Hiç şüphesiz Bodrum’u diğer sahil kasabalarından ayırıp bir turizm devine çeviren şeylerden biri de Bodrum gece hayatı. Sevenleri de ayıla bayıla Bodrum gecelerine akıyor, hatta baykuş gibi Bodrum’u sadece geceden geceye yaşayanlar bile var.

Şezlong mesaisi biter, bar mesaisi başlar diyenler için buyrun Bodrum’un en popüler mekanları:

BODRUM BARLAR SOKAĞI & MERKEZ

Mavi Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/pg/bdrmmavibar

Barlar sokağında, Bodrum’un küçük ama en iyi canlı müzik barlarından. Jazz ağırlıklı bir programları var.

Adres: Kumbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. No: 175 Tel: (0252) 316 39 32 Konum için tıklayın

Mandalin Sound

Fotoğraf Kaynak: www.mandalinsound.com

Deniz kıyısında, dünya müziklerinden canlı performansların olduğu, Bodrum Kalesi manzaralı, şömine ateşi ambiyanslı, Bodrum merkez barlar sokağından bir bar burası.

Adres: Çarşı, Dr. Alim Bey Cad./1025 Sok., 48400 Tel: 0549 226 48 48 Web Sitesi: www.mandalinsound.com Konum için tıklayın.

Gekko Cocktail & Whisky

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Gekko-Cocktail-Whisky

Bodrum’da kokteyl denilince akla gelen ilk mekanlardan biri. İstanbul’da Cihangir, Asmalı tarzı yerleri seviyorsanız burası tam sizlik. Hem zaman zaman kokteyl atölyeleri de oluyor.

Adres: Çarşı Mahallesi Dr Alimbey Caddesi 1025 sokak No:1/1 Tel: 0533 276 16 31 Konum için tıklayın.

Moonlight Cafe Bar

Fotoğraf Kaynak: Emrah Öner – Foursquare

Gündüz cafe gece bar olan Moonlight, gerçekten de ismi gibi ay ışığı ve mehtap manzaralı bir mekan. Denize sıfır bir konumu var. Daha çok muhabbet edip bir şeyler içmelik bir yer. Gürültülü, yüksek perdeden müzikli bir ortamı yok. Masalar deniz kıyısında kum üzerinde, salaş ama samimi.

Adres: Çarşı, Dr. Alim Bey Cd., Tel: (0252) 313 20 85 Web Sitesi:www.moonlightbodrum.com Konum için tıklayın.

Kâtip Cocktail Bar ♡

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/KatipBodrum

Bodrum merkezde, Ha la Otel’in avlusunda, ağaçlık bir bahçe içinde hoş bir kokteyl bar burası. Müzikler sohbeti sabote etmeyecek şekilde, 70’ler, 80’lerin soul – funk tarzında. Zaga adlı Satsumalı kokteylini mutlaka denemelisiniz.

Adres: Eskiçeşme Mahallesi Davulcu Ali Sokak No 17 Tel: 0535 507 76 81 Konum için tıklayın.

Marina Yacht Club ♡

Fotoğraf Kaynak: marinayachtclub.com

Son yıllarda Fatih Erkoç gibi isimlerin canlı müzik performanslarıyla adından söz ettiren bir mekan Marina Yacht Club. Canlı müzik geceleri full çekiyor ama siz ben o kalabalığın içine girmeden müziği dinleyeyim diyenlerdenseniz, marina çevresindeki diğer mekanlar da erken kapanmıyor. Onlardan birinde takılıp canlı müzik keyfine dahil olabilirsiniz. Burada yaş ortalaması biraz yüksek.

Adres: Eskiçeşme, Milta Bodrum Marina Neyzen Tevfik Caddesi No:5, 48400 Tel:

(0252) 316 12 28 Web Sitesi: marinayachtclub.com Konum için tıklayın.

Kule Bar

Fotoğraf Kaynak: Firat San / Foursquare

Kule Bar, 90’larda rock dinleyerek büyümüş ergenlerin mekanı. Bodrum’da yerli rock gruplarını canlı dinleyebileceğiniz, bırakın Bodrum’u tüm Türkiye’nin en iyi rock barlarından. İsmi gibi gerçek Ortaçağ kulesi görünümü verilmiş bir ortamı var.

Adres: Cumhuriyet Cad. Dr. Alim Bey Bedesteni No: 55 Tel: 0 (252) 313 28 50 Web Sitesi: www.kulebar.com Konum için tıklayın.

YALIKAVAK GECELERİ

The Agency

Fotoğraf Kaynak: Nastin – Foursquare

Palmarina Marina’nın yemek öncesi happy hourcıları, yemek sonrası da hem bir şeyler içmek hem de canlı müzik dinlemek isteyenleri mıknatıs gibi kendine çeken bistro & lounge mekanı. Asıl partiye geçmeden önce ara durak niteliğinde bir yer. Kokteylleri güzel, şarap menüsü geniş. Küçük bir yer bu nedenle rezervasyon şart. Yaş ortalaması biraz yüksek.

Adres: Palmarina (Merkez Mah. Çökertme Cad. Yalıkavak) Tel: 90 533 056 5484 Web Sitesi: www.agencybistro.com Konum için tıklayın.

Fenix

Fotoğraf Kaynak: Ayça Yasin – Foursquare

İstanbul’daki Fenix’in Bodrum şubesi. Palmarina’nın, önce Güney Amerika mutfağından seçmece lezzetler ardından da açık havada DJ eşliğinde eğlence mekanı. Rakı balıktan sıkılanlara bire bir. Rezervasyon şart.

Adres: Yalıkavak Beldesi, AE Blok -1, 48990 Bodrum/Muğla Tel: 0549 790 18 06 Konum için tıklayın.

TÜRKBÜKÜ GECE HAYATI

Ship Ahoy

Fotoğraf Kaynak: Şenay Yarar – Foursquare

Türkbükü’nü zamanında Türkbükü yapan yerlerden ama son zamanlarda yıldızı biraz söndü gibi olsa da geçtiğimiz yıl işletmesinin değişmesiyle kendine gelmeye başladı. Eller havaya konseptindense daha çok lounge tarzı bir konsepte kavuştu.

Adres: Yalı mevki 95. Sk., Bağarası, 48483 Türkbükü  Tel: 90 252 377 5070 Konum için tıklayın.

Maça Kızı

Fotoğraf Kaynak: Erdi Kasımlar – Foursquare

Maça Kızı zamanında o meşhur lahmacun ayran polemiğinin yaşandığı medyatik mekan. Gündüz deniz keyfi yapma akşamında partileme konseptiyle yıllardır bayağı tutuluyorsa da kitlede gereksiz bir ortam adamı olma çabası sezdiğimizden biz bi sevemedik gitti. Tabi manzarasına diyecek lafımız yok.

Adres: Keleş Hanım Cd. No:27, Bağarası, 48483 Göltürkbükü Tel: +90 252 311 2400 Konum için tıklayın.

Sess Türkbükü

Fotoğraf Kaynak: Derya – Foursquare

Sess Türkbükü, son yılların açık ara farkla Türkbükü’nde en çok iş yapan mekanı. Bizim yine pek ısınamadığımız yerlerden ama yadısınamayacak kadar çok popüler olduğundan yok farz edemedik. Sess’in İstanbul’daki müdavimleri başta olmak üzere, Türkçe müzikle eğlenmeyi sevenler, sezonda Bodrum Sess’i iğne atsan yere düşmez bir yere çeviriyor. Müzik gece kulübünün sınırlarını aştığından sahilde yürüyüş de yapıyor olsanız eğlenceden nasibinizi alıyorsunuz.

Adres: 103. Sk., Bağarası, 48483 Göltürkbükü Tel: +90 534 960 3909 Konum için tıklayın.

Miam Restaurant & Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/miamrestaurant

Miam da Türkbükü’nden popüler bir seçenek. Aslında burası sadece gece mekanı değil bir restoran & bar. Son durağınıza geçmeden önce ara durak olarak gidip bir şeyler yemek içmek için ideal. Sadece sezonda değil tüm yıl açık. Kışın iç kısmında şömine ateşi de yanıyor.

Adres: Menemene, A,, Atatürk Cd. No:51, 48400 Göltürkbükü Tel:+90 252 377 5612 Konum için tıklayın.

Karpuz Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/karpuzbar

Tekilacılar Sokağı’nda 2013’te açılmış bir shot ve kokteyl barı. Kış aylarında da açık olan mekanda sezon dışında, hafta sonları canlı müzik performansları oluyor.

Adres: Çarşı Mah. Banka Sok. No: 13 (Tekilacılar Sokağı) 48400 Websitesi Tel: +90 549 316 33 13 Konumiçin tıklayın.

Batı Bar

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/batibargumusluk

Gümüşlük sahilde, harika bir günbatımına sahip şirin bir bar. Gümüşlük’teki en keyifli adreslerden biri. İmza kokteyllerinden satsumalı seçenekleri mutlaka denemelisiniz.

Adres: Gümüşlük Mahallesi, 1120. Sk., 48970 Konum için tıklayın.

Off Gümüşlük

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/offgumusluk

Yaz sezonunda, cumartesileri barbekü partileri, pazar sabahları da “uzun pazar kahvaltısı” adı altında verdiği brunch’ları ile ünlü, Gümüşlük sahilin en güzel mekanlarından. Restaurant, bar, plaj, bahçe ve konser mekanı olarak hizmet veren Off Gümüşlük’te yaz sezonunda neredeyse her güne bir etkinlik ve konser oluyor. Adres: Gümüşlük, 1120. Sk., 48970 Bodrum Tel: 0538 921 53 54 Konum için tıklayın.

Club Gümüşlük

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/pg/ClubGumusluk

Club Gümüşlük de hemen Off Gümüşlük’ün yan tarafında, hem sahil tarafına doğru bir restoran hem bar hem de performans mekanı olarak hizmet veren bir yer. Bodrum’un meşhur Sandoz’unu buranın içki menüsünde bulabilirsiniz. Denk gelirseniz, denize bakan set üstünden yer kapın deriz. Adres: Gümüşlük, Yalı Mevkii 1120. Sokak, 48970 Tel: (0252) 394 34 01Konum için tıklayın.

Stella Jazz Club

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/stellajazzclub

Merkezden oldukça uzak bir bölge olan Yalı taraflarında kalan Stella Jazz Club, Bodrum’da caz dinlemek için en ideal yer. Çam ağaçlarının içinde, samimi ve kasıntı olmayan bir ortamı var.  Yaz sezonu boyunca (Salı akşamları hariç) akşam 19.00-01.00 arası kokteyller ve atıştırmalıklar eşliğinde yerli-yabancı caz sanatçılarının performansları oluyor. Etkinlik haberleri için Instagram veya Facebook sayfalarını takip edebilirsiniz. Adres: Yalı, Selahattin Pınar Çiftliği 48430 Tel: 0531 299 25 75 Konum için tıklayın.

5 YORUM

  1. Ezgi

    Beklerdik diye bahsettiğiniz gibi nereler var bugüne kadar gördüğünüz? Gezi planımıza eklemek isteriz:)

    Cevapla
  2. Anıl

    Bu listeye Veli Bar’ı da eklemenizi tavsiye ederim. Bodrumun en eski barlarından biri ve gerçekten ortamı ve çalan müzikler çok kaliteli.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend