MOTORLA BALKANLAR TURUNA ÇIKMAYA HAZIRLANIYORUZ!

Facebook’tan aşamaları paylaştıkça buradan da güncelleyelim dedik.

13 Eylül – “Motorla Balkanlar Turu” henüz bir gaz ve toz bulutu…

Arkadaşlar, uzundur hayalimiz olan Motorla Balkanlar Turu’nu artık gerçekleştirmek için bir adımlar atmaya başladık!!!

Henüz gerçekleştirmek için gereken şartları oluşturabilmiş değiliz ama başlamak yolun yarısıdır derler. 🙂

– Ehliyetimiz var ama motorumuz yok. 😀 Debriyajlı motor kullanamıyoruz. Motorun scooter ya da yarı otomatik olması gerekiyor. 3 senelik scooter deneyimimiz var.

– Dolayısı ile motorumuz muhtemelen küçük olacak. İki kişi taşıyacağı için çadır, mat ve tulum gibi malzemelere yerimiz kalmayacağından kamp yapamayacağız.

– Yol boyunca oranın yerlilerinin evinde kalarak, hem güzel Balkan insanları ile tanışmayı, hem de konaklama masraflarını minimumda tutmayı umuyoruz. Rotamızın geçtiği yerlerde arkadaşlarınız varsa haber edin bize. Biz de o taraflardaki arkadaşlarımıza haber salmaya başladık.

– Tanıdık çıkmazsa da couchsurfing.com’dan devam.

Rotamız aşağı yukarı hazır. İstanbul’dan çıkıp, motorumuzu Trieste’de gemiye teslim etmeyi planlıyoruz. Oradan da uçakla tekrar İstanbul. Bir kaç gün sora da motoru karşılayacağız burada. Rotamızla ilgili tavsiyelerinizi de bekliyoruz mutlaka!

Bu yolculuk süresince kullanabileceğiniz ödünç bir motor aramaya ve sponsor görüşmelerine başladık. Cevaplar geldikçe haberdar ederiz sizi.

Gelin ata binmiş, ya nasip demiş. Ya nasip… 😀

motor-bebek-google

 

17 Eylül – Yaşasın! İlk destekçiyi bulduk!

un-roro-sponsor-olur

Arkadaşlar güzel haberleri paylaşalım istedik:

Motorla Balkanlar Turu planlarımızdan ve sponsor arayışımızdan bahsetmiştik. Bizim plan, İstanbul’dan Trieste’ye kadar motorla devam etmek, orada motorumuzu gemiye vermek ve uçakla geri dönmek şeklinde. Sonra motorumuzu Pendik limanından karşılayacağız. Dün, gemiyle motor taşıma hizmetini uçak dahil veren U.N. RO-RO firmasıyla görüşmeye gittik.

Hem bize, hem de aranızdan bu hizmeti kullanmak isteyecek bir motorlu Evde Yok’a aynı desteği verecekler. 😀 O Evde Yok’u nasıl belirleyeceğiz şu an için fikrimiz yok ama hem bize hem de ona şimdiden hayırlı olsun.! 😀

Yola çıkabilmek için halletmemiz gereken diğer kritik konular hala duruyor:

Motor: Hala motorla gezme planları için bir motorumuz yok  😀
Konaklama: Konaklamayı en ekonomik şekilde çözmek için gittiğimiz yerlerde insanların evinde kalmak istiyoruz. Biz kendi eşimize dostumuza ve takipçilerimize haber saldık, onlar da kendi eşlerine dostlarına, rotamız üzerinde bize kapılarını açacak kişiler arıyoruz.
Diğer masraflar ve malzemeler için de sponsor arayışımız devam ediyor. Faydanız olabilirse bize lütfen yazın.

www.unroro.com.tr

 

20 Eylül – Bu bayramda Motorla Balkanlar Turu’na çıkmayı umuyorduk ama yetişmedi. 🙁 Planlar şaştı. Yeni plan: Transilvanya

Güzel havalar yavaş yavaş terk ettiğinden, zamanımız daralıyor.  Tam ne güzel sevinmiştik bir destekçi bulduk diye, derken araya bir haftalık bayram tatili girdi. Bir hafta daha attı tüm süreç. İşin kötüsü, bu bayramda yola çıkmış olacağımıza inandığımızdan, bayram için başka bir plan da yapmadık. Hazır resmi tatilken, ve havalar da müsaitken yola çıkabilsek ne iyi olacaktı. 🙁

Napalım artık… Bu fırsat yine de yanmasın, bir yerlere gidelim dedik.  Son dakika uçak tarifeleri çok çılgın olduğundan, gözümüzü trenle gidebileceğimiz yerlere çevirdik. Herşeyi üst üste koyup bir hesap yapınca, Romanya’ya gitmek hepsinden hem daha ekonomik (Merak edenler Balkan Flexipass’i araştırsın), hem de baya ilginç kaldı. Transilvanya bizi çağırıyor!

Aksi gibi, tren yolunda tadilat olduğundan, TCDD sınıra kadar otobus kaldırıp, oradan otobüse bindiriyormuş. Bir yandan da, son dakika düşen uçak tarifesini de kovalayacağız. Bunun için uçak öncesi havaalanına nöbette gideceğiz. Olmazsa da, zaten otobüs 22’de  kalkıyor. Her şekilde gitmeyi kafaya koyduk yani. 😀

TRANSİLVANYA – ROMANYA TURUMUZ İÇİN TIKLAYIN.

2 Comments

  1. Sevgili dostlar, yakında çıkacağımız Avrupa turu için sayfamızdan bir sürü bilgiyi aldım aklımın bir köşesinde yerleştirdim. Deneyimlerinizi bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
    Geçici bir süre Kosova’dayız, yolunuz düşerse sizleri seve seve ağırlarız..

    1. Nisacım, Çok teşekkürler davetin için. Umarım sizin yolculuğunuz da harika geçer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir