1 AY EVDE YOKUZ: PERU’DAYIZ!

3 Nisan – 3 Mayıs arası Peru’dayız!

Biz, bize dünyada ne kadar ufak ve geçici olduğumuzu hissettiren yerleri çok seviyoruz. Peru’nun 55 milyon yaşındaki Amazon ormanları, ~700 yıllık Machu Picchu’su, 7000 metreye uzanan And Dağları, ~ 1500 yıllık Nasca çizgilerinin karşısında minicik kalmak hep hayalimizdi.

Bu Nisan için, bilmem kaçıncı kez, yine Peru’ya niyet ettik. İşleri Mayıs’a ve Mart’a kaydırdık, takvimimizi boşalttık. Sonra Peru uçuşlarının fiyatlarını görünce karalar bağladık. (Latin Amerika’nın uçuşları mütemadiyen çok fena). Dedik bunun oluru (yine) yok…

Derken birkaç ay önce bir arkadaş; (eğer okuyorsan çok çok sağol) Interrail Türkiye grubunda başka indirimli uçuşlar ile birlikte bir de inanılmaz bir Peru uçuşu paylaştı!! İhtimaller nedir böyle bir şeyin denk gelmesinin? Sonuçta İtalya, Fransa değil, Peru… Dünyayı 4 çocuk ve 1928 model bir arabayla 16 yıldır sabit gelirsiz gezen  Zappların da dediği gibi; bir şeyi çok isteyince evren yardımcı oluyor işte.

Evrenin torpili 1/3 fiyatına ama 3 aktarmalı. Bir de İstanbul’dan değil Amsterdam’dan kalkıyor. Yani toplamda 4 uçuş. Olsun, neticede Peru’ya varıyor mu, varıyor. Şu an Amsterdam’da havalimanında sıradaki Londra uçuşunu beklemekteyiz. İngiltere’deki transit vize olayından biraz korkuyoruz açıkçası. Teoride sorun olmaması gerek ama umarız geri yollamazlar bizi.

ucuz-ucak-bileti

Kafamızdaki rota: Lima, Huacachina, Nazca, Cusco, Puerto Maldonado, Lago Titicaca.

Tavsiyelerinizi, orada eş dost varsa bilgisini mutlaka bekliyoruz!

Güncelleme: Londra’dan sıkıntısız çıktık. Bekle bizi Peru!! 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir