Yurt Dışı

Almanya    Avusturya    Gürcistan    Hindistan    Hollanda    İngiltere    İran    İtalya    Kırgızistan    Küba    Macaristan    Makedonya    Peru    Romanya    Tayland   

VARANASİ – HİNDİSTAN’DA ÖLÜMÜN BAŞKENTİ

Varanasi sizi Hindistan'da en çok sarsacak, en çok değiştirek edecek yer. Şimdiye kadar hiç böyle bir tecrübe yaşamadınız ve muhtemelen hiç bir yer sizi psikolojik olarak bu kadar sınamadı. En çok zorlanacağınız ama en çok da etkileneceğiniz yer.

JODHPUR – HİNDİSTAN’IN MAVİ ŞEHRİ

Aynı Fas'ın mavi şehri Chefchaouen'i henüz görmedik ama Jodhpur ağzımıza çok iştahımızı kabartan bir parmak bal çaldı. Yeri klasik Altın Üçgen rotasına eklemeye uygun, görmeden gelmeyin deriz.

HİNDİSTAN’DA DİN – HİNDUİZM NEDİR, NEYE İNANIRLAR

Hindistan birçok dine ev sahipliği yapıyor, aralarında en yaygın olanı nüfusunun %80'i ile Hinduizm ve Hinduizm'in temel ilkelerini bilmeden kesinlikle Hindistan gezilmemeli. Özet bir şekilde Hinduizm'e dair bilmeniz gerekenler.

VİYANA’DA NE YENİR & NEREDE YENİR

Viyana'nın tadı hoş mekanlarda lezzetli yemekler yemedikçe çıkmıyor. En geleneksel yerde şnitzelini de yemek lazım, en şık mekanlarını da görmek lazım. Karşınızda geleneksel Avusturya yemeklerini Viyana'da yiyebileceğiniz adresler ve Viyana'nın hip mekanları

LONDRA GECE HAYATI

Kurtlarını dökmek isteyenler buraya! 5 çayını sütle içen halis muhlis Londralılardan öğrendiğimiz süper bar ve club önerimiz var!

KIRGIZİSTAN’DA YAŞAM & KIRGIZ GELENEKLERİ

Bişkek'te batılı tarzda bir yaşam sürülmesine ve SSCB'nın yerleşik hayata geçme baskılarına rağmen, Kırgızlar yarı göçe yaşamaya ve Orta Asya gelenek göreneklerini sürdürmeye devam ediyorlar. Nedir onlar?

KIŞ MASALI HALLSTATT

Dünyanın en çok fotoğraflanan 5 yerinden birisi olan Hallstatt'ta yaz ayrı bir peri masalı, kış ayrı bir peri masalı... Biz de Nat Geo'nun istatistiklerine üzerimizde düşen katkıda bulunduk. :) İşte karşınızda Hallstatt kış masalından bol fotoğraflı, karlı bir gün.