TRUVA’DA SPARTALI KOSTÜMÜ KİRALAYIP FOTOĞRAF ÇEKTİRMECE

ÖNCELİKLE yukarıdaki BİZ EVDE YOKUZ’UN TRUVA SAVAŞLARI VİDEOMUZU izleyiniz. Aşağıdaki yazılarda da detayları okuyabilirsiniz. YOUTUBE KANALIMIZA abone olmayı unutmayın.

Truva’ya giderken aklımızda uslu uslu 5000 yıllık kenti gezmek vardı. Klasik turist modeli, kafamızda şapka, elimizde kitap, çantamızda fotograf makinası Truva’ya vardık.

Etrafta yürüyen Spartalıları görünce hemen bizde bir ışık yandı: Burada kıyafet kiralanıyor! Tam bizlik!

ÇANAKKALE’DE NE YAPILIR? – EN GÜZEL 7 ÇANAKKALE DENEYİMİ

Hemen yeri bulup, “Biz de, biz de!” diye atladık.  Önlük gibi kıyafetlerin üzerine geçirilen elbiseler sayesinde, 30 saniyede Duygu ve Bilge gitti, Helen ve Paris geldi. Önce tahta çıkıp milyon kare çektirip eğlendik. Eğlenmesine eğleniyoruz da, yeni iki turist otobüsü gelmiş, şöyle içine kol bacak girmeyen kare yakalayamıyoruz… Bekle babam bekle… Kıyafetlerimizin üzerine giydiğimiz kostümlerin ve öğlen güneşinin altında ertaf boşalsın diye beklerken herhalde bizim devreler yandı, birbirimize maymunluk yapmaya başladık. Kah kah kah, kih kih kih derken, kostümlerin başıdaki (videoda gördüğünüz) Spartalı da aramıza katıldı. Bizim arkadaşlar da bir yandan çekiyor…

Sonra biz iyice gırgıra vurunca, birden turistler önümüzde toplanmaya başladılar. Meğer yanlış strateji izlemişiz bunca zaman. Kimsenin kareye girmediği bir fotograf için doğru hamle, herkezi etrafına toplayan bir show yapmakmış. Bir anda etrafımız Japon turistlerle doldu (hatta bir tanesi arkadaşına bizim ve Truva atının olduğu bir poz vermeye çalışırken videonun içinde görünüyor :D). Kameralar, fotograf makinaları çıktı, lensler temizleniyor, herkes birbinin üzerinden fotograf çekiyor. Sanki Oscar törenin kırmızı halısı… Biz de iyice gaza geldik mi! 😀 Kılıç-kalkan ortalık yıkılıyor (ama suratlarda  da bir yandan zaptedilemeyen kahkahalar)

ÇANAKKALE’DE NE YAPILIR? – EN GÜZEL 7 ÇANAKKALE DENEYİMİ

Öyle kendi içimizde eğleniyorduk, aslında kafamızda hiç böyle bir video yapmak yoktu. Sonra bizim arkadaşların çektiği sahne arkası görüntüleri izleyince tekrar göbeğimiz yarıldı. Tatilde keyifler yerinde olunca insan çok eğleniyor, rahat oluyor tabii. Sonra şeytan dürttü, kendimizle dalga geçen bir video yapmaya karar verdik.  İşte böyle çıktı bu video. 😀

Umarız sizi de şamatamıza ortak edebilmişizdir.

 

6 Comments

  1. ben bi kere spartalı değil truva lıyım ama iyi ki geldiniz çok eğlendik bir daha beklerim sizi ama bu sefer bilge sen öleceksin ben o vidio da beş kere öldüm:)))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir