BİZ EVDE YOKUZ 1 YAŞINDA!!!

 

MUTLU YILLAR BİZ EVDE YOKUZ!! 😀 😀 😀

Havada, suda, karada, doğada, şehirde, yaz kış dinlemeden, bolca terleyerek, adrenalin ve endorfin pompalayarak, hayatı kutlayarak, deli dolu bir seneyi devirdik… Geriye dönüp bakınca bir seneye sıkıştırdıklarımıza, biz de inanamıyoruz.

“Evde oturan erken ölür!”, dedik, herkesi daha aktif ve kaşif bir hayata ve dolu dolu yaşamaya davet ettik. Ne de olsa mutlu bir toplum, bireyin kendisinde başlar. Bunun için, yaptığımız şeyleri videoya çekerek ve hakkında bilinmesi gerekenleri yazarak, takip edenlerin kendi devrimlerinde kullanabileceği hazır araçlar sunan bir kaynakça oluşturmayı hedefledik.

En büyük temennimiz, sizin 1. yılınızın bizimkine taş çıkarması.

biz-evde-yokuz-1.-yıl

Bize attığınız “Sizden görüp serbest dalışa başlamaya karar verdim”, “Sayenizde bisiklet aldım”, “Kız arkadaşımla Doğu Ekspresi yolculuğunuzu takip ettikten sonra biz de bilet aldık. Ona bir sürpriz yapıp evlenme teklifi edeceğim” gibi emaillarınız ve yorumlarınızla bizi hep yüreklendirdiniz ve sizlerin hayatına dokunabilmiş olma mutluluğunu ve ayrıcalığını yaşattınız (Kızımız evet demiş, buradan Bay ve Bayan Çayıroğlu’na tebrikler). Bize duyduğunuz güvenle hem gururlandırdı, hem de keyif ve gururla sırtlandığımız yeni sorumluluklar ekledi.

Bizim çağrımızı, bumerang gibi bize geri yolladınız. Hep daha fazla keşfetmeye, hep daha fazla paylaşmaya heveslendirdiniz.

Ve bizi az tanıyıp, çok sahip çıktınız. Yolculuğumuz sıradında köpişimiz Google’a mama yolladınız, bize kendi yataklarınızı verdiniz, sofralarınıza misafir ederek kez be kez mahçup ettiniz. Hep yanımızda oldunuz. Ne kadar teşekkür etsek azdır.

Biz Evde Yokuz’a başlarken amacımız daha anlamlı ve dolu bir hayat, birbirine karışıp belleğimizde silinip giden basma kalıp günleri hatırlanası anılara çevirmek, düz bir plato gibi uzayıp giden rutine doruklar eklemekti. Başlarken bilmiyorduk ki, en büyük heyecanlar ve mutluluklar sizlerden gelecek.

İyi ki varsınız. Evde Yoklar ailemiz, sizi çok seviyoruz.

Hepimize nice evde yok yıllara.

biz-evde-yokuz-1-yaşında


Biz Evde Yokuz’u kurma sürecimizi merak edenler burayı okuyabilirler: www.bizevdeyokuz.com/kurulus

 

18 Comments

 1. Okurken resmen duygulandım.

  Neredeyse her adımınızı takip ettiğim için artık bi samimiyet oluşuyor garip bi şekilde ve gelen mailleri aha yine ne yaptılar acaba diyerek açıyorum. Gerçekten garip. Birbirini anlayan bir grup insan var burada ve sizin sayenizde farkında olmadan iletişime geçiyoruz. Nice heyecan dolu yıllara. Kendinize dikkat edin

  1. Cüneyt çok çok teşekkürler 🙂 Ya çok mutlu ettin bizi. Daha çok yazın bize. Yollar kesişir bir gün mutlaka. Sevgiler…

 2. Merhaba,oncelikle sizleri tebrik ediyorum,mukemmel bir site yapmissiniz,karavan arayisim beni buraya getirdi,iyi’ki getirmis.Bundan sonra takipcinizim.Nice ozgurlukler temennim ile…

  1. Selamlar Koray!
   Oh ne güzel! İyi ki tesadüf etmişsin. Var mı karavanın? Yada satın almayı/kiralamayı mı düşünüyorsun?
   Sana da gırla özgürlük diliyoruz biz de!

 3. Doğum gününüz kutlu olsun!!!!!!!
  Her yıl büyüyerek binlerce kişiye ilham vereceğinize inancımız sonsuz!
  Hepimize eve nice yok yıllara 🙂

 4. İçinize hiperaktivite kaçmış, aman hiç bitmesin.
  Çeken güzel, çekilen güzel, editleyen yetenekli, video muhteşem 🙂

 5. Ne güzel…
  Bizlerde fazlası ile etkinlik yapıyoruz. Dağ doğa deniz demeden dolaşıyoruz. Ama sizin keyfiniz, tarzınız, özgür ruhunuz size ayrı bir hava katmış. Klipleriniz videolarınız heyecanlı olmuş…İşim bu olmasına rağmen işimi bırakıp size katılasım geldi…:)
  Yolunuz Ankara’ya düşerse bekleriz…

  1. Selamlar,
   Çok sevindik bir evde yok daha bulduğumuza. 😀
   İşim bu demişsin, neyle uğraşıyorsun?
   Ankara tarafında illa düşer yolumuz. Oralarda da yapılacak güzel aktiviteler olsa gerek. Nerede ne yapmayı önerirsin bize?

   Bizim FB sayfamıza özelden telefonunu yollarsan beraber yapabiliriz belki Ankara’ya geldiğimizde 🙂

  1. Selam Beyhan!

   ÇOOOOK GÜZEELL! BRAVO! Yeni bir hayata hoşgeldin!

   Harika bir şey yapmışsın, kendine bisiklet alarak. Çok seveceksin. Biraz zaman ver kendine ama! Aslında çok kolay ama yeni olan herşey gibi biraz alışmayı istiyor. Unutma herşey kafada bitiyor, eğer gözünde büyütürsen öğrenmeyi zor gelir çünkü kendini öyle hissetmeye şartlarsın. Ama kendini kolay olduğuna ve iyi gittiğine şartlardan da bi o kadar kolaylaşır.

   Bir de, her yeni başlayan aynı iki hatayı yapar:
   1. Çekindiği için çok yavaş gitmeye çalışır. Halbuki yavaş gitmek en teknik ve zor olanıdır. Biraz hızlanırsan göreceksin ki dengeni daha kolay buluyorsun.
   2. İleri bak, hemen önüne bakma. Hele yere hiç bakma. Araba kullanırken nasıl hep ileri bakılır, arabanın burnuna bakılmaz, aynı mantık.

   Kendine çok teşekkür edeceksin bi gün hayatına bisikleti soktuğun için!

   Bizi de gidişhattan haberdar et lütfen. Mutlaka haberlerini bekliyoruz.

 6. Merhaba, Sizi ilgiyle izliyorum ve etkinliklerinize katılmayı istiyorum. Yakın zamanda bisiklet ve kamp malzemelerimi temin edeceğim. Sevgiler

  1. Çok teşekkürler 🙂 Fakat biz özel tur düzenlemiyoruz Biz Evde Yokuz olarak sadece düzenleyen platformları sitemizde Evde Yoklarla paylaşıyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir