CORDOBA RESTORANLARI – NEREDE, NE YENİR?

Cordoba’yı dağ tepe gezdik, yürü babam yürü yorulduk ve acıktık, artık yavaşlama vakti. Granada’nın en sevilen mekanlarını burada topladık. İsterseniz içlerinden bir restorana park edip ağırdan, alın ya da kalabalık bir tapacıda günü noktalayın, size kalmış.

Derhal konumuza giriyoruz: Cordoba’da ne yenir & nerede yenir?

Cordoba Restoranları

Casa Pepe de la Judería ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/CasaPepedelaJuderia

Cordoba’nın tarihi merkezinde, Kurtuba Cami’nin hemen yanında, harika Endülüs yemekleri sunan çok geleneksel bir restoran. 1920’de açılmış. Atmosferi ve servisi güzel. Ton tatakiyi yerken parmaklarımızı yaladık. Rezervasyon yapmayı unutmayın. Adres: Calle Romero, 1, 14003 Tel: +34 957 20 07 44 Konum ve websitesi için tıklayın.

Restaurante El Rincón de Carmen

Fotoğraf Kaynak: restauranterincondecarmen.es

Vegan seçenekler bulabileceğiniz bir restoran. Güzel küçük bir bahçesi ve avlusu var. Önceden rezervasyon yapmanız gerekiyor. Özellikle patlıcanlı seçenekleri başarılı. Adres: Calle Romero, 4, 14003 Tel: +34 957 29 10 55 Konum için tıklayın.

El Churrasco

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/elchurrasco.es

Cordoba’nın merkezinde, çok güzel de bir bahçesi olan 1970 yılından beri açık olan bir restoran. Menüsünde, özel soslarla hazırlanan ve meşe kömüründe pişirilen geleneksel etleri var. Ayrıca şarap menüsü de oldukça geniş. Adres: Calle Romero, 16, 14003 Tel: +34 957 29 08 19 Konum ve websitesi için tıklayın.

La Tranquera ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/tranqueramezquita

Latin, Avrupa, İspanyol, Arjantin, Güney Amerika mutfaklarının bir füzyonunu sunan biftek restoranı. Özellikle Endülüs’ün geleneksel yemeği rabo de toro’yu (yani dananın kuyruk sokumu) burada deneyebilirsiniz. Etli empanadas da başarılı. Adres: Calle Cardenal Gonzalez, 53 Tel: +34 957 78 75 69 Konum ve websitesi için tıklayın.

Taberna Salinas

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Taberna-Casa-Salinas

Cordoba’nın Michelin Yıldızlı restoranı. 1879’dan beri hizmet veren tarihi bir bar-restoran olan Taberna Salinas, turistler arasında popüler olmasına rağmen geleneksel atmosferini koruyor. Etli yemekleri çok iyi ama menüsünde tapas yok. Adres: Calle Tundidores, 3, 14002 Tel: +34 957 48 29 50 Konum ve websitesi için tıklayın.

Cordoba’nın En İyi Tapas Barları

İspanya’da yereller sık sık tapas barlarda bir araya gelip, karın doyurup içiyorlar. Aynı zaman restoranda yenilen öğünlere kıyasala çok daha hesaplı oluyor. Eğer kalabalık ve yerellerle dolu bir mekan görürseniz bu iyiye işaret. Biz sizin için şehrin en sevilen tapacılarını topladık.

Bodegas Campos ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BCampos1908

1908’den beri hizmet veren bir restoran ve Cordoba’nın en ünlü restoranlarından biri. Akdeniz ve İspanyol mutfağından seçenekler bulabilirsiniz. Mutlaka rezervasyon yaptırın. Adres: Calle Lineros, 32, 14002 Tel: +34 957 49 75 00 Konum için tıklayın.

Taberna La Bodega

Fotoğraf Kaynak: .Manu 🇪🇸 – Foursquare

Burası da geleneksel bir Cordoba tabernası. Salmorejo (soğuk domates çorbası) dahil olmak üzere yerel ürünlerden başarılı yemekler sunuyor. Özellikle ançuezli tapası çok seviliyor. Adres: Calle Alhaken II, 4, 6 Tel: +34 957 48 62 11 Konum için tıklayın.

Taberna La Montillana

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/TabernaLaMontillana

Çeşitli tapa’lar deneyebileceğiniz bir taberna. Ballı kızarmış patlıcanları, salmorejo’su başarılı. Güleryüzlü bir personeli var. Akşam yemeği için uzun sıralar olabiliyor. Mutlaka rezervasyon yaptırın. Adres: Calle San Álvaro, 5, 14003 Tel: +34 957 47 95 18 Konum ve websitesi için tıklayın.

Regadera

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/regadera.comidayvino

Sıcak, dost canlısı bir atmosfere ve nazik personellere sahip mekan, yeni nesil bir tapas bar. Menüsünde, klasik tapa’lara alternatif olacak çok farklı seçenekler bulabilirsiniz. Adres: Ronda de Isasa, 10, 14003 Tel: +34 957 10 14 00 Konum ve websitesi için tıklayın.

El Astronauta

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ElAstronautaRestaurant

El Astronauta da bir gastro pub. Cordoba’nın turistik caddelerine uzak ve samimi bir yer. Ana ambiyans biraz eksik. Adres: Calle Diario de Córdoba, 18 Tel: 34 957 47 03 04 Konum ve websitesi için tıklayın.

La Boca

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/restaurante.laboca

La Boca da farklı alanlara bölünmüş bir verandada vintage tasarımlı “la taberna”. Öğle yemeği saatinde günün menüsü çıkıyor. Adres: Calle San Fernando, 39, 14003 Tel: +34 695 96 18 62 Konum ve websitesi için tıklayın.

Cordoba Barları

La Bicicleta ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/labicicletacordoba

La Bicicleta, gün boyunca iyi kahve ve doğal meyve suları bulabileceğiniz bir cafe, geceleri ise kokteyl içebileceğiniz bir bar olarak hizmet veriyor. Eğer bisikletinizle gelirseniz, bira ve kahvede indirim yapıyorlar. Oldukça samimi ve kendi komünitesini yaratmış bir mekan. Daha çok hipsterlar ve şehirde yaşayan yabnacılar takılıyor. Adres: Calle Cardenal Gonzalez, 1, 14003 Konum ve websitesi için tıklayın.

Jugo Vinos Vivos

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/quierojugovivo

Plaza San Andrés’teki Jugo, meydandaki çeşmeden dökülen suyun sesi arka fonda, bir kadeh şarap eşliğinde oturabileceğiniz bir şarap barı. Mevsimsel organik ürünlerle hazırladıkları bir menüleri var. Otantik ve lokal bir yer. Adres: Plaza San Andrés, 5, 14002 Tel: +34 857 80 94 24 Konum ve websitesi için tıklayın.

2 Comments

  1. siz nasıl güzel bir aile ve gezginsiniz!? böylesi dolu ve faydalı içerikler gerçekten çok şaşkınım.. çok teşekkürler 15 gün sonraki Endülüs seyahatimizi verdiğiniz bilgilerle dizayn ediyorum..

    1. Merhaba güzel sözleriniz biz teşekkür ederiz asıl siz nasıl güzel bir takipçisiniz :))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir