ARNAVUTKÖY GECE HAYATI – SENENİN 6 POPÜLER BARI

İstanbul’da gece hayatı, Asmalımescit ve Cihangir’de yavaşlayınca, önce Karaköy’e, oradan da Arnavutköy’e kaydı. Son senelerin en trendy barları Arnavutköy’de. Bar kapısı önü piyasası pek meşhur. Mesafeler çok yakın, bar-hopping için mükemmel.

Bizim önerimiz hazır Arnavutköy’e gelmişken geceye burada rakı-balık yaparak başlamanız. İstanbul’un en iyi balıkçılarından birkaçı burada bulunuyor. Bilgi için: Arnavutköy Balıkçıları

Arnavutköy Barları

Alexandra Cocktail Bar

Kaynak: Facebook / Alexandra Cocktail Bar

Arnavutköy’ün en popüler kokteyl barı. Zaten kapısındaki kalabalıktan hemen fark edeceksiniz. Burası 3 katlı bir kokteyl bar ve her katında farklı bir müzik çalıyor. Az ve öz seçenek var. Elbette burası diğer tüm kokteyl barlar gibi restoranı da olan bir mekan. En üst kattaki teraslı kısmı yazın oldukça kalabalık oluyor. Eğer biraz geçe kalmadan mekana geçerseniz en güzel köşeyi kaparsınız. Adres: Arnavutköy Bebek Cad. No:50 34000 Tel: 90 212 287 58 48 Konum için tıklayın.

Any

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/anyistanbul

Any için Arnavutköy’ün demirbaşı diyebiliriz. Çünkü burası aynı zamanda zengin kahvaltı seçenekleriyle, pazar brunchı için kuş sütü eksik açık büfesiyle, öğle yemeğinde hafif salata ve atıştırmalıklarıyla, akşam yemeğinde lezzetli yemekleriyle ve sonrasında da kokteyl bar konseptiyle günün her saati gelinesi bir yer. Anlayacağınız, kolayca müdavimi olacağınız mekanlardan. 2 katlı, ahşap ağırlıklı, küçük ve kasıntı değil. Hafta sonu ya dj performansı ya da canlı müzik var. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:71, 34345 Websitesi Tel: (0212) 265 32 69 Konum için tıklayın.

Brasserie Di Dante

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/dantearnavutkoy

Arnavutköy’de Naciye’nin yerine açılan Brasserie di Dante, pub tarzı şeyler bulabileceğiniz bir mekan. Gündüzleri arkadaşlarla bir araya gelip güzel sohbet etmek için ideal. Geceleri 00.00’den sonra dj performansları da oluyor. Adres: Satış Meydanı Sokak No:23/A Arnavutköy/Beşiktaş, 34345 Beşiktaş Websitesi Tel: (0212) 265 24 25 Konum için tıklayın.

Goose No. 25

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/gooseistanbul

Arnavutköy’ün popüler kokteyl barlarından olan Goose No.25 Marakeş tipi bir Riyad’ı andıran ve yazın püfür püfür esen arka bahçesi ile öne çıkıyor. Aslında tam olarak Arnavutköy merkezde değil Kuruçeşme ile Arnavutköy arasında kalıyor. Patates kızartması, mantı, makarna, tavuklu sandviç gibi atıştırmalıklar bulmayı bekleyebilirsiniz. Instagram Adres: Arnavutköy, Kuruçeşme Cd. 25B, 34345 Tel: +905374438299 Konum için tıklayın.

Xunta Cafe Coctail Bar

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/xuntaarnavutkoy

Gündüz geldiğinizde kahvenizi içip bir şeyler atıştırabileceğiniz ve tasarım ürünler bulabileceğiniz akşam ise canlı dj performansı ve keyifli bir bar ortamı bulabileceğiniz ev sıcaklığında bir yer. Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:89, 34345 Beşiktaş Tel: (212)358 20 93 Konum için tıklayın.

Weber’s Kitchen & Bar

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/webersistanbul

Arnavutköy’ün arka sokaklarına gizlenmiş bir pub. Nacho, taco, anne patatesi gibi atıştırmalıklar bulabilirsiniz. Pazartesi günleri kapalı. Instagram Adres: Arnavutköy, Francalacı Cd. 24/1, 34345 Tel: 0 (212) 287 55 42 Konum için tıklayın.

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir