Arkadaşlar yarışmamız için binlerce yorum geldi. Hepsini @bizevdeyokuz, @yoldaolmak & Eyobus olarak tek tek değerlendirdik. Herkese katılımları ve ayırdıkları zaman için çok çok teşekkürler. Aşağıdaki yorumu ile @ruyabekcisi_ Kuzey Avrupa Turumuzun kazananı oldu. Kendisini tebrik ediyoruz. Bir sürprizimiz daha var. O kadar güzel başvurular vardı ki bir kişiye daha ödül vermek için Eyobus’e rica ettik onlar da ricamızı kırmadılar. Yine başvuranlar arasından 1 kişiye 1 kişilik 18 ülke gezmeli Avrupa Turu hediye ediyoruz. Onun da kazananı aşağıda. Elimizden gelse de keşke daha fazla kişiye bu fırsatları sunabilsek. Katılımınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Kuzey Avrupa Turu Kazananı

(Bu tur 2 kişiliktir. Kazanan bir arkadaşı ile beraber gidecektir.)

@ruyabekcisi_

“Uyandığında henüz hava aydinlanmamisti, gözlerini zar zor açıp banyoya gitti, soğuk suyla yüzünü yıkayıp bir süre su damlaciklarının çizgilerden aşağı indiği yüzüne baktı. Bir gün daha eskimiş yüzüne…Icini cekti. Mutfağa gidip çayı koydu, güneş doğmaya başlamıştı ama apartmanlarin arasından pembe turuncu ve kızılın birbirine karıştığı gün doğumunu görmek imkânsızdı. Çocukları zorla yataklarından kaldırıp aceleyle kahvaltı giyinme işlerini halledip okula yolladiktan sonra kendi de köşedeki otobüs durağına koştu. Ağzına kadar dolu otobüste bir nefeslik yer buldu. Evet şimdi hayal kurabilmesi için altı durak yani kırk dakikalık yolu vardı. Gözlerini kapattı. Her sabah ama istinasiz her sabah aynı hayali kuruyordu. Bir gezi programında gördügü o ülkenin hayalini…Bazı günler ünlü şehri bisikletle gezdigini bazı günlerse şehirde kanal turu yaptığını düslüyordu. Kanal boyunca pencerelerinden cicekler sarkan yuzen evleri hayranlikla seyrediyor. Daha sonra Anna Frank Müzesini Van Gogh müzesini hevesle dolaşıyor tekrar kendini rengarenk sokaklara atıyor biraz nefes almak için Vondel Park a gidiyor, yemyeşil manzarayı içine çekiyordu. Sonra şehre 25 dakika uzaklıktaki masal kasabası Volendam a gidiyor. Oradaki evleri Hansel ve Gratel masalındaki cadinin pastadan sekerlemeden yapılmış evine benzetip kendi kendine gülerken inmesi gereken durağa geldiğini fark etti. Peki yeldegirmenleri, rengarenk laleler, çiçek bahçeleri, Roterdam limanı, yüzlerce çeşit peynir ve çikolatalar, mutlu insanlar….Otobüsten inerken en çok görmek istediğim ulke Hollanda dedi. Söylediğini duyanlar garip garip ona baktı. Korna sesleri ise okula yetismeye calisan insan gurultulerine karisirken beton yiginlarinin arasından geçip is yerine vardı. Renksiz, ruhsuz karanlık koridorun ucundaki on beş kişiyle paylaştığı odaya girip masasina oturdu. Bütün gun telefonlara cevap verip şunu düşünecekti: Bir hayalin kendini gerçeklestirmesi için ne kadar büyük olması gerekir?”

Avrupa Turu Kazananı

(Bu tur sadece 1 kişiliktir ve Kuzey Avrupa Turu değil, Avrupa Turu’dur. )

@firattkarasu

“Ayak basar basmaz, Bollywood filmlerindeki gibi dans etmek, akabinde “napıyorum ulan ben ” diye düşünmek. Rengarenk ve capcanlı Holi Festival’e katılıp, renkli dileklerde bulunmak; Gidenlerin ölümün soğukluğundan mı yoksa yakıtı insan olan ateşin sıcaklığından mı rahatsız olduğunu anlayamadığı Varanasi’de cenaze seremonilerini gözlemlemek… Pratikte bizim mantı yemeğimize benzer tarafları olsa da sırf meraktan Momo yemek 🙂 Taj Mahal’in eşsiz güzelliği ve artık eskisi gibi kar beyazı olmayan taşlarına bakıp iç çekmek, hüzünlü hikâyesini çocuk rehberlerden dinlemek. Şah Cihan’a mezar olan Agra Kalesi’ni görmek ve içinde dolaşırken oğlu Alemgir’e “hain evlat” diye söylenmek 🙂 kısacası, kötü kokunun ve kirin, kadim ve rengarenk tarihini, güzelliklerini gizlediğini düşünenlere inat HİNDİSTAN diyorum ! ”

 

 

Send this to a friend