YOL ARKADAŞLARIMIZ BELLİ OLDU!

Yolculuk paylaşım platformu BlaBlaCar ile beraber planladığımız 19 Mayıs İstanbul – Göreme ve 22 Mayıs Göreme – İstanbul yolculuğumuzdaki yol arkadaşlarımız belli oldu.

Küçükken anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı diye sorduklarında yaşadığımız köşeye sıkışmışlık ve çaresizlik hissiyatını tekrar yaşadık. Keşke başvuran herkesle yolculuğumuzu paylaşabilme şansımız olsaydı. Tanışmak istediğimiz o kadar çok kafadar var ki…

Bizimle yolculuk etmek isteyen ve zaman ayırıp bize yazan tüm Evde Yoklar’a çok çok teşekkür ediyoruz. Bu arada herkese BlaBlaCar üzerinden de cevaplarımızı gönderdik.

Biz 20 – 21 Mayıs’ta Kapadokya’dayız. Şu an belli olmayan bir gün oradaki Evde Yoklarla buluşacağız. Eğer bir şekilde Kapadokya’da olacaksanız bize haber verin, sizi de buluşmaya çağıralım.

19 Mayıs İstanbul – Göreme: Esra & Lezgin

ESRA
“Ölmeden önce en az 2 ay durmadan gezmek ve saçlarımı kazıtmak istiyordum, onların üstüne çizgi çektim 🙂 ” demiş Esra hayallerini sıralarken. Listesinde skydiving yapmaktan maraton koşmaya, kuzey ışıklarının altında dans etmekten Camino de Santiago’yu yürümeye,  Annapurna Circuit trek’inden, kitap yazmaya bir paragrafa zorla sığdırdığı üstü çizilmeye hazır maddesi var. Bu arada maddelerinin hepsi (eksiksiz) bizim listemizde olan maddeler 🙂

LEZGİN
“Yapmak istediğim şey, sizin de ilham aldığınız gibi, var olmaktansa yaşamak” demiş Lezgin. Hayatta en çok yapmak istediği şey sıcak hava balonuna binmek. Öyle bir hayal ki balon dövmesi yaptırtacak kadar. “Ne yazık insanlar burada olamadan ölüp gidecekler” dedirten yerlerin, şeylerin, lezzetlerin ve en önemlisi insanların peşinde. Bu arada sürprizlerimiz yolda olacak. Lezgin seni üzmek gibi olmasın ama Kapadokya’ya geldiğimizde değil.


22 Mayıs Göreme – İstanbul: Fatih & Yeliz

FATİH
Fatih’in ölmeden önce yapılacaklar listesinde Ege ve Akdeniz kıyılarını kanoyla geçmek ve ne kadar el değmemiş yer varsa keşfetmek var. O da yolculuğun varışından çok yolda olmayı sevenlerden. Listesinde çok madde var ama aralarından en uzun vadelisi kız arkadaşı Yeliz ile başlatmış olduğu ‘O’NLAR GÜLSÜN’ projesini devam ettirmek. Bu proje ile şu ana kadar 5 köy okulu yenilemişler.

YELİZ
“Yeşil benim için vazgeçilmez” diyen Yeliz, fırsatını buldukça kamp için doğaya kaçanlardan. Yeni deneyimler peşinde koşmak en büyük tutkusu. Skydiving’den ralli co-pilotluğuna listesi uzun. Fakat en büyük arzusu Fatih ile ortak hayali O’NLAR GÜLSÜN projesini olabildiğince sürdürebilmek ve ihtiyaç sahibi çocukların hayatına dokunabilmek.”

Yol arkadaşlarımızın kendi cevaplarını okumak için tıklayın.

5 Comments

  1. Yazınız için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık. Yazan arkadaşla iletişime geçebilmeyi isteriz.
    Sevgiler,
    Nihalce Saip Kır Kahvesi
    Nihal Arpacıoğlu

  2. Kapadokya’ya gitmişken Avanos’da Mehmet Körükçü ustaya uğrayıp bir çayını içer, doyulmaz sohbetini de paylaşırsanız, bir de benden selam söylerseniz çok mutlu olurum.

    1. Nasıl bulacağız Mehmet Ustayı? Ne ustası kendisi? Dükkan ismi, adres falan var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir