay önce birisi bana bu arabayı teklif etti … Gördüm ve aşık oldum… Kalbimin sesini ne zaman dinlesem hep doğru yolu bulurum.

 

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-7Everest’te

“Spark Your Dreams” (Hayalinizi Ateşleyin) adlı kitabınızın arkasındaki fikir nedir? Ne zaman ve neden maceralarınızı yazmaya karar verdiniz?

Herman: Fikir ne miydi? …Paylaşmak …
 
zapp-ailesi-cocuklar

Hep kaderinizde daha büyük bir şey yapmak olduğunu mu hissettiniz?

Herman: Hepimizin kaderinde büyük bir şey vardır! Ama bazılarımız için bir aileye sahip olmak büyük bir şey değildir… Sadece basit ve normaldir… Büyüğün ne olduğu ile ilgili herkesin farklı bir bakış açısı var… Ama bunları karşılaştırmamak gerekir… Hayalinin peşinden giden herkes hayatın anlamını bulan bir insana dönüşür.

Cande: Hayır. Evimizi ilk terk ettiğimizde 6 aylığına Alaska’ya seyahat edip eve geri dönmeyi planlamıştık. Şimdiyse bu bizim yaşam biçimimiz olduğu için yolculuğun boyutunu ve insanlar üzerindeki etkilerini fark etmiyorum. Resimlere baktığımda, haritada geçtiğimiz yerlere baktığımda, kitabımızı gördüğümde veya insanlar bize onların ilham kaynağı olduğumuzu söylediklerinde farkına varıyorum.

Seyahatimizdeki odak noktamız bir sonraki şehre nasıl gideceğimizdir, oraya vardıktan sonra, bir sonraki şehre nasıl varacağımızı düşünürüz, sonra sıradaki ülkeye, sonra da bir sonraki kıtaya! Eğer büyük yolculuğa odaklanırsak korkabiliriz ve evimizi asla terk etmeyebiliriz.

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz-4

Kişisel alan sorunları ile nasıl başa çıkıyorsunuz?

Cande: Eve geri döndüğümde bana ait olacak bir sürü kişisel alan ile ne yapacağımı bilemiyorum! Aileme ihtiyacım var ve onları seviyorum!! Onları çok özleyeceğim. Onlarla birlikte o kadar kaliteli zaman geçiriyoruz ki birkaç saatliğine ayrı kaldığımızda onları hemen özlüyorum.

Gördüğümüz kadarıyla, seyahat etme, dünyayı keşfetme ve hayat tarzı konularında aynı coşkuyu paylaşıyorsunuz. Eğer eşiniz sizin görüşünüzü paylaşmasaydı? Hala bunu yapar mıydınız?

Cande: Evet. Eğer gerçekten bu partnerimin hayaliyse ve bunu gerçekleştirirken mutlu olduğunu görürsem yapardım.

Tabii ki bir ekip olarak çok daha iyi ama bu hayat tarzının tek başına da yapılabilir olduğunu düşünüyor musunuz?

Cande: Tek başına yapılabilir ama bence zor olur. Çok istekli olmanız lazım. Bir takım olduğunuzda, biriniz gününüzde değilse diğeri motive edecektir. Yalnız gezginlere gerçekten hayranım.

zapp-ailesi-araba

Tüm yolculuğunuzu düşündüğünüzde En stresli / komik / tehlikeli an neydi?

Cande: Benim için en stresli an arabamızı Endonezya’dan gelen bir gemiden indirdiğim andı. Ben Malezya tarafında arabayı indirmek için bekliyordum. Çok stresliydim çünkü Herman yoktu ve hiç bilmediğim kalabalık bir limanda dört küçük çocuk ile yalnızdım. Bu tip konularla hep Herman ilgilenir. Ama bu sefer arabayı gemiye yüklemek için Endonezya’da kalmıştı. Limanda kimse İngilizce konuşmuyordu ve vinçle arabayı indirirken neredeyse düşürüyordum!

zapp-ailesi-biz-evde-yokuz
Yukarıda bahsettiğimiz sandala yükleme bu değil tabi ki. Ama bu da yaratıcı çözümlerinden bir tanesi

Dört çocuğunuz var. Çocuklarla seyahat etmenin zorlukları ve avantajları nelerdir? Çocuklarıyla seyahat etmek isteyen insanlar için önerileriniz var mı?

Cande: Eğer çocuğunuz varsa ne kadar inanılmaz bir dünyada yaşadığımızı onlara göstermemiz gerekiyor.

Çocuklarla her şeyin bir rengi var, çok şaşırtıcı heykel veya harabe izliyor olabilirsiniz … Küçük kertenkeleye bile bakmanızı sağlıyorlar… En basit şeyleri fark ediyorsunuz.

Eğer 10 gün içinde 15 yerde olmak zorundaysanız çocuklarla seyahat etmek zor oluyor.

zapp-ailesŞışt!! İçeride Zapplar uyuyor!

Çocuklarınıza uzaktan eğitim vermeyi seçtiniz. Zaman zaman, onların geleceği ile ilgili endişeleniyor musunuz? Ya da onların geleceği hakkında kendinizi sorguladığınız anlar oldu mu?

Onlar bu dünyada yaşamaya herkesten daha fazla hazırlar! Zaten hep buradalar.

zapp-ailesi

Büyük bir ailesiniz. Sıradan bir gününüz nasıl geçer? Aranızdaki görev dağılımını nasıl yapıyorsunuz?

Bir rutinimiz yok …. insanların hayallerinin peşinden gitmesinin tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız… rutini deneyin … öldürücüdür!

zapp-ailesi-7

Maceranız ne zaman bitecek? Hayatınızın sonraki bölümünde ne yapmak istiyorsunuz?

Her seferinde yeni bir hayal lütfen… Şimdiki zamanı yaşarken neden geleceği bilme ihtiyacımız olsun ki. Elimizdekinin keyfini çıkaralım.

zapp-ailesi-1

Çocukluğunuzdan beri birbirinizi tanıyorsunuz. Herman, hiç o zaman, bir gün o kızla evleneceğini, dört çocuğunuzun olacağını ve klasik bir araba ile dünya dolaşacağınız aklına gelir miydi?

Herman: Bu hayallerimin çok ötesinde! Hayatın bana bu kadar cömert davranacağını hiç düşünmemiştim!

zapp-ailesi-herman

Pampa, sen ailenin en büyük çocuğusun. En büyük olmanın zorlukları ve avantajları nelerdir?

Pampa: Zorluk mu? Belki kaybolmam ya da benim sorumluluğum altında bir kardeşimi kaybetmek olabilir ama böyle bir şey hiç olmadı. Ama bir saniye, bir keresinde ben ve kardeşim nehirde kano ile gezerken kaybolduk çünkü yanlış yerden dönmüştük. Bir kere de şehirde kaybolmuştum… Çok korkutucuydu.
 
zapp-ailesi-araba-ile<

Hiç senin için çok “sıkışık” oluyor mu?

Pampa: Hayır, kucağımda bilgisayardan film seyretmediğim sürece sıkışık hissetmiyorum.
 

Kendini yaşıtlarından farklı hissediyor musun?

Pampa: Pek sayılmaz. Genellikle aynı oyunları oynuyoruz ve aynı şakaları yapıyoruz. Ancak birçok kez anlatacak daha çok hikâyem var gibi hissediyorum.
zapp-ailesi-4
KISA KISA

En Sevdiğiniz Atıştırmalık: Çikolata! Dondurma! Ve pizza!

En Sevdiğiniz Etkinlik: Dağ yürüyüşleri

Favori Yeriniz: Çocuklar için su parkları, eğlence parkları ….

En Gururlu Anınız: Yolculuğa ilk adım atışımız

En Sevdiğiniz Müzik: Folk müziği

Seyahat Etmekten Hoşlandığınız Yer: Ufka yolculuk!


ZAPP AİLESİNİ NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ?

Facebook: Herman E Zapp
Websitesi: sparkyourdream.net
 

ZAPP AİLESİNE NASIL DESTEK OLABİLİRSİNİZ?

– Türkiye’deki yolculukları boyunca şehrinize gelirlerle evinizde misafir edebilirsiniz.
– Kitaplarını satın alabilirsiniz: Spark Your Dream

Spark-your-Dream-Book


 

zapp-anons

BUNUN GİBİ HAYAT HİKAYELERİ İLGİNİZİ ÇEKİYORSA:

Sitemizin EVDE YOKLAR bölümünde bunun gibi enteresan başka hayat hikayelerini de bulabilirsiniz!

PEKİ BİZ KİMİZ?

Biz Duygu ve Bilgehan. Zapp ailesi gibi hayallerinin peşine düşmüş insanlarız. Ölmeden önce yapmak istediğimiz şeyleri bir bir yapıyoruz. Bu süreçte birçok insanın bizimle aynı hayalleri paylaştığını fark ettik. Onlara da bir faydamız olsun diye  Biz Evde Yokuz‘da bunları nasıl yaptığımızı, tüyolarımızı, ve bilmeleri gereken herşeyi derleyip yayınlıyoruz. Sizin de çok işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz. 😉 Kimiz, ne iş yaparız, neden böyle birşeye soyunduk merak ediyorsanız Biz Kimiz‘e bir göz atın deriz.

Zapp ailesiyle tanışmamıza vesile olan www.benimlegez.com‘un sahibi Oya’ya çok çok teşekkürler 🙂

362 YORUM

 1. Serkan Genç

  Çok güzel bir tesadüf 🙂
  2015 yılında Etiyopya’daki demir-yolu projesinde çalışıyordum. Bir gün şantiye geri dönüş yolunda araç sürerken yolun kenarında duran bu eski model aracı görmüştüm. Yaklaşık 500 metre gittikten sonra ani bir karar ile en azından bir-iki poz almak için geri dönmüştüm. Aracın yanına geldiğimde hanımefendi ile yaklaşık 10 dakika süren muhabbetimiz sonrası, beyefendi aracın altındaki işlemini bitirip muhabbetimize ortak oldu. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsam 3 çocukları vardı ve hepsinin seyahat esnasında doğduğunu söylemişlerdi. Aracın arka kısmı salon salamanje hani 🙂 çocuklar oyunlarını kurmuşlar kafalarını bile kaldırmamışlardı. Elimden geldiğince, yardım alabilecekleri mekanikçiler için yakın kasabaları kendilerine işaretleyip vedalaşmıştık. Görünce çok mutlu oldum. Şans 🙂

  Cevapla
 2. Tuğberk

  Merhabalar,

  Aklınızdaki büyük resmi çok merak ediyorum. Anladığım kadarıyla, hayallerinizinizin peşinden gittiniz ve bunun sonucunda kendi mutluluk alanlarınızı oluşturdunuz veya oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bu sayede de insanların hayatlarına dokunduğunuzu anlayıp hayat amacını bulmuş oldunuz. Türkiye’de bir evde yoklar ağı kurup insanların hayatlarını daha çok sorgulamalarına vesile olmak istiyorsunuz.

  Farkındamısınız, yeni bir akım başlatıyor olabilir misiniz? Tamam bir kaç genç sizin gibi dünyayı gezip hayallerini yaşıyor ama sizler de sanki daha farklı bir bilinç farkediyorum. Bu işin bilincindesiniz, kitap okuyup, hayatı anlama çabanız hayat boyu devam etsin.

  Sadece şu soruyu sormama müsade edin lütfen, büyük resimden beklentiniz insanların bireysel mutluluğunu, kitlesel mutluluğa çevirip, hayatı hayallerinizle yaşamak mı? Göremediğim noktaları aydınlatın lütfen, daha derin düşünmeme yardımcı olur musunuz?

  Hayatın üniversite noktasındayım. Sistem bizi girdap gibi içine çekiyor ama en azından girdabı farkettirdiniz. Girdabın dışına çıkmak gerçekten çok zor. Büyük resimden “step-by-step” bir yolculuk planı bekliyorum, hatta insanlara işler sunmanız hatta böyle yaşayan 100.000 insanın birbirleri ile iş yaparak para kazanabileceği bir adım adım anlatılmış bir sistem. Benim büyük resimde değerli bulduğum bir nokta. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  Dediğim gibi, iyiki varsınız.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Tekrar selam Tuğberk,

   Büyük resimi biz de hala arıyoruz. Aklımızda toplumda dönüşüm yaratmaya dair birkaç proje var ama hiç birisi için şu an gerekenleri bir araya getirebilmiş değiliz. Daha fazla bireyler arası paylaşım yaratmak istiyoruz. Bakalım…

   Cevapla
 3. Melikşah

  Memleketim Nevşehir’de otobüsle yolda iken karşı yönde bu arabayı görmüştüm. Fakat gördüğüm zaman bilgim yoktu, sonradan böyle bir şey olduğunu öğrendim.

  Cevapla
 4. betül

  bu gönderiyi 2016 ekim ayında okuduğuma inanamıyorum. ilham veren bu aileyi karsta ağırlamayı çok isterdim.

  Cevapla
 5. abdulkerim

  internet üzerinden para kazanma işlemini nasıl yaptıklarını anlamadım , açıklayabilirseniz sevinirim
  bende çok yakın zamanda karavanım ile dünya turuna çıkmayı düşünüyorum ama yakıt ve yemek masraflarını nasıl karşılayacağımı bilmiyorum.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Vay!!!! Harikasın Abdulkerim! Heyecanla haberlerini bekliyoruz o zaman 🙂

   Bir kitap yazmışlar, onu Amazon.com’da satıyorlar. İnternet üzerinden tek gelirleri bu. Bir de gittikleri ülkelerde konuşmacı oluyorlar. Tabi 16 yıl bunu yapınca dinlemek isteyen çok çıkıyor.

   Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Keşke konuşmaları olduğu zaman keşfetmiş olsaydınız onları tanışmış da olurdunuz 🙂

   Cevapla
 6. muhammed kaymaz

  istanbul yedikulede 100 yıllık bi evde kalıyoruz evimiz 3 katlı yer açısından hiç bi sıkıntısı yok evdeki herkes ingilizce biliyor. onları evimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız

  Cevapla
 7. Selcuk yilmaz

  Zapp ailesini ve sizleri cok geç tanidim.uzgunum…su an neredeler bilgisi olan varmi

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Geç olsun, güç olmasın. Facebook hesaplarından takip edebilirsin 🙂

   Cevapla
 8. Berk Çetin

  ZAPP ailesini çok taktir ediyorum ESKİŞEHİR de misafir edebilirim yolları düşerse dil açısındanda sıkıntımız olmaz

  Cevapla
 9. abdullah

  Yaaa bu zapp ailesinin takipindeydim benim oldugum ilceden gecti..kirklareli-vize.den Konaklama icin yazicaktim baktim benim gibi dusunen cok kisi gordum bu sayfayi takipe aldim artik..bende ailemle misafir etmek isterdim yine buraya yolu dusenleri agirlamaktan deneyimlerini paylasmasindan memnun olurum..zira benimde ilerde dunya turum olucak ilk hedef bisikletle bir ay sonra canakkale-marmaris arasi turla..hayallerimin ilk adimini atiyorum insallah..beni agirlamak isterseniz faceden iletisime geceli..vizeli gezgin gezegen..

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Süpersiniz 🙂 hele ki bisikletlisiniz umarız o gün geldiğinde biz de sizi dünya turunuzdan takip ederiz 🙂

   Cevapla
 10. Ramazan ermiş

  Bu süper aileye hayatı boyunca sağlık mutluluk ve başarılar dilerim saygilarimla

  Cevapla
 11. Ibrahim Aka

  Ben almanya´nin Freiburg im Breisgau sehrinde kalan bir turk vatandasiyim.Yasim 22 ve 3 seneden beri bir hayale sahbim.Dunyayi gezmek bu ailenin yaptigi gibi eger onlarin yolu olurda buraya duserse onlari kendi evimde agirlamaktan cok mutluluk duyarim.onlarn bilgileriyle kedime yeni bir haritasi cizebilirim

  Cevapla
 12. HÜSEYiN TOKAY

  KONYA’da ikamet ediyorum onlari agirlayabilirim adres:
  37°56’42.0″N 32°29’46.6″E

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Haha lokasyon bilgisi çok iyi fikir 😉 Zapp ailesi adına teşekkür ederiz 🙂

   Cevapla
 13. Mert

  maalesef kendilerini ağırlayabileceğim bir evim yok fakat Eskişehir’e gelirlerse kendileriyle şehri gezmek ve vakit geçirmek isterim.

  Cevapla
 14. Yagiz

  Selam,
  Bugun kendilerini Kocaelinde gordum resimlerini size Facebooktan gonderdim.
  Kendileri ile selamlastik el sallastik 🙂 Sizin konferans hakkindaki tarihiniz ve yer belli mi? Mutlaka gelmek istiyorum.Bizi konferans hakkinda aydinlatirsaniz sevinirim.
  Tesekkurler 🙂

  Cevapla
 15. Gökhan Karaarduç

  Yolunuz Uşak’a düşerse, Uşak’ta seve seve misafir edebilirim. İyi günler diliyorum 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Bu ay sonu ya da Nisan başında olacak gibi. Yakında duyuruz

   Cevapla
 16. Muhammet Erdur

  You got a new home in Ankara. Is it the 1501th or 15001th ?:) We would be so happy if you be guest to us..

  Cevapla
 17. Derya Mercan

  Hello dear Zapps! We are living in Uskudar, Istanbul and we would like to host you at our home. We are a new married couple and want to hear your great story:)

  Cevapla
 18. mihriban & cem

  Hello zapps.we would like to host you in hatay Antakya ..we ‘ re English teachers…

  Cevapla
 19. Atifet yücel

  We are living at İzmir. We are dentist. Gira Mundo and Letisia came to our house for two days. It was very interesting time for us. If you have time we would be glad to be with you.

  Cevapla
 20. didem

  hello Zapps, we would love to meet you in İstanbul. we are a family of 6 (Grandma, Mom, Dad, Elder Sister-14, Younger Sister-9, Dog-4). I don’t know how we would fit in the house but I am sure we would find a way 🙂

  Cevapla
 21. samet

  İnanmadım.Öncelikle,1928 model bir arabanın civatasını,farının bir ampulünü bulamazsın.O arabanın eşini arasan müzede zor bulursun.Kimi kandırıyorlar?
  O araba sürücü deyimiyle yakıtı içer.Bunların parası da yokmuş..
  Ayaklarımız biraz yere basmalı.. Uydurmanın da bir sınırı olmalı..

  Cevapla
 22. Baysal

  Just forgot my contact infos @Baysals on Twitter and can share phone number on DM

  Cevapla
 23. Baysal

  Hey Zapps, I would like to host you if you like to travel through our small town Nazilli (which is quite close to Pamukkale and Ephesus, located in the mid of those two). I have plenty food and friendship to exchange with your stories. And also being part of your adventure even a little bit may be tremendous… Good luck and safe trips…

  Cevapla
 24. Muzaffer Tekin

  Hello Zapp Family;

  We are a family with a 7 year old son living in Kaz Daglari (Ida Mountains) in the western part of Turkey by Eagean Sea Coast after our escape from Istanbul and city life. We watched your videos on this site and now we are the fans of you.. 🙂 If you have chance to visit us, it will be a great experience for both our families. You can have more info about our life and living place from the facebook page “Tek Yön Bilet” and the link is https://www.facebook.com/Tek-Y%C3%B6n-Bilet-1218987331463809/

  Best Regards.
  With Love…
  and hope to meet somewhere on earth..

  Cevapla
 25. Bilge

  Merhaba, Kırklareli’ne yolları düşerse köyümüzde misafir etmek isteriz 🙂

  Cevapla
  • abdullah

   Merhaba simdi burdan gectiler..bende faceden takip ediyordum zaten buraya kayitliydim yorumlari okudum sizede bilgi vereyim istedim vizeden 20 dakika once gectiler

   Cevapla
 26. Şule Altaş

  Merhaba, hayata bakış açıları beni çok etkiledi onlarla tanışmayı ve Bursa’yı gezdirmeyi ve evimde misafir etmeyi çok isterim. Selamlar

  Cevapla
 27. Feyza Kelly

  Hello to the Zapp family,

  Thanks to Duygu and Bilgehan for introducing me to you via their web sites.

  I live in Ankara, and I also would like to meet you all as “globetrotters”. I understand from the comments below that you have already been invited to Ankara by some other travellers. I myself is a “globetrotter” as well (surely not comapring myself to you), and I am a member of the largest online travellers site in Turkey based in Ankara. So if you ever come to Ankara please look me up. I will be happy to let you know my contact addresses.
  Anything arranged with you will definetely include the travellers below who live in Ankara, of course if they want to.
  If you ask me where you could stay? Not a problem at all.
  Look forward to meeting you and your lovely family.
  Greetings from Ankara,

  Feyza Kelly

  Cevapla
 28. Serkan Duran

  You have a house at acıbadem-istanbul. We are a family with 3 kids. 2 are 15 years old girl and the other is 10 moths baby girl. Please come to us just for talk, eat, drink and rest.

  Cevapla
 29. sabaztulay@hotmail.com

  Çanakkale den ayrildilar mi?? Cok isterdim tanişmayi ve misafir etmeyi

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Maalesef Çanakkale’den ayrıldılar ancak dönüş rotalarında belki denk gelebilirler. Programlarını biz de tam bilmiyoruz.Her şey yolda şekilleniyor 🙂

   Cevapla
 30. Fatih Temel

  Dear Wallaby,
  My name is Derin and I am 4 years old. We live in Bolu. My mom showed me videos of you and your family and I asked dad to write you this message to invite you and your family to Bolu. It is a nice small town surrounded by gorgeous mountains and forests. Grandpa and grandma has a cottage up in the mountains where we can stay and play with snow in the winter, fly our kites or take a hike in the forest with my dad when the spring comes. Oh there will be lambs other cute animals to play with too:) I know you are receiving a lot of invitations and I hope you can make it to Bolu so we can meet and make friends! (Please write to my dad: fatihtemel93@yahoo.com)

  Cevapla
 31. Meltem Gürbüz

  Wè would like to host you all at our house in kars.pls contact us☺ Wè hope to see you here..

  Cevapla
 32. Reyhan Kuş

  Biz bitlisin şirin ilçesi tatvandayiz. Van Gölünün kıyısında Nemrut dağının eteğinde ilçemizde seve seve bu güzel aileyi ağırlama isteriz. Başımız gözümüz üstüne. .. reyhankus@yahoo.com

  Cevapla
 33. Mercan

  Merhabalar; çoğu insanın hayal bile edemeyeceği bu geziyi ailesiyle beraber yapıyor olması mükemmel…Söyleşiyi dinlerken ders alınması gereken o kadar güzel şeyler söyledi ki gözyaşlarımız zor tuttum.Bu güzel aileyi eşimle beraber ağırlamak isteriz.Hayallerine ve hayallerimize ufakta olsa katkıda bulunmak isteriz…kuş cennetine 2 km yakınız…
  very nice come on in Izmir 🙂 2078024@gmail.com

  Cevapla
 34. deniz atmaca

  Merhabalar 🙂 İstanbul – Üsküdar’ da da bir evleri var. Bende hem yurt dışı seyahatlerimde couchsurfing ile başkalarının evlerinde kalıyorum hem de misafirleri evimde ağırlıyorum. Uzun zamandır takip ettiğim bir aile.. size de bilgileri paylaştığınız için ayrıca teşekkürler..

  İstanbul’a geri döndüklerinde mutlaka bekliyoruz.

  https://www.instagram.com/denislis/

  Sevgiler,
  Deniz

  Cevapla
 35. Gizem

  Hi! I live with family in Ankara and study university in Ankara.I am affected positively and ı make my dreams. Really,, we are honored to welcome.I wanna to spend time one or two days .please I want to REALLY. I know that be brave enugh to dream ”my principle idea” ı want to take as example . 🙂

  Cevapla
 36. mahsun durna

  Tokat/Merkez
  Merhaba, güzel yolculuğunuzu ve maceralarınızı heyecanla takip ediyoruz. Yaptığınız bu yolculuk birçok insana ilham ve umut kaynağı olmakta. Bu güzel şehirde sizleri
  dünyanın en büyük ve görkemli mağaralarından Ballıca Mağarasını, Anadolu’nun yüzyıllardır kaynayan kültüründen esinlenen Yöresel Yemeklerini ve Kaz Gölünde gün batımının güzelliğini izlemeye davet ediyoruz.

  Cevapla
 37. CEVDET KÖMÜRCÜOĞLU

  İzmir Menemen
  Mutluluğu arayan ve hayallerinin peşinde olan bu aileye hayata hep olumlu gözlerle bakan Cevdet Deniz ve kızımı Nil olarak evimizi açmaktan zevk duyacağız.
  En kısa sürede bekliyoruz kendilerini

  Cevapla
 38. Erman

  I would like to host you in Ankara with great pleasure 🙂
  Sure not as much as you, but i am a world traveler as well 🙂

  Cevapla
 39. Seda

  Bolu / Merkez
  Erkek arkadaşımla aynı apartmanda iki dairemiz olduğu için, bir evimizi onlara açarak, Zapp ailesini seve seve, guzel dogamiz, guzel yemeklerimiz ve tabii ki guzel müziğimizle misafir edebiliriz.

  Biz de onlar gibi dünyanın her yerinde, her dakika yeni bir şeyler öğrenmek ve ogrendiklerimizi paylaşmak için yaşıyoruz.

  Cevapla
 40. gamze çolak

  yeniden merhaba. mesajımı facebooktan buraya da alıntılıyorum. hazırladığınız videoyu ailemle izledik ve çok etkilendik. kayseri’de ünv. öğrencisiyim. şu an ailemin evinde yani eskişehir’deyim. eğer zapp ailesinin planlarına uyarsa; ayın 20sine kadar eskişehirde kalacağım. bu süre zarfında eskişehirde ailemle beraber, 20sinden sonra ise her hangi bir zamanda kayseride kendi evimde ağırlamaktan mutluluk duyarım. yolları açık, hayalleri gerçek olsun. ^^

  Cevapla
 41. Erhan erek

  Merhaba biz esimle izmir sasalida oturuyoruz. Benim korkularimdan dolayi yapamadigimizi onlar yapiyor bu sahane insanlari Izmirde ve evimizde agirlamaktan mutluluk duyariz.

  Cevapla
 42. Basak Bulut

  Merhaba, 700binkm olarak bisikletle dünyada yolculuklar yapıyoruz, istanbul kozyatağında diledikleri kadar ağırlamaktan keyif duyarız, dünyayı ve hayatı paylaşalım..

  Cevapla
 43. Serra & Tamer

  İstanbul da evimizde Zapp ailesini misafir etmek isteriz. Bizim de 2 kızımız var (6,5 ve 4 yaşındalar). Kalacak yer isterlerse bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

  Cevapla
 44. Serdar

  Merhaba,
  Ankara’da 2007 doğumlu oğlumuz ve eşimle birlikte geniş bir evde yaşıyoruz. Bu ailenin anlatacaklarını dinlemek ve onları ağırlamaktan mutluluk duyarız

  Cevapla
 45. ahmet tüzün

  zapp ailesini bodrum’a bekleriz… evliyim 2 çocuğum var… onları ağırlamaktan mutluluk duyarız…

  Cevapla
 46. Fatma

  Merhaba Adanada sehir karmasindan uzak sakin bahceli bir evde yasiyoruz iki kopegimizle. Ailemizi agirlamaktan mutluluk duyariz

  Cevapla
 47. Sinem Pervaz

  Sizi arkadaşım Zeyneple birlikte idolümüz olarak görüyoruz o yüzden sizi ağırlamaktan memnun oluruz.
  Antalya/Manavgat

  Cevapla
 48. muhammet bayır

  merhaba ben ve eşim izmirde yaşıyoruz.Zapp ailesinin benzeri bir hayalimiz var.İzmir’e gelmek isterlerse onları misafir etmeyi ve hayalimizi gerçekleştirmek için gereken özgüveni onlardan elde etmeyi çok isteriz.05074048580 telefonum.

  Cevapla
 49. Aybike Serdar

  Merhaba biz İstanbul’da yaşıyoruz ve evimiz zapp ailesine her zaman açık… 2 yaşında bir kızımız var ve YOL kenarında duruyoruz bir süredir… YOLa çıkmanın önemini ve çıktıktan sonra açılacak kapıları hissediyor ve niyet ediyoruz… Sürünün dışına çıkmak için belki bir cesaret olurlar bize….Canı gönülden misafir etmek isteriz zapp ailesini

  Cevapla
 50. Evren

  Merhaba, sevgilim ve bana ilham olan, Zap Ailesini misafir etmek isterim. AĞRI

  Cevapla
 51. beril

  Merhaba ben de Kastamonudayım, öğrenciyim. Buraya uğrarlarsa elimden geldiğince yardım etmekten mutluluk duyarım 🙂

  Cevapla
 52. Murat Çetinkaya

  Merhaba! Öğrenciyim, kendilerini tarihler uygun olursa hem İstanbul’da hem de Ankara’da ağırlayabilirim.
  Sıcak yatak, tavşan kanı çay ve madem folk seviyoruz; güzel müzik eşliğinde seyehat hayallerime ortak olmak ve bana bu konuda ilham vermek isterseniz buyrunuz geliniz efendim, otoparkı da hallederiz^^

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Oh bizim bile gelesimiz geldi siz böyle anlatınca 🙂 Çok teşekkür ederiz Zapp Ailesi adına 🙂

   Cevapla
 53. Burcu Sumer

  İzmir Torbalı’da oturuyorum sadece annem ve ben variz. İzmir ve aydın cevresini gezmek icin geleceklerse ki gelsinler cooook Mutlu olurum ağırlamaktan

  Cevapla
 54. Açelya

  Merhabaaaaa 🙂
  Kızımla aynı hayelin peşindeyim bir süredir ve belki tecrübeleri cesaret katar bize :))
  Trabzonda da bir evleri var seve seve ağırlamak isterim 😉

  Cevapla
 55. Yusuf Keskin

  Merhaba.
  Eskişehir Odunpazarı Belediyesi olarak Eskişehir’de ağırlamak ve söyleşi/imza günü yapmak istiyoruz.

  Cevapla
 56. Sertaç Kaya

  Hatay / İskenderun’dan merhabalar 🙂

  Buralara yolunuz düşerse sizleri ağırlamaktan onur duyarım 🙂

  Hello From İskenderun 🙂

  I would be honored to welcome you if you visit south of Turkey 🙂

  Cevapla
 57. salih Tüzemen

  Öncelikle Çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim .fakat 4000 dolarla başlayıp PARASIZ eski bir arabayla sadece benzini düşünsem ve 6 kişilik bir aileyle çok zor gibi hatta imkansız geliyor ben motosikletle karadeniz turu yaptığımda benzin bile bayağı para tuttu

  Cevapla
 58. Dina Pazarbasi

  Hola! Zapp Ailesi’nin konusma etkinligine katılmak isterim. Ne zaman ve nerede olacak?

  Cevapla
 59. özden ademoglu

  Hı! WE r livin in İzmir. İt is honour to us host Zapp Family:))

  Cevapla
 60. betigül & gönül

  İstanbul’dan merhaba, kendilerini arjantinli gezgin bir arkadaşım sayesinde geçen sene tanıdım ve takip ediyorum. Bisikletle istanbul-uzakdoğu turunu yeni tamamlamış şimdi latin amerika turu için hazırlanan gezgin bir adamın kendince gezgin ablası ve annesiyiz. kendilerini istanbulda ağırlamak ve konuşma programlarına katılmak isteriz.

  Cevapla
 61. Güleycan

  Ankara’da yaşayan 6 aylık evli bir çiftiz. Güzel enerjilerini evimize de yaysınlar, çok mutlu oluruz 🙂 Sevgiler..

  Cevapla
 62. suleyman keloglu

  Merhaba.cok etkileyici bir hikayeleri var.saglik ve huzur dolu yolculuklarinin devamini dilerim.Ankara da 2 cocuklu bir aileyiz. evimizde misafir etmek ve kendilerini akrabalarimizin yasadigi ipekyolu uzerinde bulunan Beypazarina götürmek isteriz.selamlar.Suleyman Keloglu. skeloglu@gmail.com

  Cevapla
 63. Türkay Tüfekçi

  Kütahya Tavşanlı ilçesinde Zapp ailesini ağırlamaktan mutlulu duyarız.

  39.549021, 29.492857

  Cevapla
 64. Begüm Talas

  Merhaba sevgili aile ben ankarada yaşıyorum.Sizleri ağırlamakdan mutluluk duyarım sizi Ankaramızın en güzel yerlerini gezdiririm.

  Cevapla
 65. Feryal Çeviköz

  Hello, I would love to meet Zapp Family. I live in Bodrum-Dereköy
  You will be welcome if you travel down to EagenSea side of Turkey; Bodrum-Muğla
  I can show you intresting parts of the Peninsula. Lots of love. Feryal
  Phone: 05333 500 59 94

  Cevapla
 66. Oğulcan

  MErhabalar İstanbul’dan

  Kendileri buradayken onları İstanbul’u gezdirmeyi isterim. Sultanahmette uzun süre çalıştım iyi derecede İspanyolca biliyorum

  Cevapla
 67. Ebru Budak

  Merhabalar Karabük Safranbolu’da memur olarak çalışıyorum 🙂 tek başıma kalıyorum, Safranbolu’yu ziyaret etmek isterlerse elimden gelen yardımı göstermek isterim kendilerine 🙂

  Cevapla
 68. Betül Adak

  Merhaba ben Bursa’da ailemizi agirlayabilirim. Biz de iki kızımızla geziyoruz. Türk toplumu çocukla gezme işini pek sevmiyor malesef. Ben de çocukla da gezilebilecegini sitemde aktarmaya çalışıyorum. http://www.gezgincografyaci.com . Ben Coğrafya öğretmeniyim. Ailemize Bursa’nın tarihi yerlerini ve doğasını göstermek isterim. Uludağ’ı görmeden gitmeleri büyük kayıp olur. Onları ağırlamak beni çok sevindirir. Hazır tatildeyiz. Haber bekliyorum. Iyi günler.

  Cevapla
 69. Mehmet Demirci

  Merhaba Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden yazıyorum. Biz de bu aileyi Ekodanitap Natural Life ‘da (www.ekodanitap.com) ağırlamak isteriz. Sevgiler

  Cevapla
 70. Vivet - Yusuf Bahar

  Merhaba,

  Biz Amsterdam’dan yazıyoruz. Avrupa seyahatleri sırasında Hollanda- Amsterdam’a gelmeyi planlarlar ise bize bekleriz 🙂

  Şehir merkezinde bir evimiz var. Eşim seyahat delisi biridir ve deneyimlerini dinlemeyi çok isteriz. Ne zaman isterlerse ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

  Sevgiler,
  Bahar Family

  Cevapla
 71. sule dilek atasayar

  merhaba, fransa’dan yaziyorum avrupaya geçeceklerini duydum, yollari düserse umarim düser 🙂
  Aix en Provence ‘a beklerim.

  Cevapla
 72. Baran Cengiz

  Merhaba, Paris’te yasiyorum ve bu aileyi burada agirlamayi cok isterim!!!

  Cevapla
 73. Buse Aktaş

  Merhaba! Çanakkale’de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım ve doğma büyüme Çanakkaleliyim. Ailemle Zapp ailesini misafir etmeyi çok isterim. Çanakkale’de gezilecek çok güzel yerleri var onlarla birlikte birşeyler yapmak çok hoşuma gider. Çocuklarla çok iyi anlaşıyorum onların hayat hikâyelerini dinlemek çok isterim.
  Çanakkale’ye yolları düşerse seve seve bekleriz :’). Sevgilerimle…

  Cevapla
  • Buse Aktaş

   E-maili yanlış yazmışım düzeltmek isterim eğer uğramak isterlerse

   Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çanakkale bizim de favorilerimiz arasında 😉 Çok teşekkür ederiz Zapp Ailesi adına 🙂

   Cevapla
 74. Pınar

  merhaba. Zapp ailesi hala İstanbuldaysa onları evimizde ağırlamayı çok istiyoruz.Onları ananem ve dedeme anlattım,nasıl heves ettiler evimizde ağırlamak için tarif bile edemem☺️.Ananemin dillere destan güzel yemeklerinden yemeden gitmelerini istemiyoruz.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Anneannenizin ellerinden öperiz 🙂 Çok teşekkür ederiz Zapp Ailesi adına 🙂

   Cevapla
 75. Şeyma Sibel Ekinci

  Diyarbakır’a yolunuz düşerse seve seve ağırlamak isteriz.

  Cevapla
 76. cihat unsur

  Cihat unsur ve ailesi olarak rize ardeşen e bekleriz, eşim ile ben ogretmeniz burda, ayder uzungol artvin karagöl, ve buraların bütün yaylalari bizden sorulur, araya rafting de sigdira biliriz:)

  Cevapla
 77. Gülnaz Küsin

  Adanada yasıyoruz ailemle onları misafir etmeyi cok isteriz ben psikoloji bölümü 3.sınıf öğrencisiyim ingilizcem iyi babamda makine mühendisi emeklisi İngilizcesi iyi annemde banka emeklisi seve seve güzelce ağırlarız bol bol kebap yeriz 🙂

  Cevapla
 78. Aslı Demirhan

  Istanbul’dan Kars’a kadar gideceklerino duydum. Ankara’da seve seve misafir edebilirim

  Cevapla
 79. Fulya Tunca Geçeli

  Merhabalar. Biz Antalya Kaş’ta yaşıyoruz. Eğer yolunuz buralardan geçerse sizi görmekten ve misafir olarak ağırlamaktan çok mutlu oluruz. Fulya & Halil

  Cevapla
 80. Öykü yalçın Bozkurt

  Merhaba, zapp ailesi tam da eşimle benim hayal ettiğim şeyi başarmış. Onları dinlemeyi çok isterim. İstanbula tekrar gelirlersede kapım açık

  Cevapla
 81. Can Angun

  İstanbul/Üsküdar
  Zapp ailesini eşimle beraber evimizde misafir etmekten mutluluk duyarız. Belki su kabağı atölyemizi ziyaret etmek isterler 🙂

  Cevapla
 82. Serkan Furat

  Merhabalar. Edirneden yazıyorum Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde radyoloji teknikeriyim . Bu sevimli aileyi Sultanların şehri sehirlerin sultani avrupaya geciş kapısı ve dünyada floransadan sonra metrekare’ ye en fazla tarihi eserin düştüğü kent olan Edirnede agirlamaktan çok büyük mutluluk duyarim. Geldikleri takdirde profesyonel anlamda’da Edirne rehberliği yapan bir dostum tarafindan rehberlik hizmeti verilecektir.

  Cevapla
 83. Seda

  Adanada yazıyorum.kızım köpişi mız ve ben varız.bu aileyi adanada ağîrlamaktan mutlu oluruz.

  Cevapla
 84. Merdan Berk

  Merhaba ben diyarbakır’dan yazıyorum… bu güzel ve anı dolu aileyi doğu topraklarında ağırlamaktan onur duyarım… adresim ve telefon numaramı aşağıya yazacam, umarım türkiye’den ayrılmadan önce bu tarafa da ziyareti olur onların…

  Cevapla
 85. Funda Kutlay

  Merhaba, Bursa’da bu yaşam dolu aileyi evimizde ağırlamayı çok isteriz.

  Cevapla
 86. Esra Kirtiş

  Merhabalar

  Uluslararası çapta dünya barışı üzerine aktiviteleri olan bir dernek var ismi Servas bir ayağıda Türkiye de. Gezmeyi seven ve misafir ağırlamaya gönüllü tüm arkadaşlara faydası olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. Kostarika’dan Kore’ye İsveç’ten Kanada’ya bir çok kişiyi şahsen evimde ağırladım, güzel dostluklar kurdum. Kimilerininde evlerinde kaldım…

  Üye olmak için http://www.servasturkiye.org

  Sevgiler

  Cevapla
 87. Emine Tolga

  Merhaba,
  Geçen hafta izmirde onları gören dostlarımız olmuş.Halen İzmirde ler ise sewe sewe onları ağırlamak isteriz.sewgiler
  Emine Tolga

  Cevapla
 88. Mehmet Çiğdem Meriç

  İzmir de ağırlamaktan çok mutlu oluruz.İletişimde sorunumuz yok.Oğlumuzun da çocuklarla tanışmasını isteriz.

  Cevapla
 89. Yagmur

  Merhabalar bu aile şanlıurfayı görmeden kesinlikle dönmemeli ne de olsa dünyadaki ilk yerleşim yeri olan göbekli tepe ilk üniversite olan harran üniversitesi balıklıgöl ve daha bir çok tarihi ve mistik yer burada şanlıurfada ağırlamak isteriz bu aileyi

  Cevapla
 90. Nurten İpek

  Merhaba,
  Ben 5 kız annesiyim. İki kızım evli diğer 3 kızım benimle yaşıyor. Eşimi 3 yıl önce kaybettim. Bu aileyi Ankara’ya geldiklerinde evimde konuk edip onlara harika Türk anne yemekleri ikram etmek isterim. Anıtkabir’i hep birlikte ziyaret etmek isterim.
  Sevgiler…

  Cevapla
 91. Halil Barış Çit

  Merhaba ankarada ailemle yasiyorum Zapp ailesini evimizde agirlamaktan cok mutlu olurum 1 gun bile olsa misafirim olmalarini cok istiyorum

  Cevapla
 92. Nur Gunay

  Merhaba , Konya’dan yaziyorum. Evde yalnizca ben ve annem kaliyoruz.Yani bol bol yerimiz var onlar icin.Daha once bir cok kez yurtdisinda yabancilarin evinde kaldigim icin onlari anlayabilecegimi ve onlara elimden gelen yardimi yapmak istedigimi belirtmeliyim. Bu keyifdolu muhtesem aileyi Konuk etmekten onur duyariz ve onlara rehberlik edebilirim Konyada olduklari surece:) Haberinizi bekliyoruz..

  Cevapla
 93. Ayse Cakmak

  Güzel atlar ülkesi Kapadokya`da (Göreme`de bulunan evimizde) agirlamaktan mutluluk duyariz 🙂

  Cevapla
 94. Arif Anık

  Selamlar bu sevimli aileyi şayet ankaraya uğruyacaklarsa misafir etmeyi cok isteriz Arif Anık 05054764551

  Cevapla
 95. Ayşe ÇAMSARI

  Merhaba K.Maraşa gelmelerini çok isterim.Onların enerjilerini tatmak,onları tanımak ve misafir etmeyi çok isterim.

  Cevapla
 96. Ayşen çelikel

  İzmir -Selçuk/ Efes e yolları düşerse ağırlamaktan zevk duyarız. Kapımız açık

  Cevapla
 97. Ayşegül

  Bir köpek ve iki kişilik bir ailemiz var fakat evde onları ağırlayacak kadar yerimiz var:) İstanbul-Bahçeşehir’deyiz. Bekleriz:)

  Cevapla
 98. mahmut

  Çok ilginç olduğu kadar da heyecanlı serüven.Genç olsaydım bende dünya turuna çıkıp tüm ülkeleri görmek,gezmek isterdim.

  Cevapla
 99. Mehmet cirpici

  Vallahi bayıldım ailenin yolu izmire düşerse ızmir alsancak,ızmir urla,çeşme ve teknede ağırlamak isteriz

  Cevapla
 100. Esin Büyükkürkçü

  Merhaba, Kayseri’ye yolları düşerse ben ağırlamak isterim.

  Cevapla
 101. Zeynep Gunsur Yuceil

  merhaba, Zapp ailesini evimizde konuk etmeyi çok isteriz:) İstanbul’da Sarıyer’in tepelerinde oturuyoruz…

  Cevapla
 102. Ertuğrul

  Merhabalar, çok tatlı bir aile çok sempatikler ve yaptıkları şey inanılmaz güzel. Eğer Ankara’ya gelmeyi düşünürlerse Ankara’nın merkezindeki evimde onları ağırlamak isterim.

  Cevapla
 103. Nur Anka

  Zapp ailesinin yolu Kocaeli’nden geçerse şayet onları evimizde ağırlamaktan çok çok çok mutluluk duyarız. Ailenin tüm üyelerine Anka ve Koray’dan selamlar,sevgiler.

  Cevapla
 104. Aslı Keskin Şenel

  eşim ve 8 aylık uzay ile Ankara’da yaşıyoruz. Tam olarak Zapp ailesi gibi bir hayalimiz var. Ankara’da onları ağırlayıp sorularımıza yanıtlar bulmak çok isteriz.

  Cevapla
 105. Özcan ÇERİ

  Merhabalar,

  Ben Özcan İzmirden yazıyorum

  eşim Ayşegülle beraber Zapp ailesini evimde ağırlamaktan mutluluk duyacağımı bilmelerini isterim

  Zapp ailesi için efes antik kenti, meryem ana ve bunun gibi bi çok yeri gezdirme sansımız olursa çok eğleceklerine adım kadar eminim

  kendinize çok iyi bakın 🙂

  Cevapla
  • Emincan ipekçi

   Merhaba

   Ben istanbuldan Emincan

   Zevkle okudum allah yardımcıları olsun destek olmak adına amazondan kitaplarını satın aldım. iyi yolculuklar. 🙂

   Hello

   I am Emincan from Istanbul

   i read this topic with pleasure. God help you. I bought their book from http://www.amazon.com for supporting them. Have a nice trip. 🙂

   Cevapla
  • Ali GÜMÜŞHAN

   Zapp ailesini Termalin, Lezzetin, Mermerin başkenti Afyonkarahisar’da İkbal Thermal Hotel & SPA’da misafir etmekten memnuniyet duyarız.

   http://www.ikbal.com.tr
   0 533 135 27 35

   Cevapla
 106. Alperen Kocak

  KONYA! Konya’ya gelirseniz beklerim! gitarım, ukulelem, piyanom, temir komuzum, bütün enstrumanlarımızı çocuklarla beraber çalmak çok isterim ahahah

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Müzik dolu bir misafirlik 🙂 Zapp Ailesi adına çok teşekkür ederiz 🙂

   Cevapla
 107. Abdullah Güney

  Merhaba,
  Zapp ailesi Kapadokya ya gelmek isterse, burda bir evleri olduğunu bilsinler.

  Cevapla
 108. deniz çolak

  söylemeyi unuttum, araçlaını tamir etmek isterlerse küçük atölyemi ve aletlerimi paylaşabilirim.

  Cevapla
 109. Seda sapmaz ekinci

  Biz İstanbul floryadayız, Zapp ailesini misafir etmeyi çok ama çok isteriz , sevgiler…

  Cevapla
 110. deniz çolak

  Hatay Antakyadan Deniz ve Zehra çifti, evimizde onları misafir edebileceğimiz gibi şehrimizin güzel tarihini zevkle anlatıp gezdirebiliriz. 0554 945 74 56

  Cevapla
 111. Yasemin Bahloul

  Merhaba Zapp ailesini İstanbul’da ağırlamak çok isteriz. Çook da güzel gezdiririz onları!

  Cevapla
 112. Nazan Aşık

  Biz de 3 aylığına 3,5 yaşındaki kızımıla güney amerika seyahatindeyiz. Yola çıkmadan önce 3 ay iyi bir zaman gibi gelmişti ama şimdi yollardayken anladım ki 3 ay hiç bir şey!! Yola çıkmak böyle bir duygu. Hala 1 ayımız var fakat hiç de dönesimiz yok. 15 yıldır yolda olmak harika olsa gerek. 6 çocuk yapamazdım ama hayatımı böyle yollarda geçirebilirdim…
  Bolivya’da sevgiler…
  Not: Bizde de kalabilirlerdi ama biz de yoldayız:)
  http://www.gezginmira.wordpress.com

  Cevapla
 113. Dilan Oktuay

  bize de bekleriz evimiz geniş salonumuzu bi haftalığına falan onlara verebiliriz, istanbuldayız 🙂 onları gezdirmeyi de çok isteriz

  Cevapla
 114. Eda

  İstanbul’da bir evleri vaaaarr! Beni çok heyecanlandırdılar ve hayallerinin parçası olmak istiyorum.
  İst

  Cevapla
 115. Eda

  Heeyy evim onların evi olabiliiirrr, beni de yanlarına alırlar mı dersiniiizz

  Cevapla
 116. Müge Akpınar

  Merhaba!

  Ben de yolları Almanya-Dresden taraflarına düşerse (ki düşmeli :D) ağırlamaya şimdiden gönüllüyüm. Onların hikayesinin bir parçası olmayı çok isterim. Lütfen bu mesajı onlara iletin. (Bir de 31 yaşında bir kadını evlatlık almayı düşünürler mi acaba? ^_^)

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Haha yüzümüzü güldürdünüz 🙂 Zapp Ailesi adına çok teşekkür ederiz 🙂

   Cevapla
 117. Ajlan Ömer Soyyer

  Türkiye’nin her yerinde evleri var artık 🙂 Bende İzmir’deyim. Belki ağırlayamam ama bu taraflara geldiklerinde haberimiz olur mu acaba? Belki onlara İzmir içinde ve çevresinde rehberlik ve eşlik edebilirim.

  Ajlan

  Cevapla
 118. Ece Pürtaş

  İlham verici! Ankara’da ve İzmir’de evleri hazır! Her iki şehirde de ağırlayabilirim. 24 yaşında üniversite öğrencisiyim. Hayatımı şimdiden değiştirdikleri kesin.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok sevindik böyle bir ilhama ön ayak olduğumuz için 🙂 Zapp Ailesi adına çok teşekkür ederiz 🙂

   Cevapla
 119. Arif Ozturk

  Merhaba Nigde ve Nevsehir bolgesine geldiklerinde Zapp ailesini agirlamaktan onur duyariz

  Cevapla
 120. Gürkan Çapkın

  Merhaba Zapp ailesini ağırlamak isteriz. Eşim de Amerikalı ve bizim de dünya turu planımız var, onlarla konuşmak süper olur!!

  Cevapla
 121. deniz atmaca

  Merhabalar 🙂 İstanbul – Üsküdar’ da da bir evleri var. Bende hem yurt dışı seyahatlerimde couchsurfing ile başkalarının evlerinde kalıyorum hem de misafirleri evimde ağırlıyorum. Uzun zamandır takip ettiğim bir aile.. size de bilgileri paylaştığınız için ayrıca teşekkürler..

  İstanbul’a geri döndüklerinde mutlaka bekliyoruz.

  Sevgiler,
  Deniz

  Cevapla
 122. Zeynep özer

  Trabzondan bildiriyorum başımızın üstünde yerleri var, we love to have them

  Cevapla
 123. Merve Durkun

  Merhaba!
  Ba-yıl-dım! Hayalimi gerçekleştiren bir aile! Ankara’ya yolları düşecekse onları misafir etmekten çok çok çok mutlu olurum! Bence başkentimizi görmeden ayrılmamalılar:)
  Sevgiler <3

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Aynen biz de onlara bayıldık 🙂 Zapp Ailesi adına çok teşekkür ederiz 🙂

   Cevapla
 124. Sergen Dönmez

  Biz de izmir’deyiz! 🙂 Bu güzel aileyi güzel İzmir’imizde ağırlamak isteriz 🙂

  Cevapla
 125. Tufan

  Ben ve iki çocuğum onları Mersin’de ağırlamaktan büyük zevk duyarız :)…

  Cevapla
 126. Betül Pınaroğlu

  Bu ilham verici süper cesur aileyle tanışmak evimde ağırlamak çok isterim. Tabi sizleri de:) Van’da bir eviniz var.

  Cevapla
 127. İsmail Kuşçu

  Merhaba.
  Gerçekten etkileyici bir çaba bizde Kuşçu ailesi olarak bu çabanın içinde bir payımız olsun isteriz. Zap lar eğer Kayseri ye geleceklerse onları konuk etmek için sartlarimiz uygun bekleriz.Görüşmek üzere.

  Cevapla
 128. Şeyma Gürler

  Merhaba dunyasi guzelliklerle dolu olan zapp ailesi 🙂 bu dunyadaki en buyuk Zenginlik sizin de dediginiz gibi ‘ arkadas zengini olmak , hatira zengini olmak ‘ . Sizin hikayeniz erkek arkadasimla birlikte ileriye donuk planladigimiz bir yolculuk . bunun icin bir yerden baslayip biz de yolda
  Olmak ve boyle guzel insanlarla hikayelerimizi paylasmak istiyoruz . belki bizim icin de bir yol haritasi olur . Yolunuz hep gunesli olsun . 🙂 eğer yolunuz Egenin incisi izmir e düşerse sizi ağırlamayı cok isteriz .

  Cevapla
 129. ozan güler

  Merhabalar,
  Yakın zamanlarda Ankaraya yolları düşer ise, Zapp ailesini ağırlamaktan mutluluk duyarım. Öte yandan eğer Ankarada denk gelemezsek, kendilerine Budapeştede ev sahipliği yapmaktan da büyük zevk duyarım.
  Sevgilerle..

  Cevapla
 130. Metin Azıtepe

  Merhabalar bir gün yolunuz Anamur a düşerse esim ve ben onları ağırlamaktan gurur duyarız.Muzlarımız ve çileklerimiz dallarında onları bekliyor

  Cevapla
 131. tugba

  İzmir’e uğrarlarsa onları ağırlamaktan mutluluk duyacağımı iletebilirsiniz.

  Cevapla
 132. Hakan Sağın

  Bursa’ya gelmek isterlerse yeni doğan Aykız’ımız ile bizde ağırlamak isteriz..

  Cevapla
 133. GezginAnne

  Ne güzel bir aile 🙂 Türkiye’de denk gelir miyiz bilemem; ama İsviçre’ye geldiklerinde tanışmak isterim.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   İsviçre’ye de gelecekler!!!! Bunu duyduklarına çok sevinecekler!

   Cevapla
 134. Ergün Bilgin

  Biz Zonguldak’tayiz. Ugrarlarsa zapp ailesini misafir etmekten zevk duyariz.

  Cevapla
 135. Ebru & Mehmet ZİROĞLU

  merhabalar :)) biz de acemi gezginler olarak zapp ailesini mersin’de evimizde ağırlamak isteriz, gaziantep, hatay, adana ve mersin’de seve seve rehberlik yapabiliriz, tabii ki sizi de bekleriz ilk fırsattaa, sevgiler 🙂

  Cevapla
 136. Seray

  Merhaba. Biz iki kardeş ve bir minnoş olarak istanbul, üsküdardaki evinizde tüm gezginlere kapımızı açıyoruz. Zapp ailesi ve siz ve diğer tüm gezginler kapımız evimiz sizlere her zaman açık. Mutlaka bekleriz 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   İstanbul’dan yarın ayrılacaklar ama gelecek ay tekrar geri gelecekler. O zaman irtibata geçebilirler.

   Cevapla
 137. Damla Bozdağ

  Merhaba,
  Esim ve ben Zapp ailesini agirlamaktan mutluluk duyariz.
  Istanbul

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Harikasınız Damla!! Şimdi İstanbul’dan ayrılıyorlar ama geri gelecekler. 😉

   Cevapla
 138. Şule Demirel

  Merhabalar, Zapp ailesini ben de Ankara’da ağırlamayı çok isterim! Sevgilerimle..

  Cevapla
  • Şule Demirel

   Tekrar selamlar.. Email adresimi bırakmamış olduğumu bizlere atmış olduğunuz email ile fark ettim, nasıl güzel bir mail nasıl güzel insanlarsınız.. Benimle iletişime geçebilecekleri email adresim suledemirell@hotmail.com
   Selamlar ve sevgiler..

   Cevapla
   • Biz Evde Yokuz

    Yüzümüzü kızarttınız 🙂 Süpersiniz!! İllettik mesajınızı 🙂

 139. Kaan utku

  Koca yurekli zapp ailesi. Ayvalik muthis bir cennet gelip gormelisiniz. Biz de elimizden geldigince 3 cocuk 1 kedi ve 2 ebeveyn ile agirlariz. Saygilar.

  Cevapla
 140. ESRA Er

  ÇocuklaGezerizBiz olarak Zap ailesini çok büyük bir keyifle misafir etmek isteriz.
  İstanbul

  Cevapla
 141. arya2arya

  Mardin’de yerleri hazır, Diyarbakır ve ötesi bu ara sıkıntılı ama düşünürlerse oralarda da yardımcı olurum.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok sağol. Gelirlerse o tarafa onlara kol kanat gerecek bir Evde Yok olduğunu bilmek güzel.

   Cevapla
 142. Hilal Ebru Demirel

  Selam,
  Biz Artvin/Yusufeli’deyiz,bu taraflara yolları düşerse lütfen yönlendirin her türlü seve seve misafir edebiliriz, sizin de yolunuz düşerse bir kapınız var burada…:)
  Sevgiler…

  Cevapla
 143. Akgonca Göztaş

  Merhabalar.. Muğla’ya 15 km uzaklıkta Yeşilyurt köyünde çoluk çocuk köpekler cümbür cemaat yaşıyoruz. Misafir etmeyi cok isteriz.. sevgiler, selamlar..

  Cevapla
 144. Fatih Nurcan

  Merhabar, ben de ileride gerçekten onlar gibi olmanın hayalini kuran iki çocuğum ve eşimle birlikte gezmek isteyen bir gezginim. Henüz 21 yaşındayım ve Adıyaman’da öğrenciyim. Onlara bu yolculuklarında ev sahipliği ve rehberlik yapmak istiyorum. Adıyaman’daki ev sahipleri ben olabilirim.

  Cevapla
 145. Selcuk Tanaydin

  Merhaba
  Zapp ailesini Bursa ya gelmeyi düşünürlerse evimde ağırlamak isterim.
  Hatta çok isterim. Hatta mutlaka gelsinler. Teleferik ile Uludağ a çıkalım öyle deyin.

  Cevapla
  • Erdenay Arikan

   Antalyada bizde kalabilirler, cocuklarla ilgili bircok sorum var..

   Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok teşekkürler desteğiniz için 🙂 Siz de onlara Facebook üzerinden yazabilirsiniz

   Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend