LONDRA GECE HAYATI

Kurtlarını dökmek isteyenler için süper bar ve club önerimiz var!

İngilizler partilemeyi harbi seviyorlar ve süper arkadaş canlısı insanlar. Siz de biraz girişkenseniz kendinizi bir grup kırmızı burunlu İngiliz ile dans pistinin tozunu attırken bulmanız çok muhtemel.

Uyarı: İngilizler içme konusunda ağır siklet. Siz siz olun, İngilizlere ayak uydurmayın, yoksa 5 gün şaşı gezersiniz. 😀

Londra Bar ve Gece Kulüpleri

Nightjar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/barnightjar

2010’de açılan ünlü bar, o kadar popüler bir yer ki online rezervasyon sistemi kullanıyor ve eğer rezervasyonunuz olduğu halde gitmezseniz kredi kartınızdan para çekiyor. Ama bunun için çok nedeni var: Loş ışıklı ortamı, rahat koltukları ve iyi servisi, akşamında jazz ve swing müzikler gecesinde canlı müzik. Gerçek anlamda klas bir bar. Adres: 129 City Rd, EC1V 1JB Tel: 44 20 7253 4101 Konum için tıklayın.

Bounce Ping Pong Bar

Fotoğraf Kaynak: www.bouncepingpong.com

Ping Pong partilerinin olduğu, bar, restoran ve eğlence merkezi üçlüsünü bir araya getiren popüler mi popüler mekan. 17 Ping Pong masası var. Odun ateşinde pizzası ile meşhur. Adres: 21 Holborn, EC1N 2TD Tel: 020 3657 6525 Konum için tıklayın.

Ronnie Scott’s

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ronniescottsjazzclub

Soho’da 1959’dan beri güzel canlı müzik dinleyebileceğiniz bir jazz bar. Jazz jam sessionları ve diğer müzik türlerinden dj performansları oluyor. Adres: 47 Frith Street Soho W1D 4HT Tel:+44 (0)20 7439 0747 Konum için tıklayın.

XOYO

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/xoyolondon

Shoreditch’deki XOYO, Londra gece hayatı sahnesinin başrollerinden. Genellikle house, techno, disco tarzı setleri olan dj camiasının en baba isimlerini ağırlıyor. Adres: 32-37 Cowper St, London EC2A 4AP Websitesi Tel:+44 20 7608 2878 Konum için tıklayın.

Fabric

Fotoğraf Kaynak: www.fabriclondon.com

Eğer Londra’da gece hayatı hakkında fikir edinmek için sadece tek atışınız varsa bu Fabric olsun. Eski bir kesimhanenin 2.500 kişi kapasiteli, 3 ana salonlu, güçlü ses sistemli bir etkinlik mekanına dönüştürülmüş hali. Her hafta elektronik müziğin en ünlü isimleri ve en gelecek vaad eden djlerin performansları oluyor. Ayrıca önemli bir ayrıntı daha: Avrupa’nın ilk “bodysonic” dans pisti burada. Yani ritimleri ve titreşimleri ta ciğerinize kadar hissediyorsunuz. Adres: 77A Charterhouse St, Clerkenwell, London EC1M 6HJ Websitesi Tel:+44 20 7336 8898 Konum için tıklayın.

Egg London

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/eggnightclub

İsmi “yumurta” olsa da Londra’da Cumartesi günlerinin en sevilen mekanı burası. King’s Cross’taki, depodan bozma mekan özellikle geniş bahçesiyle puan topluyor. Ama en büyük artısı 24 saat açık kalabilme lisansına sahip olması. Ağırlıklı olarak deephouse, techno dj performansları oluyor. Adres: 200 York Way, London N7 9AX Websitesi Tel: +44 20 7871 7111 Konum için tıklayın.

Hip Hop Karaoke

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/hiphopkaraokeldn

Perşembe geceleri, Hoxton Square Bar & Kitchen’da Londra’nın en popüler rap etkinliklerinden biri gerçekleşiyor: Hip Hop karaoke geceleri! Londra’da aşırı popüler bir gece bu nedenle de aşırı kalabalık oluyor. Burada siz de bir geceliğine Snoop Dog veya Eminem olabilirsiniz. Biletleri önceden alırsanız 5 Pound, kapıda ise 7 Pound. Adres: 2-4 Hoxton Square, London N1 6NU Websitesi  Tel: +44 20 7613 0709 Konum için tıklayın.

The Old Queens Head

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/theoldqueenshead

Islington’da haftasonu rahat deri koltuklu, şamdanlı aydınlatmalı vintage bir ambiyans içinde partilemek isterseniz The Old Queen’s Head oldukça güzel bir seçenek. Cuma ve Cumartesi günleri genellikle dj performansları, Pazar günleri ise canlı müzik oluyor. Berlin yeraltı müzik sahnesinin yerüstüne çıkmış hali. Adres: 44 Essex Rd, London N1 8LN Websitesi Tel: +44 20 7354 9993 Konum için tıklayın.

Mnky Hse

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/mnkyhseldn

Aslında Mayfair bölgesinde afili bir Latin Amerika restoranı ama bir saatten sonra clube dönüşüyor. Canlı dj performansları, gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. İsmindeki Mnky monkey yani maymunun kısaltması. Zaten içerideki manyunlu dekorasyondan da hemen anlayacaksınız. Adres: 10 Dover St, Mayfair, London W1S 4LD Websitesi Tel: +44 20 3870 4880 Konum için tıklayın.

Coya Restaurant

Bu Peru restoranı, “brunch party” diye adlandırılan Cumartesi partisi ile meşur. Bu brunch bildiğiniz gündüz brunchlarına benzemiyor. Çünkü bu dj performanslarıyla dört saat süren bir brunch. Adres: 118 Piccadilly, Mayfair, London W1J 7NW Websitesi Tel: +44 20 7042 7118 Konum için tıklayın.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir