TİFLİS YEME İÇME REHBERİ – EN GÜZEL RESTORANLAR VE TAKILMALIK ORTAMLAR

Tiflis, hem geleneksel Gürcü mutfağını hem de Gürcü mutfağının başka mutfaklarla füzyonunu sunan tabakları deneyimlemek adına ülkenin en doğru yeri. Çünkü ülkenin en başarılı şefleri ve restoranları başkentte kümeleniyor. Bu nedenle haklı olarak muhtemel bir Tiflis seyahatinizde siz de öğünlerinizi maksimumda değerlendirmek isteyeceksiniz.

O yüzden biz de sizlere şehrin en hip, en başarılı, en sevilen restoranları, cafeleri, barları ve kahvaltıcıları arasından bol seçenekli bir yeme-içme listesi hazırladık. Gürcü pidesi Khachapuri ve Gürcü mantısı Khinkali gibi en klasik Gürcü lezzetleri içinse Tiflis’te Ne Yenir, Nerede Yenir yazımız var. Daha fazla Tiflis yazısını ise Gürcistan Gezi Rehberi‘mizde bulabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Tiflis’in Meşhur Vintage Atmosferli Cafe ve Restoranları

Cafe Linville

Linville için belki de Tiflis’in en meşhur cafesi diyebiliriz. Vintage dekorasyonunun her köşesi ayrı ayrı fotoğraflamalık. Saat 11.00’den önce açılmıyor erken gidip de kapıda kalmayın. Biz kahve molası vermek için tercih ettik ancak dilerseniz bir şeyler de yiyebilirsiniz. Instagram Adres: 11 Kote Afkhazi St. Tel: +995577900907 Konum için tıklayın.

Iasamani

Sololaki’deki Iasamani, Tiflis gezimizde en beğendiğimiz mekanlardan birisi oldu. Gürcü mutfağının modern sunumlarını bulacağınız, beyaz masa örtüleri ve zarif avizeleri ile çok şık bir atmosfere sahip bir restoran. Porsiyonları da büyük. Biz Gebjalia (sulguni peynirli meze), mantarlı Tashmijabi (peynirli patates püresi) ve Ajapsandali (Gürcü türlüsü) paylaştık. Öğle yemeğine gelecekseniz rezervasyona ihtiyacınız yok belki ama akşam yemeği için mutlaka rezervasyon yaptırın. Instagram Adres: 33 Lado Asatiani St Tel: +995551634242 Konum için tıklayın.

Salobie Bia

Rustaveli Caddesi üzerinde, modern dokunuşlar da yapılmış Gürcü mutfağı klasiklerini tadabileceğiniz keyifli bir mekan. Shkmeruli (sarımsaklı tavuk), megruli khachapuri ve ghomi & cheese (geleneksel Gürcü peynirli mısır lapası) gibi paylaşımlık seçenekler bulmayı bekleyebilirsiniz. Instagram Adres: Rustaveli Theater, 17 Shota Rustaveli Ave Tel: +995551927722 Konum için tıklayın.

Cafe Littera

Sololaki’deki butik bir müze olan Yazarlar Evi’nin cafe – restoranı. İlkbahar sonundan sonbahar sonuna kadar konağın keyifli bahçesinde hizmet veriyor. Kışın ise içeride. Saat 13:00’ten itibaren açık. Yaz aylarında masalar genellikle haftalar öncesinden doluyor, bu yüzden mutlaka rezervasyon yaptırın. Biz gittiğimizde üç farklı Gürcü ezmesinden oluşan tabağı söyledik. İlki ıspanaklı ve kişnişli phikali, ikincisi balkabağı ezmesi üçüncüsü ise cevizli pancar ezmesi idi. Şefi Culinarium Khasheria’ın da şefi olan Tekuna Gachechiladze. Kışın birkaç aylığına kapanıp baharda yeniden açılıyor. Instagram Adres: 0105, 13 Ivane Machabeli St Tel: +995595751313 Konum için tıklayın.

Terracotta

Fotoğraf Kaynak:

Sololaki bölgesinde bulunan, otantik, sıcak, yemeklerinde yerel ve mevsimsel ürünleri kullanan bir bistro. Menüsü şefin kendi memleketi olan Raça bölgesi mutfağı ağırlıklı. Eskiden bir seramik atölyesi olduğundan, mekanın dekorasyonunda da kil vazolar ve tabaklar kullanılmış. Mekanın imza ürünü ise kulağa gayet sıradan gelse de incir salatası. Instagram Adres: #16 Amaghleba St. Tel: +995555558015 Konum için tıklayın.

Keto and Kote

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ketodakote
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ketodakote

Şehrin en hip noktalarından olan Vera bölgesinde, oymalı balkonlu klasik Tiflis tarzı mimarisi, kristal avizeleri, antika mobilyaları ile otantik bir Tiflis evinin içinde, geleneksel Gürcü yemekleri sunan bir restoran. Girişini bulmak biraz zor olabiliyor. Instagram Adres: Rustaveli Metro istasyonunun hemen arkasındaki Mikheil Zandukeli çıkmaz sokağında. Tel: +995555530126 Konum için tıklayın.

Shavi Lomi

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BlackLionRestaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BlackLionRestaurant

Chugureti bölgesinde yer alan, ara sokakta, kedi dostu, ev havasındaki bu tatlı işletme, şehrin en isim yapmış restoranlarından. Menüsü paylaşımlık geleneksel Gürcü mezeleri ve et yemeklerinden oluşuyor. Antika sandalyeler, hoş duvar kağıtları ile dingin bir yer. Menüsü geleneksel Gürcü mutfağı tarzında ve sunumlar şık. Instagram Adres: 28 Zurab Kvlividze St Tel: +995322960956 Konum için tıklayın.

Barbarestan

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/barbarestan

Davit Aghmashenebeli bulvarının, taze, mevsimlik malzemeler kullanarak hazırlanan geleneksel Gürcü yemeklerini, beyaz masa örtüsü ve gümüş çatal kaşık bıçak takımlarının bulunduğu sofralarda sunan zarif restoranı. Instagram Adres: D, 132 Davit Aghmashenebeli Ave Tel: +995551121176 Konum için tıklayın.

Amo Rame

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/AmoRameTbilisi

Tiflis’in en meşhur vintage mekanlarından biri. Spesiyalleri güveçte pişmiş Gürcü yemekleri ve el yapımı khinkali. İki şubesi var. Biri Mtastsminda bölgesinde diğeri ise Chugureti’de. Bizce yeni şubesi daha ferah. Instagram 1. Şube Adres: 4 Pavle Ingorokva St. Tel: +995322984838 Konum için tıklayın. 2. Şube Adres: 68 Davit Aghmashenebeli Ave Tel: +995595999944 Konum için tıklayın.

Zala Restaurant & Cellar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/restaurantzala
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/restaurantzala

Vera bölgesinde yer alan, vintage detaylara sahip Zala aile mirası tariflere modern dokunuşlar yapan oldukça butik bir restoran. İmza lezzetleri arasında sosta pişmiş etler ve sebzeler var. Instagram Adres: 2 Belinski St. Tel: +995599190124 Konum için tıklayın.

Ninia’s Garden

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/niniasgarden.restaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/niniasgarden.restaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/niniasgarden.restaurant

Shavi Lomi’nin işletmecilerinin şehirdeki en yeni ve en popüler mekanı. Chugureti bölgesinde kalan Ninia’s Garden, isminden de anlaşılacağı üzere bahçesi ile öne çıkan, tarihi, tuğla bir binanın içinde yer alan zarif bir restoran. Pazar günleri brunch için de güzel bir seçenek. Gelmek için en güzel zamanlar bahçenin açık olduğu bahar ve sonbahar ayları. Instagram Adres: 97 Dimitri Uznadze St, Tbilisi Tel: +995322196669 Konum için tıklayın.

Cafe Dante

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/cafe.dante.geo
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/cafe.dante.geo

Sololaki bölgesinde, binası Gürcistan kültürel miras listesinde olan, Linville gibi antikalarla ve vintage detaylarla dolu, şirin bir cafe. Instagram Adres: Giga Lortkifanidze Street 1, 15 Mikheil Lermontovi St. Tel: +995555399222 Konum için tıklayın.

Chaduna

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/cafechaduna

Sololaki’de tarihi bir binanın içinde yer alan hoş, küçük bir vintage cafe. Belli bir saate kadar brunch servisi de var. Hatta insanlar daha çok brunch’ı gelmeyi için tercih ediyor. Instagram Adres: 18 Galaktion Tabidze Street Tel: +995557629229 Konum için tıklayın.

Leila

Gabriedze Kukla Tiyatrosu ile aynı sokakta yer alan, iç dekorasyonu vintagedan ziyade mukarnaslı tavanı ile otantik olan bir cafe. Kaklucha adlı geleneksel Gürcü tatlısı ile de ünlü. Özellikle baharda, dışarıdaki masalarına oturup yoldan geçenleri izlemesi keyifli. Instagram Adres: 18 Ioane Shavteli St Tel: +995555949420 Konum için tıklayın.

Zodiaqo

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/zodiaqotbilisi

Michelin Rehberi’nin de öneri listelerinde bulunan Zodiaqo, geleneksel bir Gürcü restoranı. Kharcho, Khinkali gibi klasik lezzetlerin yanında yorumlanmış pek çok yemek de bulunuyor. Çok geniş bir menüsü yok tabii ama güzel sunumlar sizi bekliyor. Kızarmış khinkali beğenilenlerden. Popüler mekanda atmosfer de oldukça geleneksel. Instagram Adres: 6 Gia Chanturia St Tel: +995599580077 Konum için tıklayın.

En Güzel Tiflis Restoranları

Veriko

Vera bölgesindeki Wine Factory N1 içinde, mutevazı ve samimi bir ortamı ve güzel yemekleri ile öne çıkan bir restoran. Biz burada yediğimiz her şeyi çok beğendik. Porsiyonlar da gayet büyük. Fotoğrafta görülen yemekler ceviz soslu karnabahar, lobio (fasulye) salatası ve badrijani nigvzit (patıcan sarması). İçeri kısmı da keyifli ama hava güzelse dışarıya oturmayı tercih edin. Aylardan kış ise rezervasyon yaptırmadan gelebilirsiniz ancak sezonda mutlaka rezervasyonlu gelin. Instagram Adres: 1 Petriashvili Street Tel: +995591332277 Konum için tıklayın.

Holy

Vera’daki Wine Factory N1 içinde açılmış olan en yeni ve en popüler restoran. Pembe bir binanın içinde, ana binadan ayrı kendine ait bir yeri olan Holy, modern Gürcü mutfağının şehirdeki en başarılı temsilcilerinden. Ayrıca menüsünde oldukça fazla vejetaryen seçenek de var. Yalnız çok sevilen bir yer olduğundan mutlaka rezervasyonlu gelin. Yoksa yer bulamama ihtimaliniz yüksek. Instagram Adres: 1 Petriashvili Street Tel: +995593000164 Konum için tıklayın.

Shushabandi

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Shushabandi.restaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Shushabandi.restaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Shushabandi.restaurant
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Shushabandi.restaurant

Vera’daki Wine Factory No1 içinde, şık bir atmosferde akşam yemeği yemek için tercih edebileceğiniz bir seçenek. Fiyatlar alandaki diğer seçeneklere göre biraz daha fazla ama mekanın ortamına, yemeklerine, servise değer. Rezervasyon şart. Instagram Adres: Petriashvili Street Tel: +995322231050 Konum için tıklayın.

Culinarium Kasheria

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/culinariumkhasheria

Eski şehir bölgesinde, öğle yemeği için tercih edebileceğiniz bir yer. Şefi az sonra bahsedeceğimiz Cafe Littera’nın da kurucu şefi olan Tekuna Gachechiladze. Kendisi New York’ta eğitim görmüş sonra da ülkesine dönüp Gürcü mutfağının çağdaş yorumlarını içeren bir menü oluşturmuş. Instagram Adres: 23 Abano St Tel: +995322721157 Konum için tıklayın.

OtsY

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/OtsY20

Gabriadze Kukla Tiyatrosu’nun yakınlarında kalan, şehrin en yeni fine dining restoranlarından biri. Menüdeki çoğu şey ortaya paylaşımlık. Şef Giorgi Ninua yıllarca Fransa’da yaşamış ve çalışmış. Gürcü lezzetlerine Avrupai yorumlar katmak konusunda iddialı. Instagram Adres: 20 Ioane Shavteli St Tel:+995500502020 Konum için tıklayın.

Rigi Gastrodouqan

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/rigidouqan

Cafeler bölümünde bahsettiğimiz Puri Guliani ile aynı ekip tarafından işletilen Rigi, açık mutfaklı tarzı ve Gürcü mutfağı ağırlıklı menüsüyle modern ile gelenekseli tek bir mekanda birleştiriyor. Oldukça geniş bir menüsü ve cömert porsiyonları var. Instagram Adres: Saarbrucken Square, 2/7 Tel: +995577332122 Konum için tıklayın.

Saghighino

Yine Chugureti bölgesinde yer alan, çok küçük ve butik bir avlu restoranı. Oldukça rafine ve sade bir menüsü var. Özellikle de Imereti bölgesi mutfağı seçenekleri ağırlıkta. Böğürtlen soslu tavuk imza lezzetlerinden. Instagram Adres: 4 Constitution St. Tel: +995557326069 Konum için tıklayın.

Weller

Chugureti bölgesinin, geleneksel İsrail ve Lübnan lezzetleri bulabileceğiniz, brunch’ı ile meşhur Orta Doğu restoranı. Sadece Tiflis’in değil tüm ülkenin bu alandaki en iyi restoranı kabul ediliyor. Brunch dışında geldiyseniz meze tabağını söyleyip farklı lezzetleri tadabilir, brunch için geldiyseniz de naan ekmeğinin yanına kahvaltılık seçenekler bulmayı bekleyebilirsiniz. Instagram Adres: 56 Egnate Ninoshvili St, Tbilisi 0112 Tel: +995599049191 Konum için tıklayın.

Funicular

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/RestaurantFunicular
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/RestaurantFunicular

Tiflis’te çok hoş bir Tiflis manzarasına karşı romantik bir yemek arayışında olanlar için önerbileceğimiz bir restoran. Oldukça şık ve zarif bir ortamı var. Elbette fiyatlar da aynı oranda şehrin geri kalanına göre değişiyor. Mtatsminda Park’a çıkarsanız burada akşam yemeğine bağlayıp şehrin ışıklı halinin tadını çıkarabilirsiniz. İlla ki yemek yemek durumunda değilsiniz manzaraya karşı tatlı kahve de yapabilirsiniz. Instagram Adres: Mtatsminda Park Tel: +995577744400 Konum için tıklayın.

Poliphonia

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/poliphonia.tbilisi

Mtatsiminda fünikülerine çok yakın bir konumda, Meksika başta olmak üzere sunduğu Güney Amerika ve Uzak Doğu lezzetleri ile şehrin yükselen gastro pub’ı. Hafta sonları yaptığı Mexican temalı brunch’ı ile meşhur. Instagram Adres: 29 Chonkadze St. Tel: +995577786268 Konum için tıklayın.

Chveni Restaurant

Chveni Restaurant, çoğu Tiflis mekanında olduğu gibi kendine has atmosferi olan bir otel restoranı. Oldukça yeşil ve doğal bırakılmaya çalışılmış, yerlerde halılarla sıcak ev atmosferi de korunmuş bir yer. Sanki köy evinizin bahçesinde şık bir yer gibi. Michelin önerilerinden. Porsiyonlar küçük, sunumlarsa şık. Gürcü mutfağına dair fine dining bir deneyim yaşıyorsunuz. Atmosfer de bunu tamamlıyor elbette. Haftanın her günü gece yarısına dek açık. Instagram Adres: Davit Aghmashenebeli, 8 Tchorokhi Street St. Tel: +995593767713 Konum için tıklayın.

Honoré

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/honore.tbilisi

Honoré Tbilisi, hoş dizaynı ve açık alanıyla keyifli bir restoran. İç mekan modern ve hoş renklerde, dış yaz avlusu yeşillendirilmiş ve dingin. Hem yerel hem dünya mutfağından lezzetler bulunuyor ve porsiyonlar büyük. Haftanın her günü 10-02.00 saatleri arasında gelebiliyorsunuz. Instagram Adres: 4 Constitution St Tel: +995514100069 Konum için tıklayın.

En Güzel Tiflis Cafeleri

Kvarts Coffee

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Kvartscoffee

Tiflis’te iki şubesi olan, bardağa adınızı yazmak yerine portrenizi çizmesi ile ünlenen nitelikli kahve dükkanı. Instagram 1. Şubesi Adres: 26 Shota Rustaveli Ave Konum için tıklayın. 2. Şubesi Adres: 16 Anton Purtseladze St Konum için tıklayın.

Erti Kava

Rustaveli Caddesi’nir bir arka paraleline çıkan yokuş üzerinde kalan, kırmızı – beyaz cephesi ve dekorasyonu ile dikkat çeken bir kafe. Sağlıklı atıştırmalıklar ve vegan seçenekler bulabilirsiniz. Instagram Adres: 8 Mitropan Laghidze St. Tel: +995551194433 Konum için tıklayın.

Organique Josper

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/organiquejosperbar

Cotton Rows diye geçen bölgede bulunan keyifli bir cafe. Biz sadece kahve içmek için oturduk ancak menüsünde kahvaltıdan akşam yemeğine günün her saati tercih edebileceğiniz seçenekler var. Fiyatları biraz turistik ancak çalışanların ilgisi alakası çok iyi. Instagram Adres: 12 Bambis Rigi St Tel: +995593735083 Konum için tıklayın.

Shavi Coffee Roasters

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/shavi.coffee

Vera bölgesinde, ferah atmosferi ile insanın içini açan bir cafe. Kendi kavurdukları nitelikli kahvelerinin yanı sıra avokado tost, bagel gibi kahvaltılık seçenekler de bulabilirsiniz. Instagram Adres: 40 Mikheil Zandukeli St Tel: +995591310159 Konum için tıklayın.

Pulp

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/pulp.tbilisi

Küçük ve minimalist dekorasyonu ile dikkat çeken bir cafe. San Sebastian Cheesecake ve Pastel de Nata gibi uluslararası lezzetleri var. Instagram Adres: 22 Simon Janashia St Tel: +995599987282 Konum için tıklayın.

Eleven Window

Tiflis füniküleri yakınlarında çok keyifli bir cafe, tasarım ürünler dükkanı ve laptopunuzu alıp gelebileceğiniz sessiz sakin bir çalışma alanı. Artizan kahve çeşitleri de çok başarılı. Instagram Adres: 22 Simon Janashia St. Tel: +995571111678 Konum için tıklayın.

Plantlovers

Mtatsminda fünikülerine giderken bir fincan kahve içmek veya ekmek üstü sçenekleri ile kahvaltı etmek için iyi bir yer. Kafe oldukça küçük ama dışarıda da koltukları var. Etrafta çok sayıda yeşil bitki var ki bunların hepsini satın da alabiliyorsunuz. Instagram Adres: 4a Niaghvari St. Konum için tıklayın.

Prospero’s Books

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/prosperosbooks
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/prosperosbooks

Rustaveli Caddesi üzerinde bulunan popüler bir kitapçı cafe. Çok hoş bir bahçesi var. Ancak yeme-içme olanakları oldukça kısıtlı. Yine de kitaplar arasında olmak ve havalar güzelse bahçesinde kahve molası vermek için gelinir. Instagram Adres: 34 Shota Rustaveli Ave Tel: +995322923592 Konum için tıklayın.

Santino

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/santino.tbilisi

Santino tatlı bir kahveci dükkanı. Dünyanın pek çok farklı yerinden, kahve kültüründen makas almış diyebiliriz. Hem farklı kahveleri hem de farklı kahve demleme yöntemlerinin tadını deneyimleyebiliyorsunuz, oldukça da kapsamlı bir yer. Kahveseverlere duyrulur! Instagram Adres: 15 Atoneli St, Tbilisi 0105 Tel: +995591606644 Konum için tıklayın.

Chernyi

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/chernyicooperativeroasters

Tiflis’in nitelikli kahve noktalarından. Oldukça sade ve basit bir dekorasyona sahip ama bu sadeliği kahvelerde korumamış. Kahvaleri oldukça çeşitli, nitelikli ve çekirdek menüsü de değişiklik gösteriyor. Her gün 20.00’ye dek gidebilirsiniz. Instagram Adres: 17 Mtskheta St Konum için tıklayın.

Cafe Slink

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/slinkcafe

Bir parkın içinde yer alan Slink Cafe sera görünümünde bir yer. Hemen her yeri camlarla çevrili ve yüksek tavanlı bu yüzden ferah bir havası var. İster verandada ister içerde oturabiliyorsunuz. Dilerseniz kahve içebilir veya 17.00’den sonra akşam yemeği için gidebilirsiniz ama kahvaltısı başka güzel gibi. Pazartesi günleri kapalılar. Instagram Adres: 73a Davit Aghmashenebeli Ave Tel: +995595510727 Konum için tıklayın.

Tiflis Kahvaltı Mekanları

Cafe Stamba

Şehrin en güzel otellerinden, Vera bölgesindeki Stamba Hotel’in cafe kısmı. Retro detayların çağdaş detaylarla harmanlandığı bu geniş ve aydınlık cafenin en önemli özelliği açık büfe kahvaltısı. Açık büfe kahvaltı tercih etmeyecekseniz alakart kahvaltı seçenekleri de mevcut. Biz de geldiğimizde kahvemizin yanına birer Amerikan tipi klasik pankek tercih etmiştik. Kış olmayan mevsimlerde açık avlusu da var. Instagram Adres: 14 Merab Kostava St Tel: +995322021999 Konum için tıklayın.

Kikliko

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/KiklikoTbilisi

Vera bölgesinde, tüm şehrin kahvaltı için en popüler cafelerinden biri. Hatta şehrin özellikle kahvaltıya adanmış ender yerlerinden. Kikliko da Gürcü yumurtalı ekmeği. Onu da burada bulabiliyorsunuz. Avokadolu çırpılmış yumurta, pankek çeşitleri, eggs benedict ve avokado tost gibi seçenekler var. Çok popüler olduğu için servis biraz aksayabiliyor. Instagram Adres: 28 Mtskheta St Tel: +995551137112 Konum için tıklayın.

Puri Guliani

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/purigulianibakery

RIGI’nın işletmecilerinin ikinci mekanı. Chugureti bölgesinde, Dry Market’e yakın, nehir manzarası eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz bir mekan. Özellikle de ponchiki adlı donata benzeyen dolgulu çörekleri ve brioche ekmekli eggs benedict’i ile meşhur. Hamur işi kahvaltı yapmak istemezseniz granola kasesi gibi daha fit seçenekler de bulabilirsiniz. Bir şubesi de Mtatsiminda Park’ta var. Instagram Adres: Saarbrucken Meydanı Tel: +995577000083 Konum için tıklayın.

Sol

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Sol.AllDayBreakfast
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Sol.AllDayBreakfast

Vera’nın en popüler ve en yeni kahvaltı-brunch kafelerinden biri. Klasik omletlerden, porridge ve granola bowl’lara, jambonlu veya somonlu eggs benedict’ten kreplere pek çok seçenek bulabilirsiniz. Sabah 8’den itibaren açık ve tüm gün kahvaltı servisi var. Instagram Adres: 28 Vasil Petriashvili Street Tel: +995597700900 Konum için tıklayın.

Hello Breakfast

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/hellooobreakfast

Hello Breakfast, Tiflis’in yeni nesil kahvaltı mekanlarından. Sıcacık kruvasanlar, meyveli tartlar, waffle’lar, bowl’lar, krepler gibi daha Avrupai kahvaltı tarzında seçenekler sunuyor. Bizce kahve eşlikçileri için de uğranabilir. Haftanın her günü 08-20.00 saatleri arasında gelebilirsiniz. Instagram Adres: 40 Mikheil Zandukeli St, Tbilisi 0108 Tel: +995598772670 Konum için tıklayın.

Hurma

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/hurma_cafe

Hurma kafe modern döşenmiş bir uğrak noktası. Günün her saati kahvaltı da yapabiliyorsunuz. Yerel lezzet Syrniki ise herkesin favorisi. Haftanın her günü 23.00’e dek açık. Instagram Adres: 9 Petre Melikishvili St Tel: +995591100097 Konum için tıklayın.

No More Mondays

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/nomomocafe

No More Mondays, metal mutfak esintilerinin hakim göründüğü bir brunch kahvecisi diyebiliriz. Kahve yanı atıştırmalıkları da öyle ama isterseniz hoş bir meze tabağıyla şarabınızı da yudumlayabiliyorsunuz. Haftanın her günü 09-00.00 saatleri arasında açık. Instagram Adres: Merab Kostava 21, 1 Vashlovani St Tel: +995591065574 Konum için tıklayın.

Madame Choux

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/madamechouxtbilisi
Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/madamechouxtbilisi

Bu butik Fransız patisseriesi tadındaki kafe brunchıyla ünlü ama asıl numarsıysa birbirinden renkli ve güzel tatlıları. Tezgahında bir renk cümbüşü sizi bekliyor. Bahçesi ve dekoru da oldukça güzel. Tatlı çeşitleri çok ve vegan vejetaryen seçenekler de bulunuyor. Haftanın her günü 22.00’ye dek açıklar. Instagram Adres: 31 Kote Afkhazi St Tel: +995599993552 Konum için tıklayın.

En Popüler Tiflis Barları

Fabrika Tbilisi

Sovyet döneminden kalma bir iplik fabrikasından bizdeki bomontiada gibi bir kreatif hub’a ve hostele dönüştürülmüş çok amaçlı bir kompleks. Dünyanın en güzel ve özel hostelleri listelerinde karşımıza çıkan Fabrika’nın ortamı bünyesindeki yemek içme alanları ile çok keyifli. Burada kalmasanız da takılmaya gelebiliyorsunuz. Avlusundaki publar gündüz de gece de çok dolu mekanlar. Instagram Adres: 8 Egnate Ninoshvili St Tel: +995322020399 Konum için tıklayın.

Lolita

Şehrin en popüler mekanlarından olan Lolita da Blueberry Nights Hotel’in restoran / barı. Vera’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği sonrası Lolita’ya bir şeyler içmeye gelebilirsiniz. Ortamı çok keyifli. Dilerseniz kahvaltıyı kendi otelinizde yapmak yerine Lolita’da eggs benedict’li bir brunch yapmaya da gelebilirsiniz. Instagram Adres: 7 Tamar Chovelidze St Tel:+995322020299 Konum için tıklayın.

Process Bar

Sololaki bölgesinin, salaş, samimi, mahalle barı. Iasamani ile aynı binanın giriş katını paylaşıyor. Turistik bir yer değil daha çok yerellerin geldiği yerlerden. Instagram Adres: 15/33 Lado Asatiani St. Tel: +995599069553 Konum için tıklayın.

L’ADO by Valiko Mansion

Gudiashvili Meydanı’ndaki restore edilmiş konaklardan birinin içinde bulunan, oda oda farklı konseptlere sahip bir kokteyl bar. Kimi odaları normal aydınlatmalı, kimi odaları ise kırmızı ışıklı. Instagram Adres: 1 Abo Tbileli St Tel: +995551912258 Konum için tıklayın.

41° Art of Drinks

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/41gradus

Sololaki’nin speakeasy bar tarzındaki popüler kokteyl barı. Girişi biraz gizli kalmış gibi. Sanki bir binanın avlusuna girer gibi giriyor sonrasında kendinizi tuğla duvarlardan küçük bir mahzeni andıran bu barda buluyorsunuz. Instagram Adres: 19 Galaktion Tabidze St Tel: +995511202295 Konum için tıklayın.

Barbar’a Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BARBARA.bar.Tbilisi

Eski Şehir sokaklarında, kadife bar tabureleri ve loş atmosferi olan bir kokteyl bar. Eşlikçi tapas türü atıştırmalıklar da sunuyor. Yaz aylarında cumaları caz akşamlarına da ev sahipliği yapıyor. Daha az salaş bir seçenek önerisi arayanlara duyurulur. Instagram Adres: 33 Kote Afkhazi St Tel:+995599420810 Konum için tıklayın.

Cocktail Factory

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/cocktailfactorytbilisi

Wine Factory N1’in içindeki kokteyl bar. Buradaki restoranlarda yemek yedikten sonra ve yemek öncesinde uğrayabileceğiniz bir seçenek. Klasiklere yerel yorumlar yapıyorlar. Instagram Adres: 1 Vasil Petriashvili Street Konum için tıklayın.

Tsota Tsota Pub

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/tsotapub

Sololaki bölgesinde mola verebileceğiniz bir pub. Instagram Adres: 7/20 Geronti Kikodze St Tel: +995555452407 Konum için tıklayın

Black Dog Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/blackdogbars.georgia

Tiflis’in hem yereller hem de turistler arasında popüler olan zincir barı. Sosis patates kızartması gibi bar atıştırmalıkları bulmayı bekleyebilirsiniz. Evcil hayvan dostu bir mekan. Instagram

– Sololaki Şubesi Adres: 33 Lado Asatiani St Tel: +995599036251 Konum için tıklayın.

– Wine Factory N1 Şubesi Adres: Petriashvili 1 Tel: +995555166107 Konum için tıklayın.

Saubari

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/saubari.tbilisi

Duvarlarda renkli ve modern çizimler olan, mavi ışıklarla aydınlatılmış bir bar. Sunumlar çok güzel. Menüsünde atıştıracak yaratıcı lezzetler de bulunuyor. Pazartesi günleri kapalı. Diğer günlerde haftaiçi 02.00’ye haftasonu ise 03.00’e dek açık. Instagram Adres: 11/4, Kojori St Tel: +995591043365 Konum için tıklayın.

Mutant Radio

Mutant Radio aslında Tiflis’te bir radyo kanalı. Bu açık hava barının ismi de buradan geliyor. Açık havada camın arkasında bir dj çalıyor. Bardan sadece içeceğinizi alabiliyorsunuz herhangi bir yiyecek yok. Müzik çok sesli olmuyor ve farklı alternatif tarzları bulabiliyorsunuz. Hem sosyalleşmek hem de değişik müzikler dinlemek için iyi bir tercih. Yağmurlu havalar için pek uygun değil, aklınızda olsun. Isıtıcılar olsa da sonuçta burası tamamiyle açık bir alan. Instagram Adres: 4 Dimitri Uznadze St Konum için tıklayın.

Kutkhe

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/kutkhe.tbilisi

Sizi hem klasik bir bar hem de cafe olarak karşılayan iki şubeli bir cafe/bar. Bir şubesi Sololaki’de bir şubesi ise Vake bölgesinde. Yalnız Vake’deki sadece kahve servisi yapıyor. Menüsü yok. Kimilerine göre şehrin en iyi Khinkalileri de burada! Brunch’lık seçenekler de var. Her gün açık ve 23.00’de kapanıyor.

Sololaki şubesi Instagram Adres: 1 Amaghleba St Konum için tıklayın.

Mosashvili şubesi Instagram Adres: 9 Ilo Mosashvili St Konum için tıklayın.

4 Comments

  1. Salt restoran mayıs 2023’te kapanmış. Maalesef kendi instagram sayfalarında dahi bir açıklama olmadığı için kapısından dönmek zorunda kaldık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir