ALAÇATI’DA NEREDE KALINIR- EN GÜZEL ALAÇATI OTELLERİ

Oley! Demek Alaçatı’ya gidiyorsunuz! Şanslılar sizi. 😀

Sıkça aldığımız Alaçatı’da nerede kalınır sorusuna cevaben en beğendiğimiz Alaçatı butik otellerini derledik.

Bizce Alaçatı’da tatil yapmanın en güzel yanlarından bir tanesi kesinlikle buradaki az odalı, güzel oteller. Odalardaki o minik dokunuşlar, Alaçatı estetiği, gözünüzün içine bakan işletmecisi, insanı şehir stresinden alıp, anında mutlu bir moda sokuyor. Ekonomik olmadıklarını kabul ediyoruz ama bizce insana yaşattığı tatmin bambaşka…

Şimdiden iyi tatiller!

Not:
– Alaçatı’da sörf yapacaksanız derslerinizi önceden ayarlamanızda fayda var. Sörf okullarına buradan ulaşabilirsiniz.
– Elbette Alaçatı’yı Alaçatı yapan şeylerden bir diğeri de mekanlar, mekanlar… Buradan senenin kaçırılmaması gereken mekanlarını okuyabilirsiniz: Alaçatı Mekanları

ALAÇATI OTELLERİ

You Hotel $$

Yeni, gıcır gıcır otel sevenleri böyle alalım. Sadece 5 odalı You Hotel klasik Alaçatı otellerinden farklı olarak daha modern bir tasarıma sahip. Dantelli, İşlemeli odalar yerine, sizi brüt betonun ve pastel renklerin hakim olduğu Milano etkisinde bir otel bekliyor. Ama rn güzel yanı sahiplerinin kafa yapısı: Evcil hayvan kabul ediyorlar, kahvaltısı gece çıkanlar erken kalkmak zorunda kalmasın diye 1’e kadar alınabiliyor, sörfçüler aylık kiralama yaptığı için, sıkılmasınlar diye her gün kahvaltı menüsü değişiyor.
Odalara ek olarak bir de sörfçüler gibi uzun konaklayanları düşünerek mutfaklı 1+1  hazırlamışlar. Alaçatı’nın en popüler kahvaltıcısı Bom Dia’nın dibinde, Hacimemiş’e yakın ama kaosundan uzak. Ve en güzeli arabaya park yeri bulma derdi yok. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Evliyagil Hotel By Katre $$

Kapak fotoğrafında da gördüğünüz yer. Bir kere harika konundan başlayalım: Hacımemiş’e (yani Alaçatı’nın merkezine) yürüme mesafesinde ama sakin tarafında. Alaçatı Yat Limanı’na, sörf merkezlerine ve plajlara 3 kilometre mesafede yer alıyor. Şimdiye kadar hiç park problemi yaşamadık.

Kahvaltısı organik ve Türkiye’nin dört bir yanından el ile seçilerek bizzat sahibesi Figen Hanım tarafından alınıyor. 10 odası bulunan taş bir butik otel. Hotelde masajların ve viseral terapi seanslarının tadını çıkartmak da mümkün. Kahvaltı çeşitleri üreticiden alınan taze ürünlerle hazırlanıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Gaia Alaçatı $$$

Fotoğraf Kaynak: gaiaalacati.com

Alaçatı’da çarşının merkezinde yer alan yeni ve bahçeli bir butik otel. Otelin içinde, İstanbul’dan tanıdığımız ve hem sağlıklı hem de lezzetli menüsünü çok sevdiğmiz çiçek cafe Misk’in de Alaçatı şubesi var. Bir taşla iki kuş anlayacağınız. Otele evcil hayvan da kabul ediliyor.  Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Alavya Otel $$$

Fotoğraf Kaynak: alavya.com.tr

Yeni Mecidiye Mahallesi’nde, hem doğayla iç içe, huzur veren bir ambiyansa sahip hem de Alaçatı’nın merkezinde kalan taş ve şık bir butik otel. Aynı zamanda otelin yemekleri de oldukça lezzetli. Canlı caz müzik performansları ve yoga dersleri de cabası. Spor salonu, sauna, Türk hamamı, masaj hizmetleri sunan bir spa’sı var. Ne yazık ki otele evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Pachamama Alaçatı $$

Fotoğraf Kaynak: www.pachamamahotel.com

Hacımemiş bölgesinde, 16 odalı, sadece yetişkinlere yönelik bir otel. İsmini, Güney Amerikalıların doğa anaya verdiği isim olan Pachamama’dan alıyor. Executive balkonlu, bahçe teraslı, balkonlu suit, bahçeli suit, balkonlu twin oda ve bahçeli twin oda olmak üzere oda tipleri var. Sezonluk açık havuzu, spa olanakları, bar, restoran ve Wifi mevcut. Aikido ve ahşap oyma atölyesi gibi tematik atölyeler de düzenleniyor. Sahile yakın fakat ücretli shuttle hizmeti de var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Otoparkı yok. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Kurabiye Otel $$

Fotoğraf Kaynak: kurabiyeotel.com

Hacımemiş Mahallesi’nde, mavi panjurları ve şirin odalarında, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir butik otel. Ilıca ve Alaçatı plajlarına yaklaşık 3 kilometre mesafede olan otelin beyazlar içinde ferah bir atmosferi var. Kahvaltısı da güzel olan otelin limon reçelini ve ismine yakışır şekilde lezzetli kurabiyelerini tatmalısınız. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

The Stay Warehouse $$$

Fotoğraf Kaynak: www.booking.com

Alaçatı’ya yürüme mesafesinde bulunan otel 24 odaya sahip. The Stay Alaçatı Warehouse’ta her sabah açık büfe kahvaltı servis ediliyor. Otel, bu bölgedeki plajlara da oldukça yakın. Ayrıca burada havuz başında kahvaltı yapabiliyorsunuz. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Viento Alaçatı Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/vientoalacati

Viento Alaçatı Hotel, 150 yıllık restore edilmiş bir Osmanlı evinin butik otele dönüştürülmüş hali. Butik otelin aynı zamanda Sota isimli bir restoranı da var. Yöre ürünlerinden hazırlanan kahvaltı ve yemekleri ile hizmet veriyor. Ev yapımı reçelleri ve peynir çeşitleri ile pişisi mekanın favorilerinden. Açık havuzu var. Otele evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Tashmahal Alaçatı $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/tashmahalotelalacati

Alaçatı’nın merkezinde, her yere yakın olan bir konuma ve tarihi dokuya sahip bir butik otel. Kahvaltıda ev yapımı reçellerin servis edildiği beş çayında ortamı kurabiye kokularının sardığı bir mekan. Sakızlı kurabiyesini denemelisiniz. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Manastır Alaçatı $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/manastiralacati

Alaçatı’nın dokusunu yansıtan, merkeze yürüme mesafesinde olan bir butik otel. Merkeze yakın olmasına rağmen sessiz bir ortama sahip. Açık bir yüzme havuzu var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Ev Bharat Otel Alaçatı $$

Fotoğraf Kaynak: www.evbharat.com

Güzel bir yeşil bahçe içindeki Ev Bharat, 2 katlı, sessiz sakin bir ortamı olan bir butik otel. Otelde açık havuz bulunuyor. Ilıca Plajı arabayla sadece 10 dakika, Alaçatı çarşıya ise yürüme mesafesinde. Yöresel tatlardan oluşan kahvaltısında ev poğaçasını denemelisiniz. Havuz başında içeceğiniz kokteyller ile tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Zeytin Konak Otel $$

Fotoğraf Kaynak: alacatizeytinotel.com

Alaçatı’nın merkezine yakın bir lokasyonda dört konaktan oluşan bir butik otel. Zeytin ağaçlarının arasındaki bahçesinde, kuş sesleri arasında kendinizi doğanın huzuruna bırakabilirsiniz. Serpme kahvaltısındaki reçel çeşitlerinden en ilginci acı biber reçeli. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İğdeli Han Otel $$

Fotoğraf Kaynak: www.booking.com

Hacımemiş Mahallesi’ndeki İğdeli Han Otel, 110 yıllık tarihe sahip mimari üzerinde yükseliyor. 14 odalı otel, Alaçatı’nın ağaçları arasında bulunuyor ve her odanın kendine ait küçük bir bahçesi var. Ayrıca otel Alaçatı pazarına sadece 200 metre mesafede. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Cadde 75 Otel $$

Fotoğraf Kaynak: cadde75otel.com

Alaçatı sörf plajına arabayla 10 dakika mesafede yer alan Cadde 75, özenle tasarlanmış iç ve dış mekanı ile Alaçatı ruhunu yansıtıyor. 15 odalı butik otelin yüzme havuzu var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Peri Art & Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: www.periart.com.tr

Yeni Mecidiye Mahallesi’ndeki Peri Art Hotel taş evleriyle ortama dingin bir hava katıyor. 6 odalık bu butik otelde havuz bulunmuyor. Ardıç kuşlarının etrafında dolaştığı otelin, sakızlı kurabiyeleri, yöresel reçelleri, otlu börekleri çok beğeniliyor. Ayrıca burada, otelin kendine ait bir sanat galerisi ve cafesi de var. Evcil hayvanlar girebiliyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

1850 Hotel Alaçatı $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/1850HotelCafeAlacati

Yeni Mecidiye Mahallesi’ndeki 1850 Hotel Alaçatı, Alaçatı’nın kendine has taşlarıyla inşa edilmiş 5 odalı bir Rum evi. Ege’nin doğal ve kültürel zenginliklerini sürdürmeye kararlı dört kişilik bir ailenin ev sahipliğinde işletiliyor. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Alura $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/alurahotel

Alura, Yeni Mecidiye Mahallesi’nde, Alaçatı’nın merkezine oldukça yakın, 8 odalı butik bir otel. 5 çaylarında her gün farklılaşan atıştırmalıklar sunuluyor. Beyaz ve mavinin buluştuğu dekorasyon Alaçatı ruhunu taşıyor mekana. Açık havuzu var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Beyevi $$

Fotoğraf Kaynak: www.beyevi.com.tr

Bir Rum evinin otele dönüştürülmüş hali olan Beyevi Alaçatı’da her yere rahatça ulaşım imkanı sağlayn bir otel. Tasarımındaki her aksesuarda Alaçatı ruhu yansıtılan otel, mutfakta da oldukça başarılı. Taş fırında pizza, pide ve kiremitte köfte gibi sevilen lezzetlere sahip. Otelin açık havuzu var ve evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Sedirli Ev $$

Fotoğraf Kaynak: www.sedirliev.com

Sedirli Ev, adı üzerinde misafirlerini evlerinde hissettiren bir mekan. Kahvaltı sunumundan, yeşil bahçesine, cumbalı oda tasarımlarına kadar ev yaşamının sıcaklığı mekanda hissediliyor. Mekan Alaçatı’nın merkezine oldukça yakın, buna rağmen gürültüden uzak. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Villa Romantik Taraça Otel $$

Fotoğraf Kaynak: www.villataraca.com

Otel, Toscana’dan esinlenen mimarisi ve iki havuzuyla görkemli bir konaktan oluşuyor. Alaçatı Sörf Plajı’na 6 kilometre mesafedeki otelin 10 odası bulunuyor. Otelin her bir odası ayrı konseptlere sahip ve dekorasyonda antika koleksiyonlara yer veriliyor. Otelin kahvaltısı da oldukça başarılı. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

The-S By Ascend Collection $$

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/thesalacati

132 odalı otelde odanızın penceresinden sörf şampiyonalarını izleyebilmek mümkün.  Alaçatı Sörf bölgesinde bulunan otel Alaçatı’nın çıkışında, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na 80 kilometre mesafede bulunuyor. Otelin bir de infinity pool’u var. Bu otelin olayı, sörf plajına olabildiğince yakın olmak. Açık büfe kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil tam pansiyon konaklama imkanı sunuyor. Otelde sadece 15 yaş ve üstü misafirler konaklayabiliyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Alachi Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: www.booking.com

Alaçatı’nın kendine has eşsiz mimarisine uygun dekore edilmiş bir Rum evinin butik otele dönüştürülmüş hali. 2018 senesinde açılmış yeni bir otel. 14 odası bulunan butik otel, ziyaretçilerini evinde hissettirmeyi vaad ediyor. Yüzme havuzu var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İmren Han Otel $$

Fotoğraf Kaynak: www.alacatiimrenhanotel.com

Alaçatı’nın girişinde, Pazaryeri’ne 1,7 kilometre, Alaçatı Sörf Plajı’na 7 kilometre mesafede bulunan otel, değirmen manzarasına sahip. Alaçatı’nın kalabalığından ve gürültüsünden uzak kalan mekan, kahvaltısından akşam yemeklerine kadar sunumlarını özenle hazırlıyor. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Limonaia Hotel $

Fotoğraf Kaynak: www.limonaiahotel.com

Pazaryeri’ne 600 metre, Alaçatı Sörf Plajı’na ise 3,4 kilometre mesafede, 14 odalık butik bir hotel olan Limonaia, restoran hizmeti ve mekansal tasarımı ile oldukça beğeniliyor. Ayrıca otelde çocuklar için özel aktivite imkanı da mevcut, çocuklu aileler için oldukça rahatlatıcı bir imkan. Geniş bir havuzu ve açık alanı var. Tesiste, evcil hayvan girişine izin var. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Sakızlar Park Bungalov $

Yeşillikler içinde, huzur dolu bir yer. Alaçatı’da bungalov tatili arayanlar için ideal yer. Alaçatı merkeze yürüme mesafesinde ama bir o kadar da onun kalabalığından uzak. Odaları temiz, ortak alanlar bakımlı ve düzenli. Kahvaltısı kararında. Personel çok ilgili. Çok da samimi bir işletmecisi var. Size her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Oteli detaylı incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayın.

Bütün Alaçatı Otelleri İçin Tıklayın.