Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

ŞİLE VE AĞVA’DA KİRALIK VİLLALAR – İSTANBUL’DA DOĞA VE DENİZ TATİLİ İÇİN EVLER

İnsan İstanbul’da beton yığınının içindendeyken aslında şehrin mavi bayraklı plajlara, Karadeniz’i aratmayan ormanlara ve günlük kiralayabileceğiniz villalara sahip güzel bir kaçamak yeri olabileceğini de unutuyor. Ama hatırlamak lazım çünkü her reset düğmesine basma ihtiyacı duyduğumuzda tatile gitmemiz mümkün olmuyor. Oysa hafta sonları İstanbul’un biraz dışındaki kiralık villalardan tutmak bile insanı şaşırtıcı bir şekilde tazeleyebiliyor. Özellikle de Şile ve yine ona bağlı olan fakat içinden geçen nehirlerle çok daha özel bir konuma sahip olan Ağva, doğaya yakın olmaları, sosyal imkanlara yakınlıkları ve kiralık villa seçeneklerinin çokluğu ile değerlendirilebilecek kaçamaklar.

“Bir hafta sonu ayıracak kadar bile vaktim yok” derseniz İstanbul Gezi Rehberi‘mizden günübirlik yapabileceğiniz fikirler bulabilirsiniz. Ama amacınız kafayı biraz olsun boşaltmaksa gelin, 1-2 günlüğüne Ağva ya da Şile’de ev tutup bulunduğunuz ortamı tamamen değiştirin.

Bu yazımızda Airbnb’de listelenen İstanbul içinde ama kafa olarak İstanbul’dan uzaklaştıran tatil evlerini bulacaksınız. Eğer aşağıdaki evlerden birini ilgili bağlantıdan tutarsanız, Airbnb dostu olan sayfamıza da bir katkınız olacak. Pamuk gibi yumuşamış ve hafiflemiş olarak döneceğiniz bir hafta sonu olmasını diliyoruz!

= Favorilerimiz

Şile Ve Ağva’da Kiralık Villa Ve Tatil Evleri

1. Doğayla Baş Başa Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’nin Karakiraz Köyü’nde, 7 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 4 yatak ve 2 banyo olan bir kır evi. Ev iki katlı, bahçede meyve ağaçları bulunuyor ve etrafta tavuklar geziyor. Sakinlik ve huzur arayanlar için ideal bir ortamı var. Tek ısınma kaynağı şömine olduğu için bahar ve yaz ayları için ideal. Evde mutfak, ücretsiz otopark, wifi, tv mevcut. Girişler 12.00 – 17.00 saatleri arasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Doğa İçinde Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine Şile’nin Karakiraz Köyü’nde, 7 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 4 yatak olan, 3 banyolu bir villa seçeneği. İçinde wifi, ısıtma, şömine, mutfak, ücretsiz otopark, tv mevcut. Ev sahibinin evde kalacaklardan küçük de bir ricası var. Civardaki sokak köpeklerini beslemek için yanlarında biraz mama da getirmeleri. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. Deniz ve Orman Arası Ahşap Küçük Ev, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile Sahilköy mevkiinde bulunan deniz manzaralı, 2 kişilik bir ahşap küçük ev (tinyhouse). Yan tarafındaki ek bölmede banyosu var. İçinde wifi, mutfak veya klima gibi olanakları yok. Çevrede yemek yiyebileceğiniz restoran var. Kışın konaklamaya elverişli değil çünkü ısınma donanımı yok. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Bebekler için uygun değil. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptımak için tıklayın.

4. Doğada Ahşap Bungalow, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine aynı yerde 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 6 yatak olan 1,5 banyolu bir bungalow ev seçeneği. İçinde, mutfak, ısıtma, tv, çalışma alanı, ücretsiz otopark mevcut. Klima ve wifi yok. Girişler 13.00 sonrasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor ve sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptımak için tıklayın.

5. Karma Natura, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Karma Natura, Şile’de 2 kişi kapasiteli, bahçe içinde, şirin bir bungalow ev seçeneği. İçinde klima, tv, wifi, mutfak, şömine mevcut. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Royal Blue, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Royal Blue, Şile’de 8 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 4 yatak olan 5 banyolu bir villa. Villada wifi, jakuzi, ısıtma, mutfak, havuz, tv, klima mevcut. Girişler 15.00 – 17.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati ise 10.00. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

7. Göksu Nehri Kenarında Kütük Ev, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

İsaköy’de, 8 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 8 yatak olan, 3 banyolu doğa ile iç içe bir kütük ev. İçinde wifi, ücretsiz otopark, ısıtma, mutfak, tv, klima mevcut. Girişler 08.00 – 17.00 saatleri arasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

8. Havuzlu Taş Villa, Şile

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Şile’de Karakiraz Köyü’nde, 8 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 6 yatak olan 2 banyolu ve havuzlu bir taş villa. Evde mutfak, ücretsiz otopark, ütü, wifi, ısıtma ve tv mevcut. Girişler 14.00 sonrasında, çıkış ise 12.00’de yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Lethe Standart Oda, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’daki Göksu Nehri kıyısında bir butik otel olan Lethe’de, 4 kişi kapasiteli, tek oda, yatak ve banyolu bir oda seçeneği. Sabahları kahvaltı servisi de var. Odada, wifi, ısıtma, tv, klima mevcut. Girişler 14.00 – 19.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

10. Nehir Kenarında Ahşap Dubleks Villa, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da nehir kenarında, 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 6 yatak ve tek banyo olan ahşap dubleks villa. Evde, wifi, ısıtma, mutfak, tv, ücretsiz otopark, çalışma alanı var. Klima ve çamaşır makinesi yok. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

11. Raindance Bungalow Suite, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Raindance Suite, Ağva’da Göksu Nehri kıyısındaki Tranquilla Nehir Evi bünyesinde yer alan 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek yatak ve en suite banyo olan bir konaklama seçeneği. Tesiste kahvaltı sunuluyor. Odada wifi, klima ve tv var. Girişler 14.00 – 21.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

12. Nehir Kenarında Villa, Ağva

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ağva’da, nehir kenarında, 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odası, 2 yatağı ve 1 banyosu ve kendine özel iskelesi bulunan solan dubleks bir villa seçeneği. İçinde mutfak, ütü, ücretsiz park, tv, klima, saç kurutma makinesi var. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış ise 12.00’de. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.