ATATÜRK HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR – METRO & OTOBÜS & VALE

Ne zaman bir yere gidecek olsak, havalimanına varana kadar kalbim sıkışıyor çünkü İstanbul’da gecenin bir köründe bile trafik olabiliyor. Dolayısı ile size de yola çıkmadan bizim gibi Yandex’e bakmanızı ve zaman & rota planlamanızı ona göre yapmanızı öneririz.  Metroya valiz sürükleyecek mesafede oturuyorsanız, en garantisi metroya binmek. Kendi arabanızla gidecekseniz bayram seyranda otoparkta yer bulamama ihtimaliniz olduğunu unutmayın! Bu durumda valeyi deneyebilirsiniz ama o da dolu olabilir.

Atatürk Havalimanı’na ulaşım seçeneklerine gelecek olursak;

 

AVRUPA YAKASI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Arabayla Nasıl Gidilir?

Arabayla, İstanbul Avrupa tarafının merkezi sayabileceğimiz Beşiktaş’tan Atatürk Havalimanına arabayla gitmek yaklaşık trafiksiz bir saatte yaklaşık 40 dakika arası bir zaman alacaktır. Beşiktaş merkezden havalimanı 25 kilometre uzaklıkta.

Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Metro İle Nasıl Gidilir?

Metroyla, Atatürk Havalimanı’na gitmek aslında trafiğe hiç girmemeniz için en güzel tercih. Bunun için Yenikapı- Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmanız gerekli, bu metro hattı Yenikapı’da başlayıp havalimanının içine kadar gidiyor. Güzergahı ve haritaları görebilmeniz için aşağı link bırakıyoruz. Yenikapı’da binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar metro hattını kullanarak, Ataköy Şirinevler durağında inip buradan geçiş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Otobüsle, gitmek isterseniz TH-1 TAKSİM- ATATÜRK HAVALİMANI hattını veya YH-1 YENİKAPI İDO- ATATÜRK HAVALİMANI hattını takip eden otobüslere binebilirsiniz. Güzergahı, durakları ve saatleri için aşağı link bırakıyoruz.

Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Havabus İle Nasıl Gidilir?

Havabus Shuttle ile, gitmek isterseniz de belli noktalardan belli bir ücret karşılığı bu araçlara binip doğruca havalimanına gidebiliyorsunuz. Havabus Taksim kalkış noktası Divan Otel Karşısı, Point Otel önü, kişi başı fiyatı 12 TL; Havabus Yenikapı kalkış noktası ise Yenikapı İDO İskelesi 1. İskele önü, fiyatı da 6 TL . Yine saatleri için aşağıya link bırakıyoruz, durakları iki taraftan da olacak şekilde hizmet veriyor.

 

ANADOLU YAKASI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Arabayla Nasıl Gidilir?

Arabayla, İstanbul Anadolu tarafının merkezi sayabileceğimiz Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na arabayla gitmek yaklaşık olarak trafiksiz bir saatte en az 1 saat zaman alacaktır. Kadıköy merkezden Atatürk Havalimanı, Avrasya tüneli ile yaklaşık 30 kilometre, 1 saat, köprüden geçerseniz de yolculuk 34 kilometre 1.30 saat kadar sürüyor.

Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Metro, Metrobüs ve Marmaray İle Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na önce Marmaray’ı kullanıp sonra da metroya aktarma yapıp gitmek oldukça pratik bir ulaşım seçeneği. Tek yapmanız gereken, Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray ile Yenikapı’ya geçmek. Oradan da Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapmak. Ayrılık Çeşmesi durağına Metrobüs veya Kadıköy-Kartal Metro Hattı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı ile Avrupa Yakası’na geçip Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na aktarma yaparak da Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Havabus İle Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’ndaki herhangi yerden Atatürk Havaalanı’na direkt Havabus servisi yok. O nedenle önce karadan, denizden veya raylı sistemlerden biriyle önce Avrupa yakasına geçmelisiniz.

 

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA OTOPARK VE VALE

Havalimanlarında ücretli otopark var.
Otopark Ücreti  – Atatürk Havalimanı otopark ücretleri için tıklayın.
Vale Servisi – Eğer havalimanına aracınızla gidecekseniz ve park yeri arayarak vakit kaybetmek de istemiyorsanız havalimanında bulunan valelerden yararlanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen’e Nasıl Gidilir için tıklayın.

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir