ARNAVUTKÖY GECE HAYATI – SENENİN 8 POPÜLER BARI

İstanbul’da gece hayatı, Asmalımescit ve Cihangir’de yavaşlayınca, önce Karaköy’e, oradan da Arnavutköy’e kaydı. Son senelerin en trendy barları Arnavutköy’de. Bar kapısı önü piyasası ve kokteylleri pek meşhur. Mesafeler çok yakın, bar-hopping için mükemmel.

Bizim önerimiz hazır Arnavutköy’e gelmişken geceye burada rakı-balık yaparak başlamanız. İstanbul’un en iyi balıkçılarından birkaçı burada bulunuyor. Bilgi için: Arnavutköy Balıkçıları

ARNAVUTKÖY BARLARI

Alexandra Cocktail Bar

Kaynak: Facebook / Alexandra Cocktail Bar

Arnavutköy’ün en popüler kokteyl barı. Zaten kapısındaki kalabalıktan hemen fark edeceksiniz. Burası 3 katlı bir kokteyl bar ve her katında farklı bir müzik çalıyor. Kokteyl bar ama az ama öz seçenek var. Hepsi çok dengeli ve lezzetli kokteyller. Hafif tatlı sevenlere Yuki, mayhoş ve daha az tatlı sevenler içinse önerimiz Maestro. Elbette burası diğer tüm kokteyl barlar gibi restoranı da olan bir mekan. En üst kattaki teraslı kısmı yazın çok keyifli ama oldukça kalabalık oluyor. Eğer biraz geçe kalmadan mekana geçerseniz en güzel köşeyi kaparsınız. Adres: Arnavutköy Bebek Cad. No:50 34000 Tel: 90 212 287 58 48 Konum için tıklayın.

Hudson

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Hudson-İstanbul-902362189848723

Hafta içi iş çıkışı için en güzel kokteyl barlardan. Haftasonu dj performanslarıyla yüksek müzik oluyor. O şekilde de oldukça eğlenceli ama hafta içleri sakin bir ortamda bir şeyler yiyip içip sohbet etmek için ideal. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:91, 34345 Websitesi Tel: (0212) 257 72 66 Konum için tıklayın.

Whisper

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/whisperistanbul

Kokteyl konusunda Alexandra veya Hudson kesinlikle bizce daha başarılı ama yine de burası Arnavutköy’ün güzel kokteyl barlarından biri. Yemek menüsü de oldukça başarılı. Haftasonları dj performansı oluyor. Ön tarafında güzel manzarası var. Kapabilirseniz kapmaya bakın. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Caddesi No:56, 34345 Websitesi Tel: (0212) 263 10 45 Konum için tıklayın.

Any

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/anyistanbul

Any için Arnavutköy’ün demirbaşı diyebiliriz. Çünkü burası sadece bir kokteyl bar değil aynı zamanda zengin kahvaltı seçenekleriyle, pazar brunchı için kuş sütü eksik açık büfesiyle, öğle yemeğinde hafif salata ve atıştırmalıklarıyla, akşam yemeğinde lezzetli yemekleriyle ve sonrasında da kokteyl bar konseptiyle günün her saati gelinesi bir yer. Anlayacağınız, kolayca müdavimi olacağınız mekanlardan. 2 katlı, ahşap ağırlıklı, küçük ve kasıntı değil. Haftasonu ya dj performansı ya da canlı müzik var. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:71, 34345 Websitesi Tel: (0212) 265 32 69 Konum için tıklayın.

Halet-i Ruhiye

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/haletiruhiyearnavutkoy

Arnavutköy’ün en küçük ama en samimi kokteyl barı. Perdeli dekorasyonuyla sanki kendi eviniz gibi. Pop müzik geceleri ile ünlü ama Pazar günler 5’ten sonra canlı caz da var. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:83, 34345 Konum için tıklayın.

CURTIS Restaurant & BAR

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/curtisistanbul

Hem bir kokteyl bar hem de restoran. Dana kaburga ve bonfile gibi et yemekleri çok seviliyor. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:69, 34347 Beşiktaş Websitesi Tel: 0542 302 05 05 Konum için tıklayın.

Brasserie Di Dante

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/dantearnavutkoy

Arnavutköy’de Naciye’nin yerine açılan Brasserie di Dante, pub tarzı şeyler bulabileceğiniz bir mekan. Gündüzleri arkadaşlarla bir araya gelip güzel sohbet etmek için ideal. Geceleri 00.00’den sonra dj performansları da oluyor. Adres: Satış Meydanı Sokak No:23/A Arnavutköy/Beşiktaş, 34345 Beşiktaş Websitesi Tel: (0212) 265 24 25 Konum için tıklayın.

Madre Street Food & Bar

Fotoğraf Kaynak: Sadık Çelik / Foursquare

Madre Street Food & Bar, 1018’de kapılarını açmış, Arnavutköy’ün yeni mekanlarından. Menüsünde, midye tava, balık-ekmek, sosis, falafel, kokoreç, nohutlu pilav ve bunlar gibi sokak lezzetlerinin modern yorumlamaları var. Mekanda bazı günler müzik de oluyor. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Francalacı Cd. No:10, 34345 Tel: (0212) 265 81 15 Konum için tıklayın.