BODRUM PLAJLARI – YÜZMEK İÇİN EN GÜZEL KOYLAR

Bodrum’da nerede denize girilir? 67 mavi bayraklı plajı ile Bodrum ülkemizin en mavi bayraklı beldelerinden olunca “Bu da soru mu canım, maviyi ilk gördüğün yerde soyunmaya başla” diyebilmek isterdik ancak sahilleri parselleyen işletmeler ve yazın 10 milyonu görebilen nüfus nedeniyle, yazın Bodrum’da deniz keyfi yapmak mücadeleli bir hal alabiliyor.

Durum böyle olunca biz de Bodrumlular’a sorduk: Tatilciler Bodrum’u ele geçirdiğinde, siz nerelere kaçıyorsunuz? Bodrumlular söyledi, biz de tek tek gezip, favorilerimizi ve tüyolarımızı derledik.

Ayrıca Bodrum’da nerede ne yapılır, kaçırılmayacak ne var, en güzel sırları neler, tüm önerilerimizi de Bodrum gezilecek yerler yazımızda bulabilirsiniz.

Bodrum’da Günlük ve Saatlik Tekne Kiralamak

Her şekilde vardığımız sonuç: Bodrum’da denizin tadının en iyi tekne ile çıktığı. Tabii öyle dolmuş usulü işleyenen tur teknelerinden bahsetmiyoruz. Günübirlik veya saatlik tekne kiralayıp kendi programınızı kendinizin yaptığı bir turdan bahsediyoruz. Elbette bu tür bir program doldur boşalt tekne turlarından biraz daha fazla maliyetli ancak inanın bize 10 kere değer. Günlük veya saatlik kiralanabilen Bodrum teknelerini incelemek için tıklayın.

Ayrıca aklınıza karpuz kabuğu sokmak gibi olsun, Bodrum mavi tur için de Türkiye’deki en ideal destinasyonlardan. Bodrum çıkışlı günlük kiralanabilir mavi tur teknelerini incelemek için de tıklayın.

Bodrum Plajları Haritası

Haritayı zoom yaparak detaylı görüntüleyebilirsiniz.

 1. Kargıcak Koyu
 2. Peksimet
 3. Mazı Köyü Çakıllıyalı Koyu
 4. Mazı Köyü İnceyalı Koyu
 5. Mazı Köyü Hurma Sahili
 6. Kissebükü Koyu
 7. Gerenkuyu Küçük Sahil
 8. Gerenkuyu Büyük Sahil
 9. Ma’Kara Bungalow Beach
 10. Torba Sahili
 11. Adabükü Doktorlar Sitesi
 12. Başko Tatil Sitesi
 13. Feza Güney Beach
 14. Bardakçı Koyu
 15. Kumbahçe
 16. Taşburnu Halk Plajı
 17. Gümüşlük
 18. Karaada
 19. Bitez Sarnıç
 20. Aktur
 21. Sal
 22. Camel Beach
 23. Türkbükü
 24. Cennet Koyu
 25. Yalıkavak
 26. Akyarlar
 27. Aspat Beach
 28. La Mer Beach

1. Kargıcak Koyu ♡

Fotoğraf: Begüm Gündüz

Bir kere baştan anlaşalım, buranın kıymetini bilmeyecek arkadaşlarınızı buraya götürmek yok. Burası bizce tüm listedeki en güzel koy. Hoş, zaten buranın yolunu görüp de geri dönmediyse, o da başkasının az gelişmiş dediği yeri, bizler gibi bakir ve güzel bulanlardandır. Yol konusunun açıldığı iyi oldu. Arabasına kıyamayanlar, iki kere düşünsün. 2 km kadar süren, oldukça bozuk bir yoldan ulaşıyorsunuz Kargıcak’a. Yalan yok, yol az gelişmişle bakir arasında bir yerde ama az sıkın dişinizi, sonunda sonunda zafer şarkıları söyletecek bir sahil önereceğiz size.

Eskiden buraya tekne turları düzenleniyormuş ve bu yüzden su bulanıkmış. Atılan yemek artıkları ve kalabalık da cabası tabii. Daha sonra tekne sahipleri arasında bir tartışma yaşanmış ve jandarma tekne sahiplerine buraya tekrar gelmemeleri konusunda ültimatom vermiş. İyi ki de vermiş. Çünkü günden güne eski bakir haline tekrar kavuşmuş Kargıcak. Burayı bilen insan sayısı çok az sayılmaz aslında ama hem Bodrum’a uzak olmasından, hem de yolunun çok düzgün olmamasından ötürü sadece buraya âşık insanlar bu zahmeti göze alıyorlar.

Yanınızda getirin!

Ayrıca buranın ıssızlığını da göz önünde bulundurarak yemeğinizle ve suyunuzla gelmeniz sizin yararınıza olur. Deniz gözlüğünüz de burada lazım olduğu kadar hiçbir yerde lazım olmayacak emin olun.

Kısacası kelimelerle ifade edilemeyecek bir güzellikte Kargıcak. Gelin burada yüzün, çadırınızı da atın ama ne olur Kargıcak’ın bu güzelliğine gölge düşmemesi için üstünüze düşeni de yaparak ayrılın bu koydan.

Burası, Kargıcak Balıkçı Koyu diye de geçer. Yan tarafındaki Seagarden’da işe çıkmayan tur tekneleri buraya yanaşır ve balık, salata ızgarada patates menusü yaparak dünyanın en güzel koyunda en taze yemeğini sunarlar size.

Kargıcak Koyu Konum için tıklayın. Haritada 1 numara.

Konaklama Önerisi

En keyifli Kempinski. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Peksimet

Peksimet bizim için Bodrum’un şapkadan çıkan tavşanı oldu. Harita uygulamamızda bile tam olarak çıkmayan Peksimet’e “Bir bakalım da burayı da görmedik demeyelim” diyerek girdik. Fakat Peksimet bizi motorumuzdan inip mayolarımızı giymeye mecbur bıraktı. Burada çok işletme yok. 1-2 sahil kenarı restoranı hepi topu. Ve sahilin geriye kalan büyükçe kısmı halk plajı. Hem de işletmelerin şezlonglarına taş çıkartacak yenilikte ki belediye şezlonglarıyla dolu bu sahil. Ücretsiz şezlong iyi güzel tabi ama maalesef tuvalet ve giyinme kabini olmayışı büyük sıkıntı burada. Ama deniz çarşaf gibi ve sürekli ılık. Ayrıca sahil ve deniz tabanı tamamıyla kum. Hele akşamları burada bulunan iskeleden gün batımı tam bir görsel şölen.

Peksimet Plajı Konum için tıklayın. Haritada 2 numara.

3. Mazı Köyü ♡

www.panoramio.com – Selçuk Buğra Göker

“Yuh! Burası da mı Bodrum’a bağlı?” Vallahi bağlıymış. Haritadan bakıyoruz uzak, gidiyoruz gidiyoruz, yol bitmiyor. Nihayet vardık; sessiz, sakin bayağı, bildiğiniz köy işte. 🙂 Denizi taş ve çok güzel. Bodrum’un açık ara en güzel yerlerinden Mazı Köyü. Ağaçlıktan denize yaklaştığınızı bile anlamıyorsunuz uzun süre. Sonra bir iki yol ayrımı çıkıyor karşınıza bu küçücük köyde üç tane birbirinden güzel koy var.

Çakılyalı Koyu

İlk koy, yani Çakıllıyalı, çok büyük sayılmaz, iki üç tane pansiyon kılıklı otel var sahilde. Öyle büyük oteller canlanmasın gözünüzde. İki üç katlı direk otel sahibiyle muhatap olduğunuz bahçe içinde sevimli sevimli yerler buralar. İşletmecileri buralı köylüler ve pek tatlı insanlar, yanlarında da köylüler çalışıyor. Sahilin sonunda ağaçlık bir alanda mevcut. Bu alan çadır atmak için oldukça müsait. Otellerden birisinin sahibi olan abla çadırla gidecek arkadaşlar için “İsteyen duşu bile gullanabilii abam. Ondan da para alacak değiliz herhal. Hayrımız oluveri” dedi. Ama yanlarında çalışan köylü teyzelerden yıkadıkları duşun kumlanmasını istemediği için “Duş almak yasak bundan gayri” de yedik. 🙂 Her şeyiyle çok minnoşlar ama. Otelin restoranı otel dışı misafirlere de açık bu arada.

İnceyalı ve Hurma Sahili Koyları

İkinci ve üçüncü koylar, yani İnceyalı ve Hurma Sahili koyları, aslında tek bir koy gibi ama denize uzanan bir kayalık ikiye ayırmış bu koyu. Bu koylar ilk koya nazaran daha büyükler. Ama daha az işletme var buralarda. İlk koydaki sakinlik ve huzur bu koylarda da mevcut. Hatta tam kitap yazmalık inziva yeri.

Deniz her üç koyda da tertemiz ve dalgasız. Sahil taşlık. Su genelde ılık. Mazı’da konaklamada diğer Bodrum beldelerine göre oldukça makul. Üç öğün yemek dâhil konaklama kişi başı 125 lira. Yemekler de hakiki zeytinyağıyla hazırlanıyor onu da belirteyim 🙂 Bodrum’u gezeyim göreyim diye değil de güzelce kafamı dinleyeyim diye çıkıyorsanız varış noktanız Mazı olmalı.

Trekking severlerin dikkatine Karia Yolu Bodrum etabı buradan geçiyor. Bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Mazı Köyü 1. Koy Konum için tıklayın. Haritada 3 numara.
Mazı Köyü 2. Koy Konum için tıklayın. Haritada 4 numara.
Mazı Köyü 3. Koy Konum için tıklayın. Haritada 5 numara.

Kissebükü Koyu

Bir de Kissebükü Koyu var. Gelmesi biraz zahmetli ama geldiginizde kesinlikle değecek. Dalgasız bir denizi, akvaryumdan daha berrak bir suyu var. Aynı zamanda koy arkeolojik kazı alanı. Genellikle koya lüks yatlar ve tekneler demirliyor. Koya inen yol belli biyerden sonra stabilize ve bunun son 1,5 kilometrelik kısmı yoğun taşlık. Ama dikkatli sürdüğünüz sürece normal araçlarla gelinemeyecek bir zorluğu yok. Sahilde karavanla kamp yapanlar ve çadırda kamp yapanlar göreceksiniz. Siz de yanınızda kamp sandalyelerinizi, masanızı, semsiyenizi getirin çünkü burada şezlong şemsiye kiralama opsiyonu yok. Sadece çay, kahve, bira ve gözleme satan yerel halk var. Konum için tıklayın. Haritada 6 numara.

4.Yalı

Fotoğraf: Oytun Güventürk

Yalı, yalın ve güzel. Kempinski’nin Bodrum’da burayı seçmesine şaşırmamalı. Kempinski açılana kadar burası pek dışarıdan gelenlerin radarında yoktu, hala da pek yabancının bildiği söylenemez. Zaten turistik yerlere ters istikamette, güneydoğu yönünde kalıyor kalıyor.

Tesis var mı?

Büyük ve küçük sahil olarak iki plajdan oluşuyor. Küçük plajda belediyenin işlettiği bir kafe var. Fiyatlar gayet uygun; 2 kişilik yemek ortalama 30 Lira, alkollü içecekler 10 Lira civarında. Yani gün batımında sahilde bira patates & bira patlatmalık. Tuvaletler, soyunma kabinleri ve duşlar yeterli ve düzenli olarak temizleniyor.

Diğer sahil ise Gerenkuyu olarak geçiyor. İlkine nazaran daha büyükçe ve içerisinde hiç bir şey yok. Koca bir ‘Ağaoğlu Otel Arazisi’ levhasını saymazsak tabi. 🙁 Bu levha uzun süredir buradaymış ve olası tepkilerden çekinildiği için henüz kazma vurulmadığı söyleniyor. Kumsalı oldukça geniş olan sahilde sezon boyu orada kalan bir karavan ve 1-2 çadır görmek mümkün. Çadırınız sırtınızda buraya geldiyseniz sizin de kendinize uygun bir köşe bulmanız çok zor olmayacaktır. Umarız Gerenkoyu hep de böyle kalır.

Gerenkuyu Küçük Sahil ve Belediye Kafe Konum için tıklayın. Haritada 7 numara.
Gerenkuyu Büyük Sahil Konum için tıklayın. Haritada 8 numara.

Ma’Kara Bungalow Beach Restaurant: Yalıçiftlik Halk Plajı tarafında plajını kullanabileceğiniz bir beach ve bungalow işletmesi. Konum için tıklayın. Haritada 9 numara.

Konaklama Önerisi

En keyifli Kempinski. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5. Torba

bodrum-torba
Fotoğraf Kaynak: Yilmaz Oevuenc / Flickr

Torba Koyu, havaalanından Bodrum merkeze giderken yolun aşağı yukarı ortasında, sağ tarafta kalıyor. Biz Güvercinlik ve Torba çevresine bayılıyoruz çünkü Bodrum’daki ender ormanlık yerlerden. Bodrum’da maki hakimken, bu koylarda sırtınızı tüm dağı kaplayan yemyeşil ormanlara yaslıyorsunuz. Sakinleri arasında oyuncular, yazarlar olmasına rağmen Yalıkavak gibi değil, hala mütevazi bir yer. Denizin suyu ılık ve gerçekten berrak. Bunun sebeplerinden biri de denizin taşlık olması.

Tesis var mı?

Torba Plaj’ındaki belediyenin cafesi hem diğer mekanlara göre daha ferah, hem de belediye işletmelerinden hiçte alışmadığımız şekilde gayet başarılı işletiliyor. Tuvaletler, duşlar, soyunma kabinleri bakımlı ve tertemiz. Bodrum’daki fiyatlar ile karşılaştıracak olursak ücretler gayet makul kalıyor. Kahvaltı tabağı 16 lira örneğin. Menü çok fazla çeşit yok ama başka birşeyler yemek isterseniz Torba’da alternatif bol.

Torba Kafe-Plaj Konum için tıklayın. Haritada 10 numara.

Favorilerimiz

1. Ama bizce Torba’nın en güzel yerleri buradan biraz daha ileride.

İşte buraya ya yürüyerek ya da tekne ile gelebilirsiniz.

Yürüyerek: Torba Kafe’den sonra yoldan düz devam ettiğinizde bir süre sonra yol bozuluyor ve hatta yol olduğunu öne süremeyeceğimiz kadar kötüleşiyor. 35-45 dakika kadar yürüdükten sonra ta da! gözlerden uzak, size tahsis, harika bir sahildesiniz! Terlikle yürümeye uygun olmadığını da söyleyelim ki yarı yoldan dönemeyesiniz.

Araç ile: Araçlılar içinse önerimiz altı yere yakın araçla buraya girmemeleri. Ama panelvan tarzı bir araçla bu yolu kat etmek çok zor da değil. Ama buraya arazi aracı, enduro bir motosiklet veya bir dağ bisikletiyle geliyorsanız bu yolun keyfe dönüşeceğinde şüphe yok. Araçla ortalama 15-20 dakikalık bir seyahatin ardından çok hoş bir sahile ulaşıyorsunuz. Ve bu sahil el değmemiş denizi, hala bozulmamış sakinliğiyle sizleri karşılıyor. Deniz tertemiz ve öyle berrak ki derin olmasına rağmen dibi görmek mümkün. Ayrıca burada çadır kurarsanız veya örtünüzü serip güzel bir piknik sofrası hazırlarsanız da kimse karışmayacaktır. Az ileride bir site var ancak sitenin kendi iskelesi olduğu için bu güzelliği paylaşmaya bir itirazları yok şimdilik.

2. Burası özel tekne turu için de tercih edilebilecek bir yer.

Bodrum’un diğer taraflarındaki gibi öyle her yüzme molasında 20 tur teknesi birlikte durup birlikte kalkmıyor. Daha sakin ve bakir.

Konaklama Önerisi

Sanat eserleriyle dolu olan butik otel Casa Dell’ Arte bizce tüm Bodrum’un en hoş otellerinden. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Doktorlar Sitesi, Adabükü

Foto kaynak: Flickr/ Yılmaz Ouvenc

Adabükü Doktorlar Sitesi’nin hakim olduğu Bodrum koyları, Bodrum’un en güzel en bozulmadan kalmış yerlerinden. Tıpkı Aktur gibi, Doktorlar Sitesi de Bodrum’un en eski ve köklü sitelerinden. Yaş ortalamasının bir hayli yüksek olduğundan mıdır bilinmez ama inanılmaz sakin ve huzur dolu bir yer. Denizi masmavi, berrak ve dalgasız. Denizine girebilirsiniz ancak şezlong ve duş için buranın sakini olmanız veya burada oturan birinin misafiri olmanız gerekiyor. Doktorlar Sitesi’ni 10 dakika daha geçince karşınıza çıkacak Başko Sitesi’nin de denizi güzel ve halka açık.

Adabükü Doktorlar Sitesi Konum için tıklayın. Haritada 11 numara. Başko Tatil Sitesi Konum için tıklayın. Haritada 12 numara.
Bu nedenle içeri giremiyorsanız bu civarda denize girmek için Feza Güney Beach gibi alternatif yerleri denemenizi öneririz. Konum için tıklayın. Haritada 13 numara.

7. Bardakçı Koyu, Eskiçeşme Ve Kumbahçe Sahili

Bodrum merkeze komşu olan Bardakçı Koyu, Eskiçeşme’ye bağlı, akvaryum gibi suyu olan, balıklarla yüzebildiğiniz bir koy. Neredeyse tüm koy otel işletmelerince parsellenmiş olduğundan denize girilecek yerler de ne yazık ki bu otel ve işletmelerin kotrolünde. Ücretli şezlong ve şemsiye hizmeti veriyorlar. Halk plajı da var ama biraz küçük. Konum için tıklayın. Haritada 14 numara.

Kumbahçe de Bodrum merkezin bir diğer komşusu. Kumbahçe sahili ise Bodrum Kalesi’ne karşı yüzme deneyimi ve günbatımı sunan, salaş ama keyifli bir sahil. Her ne kadar adı Kumbahçe olsa da sahili kumluk değil küçük taşlık. Akşam için de yine kale manzaralı bir yürüyüşe hayır denmeyecek yer. Denize girmek için Bodrum Halk Plajı da var. Konum için tıklayın. Haritada 15 numara.

Taşburnu Halk Plajı ise Kumbahçe’ye 3 kilometre mesafede çok yeni düzenlenmiş bir halk plajı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yeri ve 2019’da açılmış çok yeni bir işletmesi var. Fiyatlar çok uygun, denizi çok güzel, hizmet kalitesi yüksek. Sahil şeridi ve kumluk plajı yok. Set set düzenlenmiş kısımdan direkt denize giriyorsunuz. Konum için tıklayın. Haritada 16 numara.

8. Gümüşlük (Pek Bu Listeye Uymadı Ama…)

gumusluk-bodrum
Fotoğraf Kaynak: ayça / Flickr 

Bakmayın, aslında Gümüşlük bu listeye uygun bir aday değil. Acı bir şekilde sezonda denizdeki insan sayısı karadakini geçiyor ve denizi de biraz yosunlu. Ama yine de Gümüşlük sezon sonunda ve başında sevilesi oluyor çünkü deniz-kum-güneş üçlüsünün yanında yanında aktivite ve deniz sonrası için de hoş ortamlar da vaad ediyor. Tekrar ediyoruz, sonra kucak kucağa oturduk demeyin: Sezonda ana baba günü olabiliyor. Haritada 17 numara.

Denizde cup cup yüzdük, güneşte cos cos yattık. Sonra şezlongda yat yat içimiz baydı di mi… Kıyıya çok yakın olan Tavşan Adası’na denizden yürüyoruz. Bel hizasını hiç geçmeyen derinlikte ki bu yol sizi birazcık ıslatsa da (ki zaten plaja bunun için gelmedik mi zaten?), keyifli. Hele bi de gün batımında… Gümüşlük’te kano veya paddleboard kiralayabileceğiniz bir işletme de mevcut. Paddleboard’un saatlik kirası 40 Lira, kano kirası da saatlik 20 Lira.

Deniz sonrası Gümüşlük

Yüzdük, yürüdük, paddleboard yaptık, güneş veda pozisyonuna geçti. Sahildeki Jazz Cafe‘de bir akşam birası, oh mis… Ama mideyi şişirmeyin, sırtlardaki Limon Gümüşlük bizim tüm Bodrum’da en sevdiğimiz yerlerden. Bahçe içindeki restoran tatlı mı tatlı, biraz anne, biraz da tasarımı eli değmiş gibi. Ancak akşam yemeği içinse rezervasyon şart. Bu arada öğle yemeği unutmuşuz. 🙂  Sahilden 150-200 metre kadar içeride, mandalina bahçelerinin içinden geçerek gidilen Hayat Cafe iyi bir pitstop. Bahçe kapısından girerken ağaçlar cafe görünmüyor. O denli doğayla bütünleşmiş, mütevazı bir yer burası. Çalışanlar da güler yüzlü ve ilgili. Yemekler gayet lezzetli ve fiyatlarda 2 kişi yemek+içecek ortalama 40-45 Lira civarında. Buraya kışın gelirseniz işletmenin bahçesinden mandalina aşırmanıza da müsaade ediyorlar ayrıca. 😀

Hayat Kafe Konum için tıklayın.
Kano Kiralama Konum için tıklayın.

Konaklama Önerisi

Alaçatı otellerine benzeyen Misket Otel Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Karaada

Fotoğraf Kaynak: Ezgi Onder / Foursquare

Bodrum Körfezi içinde yer alan Karaada, tekne turlarının ve şahsi teknelerin bir numaralı demirleme noktası. Hele ki adanın arka tarafında Poyraz Koyu var ki denize gireceklerin bir numaralı adresi. Burada dalış da yapılıyor. Turkuaz renkte muhteşem bir denizi var. Kıyıda yaban domuzları ve eşekler denizde de rengarenk balıkların olduğu bir cennet. Konum için tıklayın. Haritada 18 numara.


“Biraz Da Turist Olalım” Derseniz…

Sarnıç, Bitez

Fotoğraf Kaynak: sarnicbeach.com

Tatlı bir cafeden Bitez’in en piyasa (ama ortamı düzgün Allah için) beach clubı olmaya doğru giden yer. Aslında sahili de yok, taşlığın üzerine kurulmuş bir iskeleyi işletiyorlar. Ayrıca Bitez’e kadar gelmişken Bitez Dondurmacısı’na uğramadan buradan gitmek olmaz, karadutlu dondurması çok meşhur. Tüm dondurma çeşitleri çok doğal burada. Bitez Dondurmacısı konumu için tıklayın. Bodrum yerel yemeklerini tatmak isterseniz de Bitez’den Konacık’a doğru giderken Kısmet Restoran‘ı sorun. Anayol üzerinde ki Finansbank’ın hemen arkasında saklanıyor. Öğlenleri açık, 4’ten sonra da pek yemek kalmaz, ona göre! Konum için tıklayın. Haritada 19 numara.

Aktur, Bitez

Fotoğraf Kaynak: www.ak-tur.com.tr

Aslında burası bir site. Dışarıdan insan giremiyor ama insanların eş dost bulup ayarlayıp veya devremülk kiralıyıp sıkça tercih ettiği plajlardan. Konum için tıklayın. Haritada 20 numara.

Sal Bodrum, Ortakent

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/salbodrum

Ortakent’in 2021 yazında en popüler buluşma noktası. Gündüz laptopunuzu ve kahvenizi alıp çalışabilmeniz için sakin bir alanı bulunuyor. Yine gün içinde denize girmek, iyi yemek ve müzik eşliğinde sosyalleşmek isterseniz de ideal yerlerden. Hayvan dostu bir mekan. Konum için tıklayın. Haritada 21 numara.

Camel Beach, Kargı

Fotoğraf Kaynak: www.muhabirce.de

Buranın coğrafyasına bayılmamak mümkün değil. Ancak yazın ortamı biraz keşmekeşli oluyor. Develerle tur yaptıldığı için bu ismi almış (hala da mevcut bu turlar.) Konum için tıklayın. Haritada 22 numara.

Türkbükü

Fotoğraf Kaynak: www.kuumhotel.com

Televizyonlarda ünlüleri yüzerken gördüğünüz Bodrum var ya, hani lahmacunun 50 TL’den satılması ile gündem olan, işte o Bodrum burası. Tüm deniz kenarı kısımlar işletmeler, siteler vs. tarafından kapatılmış ve bu mahalleler küçük sahil kasabası çizgisinden epeyce uzak. Popüler mekanlar: Maça Kızı, Gizia, Kuum, Swim Club, Galen. Gece içinse Sess. Konum için tıklayın. Haritada 23 numara.

Cennet Koyu, Göltürkbükü


Cennet Koyu, merkeze uzak konumu ve korunaklı bir koya nazır masmavi deniziyle tüm bölgedeki saklı cennet. Suyun rengi, kıyıya kadar inen ormanıları ile harika bir yer. Ama Haziran’a kadar bu cennetin tadını çıkardınız çıkardınız, sonra çok kalabalık ve tatsız oluyor.  Korunaklı olması sebebiyle tekneler de doluşunca iyice tadı kalmıyor. Burada halk plajlarından ziyade, Amanruya ve Mandarin Oriental gibi ultra lüks otellerin plaj işletmeleri var. Konum için tıklayın. Haritada 24 numara.

Yalıkavak

Yalıkavak şüphesiz Bodrum’un en gözde yerlerinden ancak kuzeydeki beldenin denizi çok dalgalı ve Bodrum’da bu kadar güzel koy varken bizce denize girmeye gidilecek yer değil. Yemek ve eğlence yerleriyle Palmarina Marina ve Xuma Beach de buranın en popüler mekanları. Konum için tıklayın. Haritada 25 numara.

Akyarlar

Akyarlar’da Bodrum’un en güzel denizlerinden birini bulacaksınız. Çok temiz, soğukluğu da öyle kararında ki insanın çıkası gelmiyor. Denizi ciddi berrak ve çok rüzgar olmadıkça dümdüz. Senelerdir sessiz sakinliği, az bilinirliği ve müthiş denizi sayesinde özellikle Bodrum yerlisinin gözdesi olsa da, diğer yerlerde olduğu gibi burası da yavaş yavaş keşfedilmeye başlanmış. Yani tatil zamanlarında kalabalık görürseniz “Hani sessiz sakindi?” dememeniz için uyaralım, artık saklı cennet durumu turistlerin öğrenmesiyle mazi olmuş. Meteor Beach buranın en sevilen plajlarından, restoranı da var. Karaincir ve Xanadu da diğer alternatifler olabilir, Xanadu biraz yüksek fiyatlı aklınızda bulunsun. Konum için tıklayın. Haritada 26 numara.

Yine Akyarlar’a bağlı olan Aspat ise buraya yeni açılan ve sahile yeni bir çehre kazandıran Anthaven ile son yıllarda yeniden canlanıyor. Aspat’ta denize girmek için Anthaven içindeki otele bağlanmış Aspat Beach‘i kullanabilirsiniz. Giriş ücreti var ama çok keyifli bir sahil düzenlemesi yapılmış. Konum için tıklayın. Haritada 27 numara.

Veya yine Aspat mevkiindeki eli yüzü düzgün bir beach club olan La Mer Beach‘i tercih edebilirsiniz. Sahili ince kumlu olmasına rağmen dalgasız olduğu için su çamurlaşmıyor. Sığ bir denizi olduğu için de çocuklu ailelerin tercihi ama suyu biraz soğuk. Konum için tıklayın. Haritada 28 numara.

“Sahilde Boş Boş Oturursam İçim Şişer” Diyenler İçin

Anlaşılan aylaklık sizin de bizim gibi kimyanızı bozuyor. 🙂
O zaman 2,5’tan 3 önerimiz var:
1. Bodrum, Gündoğan’da rekortmen hocadan serbest dalış öğrenebilirsiniz!
2. Kendinize bir windsurf okulu şeçebilirsiniz
2,5. Bodrum kitesurf için bir Akyaka değil ama neden olmasın? Bodrum’daki kitesurf olanaklarını öğrenmek için tıklayın.

91 Comments

 1. Merhaba, eşimle birlikte önümüzdeki haftayı bol bol plajda geçirmeyi planlıyoruz. Ortakent’de kalıyoruz ve yakınlarımızdaki sakin ve güzel yerleri keşfetmek istiyoruz. Nereleri tavsiye edersiniz? 🙂

 2. Doktorlar sitesibin denizine girebilirsiniz sezlong ve dus icin gecerli o soyledikleriniz 🙂
  Buranın sakini olarak soyluyorum yanındaki Başko sitesinin denizi hem halka açık hem de denizi daha güzel listeye ekleyebilirsiniz

 3. Merhaba,
  Eylül ortasında Bodrum’a gitmek istiyoruz. Denizi, kumu çok mühim bizim için. Bitez’in denizi en iyisidir dediler. İnce kumlu, sığ ve temiz. Peksimet; Kadıkalesi taraflarında da birkaç otel bulduk. Bir de Yalıçiftlik tarafında alternatifler var. Sizce en iyi deniz ve plaj için Bodrum’da neredeki otelleri tercih etmeliyiz? Şimdiden teşekkürler

  1. Herkesin denizden beklentisi farklı. Mesela ben taşlık severim. Bu yazıdaki bilgiler ışığında size uygun gelen yeri kendiniz seçmelisiniz.

 4. Selam!
  Yazı için tesekkurler. Pandemi döneminde de bu işletmeler var mı, acaba Kargı’ya gitsem diyorum.
  Bir de en kumlu geniş plajlı yerler neredir? Akyarlar mı? Oranın ruzgarlı ve soguk oldugunu yazmıslar kararsız kaldım.
  Torba’da da kalmayı dusunuyorum Voyage yada Vouge’da. Torba denizi lagım kokuyor diyorlar var mı boyle birsey? Kaynar kısmı kokmuyordu ama..
  Teşekkür ederim

  1. Merhaba Çiğdem,
   Torba’da hiç lağıma denk gelmedim, bilmiyorum neden böyle yazmışlar.
   Kumlu geniş plajlar Camel Beach, Akyarlar ve Karaincir tarafında. Rüzgar hatırlamıyorum ama evet denizi serindir.

 5. Merhaba bende bu yıl Bodrum’u tercih edenlerdenim. Lakin ilk kez geleceğim için sormak istedim.
  Tilkicik koyunda Cactüs otele gideceğiz. Denizin dalgalı ve rüzgarlı olduğu söyleniyor
  Söylentiler eylül ayı için de geçerli mi?
  Teşekkürler…

 6. Merhaba ben nerede Bodrum’da keşfedilmesi gereken cümlesiyle başlayan bir yazı görsem Mazı köyü tarafları yakınında ıssııız sessiz hiç kimsenin olmadığı ve çok zor bir yoldan gittiğimiz o plajı ararım adını da hatırlamıyorum bir türlü bulamıyorum kumluk değil küçük beyaz taşlı bir plajdı plaj dediysem bir tane bile işletmesi tuvaleti vs yok. Ama oranın denizinin güzelliği gitmiyor gözümden..Neresi olabilir acaba bi fikriniz var mı?

 7. ben de istanbuldan kacip bodrum turgutreise yerlestim. simdi sizin yazilarizdan esinlenerek esim ve kizimla kesif halindeyiz. cennet koyu, karaincir, kargıcak, kadikalesi, bardakçi ya gittik. tabi ki acik aea kargicak koyu, cok ozel bir yer. ama karaincir hem bana yakin oldugundan hem de ilk kesfettigim koy oldugundan benim ilk goz agrim oldu:) rehberliginiz icin tesekkurler iyi ki varsiniz :))

 8. Torba denizinde (belediye plajının olduğu yer) deniz kestanesi var deniz. Ayakkabısız girmeyin. Dalgasız, temiz bir yer. Sanki havuz suyu ama suyu bana bulanık geldi. Meşhur Voyage Bodrum da buradaymış.

 9. Merhaba,
  Yine şahane yazılardan biri, neredeyse yerlisi olmaya yaklaştım ama hala yeni şeyler öğreniyorum.
  Torba cafenin oradan yürünen kısım için liman yönüne doğru ve düze gideceğiz sanırm bozuk yola girene kadar? Daha kolay bulmamız içi hatırlıyorsanız sitenina dını yazabilir misiniz?
  Sevgiler

  1. Selam Nisan,
   Çok teşekkürler güzel sözlerin için. Üzerinden zaman geçtiği için maalesef yol tarifi hatırlamıyoruz. 🙁

 10. Bodrum’da nereye gidersek gideyim illaki dönüp dolaşıp torbanın denizine doyamıyorum..ille de torba..

 11. Sitenizi özellikle güzel ve kullanışlı anlatım tarzınızı çok beğendim.. Artık gezmek için bana yön verebilecek bir site olduğunu düşünüyorum.. Başarılar dilerim..

 12. selam peksimet diye bahsettiğiniz yer Kadıkalesi Plajı’dır. Peksimet’in denizi bulunmamaktadır.

 13. Cok kiymetlisiniz . Paylasimlarinizda cok degerli…
  Emeklerinize saglik .
  Ben bodrum ortakent yalisina yeni yerlestim ..
  Burada sosyalkesmek icin ve bir arkadas gurubu olusturmak icin nereden baslamaliyim sizce ?
  Kiymetli katki ve rehberliginize tesekkurler.

  1. Selam Aysel,
   Nereden yerleştin? Kaç yaşlarındasın?
   BBK çok aktif ve sosyal. Bisikletle aran iyiyse hızlıca çevre edinmek için iyi bir başlangıç olabilir.

 14. Bahsettiğiniz Torba’daki yere geçen sene gittim ve o kadar güzel bir yerdi ki. Denizi o kadar temiz ve o kadar güzeldi ki. Hatta sitenin iskelesinden yararlanıp denize girmiştim. Erkenden gittiğimiz için ve sitede de çok insan olmadığı için hiçbir sorun çıkmadı ama zaman geçtikçe insanlar bakmaya başladı ve ayrılmaya karar verdik. Buna rağmen insana denizi sevdirecek tarzda bir yer.

  1. Peksimet rezil bir yer burada yazanlar doğru değil lütfen insanları kandırmayın

 15. KARGICAK KOYU; Arkadaşlar mutlaka deniz ayakkabısı/terliği satın alınız. Terler taşlık (ayağınızı pek acıtmasa da), ASIL SORUN DENİZ KESTANELERİ!!
  Eğer ayakkabınız yoksa girerken dikkat ediniz veya direkt olarak yüzmeye başlayınız. Zaten direkt derinleşecek olan bir koydan bahsediyoruz. Ayağınıza deniz kestanesi batması durumunda tatiliniz zehir olabilir. Gelelim iyi taraflarına; Koy çok güzel ve kesinlikle gidilmesi görülmesi gereken bir yer. Kamp atabileceğiniz 3-5 gölgelikli ağaç kenarı var ama alan geniş ve büyük. Dilerseniz dilediğiniz gibi kamp atabilir, yüzebilirsiniz. En yakın market 5km olduğundan; yiyecek ve içeceğinizi getirmeyi unutmayınız. Hepinize keyifli ve güzel tatiller. Selametle…

 16. Cok teşekkürler yazınız için emeğinize sağlık bize cok rehber oldu bardakci koyuna torbalıya ve akyarlar a gittik gitmek isteyenler icin bardakci koyu suyu soguktu ama tertemizdi akyarlar muthisti gercekten yagmura ragmen girdik denize ama torbalı bozulmus sanirim lağım kokuyodu geri döndük

 17. Merhabalar ben 7 yildir bodrumda yasiyorum ama bu koylari daha yeni yeni kesfediyor olmamdan buyuk utanc duyuyorum bugun akvaryum koyuna gittim yuruyerek muazzamdi. Yarinda yazdiginiz torba koyunu denicem. Fakat aklima birsey takildi. Torbada yuruyerek gidilen bir koy yazmissiniz. Ama basliktada bence ileride daha guzel koylar var demissiniz. İleride derken torba cafe nin ilerisindemi yoksa yurudugunuz koyun ilerisinimi kastettiniz? Eger oyleyse dahada yururum yani:)

  1. Ben de Torba yakınında böyle güzel bir yer bilmiyorum. Biraz detay verebilseniz sevinirim.

 18. Bu yazı için çok teşekkürler biz bodrum torbada Samara otelde önümüzdeki yaz için konaklamayı düşünüyoruz. Acaba o otel hakkında bir bilginiz var mı? İnternetten de öğleden sonra dalgalar pislik getiriyor diye bir şeyler gördük. Bir de bu konuyla ilgili bizi bilgilendirir Deniz seviniriz.

  1. Merhaba, 2-3 yıl önce gitmiştik Samara Otel’e çok memnun kalmıştık. İlk gün rüzgar vardı dalgalıydı deniz ama sonrasında 1 hafta boyunca çok güzeldi. Belki de şansımıza öyle denk geldi.

 19. Torbadaki sakin köy ve Kargıcak koyu gerçekten harikaydı.yazdiginiz gibi yolları kötü ama kesinlikle deydi.Tesekkurler

 20. Merhaba,
  Harika bir siteniz var içindeki bilgiler çok ilham verici rotalarımı burdaki bilgilere göre güncelleyeceğim.
  Katkıda bulunan arkadaşlara da çok teşekkürler, paylaştıkça hayat güzel anlar biriktirmeye değiyor.
  Lütfen ne yapıyorsanız devam edin, takipteyim.
  Sevgiler

 21. Ne guzel bilgiler vermissiniz bende bodrumlar gecen sene tanistim aslinda ir cok koyu ezdim ama orada yasayan bir akrabamiz sayesinde bu senede otele oralara gidelim dedik ama bu sezonda hic ege tercihi. Olmadi. 2 cocuk var 3 ve 5 acaba akyarlar 26 agustos dan sora sogumaya baslarmi cocuklar icin elbet endisemsahil kenarinda cok ruzgar var mi hem sizden hemde yorum yazan arkadaslar o tarihlerde hic bulundu mu acaba bir danisayim dedim

 22. Merhaba,
  Gölköy – Göltürkbükü denizi hakkında da bilgi verebilir misiniz? Eylül ayında denizi soğuk, dalgalı mıdır?
  Teşekkürler

 23. Gercekten bu yazi icin tesekkurler. Kargicak koyunu denedik ve esim de ben de cok memnun kaldik 🙂 Herkese iyi tatiller…

 24. Merhabalar, dun sizin yazinizi okuyunca Peksimet’e gittik. Diger yerlerin cogunu biliyorduk fakat peksimet bilmedigimiz bir yerdi. Sahili, belediyeye ait plaji, sezlonglari hersey cok iyiydi. Bir de plajdan cikinca Bod-Pi diye kucuk bir lokantada harika bir pide yedik. Kiymali pide 10 TL sadece. Porsiyonlar inanilmaz buyuk. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

  1. Peksimet deniz kenarında değil dağlarda bir köy. Sizin bahsettiğiniz veya en azından görselini kullandığınız yer Kadıkalesi.

 25. Merhabalar.gerçekten çok hoş bir yazı hazırlamışsınız,emeğinize sağlık.Yazdığınız koyların büyük bir çocuğunluğuna gittik,ancak mazı köyü bizim favorimiz oldu,hele köye varmadan ayşe abla nın gözlemelerinden yedik ki hayatımda yediğim en güzel gözlemeydi.ayşe abla ve eşi çok çok tatlı ve hoşsohbet insanlar,kendi elleriyle hazırladıkları çardak ise çok şirin,tertemiz.belki birileri uğramak ister diye yazmak istedim.saygılar..

  1. Seda selamlar,
   Kendisi ile ilgili gelen olumsuz yorumlar sonucunda önerilerimizden çıkardık

   1. Ailemle birlikte bodrumdayız ve sizin müthiş tavsiyelerinizle tatilimizi çok zevkli hale getirdik. Bahsettiğiniz koylara yolu zor olanlar dahil aracımızı sürdük. Çok güzeller. Bu arada Hattat koyuna karadan gidiliyor ama “özel mülktür” levhasina kadar sonra tıpış tıpış aynı yoldan geri döndük. Ama inat ettik bir kere ve bu sefer Avni kaptan ile denizden fethetme yolunu denedik. Teknede takipciniz cok tatli bir aile ile karşılaştık. Avni kaptan ve Komando tayfa Recep ile birlikte yaptığımız yolculuktan hepimiz cok memnun kaldik. Avni kaptanın muhabbeti, deniz mahsulleri öğle yemeği, Komando tayfa Recep’ in kahveleri süperdi. 60 kişilik tekne turları ile kıyaslanmayacak nezih, leziz, samimi her kuruşu hakeden bu tekne turu için çok teşekkürler.

 26. merhabalar,
  yazınız oldukça bilgilendirici ve iştah kabartıcı 🙂 2 hafta sonra eşimle bir tur yapmayı planlıyoruz. ilk durağımız bodrum olacak. benim merak ettiğim bir konu var, biz şezlong şemsiye parası vermek istemiyoruz yanımızda katlanır sandalyelerimiz ve şemsiyemiz var. acaba bu bahsettiğiniz koyların hangisinde bunları rahatça kullanabiliriz? ya da halk plajlarında bunları kullandırırlar mı?

 27. Merhaba,
  Muhteşem bir yazı olmuş. Bu plajlara toplu taşıma ile gitmek mümkün müdür? Biz de eşimle haftaya bodrumdayız. Fakat uçakla geleceğiz. Arabamız olmadan da buralara gitmek mümkün müdür? Özellikle ilk üç koy çok ilgimizi çekti. Buralara kendi aracımız olmadan da gidebilir miyiz?

  1. Gİdersiniz tabi ama biraz meşaketli olur.
   Ben arabam yoksa muhtemelen Akyarlar gibi kolay bir yere giderdim hırpalanmamak için.

 28. Merhaba, sizlere teşekkür etmek istedim. Bodrumdayız. Önerdiğiniz her yeri geziyoruz. Sizi takip edip gittiğimiz her yerden çok memnun kaldık. Özellikle Avni Kaptan ve yardımcısı ile yaptığımız tekne turu nefisti. Yüreğinize, emeğinize sağlık, çok teşekkürler

  1. Merhaba ben de bodruma gitmek istiyorum fakat denizin sığ olmasi gerek torba ve akyarlari merak ediyorum denizi sig miydi?

 29. Merhaba 🙂

  Biz çift olarak bu yaz 15-16-17 Temmuzda bodrumda olacağız.
  3 gün içerisinde aracımızla denize girip akşamları da gezmek istiyoruz.
  Sizden ricam bodrumun en temiz, güzel koy veya denizlerini sıralayabilir misiniz?

  Biliyorum yazınızda hepsi var affınıza sığınarak yazıyorum, ama sizin bana en güzel 3-5 tane tercih yapmanızı istiyorum 🙂
  Akşamları da böyle güzel yemek yenilecek sakin gezilecek yer tavsiyesi bekliyorum:)

  Şimdiden teşekkürler, mutlu, sağlıklı günler 🙂

 30. Merhaba öncelikle çok güzel bir yazı geçen sene okuma imkanım olsaydı keşke çok istedim ama vazgeçtim bodruma gitmekten. Gittigimde tavsiyelerinize uyacagim 🙂 klimda olacak.merak ettiğim şey ben yüzme bilmiyorum dikkatimi çeken torba Bardakçı koyu ve kargicagin denizi hemen derinlesiyor mu sig mi?

 31. Herkese merhaba. Öncelikle biz evde yokuz ailesine teşekkürü borç bilirim. Yıllardır Bodrum’a giderim fakat keşfetmediğim ne güzel yerler varmış dedirttiniz bana. İlk olarak Kargıcak Koyu’na gittik. Denizi çok güzeldi. Denildiği gibi bakir bir yer. Yanımızda içecek ve yiyeceklerimizi götürmüştük. Orda bir de köylü bir ablamız gözleme yapıyordu ve fiyatı 4tl’den sıcak gözlemelerimizi yiyip denizin ve güneşin tadını çıkarttık. Tek sorun sinekler. Gündüz deniz kenarında yoklar, arka taraflarda ağaçlık kısımdalar. Akşam üzeri deniz kenarına gelmeye başladılar. Bize de bu güzellik zaten yetmişti. Günümüzü harika bir şekilde geçirip yola koyulduk. Ertesi gün ise Avni kaptanın teknesine gittik. Fotoğraftaki sofranın daha da güzelini görünce, o manzarayı seyretmeye doyamadık, sonra da yiyecekleri yemeye doyamadık:) Avni kaptan ve ekibi Taha ve Enes çok çok çok iyiler, saygılılar ve muhabbetleri çok hoş. Sağolsunlar harika bir gün yaşattılar bize. 3 güzel koy gezdik. Birbirimizi çok sevdik:) Birdahaki Bodrum planımda tekrar var olacaklar. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, playlist mükemmel!!! Diğer tekne turlarıyla kıyaslamayın bile.. Dire Straits – Pink Floyd – Gary Moore ve dahası.. Yani kısacası bayramda çocuklar gibi şendik:) Kaliteli ve eğlenceliydi. Herkese tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın..

 32. Merhaba selamlar,sevgiler
  Size büyük bir teşekkürü borç biliyorum. Bu yazınız sayesinde Torba’dan kalkan teknesi ile bize harika bir tekne turu yaşatan Avni Kaptan ile tanıstik. Küçük sevimli teknesi ile 8 kişi 3 koya gittik .Hepsi harikaydı. Kaptanin playlisti muhteşemdi. Ancak ayarimizi bozan ,bizi bir daha hiçbir tekne turundan memnun kalmayacak durumda bırakan olay Avni Kaptan’in yemekleri idi.Balık,havyar,karides,kalamar,yengeç, ahtapot..Resmen parmaklarınızı yedik.Tekne turu kişi başı 100 TL ve buna soft içecekler dahil .Alkol isterseniz kendiniz getirebiliyorsunuz. Bir kişiye verdiğiniz parayı ancak bu kadar helal edebilirsiniz diyorum.Tekrar tekrar teşekkürler

  1. Esin yorum için çok teşekkürler 😀

   İyi geçtiğine de çok sevindik. Emin olmasak önermezdik zaten Avni Kaptan’ı

 33. Adabükü sahili ve plajları nasıldır ? Özellikle Fabay Sitesi sahilini bilenler yazabilir mi ?

 34. merhabalar,
  akyarların denizli nasıldır acaba bilginiz var mı? Otel öneriniz olursa bodrum hususunda seviniriz . Teşekkürler şimdiden

  1. Akyarlarin denizinin ustune deniz yok bodrumda ,gecen sene oradaydim insallah bu senede olucam

  2. Akyarlar denizi muhteşemmdir. 1 yaşında bebeğimizle 2015 senesinde gittik aklımızı da orada bıraktığımız denizler arasına girdi 🙂 mio bianco diye bi otelde konakladık genel anlamda memnun kaldık.

 35. Biz de bu yaz bodrum da olucaz inşallah. .merkezimiz güvercinlik. ..araçla gezilebilecek koyları bir kez daha sıralayabiliriz misiniz. ..yazınız çok güzel ve yönlendirici gerçekten…emeğinize sağlık

  1. Hepsine araçla gidebilirsiniz. Zaten yazıyor yazıda bilgileri. şimdiden iyi tatiller

 36. Çok teşekkürler , bu yaz phaselis ayvalık arası düşündüğümüz tatilimizde biBodrum için tam aradığım bilgilendirme

 37. Merhaba, yaziniza bayildin.
  Bizde yazin Torba dayiz insallah.

  Bu güzel koylari ama görmek istiyoruz.
  Özel yani sadece iki kisilik tekne turlarini nasil Ayarliyabiliriz?

  1. 2 kişi çok pahalıya mal olur.
   Limana gidip ufak teknelerle tek tek pazarlık edin derim.

 38. Merhaba,

  Torba kalabalık oluyor mu yazın?Torba’da otel öneriniz var mıdır?

  Teşekkürler,

 39. Arkadaslae bodruma tatile gdicez pami adasina 2 yasinda bir kziim var denizi nasil biliyormusunuz.cok esinti oluyor dediler bilgilendirirseniz sevinirim

 40. Ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık arkadaşlar…bayııldımmm:) bu yaz bodrumu düşündük biara..sonra vazgeçtik…çok basıktır…çok kalabalıktır…denizi taştır hep…turist kaynar…gb bir sürü sebeble kendi kendimizi irrite ettik :)taki yazınızı okuyana kadar…sanki :gittim gezdim gördüm hatta arkadaş bile edindim:) mükemmel bir yazı olmuş..çok teşekkürler..ama gümbetten qasırlıktan hiç bahsedilmemiş…neden?

  1. ne yalan söyleyeyim biz pek sevmiyoruz Gümbet’i tam da yazdığın sebepten: “çok basıktır…çok kalabalıktır… denizi taştır hep… turist kaynar…”
   O yüzden yokmuş gibi davrandık galiba 😀
   Kasırlık neresi? Bak onu kaçırmışız? Bize süper bir yer öğreteceksin gibi geldi? Heyecanla bekliyoruz 🙂

   1. Derya bey sanırım Asarlık tan bahsetmek istemiş, çünkü Gümbet’te qasırlık diye bir yer yok

 41. Merhabalar,

  Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş, elinize sağlık. Sadece sormak istediğim Torba halk plajında deniz sığ mı, yoksa hemen derinleşiyor mu? Ve de Torba’da denizin öğlene doğru dalğalandığı ve sahile pislik getirdiğiyle ilgili bazı yorumlara da rastlamışım. Ne kadar doğru acaba?

  Bunun dışında, Bardakçı ve Gündoğan koyları ile ilgili de yorumlarınızı alabilirsem çok memnun olurum.

  Son olarak, Haziran ortaları için Bodrum’un hangi koylarını önerirsiniz, yani hangi koyda deniz nispeten daha sıcak?

  1. Selam Ülker,
   – Bence Bardakçı keyifli bir koy çünkü çok merkezi. Merkezde dev konaklama tesisleri olmadığı için kalabalık olsa da bi Camel Beach’teki gibi üst üste hissetmedik.
   – Torba’da denizin öğleden sonra zaman zaman dalgalandığı doğru ama *bizce* kayda değer bir dalgalanma söz konusu değil. Yani bizim keyfimizi hiç etkilemedi şimdiye kadar.
   – Gündoğan’ı biz çok tercih etmeyiz çünkü eser. Hatta bu sebeple burada windsurf yapılıyor.

   Günün sonunda insana keyif veren şeyler farklı olabiliyor. Biz daha az bilinen, daha az kalabalık yerleri tercih ettiğimizden bizim favorilerimiz böyleydi

 42. Selamlar, selamlar, selamlar,
  Yahu, böyle güzel bir sayfayı daha bugün keşfettim. Fakat şok, şok, şok keşke daha önce denk gelseydim dedim.. Şuan ofiste oturmuş boş boş mesaimi bitirmeye çalışırken sayenizde özellikle doğu ekspres turunuzu, ege turlarınızı, marmara turlarınızı hemen hemen hepsini okuyup, gezmiş görmüş kadar oldum ve bir an önce gitme telaşındayım.. 🙂
  Emeğinize saygılar,
  Sizlere sevgiler,
  Bilgilendirme ve tavsiyeler için teşekkürler…

 43. niye kopuk kopuk paylaşım yapıyorsunuz?eskiden bir yere gider, ora hakkında seri paylaşımlar olurdu.şimdi berlin gece klubünden bodruma geçiyorsunuz?

  1. Merhaba Yeşim,

   Her yazı 1 hafta emek alıyor. Yani biz 1 ay Peru’daysak onu içeriğe çevrimek 2-2,5 ay istiyor. Yani simultane yazmak imkansız. Bi de üzerine biz geziyoruz, bi şirketimiz ve ailemiz var. Onlara da zaman ayırınca anlayacağın gittiğimiz yerleri yazmak bazen 6 ay sonrasına bile sarkabiliyor. Bi de gittiğimiz her yeri de sosyal medyada paylaşmıyoruz tabi. Ama bazen dönüşte diyorum ki burası çok değerli bi keşif oldu, evde yoklara mutlaka anlatmam lazım. O yüzden oturup yazıyorum bloga. Ne zaman yazdığımız ya da sosyal medyada paylaşmamız fark etmez, bir yerle ilgili bilgi arayan herkes için her şekilde fayda yaratıyoruz.

   Yaklaşık 60 ülke gezdik. Sadece 4-5’ini yazıya dökebildik ancak. Şu an draftlarda 70 kusur yarım yazı var. Daha çooooook senkronsuz yazımız olacak. 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir