GRANADA’DA NE YENİR & NEREDE YENİR – EN İYİ TAPAS BARLARI VE RESTORANLAR

Granada’nın yemek anlamında en büyük özelliği buradaki barlarda içeceğin yanında 1 ya da 2 ücretsiz tapa ikram edilmesi. Öğrenci nüfusunun çok olması sebebiyle çok yaygın bir konsept. Ancak turistlere pek bundan bahsetmeden direkt siparişe geçebiliyorlar. Dolayısıyla siz mutlaka ücretsiz tapa var mı sorun.

Hızlıca önerilerimize geçiyoruz.

Granada Kafeleri

Baraka Café

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/CafeBaraka

Dulce de lecheli tortillalardan, club sandviç’e, Nutellalı pancake’ten French Toast’a, en diyetinden en kalorilisine kahvaltılık seçenekler bulabileceğiniz bir cafe. Adres: Calle San Jerónimo, 24, 18001 Konum için tıklayın.

Cafe 4 Gatos


Albacin’e tımanan yokuşta, dolambaçlı Arnavut kaldırımlı sokaklarındaki Cafe 4 Gatos, Granada’da en iyi kahveyi ve tostadaları bulabileceğiniz yer. Şansınıza boş bulursanız, Alhambra manzaralı masaları var. Brunch için de ideal. Adres: Placeta Cruz Verde, 6, 18010 Tel: +34 958 22 48 57 Konum için tıklayın.

Pastelerías Casa Isla

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/PasteleriasIsla

Buranın ünlü bir tatlısı var. İsmi Pionono. Kendisi kremalı ve kızarmış yumurta sarılı bir sünger kek. Vanilyalısı, çikolatalısı ve mandalinalısı gibi çeşitleri de var. Isla’nın çok fazla şubesi olsa da biz birinin adresini veriyoruz. Websitesi Adres: Calle Acera del Darro, 62, 18005 Tel: +34 958 52 30 88 Konum için tıklayın.

Granada Restoranları

El Bar De Fede ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ElbardeFede1

Modern tasarımlı çok hoş bir mekan. Akşam saatlerinde, canlı ve popüler. Günün erken saatlerinde ise, gazpacho içebileceğiniz bir yer. Köfte ve kızarmış morina balığı oldukça lezzetli. Söylenenlere göre portakal soslu tavuk pate de çok lezzetliymiş ama denemedik. Adres: Calle Marqués de Falces, 1, 18001 Tel: +34 958 28 88 14 Konum için tıklayın.

La Piccola Carmela

Makarnalarından, pizzaları ve tatlılarına kadar her şeyin lezzetli olduğu bir İtalyan restoranı. İspanyol mutfağından sıkılanlar için bire bir. Fiyatları da uygun. Adres: Reyes Católicos, 63, 18010 Tel: +34858813340 Konum için tıklayın.

Mirador De Morayma

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/MiradordeMorayma

Adeta bir seyir terasına benzeyen harika bir balkonu olan bir Endülüs restoranı. Buraya dolambaçlı ve dik bir kayalık yoldan erişiliyor. O yüzden biraz gizli diyebiliriz. Geceleri El-Hambra’nın en muhteşem manzarası eşliğinde yemek yiyorsunuz. Granada’da, Salmorejo, rabo de toro gibi Endülüs lezzetlerini tadabileceğiniz başarılı yerlerden. Terasında oturmak için mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Websitesi Adres: Calle Pianista García Carrillo, 2 Tel: +34 958 22 82 90 Konum için tıklayın.

Restaurante Las Tomasas

Fotoğraf Kaynak: www.lastomasas.com

Yine El Hamra manzarasına karşı yemek yiyebileceğiniz bir Endülüs restoranı. Terasında oturmak için mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Sığır filetosu ve kuzu pirzola gibi et yemekleri çok başarılı. Websitesi Adres: Carril de San Agustín, 4, 18010 Tel: +34 958 22 41 08 Konum için tıklayın.

Restaurante Masae

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/restmasae

Bunu bilmiyor olabilirsiniz ancak Granada’da Japon mutfağının çok başarılı örnekleri var. Zaten Granada, Japon turistlerin tercih ettiği, Barselona ve Madrid’ten sonra İspanya’daki üçüncü destinasyon. Hatta Mart ayında Japon Tapas Haftası bile var. Bu restoranları arasında Masae öne çıkan mekanlardan. Japon mutfağının en sevilen yemeklerinden olan okonomiyaki’yi burada tatmalısınız. Websitesi Adres: Callejón Antonino, 6, 18002  Tel:+34 958 25 99 71 Konum için tıklayın.

Granada Tapas Barları

El Bar de Eric

Fotoğraf Kaynak: Cristina Villellas – Foursquare

Bu bar, Granada’nın rock müzik sahnesindeki en önemli barlardan. Çünkü adından da anlayabileceğiniz üzere, sahibi Eric Jiménez, kentin sevgili rock grubu Los Planetas’ının davulcusu. Fotoğraflarla kaplı duvarları ile rock’n’roll’a bir saygı duruşu niteliğinde olan bara bir şeyler içmek için uğrayabilirsiniz. Websitesi Adres: Calle Escuelas, 8, 18001 Tel: 34 958 27 63 01 Konum için tıklayın.

Bar Los Diamantes

Fotoğraf Kaynak: Poë Bar – Foursquare

Granada’da deniz ürünleri tapa’lar denemek isterseniz doğru adres. Çoğunlukla kızartılmış seçenekler var ama hepsi lezzetli. Eğer ne sipariş edeceğinizi bilmiyorsanız, kalamar, karides veya istiridyeden şaşmayın. Söyleyeceğiniz ilk içeceğin yanında tapa’lar ücretsiz geliyor. Servis de çok hızlı. Şehirde birkaç yerde şubesi var. Biz  Pl. Nueva’daki yerini veriyoruz. Websitesi Adres: Pl. Nueva, 13 18009 Tel: +34 958 07 53 13 Konum için tıklayın.

Saint Germain

Fotoğraf Kaynak: Alberto Eleno Alonso / Foursquare

İçeceğinizin yanında peynir ve tapas yapmak için ideal yer. Büyük bir yer değil. İçerisi küçük olmasına rağmen dışarıda bolca oturma alanı var. Turistik yerlerden çok daha kaliteli çeşitli tapa’ları var. Adres: Calle Postigo Velutti, 4, 18001 Tel: +34 958 20 00 37 Konum için tıklayın.

Rosario Varela

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/rosariovarelabar

Rosario Varela, büyüleyici retro iç tasarımı harika tapa’larla birleştiren bir tapas bar. Mini burgerlerden ve domuz çöreklere inanılmaz tapa’lar eşliğinde bir şeyler içmenin keyfine varabileceğiniz bir nokta. Websitesi Adres: Calle Varela, 10, 18009 Tel: +34 958 21 52 75 Konum için tıklayın.

Bodegas Castañeda

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BodegasCastaNeda

Bodegas Castañeda, bizim şehirdeki favori tapas barlarımızdan biri oldu. Geleneksel bir tapas bar. Öyle uzadı uzadıya oturup kalkmama durumunuz yok. Tapas yiyip bir şeyler içip kalkıyorsunuz. Zaten çok hızlı bir servisi var. Websitesi Adres: Calle Almireceros, 1, 3, 18010 Tel: +34 958 21 54 64 Konum için tıklayın.

Poë Bar

Fotoğraf Kaynak: Justin Leu / Foursquare

Oldukça lokal bir tapas bar. İçeceğinizin yanında ücretsiz olarak alabileceğiniz yaklaşık 10 farklı tapaslı bir menüsü var. Menüde hem vejeteryan hem de etli seçenekler var. Son derece hızlı bir servisi olan güleryüzlü bir işletme. Websitesi Adres: 18002, Calle Verónica de la Magdalena, 40 Konum için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir