YOLCULUĞUMUZU PAYLAŞACAK 4 EVDE YOK ARIYORUZ!

Dünyanın en büyük şehirler arası yolculuk paylaşım platformu BlaBlaCar ile kafa kafaya verip muzır bir yolculuk planladık demiştik ya, işte detayları:

BlaBlaCar bizimle bir kaç ay önce beraber bir proje yapabilir miyiz diye iletişime geçti. Biz de sizlerin de dahil olduğu birşeyler yapmayı uzun zamandır istiyorduk. Dedik ki yaparız ama bu sıradan bir yolculuk olmaz, Biz Evde Yokuz usulü olur. Beraberce oturduk ve aşağıdaki yolculuk planını çıkardık:

Bizim teker 19 Mayıs sabahı İstanbul’dan Kapadokya’ya doğru dönmeye başlayacak. 22 Mayıs’ta da aynı rota üzerinden İstanbul’a geri döneceğiz. Giderken 2 ayrı, dönerken 2 ayrı Evde Yok ile arabamızı paylaşalım diyoruz. Yalnız, bizim araba diğer arabalara benzemez; harika sürprizlere sürer insanı. Yolda hazırladığımız muzipliklerden bahsedersek sürprizi kaçar 😉 Bu nedenle yolculuk normalinden daha uzun sürebilir ve sizi rota dışına çıkarıp maceralara sürükleyebiliriz 🙂

Bu arada illa ki İstanbul’dan ve dönüşte de Kapadokya’dan binmeniz veya buralarda inmeniz gerekmiyor. Aşağıda detaylıca anlattık.

Başta da belirttiğimiz gibi bu BlaBlaCar ile ortak geliştirdiğimiz bir yolculuk. Bu nedenle de tüm başvuru süreci BlaBlaCar üzerinden yürüyor.

BLABLACAR NEDİR?

Bilmeyenler için kısaca anlatalım: BlaBlaCar aracında boş koltuğu olan sürücülerle aynı yöne giden yolcuları buluşturarak masrafları paylaşmalarını sağlayan, şehirler arası yolculuk paylaşım platformu. Araç sahipleri yapacakları yolculuk için sistem üzerinden ilan veriyor, aynı yöne yolculuk yapmak isteyen yolcular da sürücüyle iletişime geçerek yolculuklarını planlıyorlar. Yaşasın paylaşım ekonomisi! 🙂

Yani araç sahibiyseniz boş koltuklarınızı doldurup masraflarınızı azaltıyorsunuz, yolcuysanız araba rahatlığı ile hesaplı bir şekilde gitmek istediğiniz yere gidiyorsunuz. Yolda kurulan arkadaşlıklar ve keyifli muhabbetler de cabası.
 
blablacar-gorsel-3

BİZ NE YAPACAĞIZ?

Biz de 19 Mayıs’ta İstanbul – Kapadokya, 22 Mayıs’ta da Kapadokya – İstanbul olarak BlaBaCar vasıtasıyla 2 yolculuğumuzu paylaşacağız! İstanbul’dan yola çıkacağız, Ankara üzerinden Kapadokya’ya devam edeceğiz. Giderken biniş noktanız: İstanbul – Sakarya arasında, iniş noktanız Ankara – Kapadokya (Göreme) arasında olabilir. Dönüşte de biniş noktanız Kapadokya (Göreme) – Ankara arasında, iniş noktanız da Sakarya – İstanbul arasında olabilir. Yani illa İstanbul’dan çıkmanız ya da İstanbul’a dönmeniz gerekmiyor.

Arabamızdaki koltuklara talipseniz, yolculuk ilanımız için BlaBlaCar hesabımızdan bize mesaj atarak

– Ölmeden önce en çok yapmak istediğiniz şey/şeyler ve sebebiyle ilgili kısa bir paragrafı

yazmanızı bekliyoruz.

ÖNEMLİ: Sadece BlaBlaCar’da verdiğimiz yolculuk ilanı üzerinden gelen mesajları değerlendiriyor olacağız.

19 Mayıs – İstanbul – Kapadokya için: TIKLAYIN

22 Mayıs – Kapadokya – İstanbul için: TIKLAYIN

DETAYLAR:

– Öncelikle bizimle yolculuk etmek isteyen herkese çok çok teşekkürler. Gönül ister ki başvuran herkesle beraber gidelim. Ama maalesef yerimiz gidiş 2 ve dönüş 2 olmak üzere 4 kişi ile sınırlı. Önümüzdeki zamanlarda katılım sınırı olmayan etkinlikler düzenlemek çok istiyoruz. Şimdiden beraber yolculuk edemeyeceğimiz Evde Yoklar için üzgünüz. Bu arada eğer 20-21 Mayıs tarihlerinde Kapadokya’da olacaksanız yazın bize. Beraber yol yapamasak da bir araya gelelim mutlaka. 🙂

– İlanımıza başvurunun son günü 12 Mayıs 2016 saat 23:59. En geç 15 Mayıs’ta da yolculuğumuz paylaşacağımız Evde Yoklar’ı açıklayacağız.

– Hem gidiş hem de dönüş için ayrı ayrı mesaj göndermeniz gerekiyor ama aynı cevapları yazabilirsiniz. Ancak gidiş ve dönüş yolculukları için farklı kişiler olacak.

– Tek başına gitmek yerine eşiyle, arkadaşıyla gitmek isteyen olur ise herkesin kendi hesabından ayrıca mesaj göndermesi gerekiyor. Ama mesajınıza lütfen eşinizin veya arkadaşınızın da bilgilerini ekleyin ve beraber gitmek istediğinizi belirtin. İki kişinin de cevabını ayrı ayrı görmek istediğimiz için mutlaka iki ayrı hesaptan bireysel cevaplarınızı göndermeniz gerekmekte. İki kişi gitmek istediğinizi belirtirseniz tek başınıza seçilme durumu söz konusu değil. Yani birinizin seçilip diğerinizin seçilmeme durumu söz konusu olmayacak. Eğer ben arkadaşımla da gelirim, tek başıma da gelirim diyorsanız bunu da mesajınızda mutlaka belirtin. O zaman bu şekilde dikkate alırız.

– Yolculuğumuz normalden daha uzun sürecek.

– Sizi rota dışına çıkararak ilginç aktivitelerin içine sokabiliriz.

– Tüm yemekler ve sürprizler BlaBlaCar’dan! 🙂

– Yolculuğumuzun fotoğraflarını ve videosunu çekeceğiz. Bu video daha sonra hem bizim kanallarımızda hem de BlaBlaCar kanallarından yayınlanacak.

Eğer yukarıdaki şartlar size uyuyorsa ve bizimle maceralı bir yolculuk paylaşmak isterseniz mesajlarınızı dört gözle bekliyoruz.

6 Comments

  1. Ben sizlerle her zaman, her yere zevkle gelirim. Ama aynı tarihlerde Didim’de V-Strom Türkiye Uluslararası Buluşması’nda olmam gerekiyor. Umarım sonraki sefer de birlikte “Yolcu Yolunda Gerek” deriz…

  2. Dörtte üçü sularla kaplı dünyanın dörtle birlik kısmında bi ara görüşmek üzere 700binkm izlerinde

  3. Elazığ Konya arası Temmuz’da da birşeyler yapsanız Bende askerden terhis olurken size katılsam bu arada ulaşmak için (Tel gizlendi)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir