KAPADOKYA KİRALIK VİLLA & MAĞARA EVLER

Ah, ne güzel Kapadokya’ya gidiyorsunuz! Kapadokya Gezi Rehberi‘mizden gezi planlarınızı yaptıysanız, sıra geldi nerede kalacağınız yeri seçmeye.

Kapadokyalılar yüzyıllarca taşların içlerine oydukları evlerde yaşamışlar, hatta bu şekilde şehirler kurmuşlar. Dolayısı ile Kapadokya’nın alamet-i farikası buraya özgü mağara evlerde konaklamak. Elbette günümüzün mağara evleri çok farklı; salon salomanje, jakuzili, fransız banyolu lüks konaklamalar. İmkanınız varsa, bu başka bir yerde bulamayacağınız özel deneyimi yaşamalısınız.

Ancak mağara evler çok tercih edildiği için kalmamış olabiliyor. Ya da bazen kişiler daha fazla pencereli oldukları taş evleri tercih edebiliyor. Bu sebeple bu yazımızda hem mağara ev sevenler, hem de taş ev konforunu arayanlar için Kapadokya’dan kiralık villa seçeneklerine yer verdik. İster uzun dönem, ister günlük kiralama yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyahatler!

Kapadokya Seyahati Planlaması – Gelmeden Önce!!

Kapadokya’ya Nasıl Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulurum?

Kapadokya’ya uçakla gelecekseniz, en yakın havalimanı Nevşehir Havalimanı. Kapadokya buradan arabayla yarım saat sürüyor. Uçak biletinizi almadan önce mutlaka farklı havayolu firmalarının bilet fiyatlarını karşılaştırın deriz. Nevşehir Havalimanı’na uygun fiyatlı UÇAK BİLETİ bulmak için TIKLAYIN.


Araba Kiralamak Gerekir mi?

Kapadokya çok geniş ve çok da kolay olmayan bir araziyi kapsıyor. Bölgeler arasında dolmuş var fakat kısıtlı. Gezerken çok daha özgür olmak için kendi aracınızla gelmeyi tercih edebilir veya araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Nevşehir Havalimanı’ndan uygun fiyatlı ARAÇ KİRALAMAK için TIKLAYIN.


Diğer Rüya Gibi Kiralık Villalar

Kapadokya’dan çıkmalı birkaç duraklı bir tatil planlayanlıyorsanız, Türkiye’nin her yerinden en güzel kiralık villaları derlediğimiz çok kapsamlı bir yazımız da var: Kiralık Villa, Bungalov ve Tatil Evleri

= Favorilerimiz

Kapadokya Kiralık Mağara Evler

1. Art Residence Cappadocia, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Uçhisar’da, 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 3 yatak olan, 3,5 banyolu, 2 şömineli, mutfaklı, yemek odalı ve Kapadokya’nın panoramik manzarasını bulabileceğiniz teraslı, otel konforuna sahip bu müstakil bir ev. Wifi mevcut. Girişler 14.00 – 23.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati ise 10.00. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Badem House, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Uçhisar’da, 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 4 yatak bulunan, 3,5 banyolu bir taş ev. İçinde mutfak, wifi, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv, çamaşır makinesi, çalışma alanı mevcut. Eve girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. Ev içinde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. Lava Cappadocia, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Lava Cappadocia Hotel içinde, 2 kişi kapasiteli, tek odasında tek yatak ve banyo olan konaklama seçeneği. Odada, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma ve wifi var. Mutfak, klima ve tv yok. Kahvaltıyı otel temin ediyor. Girişler 15.00 sonrasında yapılıyor. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4. Caldera Cave Hotel, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Calderea Cave Hotel’de, 3 kişi kapasiteli, tek yatak odasında 3 yatak olan bir oda seçeneği. İçinde mutfak, wifi, jakuzi, tv, klima, saç kurutma makinesi, ısıtma mevcut. Kahvaltı her gün otel tarafından veriliyor. Girişler 12.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 11.00. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5. Kale Konak Cappadocia, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Kale Konak’ta, 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında 2 yatak olan en suite banyolu bir konaklama seçeneği. İçinde wifi, ücretsiz otopark, jakuzi, klima, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma mevcut. Kahvaltıyı otel veriyor. Girişler 13.00 – 00.00 saatleri arasında,  çıkış 12.00’de yapılıyor. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Asmalı Cave House, Uçhisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Asmalı Cave House, geleneksel taş mimari ile dizayn edilmiş olan 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek yatak olan tek banyolu bir konaklama seçeneği. İçinde mutfak, wifi, ücretsiz otopark, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma ve tv mevcut. Kahvaltı otel tarafından veriliyor. Girişler 13.00 – 18.00 saatleri arasında yapılıyor. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

7. Anitya Dublex Stone House, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ortahisar’da, 4 kişi kapasiteli, tek yatak odasında 2 yatak olan tek banyolu, panoramik manzaralı bir terası olan taş ev seçeneği. Çiftler için ideal. İçinde mutfak, wifi, otopark, ısıtma, tv, çamaşır makinesi, kurutucu mevcut. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

8. Anitya Cave House, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine aynı yerde, 6 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 3 yatak olan tek banyolu bir mağara ev. İçinde mutfak, wifi, otopark, ısıtma, tv, çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi mevcut. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Patisca Cave House, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Patisca Cave House, Ortahisar’da, 9 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 6 yatak olan, 4 banyolu 150 yıllık tarihe sahip bir taş ev. Konak şeklinde olan taş evde üst katta 2 oda alt katta da 2 kaya odası bulunuyor. Ortak kullanıma sahip olan mutfak ve terası muhteşem bir manzaraya sahip. İçinde mutfak, wifi, otopark, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv, ütü, çalışma alanı mevcut. Girişler 10.00 sonrasında, çıkış ise 10.00’da yapılıyor. Sigara içmek yasak. Eve evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

10. Abu Hayat Cave Suites, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Abu Hayat Cave Suites, 2 kişi kapasiteli tek yataklı ve en suite banyolu odalardan oluşan bir işletme. Her odada jakuzi mevcut. Ayrıca mutfak, wifi, ücretsiz otopark, klima, şömine, saç kurutma makinesi ve ısıtma da bulunuyor. Girişler 14.00 – 02.00 saatleri arasında yapılıyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

11. Fairy Chimney House, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Fairy Chimney House, 9 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 9 yatak olan, tek banyolu bir konaklama seçeneği. İçinde mutfak, wifi, ücretsiz otopark, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv ve çamaşır makinesi var. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor, çıkış ise 12.00’de. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

12. Elaa Cave Hotel, Ortahisar

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Elaa Cave Hotel, Ortahisar’da, toplam 11 kişi kapasiteli, 5 yatak odasında 6 yatak olan, 5 ortak kullanımlı banyosu olan bir butik otel. Kalabalık gruplar için toplu konaklama adına ideal. İçinde mutfak, wifi, ücretsiz otopark, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv, çamaşır makinesi mevcut. Kahvaltı da fiyatlara dahil ve otel tarafından veriliyor. Girişler 12.00 – 21.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati ise 11.00. Evcil hayvan kabul ediliyor ve içeride sigara içiliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

13. Arinna Cappadocia, Göreme

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Göreme’de, toplam 12 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 8 yatak bulunan, 4 ortak banyolu, geleneksel mimariye bağlı kalarak restore edilmiş mağara ve taş odalar bulunan Arinna Hotel’de konaklama seçeneği. Kalabalık grupsanız tüm oteli kiralayabiliyorsunuz. Konumu itibari ile terastan ve birçok odadan balonları seyretmeniz mümkün. İçinde wifi, otopark, klima, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv mevcut. Kahvaltı da fiyatlara dahil ve otel tarafından veriliyor. Girişler 12.00 – 14.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

14. Lunar Cappadocia Hotel Triple Room, Göreme

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Lunar Cappadocia Hotel’de, 3 kişi kapasiteli, tek yatak odasında 3 yatak olan en suite banyolu ve teraslı oda seçeneği. İçinde wifi, şömine, klima, tv, saç kurutma makinesi mevcut. Tesis her sabah açık büfe kahvaltı sunuyor. Girişler 14.00 – 01.00 saatleri arasında yapılıyor. 2 yaş altı bebekler için uygun değil. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

15. Apex Cave Hotel, Göreme

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Apex Cave Hotel de 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek yatak olan, en suite banyolu bir seçenek. İçinde wifi, şömine, saç kurutma makinesi, ısıtma, tv ve çalışma alanı var. Otel kahvaltı da sunuyor. Girişler 13.00 sonrasında, çıkış ise 11.00’de yapılıyor. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

16. Pax Family Suite, Göreme

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Göreme’de 5 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 3 yatak olan, en suite banyolu bir otel odası seçeneği. Her odada wi-fi, tv, minibar, şömine, klima, tv bahçede ise yüzme havuzu var. Sabahları açık büfe kahvaltı servis ediliyor. Giriş: 14.00 – 00.00 saatleri arasında, çıkış ise 12.00’de. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

17. Atilla’s Cave House

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Atilla’s Cave House, 3 kişi kapasiteli mağara oda seçeneği. İçinde banyosu, şöminesi olan odada klima, wifi, ısıtma mevcut. Sabahları sunulan kahvaltı da fiyatlara dahil. Evcil hayvan kabul ediliyor. Sigara içiliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir