BEDÜK’ÜN ALBÜM LANSMAN KONSERİNDE KULİSE SIZDIK :D

Takdirini alması en zor mertebe olan Ekşisözlük’ün bile sevgisini kazanmış bir sanatçı Bedük. Biz de mizahi üslubu ve kaliteli dans müziğini birleştirerek yakaladığı enerjiyi çok beğeniyoruz. Bol “hemli” işler yapmak gerçekten zor: hem yenilikçi olmak, hem de klasik referanslar kullanmak, hem eğlenceli, hem kalıplı bir duruş sergilemek, hem dünyanın dinleyebileceği, hem de ülkesine yönelik iş yapmak. Bunlar, herhangi bir sektörde çok ince ve tutturması zor ayarlarken, müzik gibi, yaratıcılığın “bırak beni, ben kopup gitmek istiyorum” dediği alanlarda daha da zor zanaat.

Geçen aylarda yeni stüdyosuna hayırlı olsuna gittiğimizde yeni albümünden bize bir iki şarkı dinletmişti. Hem stüdyoya, hem de şarkılara bayılmıştık.

Nihayet albüm bittiğinde, eşi ve menajeri Zehra ile bizi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki lansman konserine davet ettiklerinde derhal takvimimizi boşalttık, “Kesin geliyoruz!” DEDİK.  Biz mütemadi firariler konser için bu hafta sonu yerimizde durduk.

Yap-bozun en büyük parçası olan, albümü yaratma sürecinde geçirdiği uykusuz geceleri bilmiyoruz. Ama yeni albüm sürecinin önemli taşlarından biri olan lansman konserinde, onunla birlikte kuliste o perde arkasını görmek bizim için süper bir deneyimdi. Elimizden geldiği kadar da videomuzda bu deneyimi sizlere aktarmaya çalıştık.

O sahnede hiç heyecanı yokmuş gibi ortalığı kırıp geçiren Bedük’ün, gece heyecandan uyuyamadığını bilerek onu sahnede yanından izlemek, eşi Zehra’nın perdenin açılmasına doğru artan tatlı telaşını görmek, kuliste dolaşan dünya tatlısı çocuklarını yatağa yollayıp, öyle programa başladıklarına tanıklık etmek, ortaya çıkardıklarına daha derin bir sevgi ve saygı duymamızı sağladı.

Müzik eleştirmeni değiliz ama bizce, Bi Dans Etsek albümü, dans müziği sevenlerden, arkada akıcı şarkılar çalsın isteyenlere, herkesin gönülünü fethedecek, yine bol hemli bir albüm olmuş.

Albüm Linki

Videoda kullandığımız şarkılar:
1- Bi Dans Etsek
2- Sesler
3- Salla Beni Güzel

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir