BALAT’TA KAHVALTI – 9 POPULER MEKAN

Balat’ın kahvaltı mekanlarında afyon patlatıp, üzerine Balat semt turuna çıkmak İstanbulluların yeni favorisi. Ardı ardına açılan tatlı mekanlar arasından sen beğendiğimiz 9 kahvaltı mekanınını sizin için derledik. İlla hala keşfetmediğimiz güzel adresler kalmıştır. Bu listede olmayı hak ettiğini düşündüğünüz bir kahvaltıcı varsa lütfen siz de yorumlara yazın.

Son olarak, kahvaltıdan sonra Balat’ta takılmaya devam edecekseniz Balat’ta kaçırılmaması gereken 14 şeyi anlattığımız Balat rehberimize göz atmayı unutmayın!


Balat Kahvaltıcıları

1. Forno ♡

Pazar günü Balat’ta tarihi, rengarenk, cumbalı evleri gezdiniz, kiliselere girip mumları diktiniz, kırmızı okulda fotoğraf çekindiniz sıra geldi mis gibi bir kahvaltı yapmaya. Forno, hafta sonları kahvaltı için açık büfe tezgahı sıunuyor. Sadece kahvaltı için değil diğer her öğün için güzel şeyleri var. Özellikle pide gibi fırından çıkan ürünleri gibi.

Adres: Balat Mahallesi, Vodina Cd. No:10, 34087 Fatih Websitesi Tel: 0545 322 30 30 Konum için tıklayın.

2. Perisperi ♡

Fotoğraf Kaynak: Tuba Alemli / Foursquare

Bir antikacı dükkanının kafe / restoran ile birleşimi. Sanki vintage eşyalarla, antikalarla dolu bir ev ortamında, anneannenizden, büyük halanızdan kalma çatal bıçaklarla, tabak çanaklarda yemek yiyorsunuz. Tıpkı Küba Trinidad Gezilecek Yerler rehberimizde anlattığımız Quince Catorce Müze / Restoran gibi. Sırf bu atmosferi deneyimlemek için bile gelinir.

Websitesi  Adres: Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Cd. No:6, 34083 Fatih Konum için tıklayın.

3. Şehrengiz Cafe

Fotoğraf Kaynak: Gülser Gönen / Foursquare

Fonda yine Yeşilçam müziklerinin olduğu tatlış ve samimi kafelerden. En çok kahvaltısı ile ünlü ama mantı sandviç gibi atıştırmalık seçenekler de var.

Adres: Balat Mahallesi, Vodina Cd. 2/A, 34087 Fatih. Tel: 0534 614 94 30 Konum için tıklayın.

4. Maison Balat

Aslında burası bir Antika dükkanın ama aynı zamanda tatlı ve kahve servisi de var. Üstelik antika porselenlerde! Pazarları rezervasyon üzerine kahvaltı da servis ediyorlar. Fiyatları biraz pahalı ama atmosferin kendisi yeter.

Adres: Balat Mahallesi, Vodina Cd. No:50, 34087 Fatih. Tel: 0535 430 75 63 Konum için tıklayın.

5. Patika Cafe

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Patikabalat

Balat’ın tarihi sokaklarının arasında turuncu-turkuaz renkleriyle, samimi kahvaltıcılarından Patika Cafe’de uzun zamandır hayalini kurduğunuz serpme kahvaltının keyfine varabilirsiniz. Kahvaltının yanında 3. nesil kahve çeşitleri ve cheesecake gibi tatlılar, Kayseri’den mantı ve şinitzel gibi atıştırmalıklar, falafel ve vegiburger gibi vegan ve vejetaryanlar için seçenekler de var.

Adres: Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Camcı Çeşmesi Ykş. No:62, 34083 Fatih Tel: 0541 418 89 90 Konum için tıklayın.

6. Rico Balat

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Rico-Balat-484921248367571

Balat’ta küçük ve minimalist bir kafe/kahvaltıcı. Sınırsız çaylı kahvaltısı var. Pazar günleri brunchta canlı müzik olduğu da oluyor.

Adres: Çiçekli Bostan Sk. No:6/C,Balat,34087 Fatih/İstanbul, 34087 Fatih. Tel: 0535 076 77 16 Konum için tıklayın.

7. Vanilla Cafe Balat

Fotoğraf Kaynak: Vanilla Cafe Balat / Foursquare

Rengarenk dekore edilmiş bir mekan. O kadar renkli ki hafif baş döndürüyor. Börekli, çörekli enfes kahvaltıları var. Kahvaltı dışında mantı, makarna, salata gibi seçenekler de var. Serpe kahvaltının içinde yumurta yok onu ekstra söylüyorsunuz. Ücrete 2 çay dahil.

Adres: Balat Mahallesi, Vadina cad. 6/A, 34087 Fatih. Tel: 0536 631 40 05 Konum için tıklayın.

8. Popstel Balat

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/popstelbalat

Cooklife Balat’ın yıllarca evi olan köşenin yeni sakini Popstel, hem bir hostel, suit ve atölye hem de bütün tarihi yarımadayı ayağınızın altına seren keyifli terasa sahip bir cafe. Cafe kısmının manzarası o kadar güzel ki sağ tarafınızda enfes Haliç manzarası, sol tarafınızda ise görkemli Kırmızı Mektep kalıyor. Serpme kahvaltı değil belki ama kruvasanlı kahvaltı tabakları bulabileceğiniz bir yer. Yalnız gitmeden önce rezervasyon yapmanız gerektiğini de not düşelim.

Adres: Balat, Akçin Sk., 34087 Fatih Tel: +905354454516 Konum için tıklayın.

9.Velvet Coffee

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/velvetcafebalat

Galata’dan tanıdığımız Velvet Coffee’nin Balat şubesi. Vintage parçalarla sunulan serpme kahvaltısı var. Mekanın dekorasyonu da anneannelerimizin nostaljik evlerini andırıyor. Kahvaltı için gelemeyecekseniz de meşhur un helvası için uğrayabilirsiniz. Adres: Balat, Çimen Sk. No:8a, 34087 Tel:+905452250528 Konum için tıklayın.