Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

ŞİLE VE AĞVA’DA KİRALIK EVLER – İSTANBUL’DA DOĞA VE DENİZ TATİLİ İÇİN EVLER

İnsan İstanbul’un beton yığınının içindeyken aslında şehrin mavi bayraklı plajlara, Karadeniz’i aratmayan ormanlara ve günlük kiralayabileceğiniz villalara sahip güzel bir kaçamak yeri olabileceğini de unutuyor. Ama hatırlamak lazım çünkü her reset düğmesine basma ihtiyacı duyduğumuzda tatile gitmek mümkün olmuyor. Oysa hafta sonları İstanbul’un biraz dışındaki kiralık villalardan tutmak bile insanı şaşırtıcı bir şekilde tazeleyebiliyor. Özellikle de Şile ve yine ona bağlı olan fakat içinden geçen nehirlerle çok daha özel bir konuma sahip olan Ağva, doğaya yakın olmaları, sosyal imkanlara yakınlıkları ve kiralık villa seçeneklerinin çokluğu ile değerlendirilebilecek kaçamaklar.

“Bir hafta sonu ayıracak kadar bile vaktim yok” derseniz İstanbul Gezi Rehberi‘mizden günübirlik yapabileceğiniz fikirler bulabilirsiniz. Ama amacınız kafayı biraz olsun boşaltmaksa gelin, 1-2 günlüğüne Ağva ya da Şile’de ev tutup bulunduğunuz ortamı tamamen değiştirin.


Bu yazımızda İstanbul içinde ama kafa olarak İstanbul’dan uzaklaştıran tatil evlerini bulacaksınız. Pamuk gibi yumuşamış ve hafiflemiş olarak döneceğiniz bir hafta sonu olmasını diliyoruz!

DİĞER RÜYA GİBİ KİRALIK VİLLALAR

İstanbul’dan çıkmalı ve tatili biraz daha uzatmalı bir program yapacaksanız, Türkiye’nin her yerinden en güzel kiralık villaları derlediğimiz çok kapsamlı bir yazımız daha var: Kiralık Villa, Bungalov ve Tatil Evleri

= Favorilerimiz

Şile Ve Ağva’da Kiralık Villa Ve Tatil Evleri

1. Doğayla Baş Başa Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’nin Karakiraz Köyü’nde, 7 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 4 yatak ve 2 banyo olan bir kır evi. Ev iki katlı, bahçede meyve ağaçları bulunuyor ve etrafta tavuklar geziyor. Sakinlik ve huzur arayanlar için ideal bir ortamı var. Tek ısınma kaynağı şömine olduğu için bahar ve yaz ayları için ideal. Evde mutfak, ücretsiz otopark, wifi, tv mevcut. Girişler 12.00 – 17.00 saatleri arasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Doğa İçinde Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine Şile’nin Karakiraz Köyü’nde, 7 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 4 yatak olan, 3 banyolu bir villa seçeneği. İçinde wifi, ısıtma, şömine, mutfak, ücretsiz otopark, tv mevcut. Ev sahibinin evde kalacaklardan küçük de bir ricası var. Civardaki sokak köpeklerini beslemek için yanlarında biraz mama da getirmeleri. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. Royal Blue, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’de 9 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 4 yatak olan 5 banyolu bir villa. Villada wifi, jakuzi, ısıtma, mutfak, havuz, tv, klima mevcut. Girişler 16.00’da yapılıyor. Çıkış saati ise 10.00. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4. Havuzlu Taş Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’de Karakiraz Köyü’nde, 8 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 6 yatak olan 2 banyolu ve havuzlu bir taş villa. Evde mutfak, ücretsiz otopark, ütü, wifi, ısıtma ve tv mevcut. Girişler 14.00 sonrasında, çıkış ise 12.00’de yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5. Üçgen Bungalov Evler, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’nin Sahilköy mevkiinde bulunan, denize karşı, 2 kişilik ahşap küçük üçgen evlerde konaklama opsiyonu. İçinde sadece yer yatağı var. Yani aslında çadır kampının bungalov versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Kahvaltı da fiyatlara dahil. Isınmak için bungalovunuzun önünde ateş yakabiliyorsunuz. Girişler 15.00 sonrasında, çıkış da 12.00’de yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Deniz ve Orman Arası Ahşap Küçük Ev, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile Sahilköy mevkiinde bulunan deniz manzaralı, 2 kişilik bir ahşap küçük ev (tinyhouse). Yan tarafındaki ek bölmede banyosu var. İçinde wifi, mutfak veya klima gibi olanakları yok. Çevrede yemek yiyebileceğiniz restoran var. Kışın konaklamaya elverişli değil çünkü ısınma donanımı yok. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Bebekler için uygun değil. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptımak için tıklayın.

7. Doğada Ahşap Bungalow, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine aynı yerde 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 6 yatak olan 1,5 banyolu bir bungalow ev seçeneği. İçinde, mutfak, ısıtma, tv, çalışma alanı, ücretsiz otopark mevcut. Klima ve wifi yok. Girişler 13.00 sonrasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor ve sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptımak için tıklayın.

8. Tiny River House, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da 3 kişi kapasiteli, tek banyolu, asma katlı,  ahşap tiny house seçeneği. Evde tv, klima, şömine, wifi ve ısıtma mevcut. Tesiste her gün servis edilen kahvaltı da fiyatlara dahil. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Karma Natura, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Karma Natura, Şile’de 2 kişi kapasiteli, bahçe içinde, şirin bir bungalow ev seçeneği. İçinde klima, tv, wifi, mutfak, şömine mevcut. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

10. Lethe Standart Oda, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’daki Göksu Nehri kıyısında bir butik otel olan Lethe’de, 4 kişi kapasiteli, tek oda, yatak ve banyolu bir oda seçeneği. Sabahları kahvaltı servisi de var. Odada, wifi, ısıtma, tv, klima mevcut. Girişler 14.00 – 19.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

11. Nehir Kenarında Ahşap Dubleks Villa, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da nehir kenarında, 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 6 yatak ve tek banyo olan ahşap dubleks villa. Evde, wifi, ısıtma, mutfak, tv, ücretsiz otopark, çalışma alanı var. Klima ve çamaşır makinesi yok. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

12. Raindance Bungalow Suite, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Raindance Suite, Ağva’da Göksu Nehri kıyısındaki Tranquilla Nehir Evi bünyesinde yer alan 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek yatak ve en suite banyo olan bir konaklama seçeneği. Tesiste kahvaltı sunuluyor. Odada wifi, klima ve tv var. Girişler 14.00 – 21.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

13. Nehir Kenarında Villa, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da, nehir kenarında, 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odası, 2 yatağı ve 1 banyosu ve kendine özel iskelesi bulunan salon dubleks bir villa seçeneği. İçinde mutfak, ütü, ücretsiz park, tv, klima, saç kurutma makinesi var. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış ise 12.00’de. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

14. Nehir Kenarında Tiny House, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da nehir kenarına sıfır konumda, bahçe içinde, 4 kişilik bir tiny house seçeneği. Tek odası ve yatak odası olarak küçük bir asma katı var. Ev içinde mutfak, wifi, tv, klima var. Girişler 14.00 sonrasında, çıkış ise 12.00’de yapılıyor. İçeride parti veya etkinlik düzenlenemiyor ama sigara içiliyor. Evcil hayvan da kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

15. Ağaç Ev, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’de ağaç evde konaklama deneyimi yaşamak için tercih edebileceğiniz bir şeçenek. Toplam 3 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek banyo olan, bahçe içinde bir ahşap ağaç ev. İçinde wifi, tv, mutfak, şömine, klima gibi olanaklar var. Sabahları kahvaltı servisi de veriliyor. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor.  Çocuklar (2-12 yaş) için uygun değil. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.