Ne zaman bir yere gidecek olsak, havalimanına varana kadar kalbim sıkışıyor çünkü İstanbul’da gecenin bir köründe bile trafik olabiliyor. Dolayısı ile size de yola çıkmadan bizim gibi Yandex’e bakmanızı ve zaman & rota planlamanızı ona göre yapmanızı öneririz.  Metroya valiz sürükleyecek mesafede oturuyorsanız, en garantisi metroya binmek. Kendi arabanızla gidecekseniz bayram seyramda otoparkta yer bulamama ihtimaliniz olduğunu unutmayın! Bu durumda valeyi deneyebilirsiniz ama o da dolu olabilir.

Diğer Atatürk Havalimanı’na ulaşım seçeneklerine gelecek olursak;

Arabayla, İstanbul Avrupa tarafının merkezi sayabileceğimiz Beşiktaş’tan Atatürk Havalimanına arabayla gitmek yaklaşık trafiksiz bir saatte yaklaşık 40 dakika arası bir zaman alacaktır. Beşiktaş merkezden havalimanı 25 kilometre uzaklıkta.

Metroyla, Atatürk Havalimanı’na gitmek aslında trafiğe hiç girmemeniz için en güzel tercih. Bunun için Yenikapı- Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmanız gerekli, bu metro hattı Yenikapı’da başlayıp havalimanının içine kadar gidiyor. Güzergahı ve haritaları görebilmeniz için aşağı link bırakıyoruz. Yenikapı’da binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar metro hattını kullanarak, Ataköy Şirinevler durağında inip buradan geçiş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Otobüsle, gitmek isterseniz TH-1 TAKSİM- ATATÜRK HAVALİMANI hattını veya YH-1 YENİKAPI İDO- ATATÜRK HAVALİMANI hattını takip eden otobüslere binebilirsiniz. Güzergahı, durakları ve saatleri için aşağı link bırakıyoruz.

Havabus Shuttle ile, gitmek isterseniz de belli noktalardan belli bir ücret karşılığı bu araçlara binip doğruca havalimanına gidebiliyorsunuz. Havabus Taksim kalkış noktası Divan Otel Karşısı, Point Otel önü, kişi başı fiyatı 12 TL; Havabus Yenikapı kalkış noktası ise Yenikapı İDO İskelesi 1. İskele önü, fiyatı da 6 TL . Yine saatleri için aşağıya link bırakıyoruz, durakları iki taraftan da olacak şekilde hizmet veriyor.

 

Havalimanında Otopark ve Vale

Havalimanlarında ücretli otopark var.
Otopark Ücreti  – Atatürk Havalimanı otopark ücretleri için tıklayın.
Vale Servisi – Eğer havalimanına aracınızla gidecekseniz ve park yeri arayarak vakit kaybetmek de istemiyorsanız havalimanında bulunan valelerden yararlanabilirsiniz.

 

 

Sabiha Gökçen’e Nasıl Gidilir için tıklayın.

BİR YORUM

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend