Tekne turu menüsüne gel.. Gözleme bile sübyeli :)

BODRUM RESTAURANTLARI – BODRUM’DA NE YENİR, NEREDE YENİR

Her Bodrum çıkartmasının iki önemli kısmı vardır; biri deniz kum güneş, diğeri de homini gırtlak. Deniz keyfinin en güzel çıktığı cennet koyları Bodrum Plajları yazımızda paylaşarak dolca vita bir Bodrum’un ilk aşamasını tamamlamıştık. Şimdi sıra insana yaşamak güzel ne güzel dedirten sofralara.

♡ Ne demek? 
Kendi favorilerimizin yanına da  bir ♡ kondurduk.

BODRUM KAHVALTI MEKANLARI

Bodrum’da iki çeşit kahvaltı pek moda:
1. Anne eli değmiş köy kahvaltıları
2. Şık-bohem mekanlar

İki tarzdan da en sevilem yerleri Bodrum Kahvaltıcıları yazımızda bulabilirsiniz.

BODRUM’DA MANZARALI RESTORANLAR

1. Limon (Gümüşlük)


“Bir incir ağacının altında bir ömür geçirmeyi isteği uyandıran yer desem mesela?” – Mutlu Tömbekçi

“Bahçedeki gelinciklerden gelincik şurubu, incirlerden incirli vodka, komşu bahçelerde yetişen çileklerden, vişnelerden likör, kekiklerden çay…” – Ali Rıza Kardüz

Bizimse huşu ile ince ince öldüren yer diye tasvir ettiğimiz mekan. Limon, bahçe içinde, kabak gibi Gümüşlük ve Myndos manzaralı, minnoş mu minnoş, leziz mi leziz bir restoran.

Salaş görünüp alttan alttan şık olan yerlerden. Bahçesinde, mantar panoya iğnelenmiş not gibi kalmamak için topuklularınızı evde bırakın. Menüsü Ege mezeleri ile et yemeklerini birleştiriyor. Hem kahvaltı, hem de akşam yemeği ile meşhur. Aman karanlığa kalıpta şahane günbatımını kaçırmayın. Rezervasyon şart. Adres: Gümüşlük, Kardak Sk. No: 7, 48970 Websitesi Tel: (0252) 394 40 44, (0554) 740 62 60 Konum için tıklayın.

2. Tel Dolap (Gümüşlük)

Fotoğraf Kaynak: facebook / Tel Dolap

Limon’dan bile iddialı manzarası olan Tel Dolap İstanbul’dan ekolojik bir dükkan işletirken, Bodrum’a firar etmeye karar veren bir aile tarafından kurulmuş. Doğa ile ahenk içinde olsun diye, bulundukları dağı dinamitle patlatarak elde ettikleri taşlar ile binalarını inşa etmişler. Akdeniz iki yakasını bir sofrada harmanlayan menüsü ve manzarası ile Gümüşlük’ün yeni keyif mekanı. Arada canlı müzik de var. Adres: Karakaya Köyü mahallesi, 1041 sk 16 Gümüşlük Websitesi Tel: +90 252 394 37 29 Konum için tıklayın. Haritada

3. Moira (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/moirabodrum

Daha önce bahçesinde Aman da Bravo’yu ağırlayan Boho Bodrum Hotel şimdi de 2021 yazında Moira’yı ağırlıyor. Menüsü gündüz ve akşam olmak üzere değişiyor. Gündüz snack bar konsepti ile işleyen mekanın hamburgeri meşhur. Boho Hotel deniz kenarında olduğundan restoranın manzarası da çok güzel. Adres: Yalıkavak, Plaj Cd. No:28, 48400, 48400 Instagram Tel: 90 537 052 83 29 Konum için tıklayın.

4. Yûhi Roof Restaurant & Bar (Turgutreis)

Fotoğraf Kaynak: www.swissotel.com.tr

Bodrum’da canınız Asya mutfağı çektiğinde, aradığınız tatları Swissôtel Resort Bodrum Beach’in roofundaki Yûhi’de bulabilirsiniz. Burası bir rooftop bar olduğundan gün batımı manzarasının da enfes olduğunu söylemeden geçmemek lazım. Adres: Turgutreis Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Blv. No:42 Tel: +90 252 311 33 33 Konum için tıklayın.

5. Marina Yacht Club (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/marinayachtclub

Marina Yacht Club Bodrum merkezin yıllardır değişmeyen kalitesi ve akşam canlı müzik etkinlikleri ile klasiklerinden. Bodrum’daki yaz kış açık mekanlardan. İçinde Caffe Del Corso, Club Restaurant ve Roof Marine olmak üzere üç farklı restoran var. İster Caffe Del Corso’da İtalyan mutfağı, ister Club Restaurant’ta Türk mutfağı takılın. Yalnız burada yaş ortalamasının biraz yüksek olduğunu da söyleyelim. Adres: Eskiçeşme, Milta Bodrum Marina Neyzen Tevfik Caddesi No:5, 48400 Tel:(0252) 316 12 28 Konum için tıklayın.

6. Root Bodrum (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: Instagram

Son yıllarda popüler olan Tilkicik Koyu’nda 2019 yazında açılmış olan, plaj, yeme-içme, alternatif ve canlı müzik performansları, happy hour ve sanatsal etkinlikler odaklı bir konsept mekan. Mekanın menüsü ise Ege, Asya ve Güney Amerika mutfakları ağırlıklı. Sağlıklı kaseler, salatalar, makarnalar, pizzalar, sushi’ler bulmak mümkün. Adres: Yalıkavak, 94. Sk. No:7, 48990 Tel: 0543 627 63 62 Konum için tıklayın.

7. Malva (Torba)

Fotoğraf Kaynak: Instagram – Malva

Malva Bodrum’un en yeni mekanlarından. Susona Hotel içindeki fine dining konseptine sahip mekanda, tamamen mevsime uygun, yerel üreticiden temin edilmiş malzemelerle hazırlanmış seçenekler sunuluyor. Akşamları da Nükhet Duru, Güvenç Dağüstün ve Burçin Buke gibi isimlerin canlı caz performansları oluyor. Adres: Torba mevkii Kaynar Caddesi No 15 Websitesi Tel: +90 252 211 2785 Konum için tıklayın.

8. Zuma (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/zumabodrum

İstanbul’dan da yıllardır bildiğimiz Japon restoranı Zuma’nın Yalıkavak Marina şubesi. Bodrum’da lezzetli sushi bulabileceğiniz yerlerden. Teras manzarası da bir harika. Kokteylleri de denemeye değer. Mekanın deniz manzaralı harika bir sonsuzluk havuzu da var. Daha erken saatte gelirseniz o da alternatif bir program olabilir. Adres: Çökertme Caddesi Yalıkavak No:36, Palmarina, 48990 Websitesi Tel: (0252) 385 48 07 Konum için tıklayın.

9. Kavanoz Yalıkavak (Yalıkavak)

İstanbul Arnavutköy’deki Kavanoz’un 2018 sezonunda açılan Yalıkavak şubesi. Gümüşlük’teki Limon gibi nefis kokteylleri ve muhteşem bir gün batımı manzarası var. Özellikle Sarışın adlı kokteyli yazın yıldızı. Adres: Yalıkavak, Barış Cd. No:3, 4 Tel: 0553 175 92 22 Konum için tıklayın.

10. Red Pan Pizzeria (Kumbahçe)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/redpanpizzeria

Red Pan, Big Chefs, Cookshop, Midpoint gibi menüsünde her şeyi bulabileceğiniz mekanların Bodrum versiyonu gibi. Odun ateşinde pişmiş İtalyan pizzası, makarnası, barbekü tavuk, güveç, hamburger, salata, bowl, kahvaltı ne ararsanız var. Deniz manzarasına karşı birer kokteyl içebileceğiniz keyifli bir seçenek. Instagram Adres: Kumbahçe, Cumhuriyet Cd. No:139, 48400 Websitesi Tel: +902523163748 Konum için tıklayın.

11. Brava (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.editionhotels.com

Brava, dünyaca ünlü şef Diego Muñoz’un Bodrum EDITION içindeki açık hava restoranı. Muñoz, geleneksel lezzetlerden ilham alarak Peru lezzetleri sunuyor. Izgara wok yemeklerinden Peru’nun geleneksel yemeği saltados’a kadar seçenekler bulabiliyorsunuz. Brava Bar’da kokteyller de Latin Amerika esintileri taşıyor. Mekanda canlı performanslar da oluyor. Adres: Dirmil Mahallesi, Balyek Cd. No:5A, 48400 Yalıkavak Tel: +902523113145 Instagram ve konum için tıklayın.

12. Morena (Yalıkavak)

Bodrum EDITION içindeki bir diğer opsiyon. Gündüzleri sakin, geceleri hareketli olan Morena, çeşitli dünya lezzetleri sunan keyifli bir sahil restoranı. İstanbul’un ünlü sushi barı İnari Omakase iş birliği ile nefis sushiler bulabileceğiniz bir adres. Adres: Dirmil Mahallesi, Balyek Cd. No:5A, 48400 Yalıkavak Instagram ve konum için tıklayın.

13. Kitchen (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/kitchenbodrum

Yine Bodrum EDITION içinde, Urla’daki Od Urla’dan tanıdığımız Şef Osman Sezener’in yeni mekanı. Yerelden ilham alan Kitchen, Ege ve Anadolu mutfağının senteziyle oluşturduğu menüsünde Türkiye kıyılarının lezzetlerini sunuyor. Tahmin edersiniz ki deniz mahsülleri ağırlıklı bir menüsü var. Adres: Dirmil Mahallesi, Balyek Cd. No:5A, 48400 Yalıkavak Tel: Instagram ve konum için tıklayın.

14. The Galliard Cove House (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/thegalliardcovehouse

İstanbul’dan tanıdığımız The Galliard 2021 sezonunda bir şubesini de Kun Society iş birliği ile Bodrum Yalıkavak’ta açtı. Cove House konseptiyle düşünülmüş mekanda tasarım olarak müthiş bir atmosfer yaratılmış. Menüsünde Ege ve Akdeniz’den ilham alan deniz mahsüllü seçenekler ağırlıklı. Özellikle de deniz mahsüllü paellası göz dolduruyor. Instagram Adres: Yalıkavak, Frenk Azmağı Caddesi, Dirmil Mahallesi, D:No:23, 48400 Tel: +90 533 454 47 47 Konum için tıklayın.

15. Loft Elia Restaurant (Göltürkbükü)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/loftelia

Loft Elia, Bodrum Göltürkbükü’ndeki Demirbükü Koyu’nda konumlanan lüks konaklama opsiyonlarından Bodrum Loft içindeki en gözde mekanlardan. Ege’nin doğasına ve kültürüne eşlik eden zeytin ve çam ağaçlarının huzur veren tonlarından ilham alan bir iç mimarisi var. Menüsünde ise yerel ürünlerle hazırlanan Ege’ye özgü seçenekler var. Restoranın başında ise İstanbul Karaköy’deki Mürver Restaurant’tan tanıdığınız Şef Yılmaz Öztürk var. İster güne zengin bir yerel kahvaltı ile başlayın, ister unutulmaz bir akşam yemeği için isterseniz de güzel müzik eşliğinde kokteyllerinizi yudumlamak için gelin. Zaten Bodrum Loft içindeki favori mekanımız burası. Instagram Adres: Gölköy mah 325. Sok, Göltürkbükü, 48483 Tel: 0(533) 073 1212 Konum için tıklayın.

16. Paper Moon (Göltürkbükü)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/papermoontr

Loft Elia içindeki bir diğer mekan ise İstanbul Etiler’in demirbaşlarından olan Paper Moon. Kendisini İstanbul’dan tanımayanlar için şık ve rahat İtalyan restoranı diyebiliriz. Burada sizi Bodrum’a özel ferahlatıcı bir öğle yemeği menüsü, Aperitivo bar’dan öğleden sonra prosecco’ları ve mum ışığında şarap yemekleri bekliyor. Mekanın maviliklere bakan konumu ise müthiş. Instagram Adres: Gölköy mah 325. Sok, Göltürkbükü, 48483 Tel: +90 533 073 86 86 Konum için tıklayın.

17. Sunset Sushi Bar (Göltürkbükü)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/sunsetsushibarbodrumloft

Bodrum’da canınız sushi çekerse İstanbul’daki en az 30 senelik tecrübesini Bodrum’a taşıyan Sunset Sushi Bar doğru adreslerden. Yine Bodrum Loft içindeki mekanlardan biri. Instagram Adres: Gölköy mah 325. Sok, Göltürkbükü, 48483 Tel: +90538 036 1833 Konum için tıklayın.

18. Gizia Brasserie (Türkbükü)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/giziabrasserieofficial

Nişantaşı Abdi İpekçi’nin uğrak noktalarından Gizia Brasserie’nin 2021 yazında açılan yeni Türkbükü şubesi. Deniz manzaralı mekanda dünya mutfağının lezzetler sunuluyor. Toplam 40 kişilik özel bir plaj alanı da bulunuyor. Adres: Göltürkbükü, İnönü Cad.no:161, 48483 Instagram Tel: 0 538 097 71 56 – 0 534 509 85 77 Konum için tıklayın.

19. Monkey Bodrum (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/monkeybodrum

Şişhane’deki İKSV binasının roof top barı olarak bildiğimiz ve çok sevdiğimiz Monkey’nin 2021 sezonunda açılmış Bodrum şubesi. Çok güzel kokteyller ve atıştırmalık seçenekler bulabileceğiniz ferah bir açık hava barı. Adres: Dirmil mah. Şendoğan cad. No: 17 / 2 Instagram Tel: +90 542 121 35 74 Konum için tıklayın.

20. Sal Bodrum (Ortakent)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/salbodrum

Bodrum’un 2021 yazında en popüler buluşma noktası. Gündüz laptopunuzu ve kahvenizi alıp çalışabilmeniz için sakin bir alanı bulunuyor. Yine gün içinde denize girmek, iyi yemek ve müzik eşliğinde sosyalleşmek isterseniz de ideal yerlerden. Hayvan dostu bir mekan. Adres: Müskebi Mahallesi, Tersane Sk. No:16/22, 48400 Instagram Tel: +905326898940 Konum için tıklayın.

21. Must Bodrum (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.boelhotel.com

Nişantaşı’nın en sevilen demirbaş mekanlarından Must’ın Bodrum şubesi. Boel Hotel içindeki bu yeni mekan, taş fırın pizzalar, deniz mahsüllü makarnalar, avokadolu salatalar bulabileceğiniz keyifli bir yer olmuş. Adres: Tilkicik Koyu 94.Sokak Boel Hotel Tel: 0 530 668 13 48 Konum için tıklayın.

22. The Swim Club (Türkbükü)

Türkbükü’nde 2021 sezonunda açılmış bir deniz kenarı bistro ve kokteyl barı. Mekanın denize sıfır bir iskelesi de var. Fakat o bölüme çocukları kabul etmiyorlar. Adres: Göltürkbükü, 48483 Bodrum Instagram Tel: +905306680688 Konum için tıklayın.

BODRUM BALIKÇILARI

23. Lagün Restoran ♡ (Bargilya)

Lagün Restoran hem içinde bulunduğu doğal coğrafyayla hem de yemekleri ve sunumlarıyla Bodrum’daki favori balıkçımız. İsmi gibi gerçek bir lagünün ortasında huzur dolu, nezih bir yer. Adres: Boğaziçi Köyü (Bargilya) Köy Merkezi No:46 (MigrosJet karşısı) Tuzla Tel: 0 533 6979970 – 0 535 7686426 – 0 252 5245285 Konum için tıklayın.

24. Mahmut Kaptan Yeri ♡ (Merkez)

Foto Kaynak: nowbodrum.com

Bodrum merkezdeki Mahmut Kaptan’ın Yeri, yazın açık değil çünkü bu küçük ama samimi meyhanenin işletmecisi Mahmut Kaptan yazın denize açılıyor. Hem Mahmut Kaptanı yakalayıp, kadeh tokuşturup sohbet etmek için hem de güzel mezelerinden tatmak için illa ki sezon dışında gelmeniz gerekiyor. Mekan küçük olunca bir de üstüne haftaiçi haftasonu fark etmeksizin full çeken bir yer olunca rezervasyon yaptırmak da şart oluyor. Adres: Çarşı Mah. 5.Sok. No: 8 Tel: 252 316 3864 Konum için tıklayın.

25. Kocadon Restaurant (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: Cansu Tuna / Flickr

Bodrum merkezde, 19. yüzyıldan kalma bir taş ev ve bahçesinde, 1987’den beri hizmet veren Kocadon Restaurant, ağırlıklı olarak Ege mezeleri sunan bir restoran. Zengin bir zeytinyağlı büfesi var ama enginar salatası, ahtapot carpacciosu üzerine de incir tatlısı en ünlü lezzetlerinden. Adres: Neyzen Tevfik Cad. Saray Sok. No:1 48400 Websitesi Tel: (252) 316 37 05 Konum için tıklayın.

26. Doy Doy Restoran ♡ (Güvercinlik)

Fotoğraf Kaynak: Doy Doy Balık – Foursquare

Doy Doy Restoran için hem mezesi, hem balığı düşünüldüğünde Güvercinlik’in en iyi balık restoranı diyebiliriz. Samimi, salaş, manzarası da anlatılmaz yaşanır türden bir yer. Kalamar tava ve tereyağında karidesi mutlaka denenmeli. Rezervasyon şart. Adres: 1.Sahil Yolu No:1 Güvercinlik  Tel: 90 252 374 6230 Konum için tıklayın.

27. Orfoz Restoran (Kumbahçe)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/BodrumOrfoz

1986 ile 2004 yılları arasında Saroz Körfezi’nde motel ve restaurant olarak hizmet veren restoranın 2006 yılında Bodrum’da açtığı deniz ürünleri restoranı. Sardalya sashimi, pesto soslu deniz salyangozu, tutsülenmiş yılanbalığı gibi çok çeşitli deniz mahsülleri bulabiliyorsunuz. Vedat Milor’un da tüm ülkedeki favorileri deniz mahsulü resotranlarından biri. Adres: Kumbahçe Mah. Zeki Müren Cad. No:13/1 Tel: +90 (252) 316 4285 Konum için tıklayın.

28. Memedof (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: memedof.com

Aslen 2001’de Gölköy’de açılan ve zamanla Bodrum’un müdavim mekanları arasına giren Memedof Balık Restaurant’ın 2007’de açılan Yalıkavak şubesi. Yaz kış hizmet veren mekan, Yalıkavak’ta taze deniz ürünleri, Ege mezeleri ve taze balık çeşitleri bulabileceğiniz, ne zaman gitseniz hizmetten memnun kalacağınız adreslerden. Adres: Yalıkavak, Gerişaltı mevkii Çökertme cad. No:42, 48400 Websitesi Tel: (0252) 385 46 46 Konum için tıklayın.

29. Terzi Mustafa’nın Yeri (Gündoğan)

Fotoğraf Kaynak: Terzi Mustafa’nın Yeri – Instagram 

Gündoğan sahilinde, Hatice ve Mustafa Özçelik tarafından işletilen, salaş bir balıkçı Terzi Mustafa’nın Yeri. Çift deniz kenarındaki iki katlı Bodrum evlerini yenilemişler. Alt katını da lokanta haline getirmiş. Balıkları her daim taze çünkü hemen arkalarındaki balıkçı kooperatifinden temin ediyorlar. Yaz-kış sabahları köy kahvaltısı da sunuyorlar. Adres: Gündoğan, Atatürk Cd. No:10, 48965 Tel: +902523877089 Konum için tıklayın.

30. Mimoza (Gümüşlük)

Fotoğraf Kaynak: Mimoza Gümüşlük Instagram

Sadece Gümüşlük’ün değil, tüm Bodrum’un imza mekanlarındann biri Mimoza. Deniz kenarına hatta içine atılmış ahşap masaları, su kabaklarıyla bezeli benzersiz dekorasyonu ve muhteşem günbatımı manzarası ile tüm zamanların favori mekanlarından. Adres: Yalı Mavkii No:104 Gümüşlük, 48400 Tel: (0252) 394 31 39 Konum için tıklayın.

31. Ayana Mes (Ortakent)

Fotoğraf Kaynak: Ayana Mes – Instagram

Ayana Mes, Ortakent sahilde, denize sıfır, salaş bir balık restoranı. Masalar kandillerle aydınlanıyor, dolunay ve dalgaların sesi ise yemeğinize eşlik ediyor. Mezelerinden balıklarına her şeyi başarılı bir restoran. Adres: Ortakent, no, Müskebi Cd. No:191, 48001 Websitesi Tel: (0252) 358 62 90 Konum için tıklayın.

32. Kahraman (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: Turgut Gürçay / Foursquare

Yıllardır yer aldığı farklı balık restoranlarında balık konusunda uzmanlığını kanıtlamış bir isim Kahraman Korkmaz’ın Yalıkavak’taki mekanı. Gün batımına karşı oturmak istiyorsanız fazla masa yok o yüzden rezervasyonsuz gitmemek gerek. Beğendili karidesi ve ahtapot ızgarası çok beğeniliyor. Yalnız fiyatlar biraz yüksek önceden uyaralım. Adres: Yalıkavak, Şendoğan Cd., 48965 Tel: 0537 208 72 14 Konum için tıklayın.

33. Müdavim Bodrum (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: Rachel Crane / Foursquare

Müdavim, Bodrum merkezde, deniz kenarına attığı beyaz örtülü masaları ile kum üzerinde Bodrum Kalesi manzaralı yemek yeme olanağı sunan bir meyhane. En büyük özelliği, içinde bulunduğu evin dünyaca ünlü Türk denizci Sadun Bora’nın evi olması. Egeli hanımların elinden çıkma enginar kalbi ızgarası, vişneli başta olmak üzere çeşit çeşit sarmaları ve türlü mezeleri ile Bodrum’un en sevilen meyhanelerinden. Rezervasyonsuz gitmeyin. Adres: Çarşı, Cumhuriyet Cd. No:46/1, 48400 Tel: (0252) 316 84 88 Konum için tıklayın.

34. Kefi Beach (Ortakent)

Kefi Beach Instagram

Bodrum Ortakent-Yahşi sahilinde yer alan Kefi, restoranı, yelken ve su sporları kulübü de olan bir otel. Restoranın menüsünde, kalamar, ahtapot, karides, günlük deniz balıkları, Bodrum’un geleneksel kebabı çökertme, ızgara bonfile, sac kavurma, makarna ve mantı gibi seçenekler bulabilirsiniz. Kefi aynı zamanda tamamı yerel üreticilerden temin edilen peynir, zeytin, tereyağı, bal, ev yapımı organik reçeller gibi bir çok çeşidi bulacağınız açık büfe kahvaltısı ile de öne çıkıyor. Adres: Ortakentyahşi, Yalı Cd. No:38, 48200 Tel: (0252) 348 31 45  Websitesi ve konum için tıklayın.

35. Tahta Meyhane (Dereköy)

Fotoğraf Kaynak: tahtameyhane.com

Bir balıkçı değil belki ama Bodrum’da nostaljik mahalle meyhanesi geleneğini ve samimi atmosferini yaşatan, karakteri olan yerlerden biri Tahta Meyhane. Bodrum’un piyasa mekanlarından uzakta, Gümüşlük, Dereköy’de bulunan mekan, eski bir yağhaneden meyhaneye dönüştürülmüş. Mekanın sahibi ise Hababam Sınıfı’nın Kıvırcık Ömeri Talip Güran. Mezeleri başarılı. Spesiyali ise ciğer ve kavurması. Adres: Dereköy Mahallesi Dereköy Caddesi 160/1 Gümüşlük Tel: 0533 651 98 05 Instagram, websitesi ve konum için tıklayın.

36. Alaf 2 Tek (Eskiçeşme)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/alaf2tekbodrum

İstanbul Kuruçeşme’de kısa sürede en sevilen mekanlar arasında giren gastro rakı pub konseptli Alaf 2 Tek’in Bodrum Eskiçeşme’deki Bodrum marina şubesi. Bu şubesi de aynı İstanbul’daki gibi rakı ve meze konseptini devam ettiriyor. Ana yemeklerdense ortaya paylaşımlık ve rakıya yakışır mezeler bulmayı bekleyebilirsiniz. Adres: Eskiçeşme, Neyzen Tevfik Cd. No:142, 48400 Tel: 05305148975 Instagram ve konum için tıklayın.

37. Midye 7 (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/midye7

Bodrum’da Belçika usulü tencerede soslu midye yani “Moules Marinières” yanına patates ve bira üçlüsünü bulabileceğiniz samimi bir aile işletmesi. Zaten sahibi de 10 yılı aşkın bir süre bu işi dünyada en iyi yapan Leon markasının Lyon şubesinde çalışmış. Klasik midye-tarator ikilisinden sıkılanlar için ideal bir yer. Adres: Yalıkavak Marina Tel: +905332210520 Instagram ve konum için tıklayın.

38. Lispi (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/lipsibodrum

Hemen Monkey’in yanında konumlanan Yunan esintili bir Ege meyhanesi Lipsi. Sade, samimi, kasmayan, rahat bir ortamı var. Adını Kalymnos bölgesindeki minik bir Yunan adası olan Lipsi’den alıyor. Mavi ile beyazı buluşturan hoş bir dekoru ve denize sıfır masaları Adres: Dirmil mah. Şendoğan cad. No: 17 / 2 Instagram Tel: +90542 121 35 74 Konum için tıklayın.

EV YEMEKÇİLERİ

39. Bağarası ♡ (Bitez)

Fotoğraf Kaynak: Salih Toyran / Foursquare

Bağarası, bizce Bodrum’a gelindiğinde mutlaka gidilmesi gereken bir mekan. Ağaçlar altında, ahşap masa ve sandalyeleri ile çok samimi ve keyifli bir yer. Genellikle günlük ev yemekleri çıkıyor. Çıtır mantı, kayısılı pırasa kavurması, ciğer, çöp şiş, erikli pırasa, mücver gibi harika lezzetleri var. Akşam rezervasyon mutlaka yaptırın. Adres: Bitez, Pınarlı Cd. No:59, 48470 Tel: (0252) 363 76 93 Konum için tıklayın.

40. Kısmet Lokantası ♡ (Konacık)

Kısmet Lokantası Bodrum’da öğle yemeği için gelinecek en iyi yer net! Şevketi bostanlardan, hindibağlara, kabakçiçeği dolmasından, çeşit çeşit böreklere, Ege mutfağından sebze yemekleri ve sulu ev yemekleri bulabileceğiniz, Bodrum merkezden harika bir esnaf lokantası. Ne yapıp ne edip bir öğle yemeğini buraya denk getirin. Adres: Atatürk Blv. No: 35/A, Konacık Websitesi Tel: +90 252 319 0096 Konum için tıklayın.

41. Sade Bir Ege Mutfağı ♡ (Bitez)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Sade-Bir-Ege-Mutfağı

Leziz ve karmaşık olmayan, zengin çeşitli yöresel yemeklerle dolu bir öğle arası vermek isterseniz, adresiniz Bitez’deki Sade Bir Ege Mutfağı olsun. Birkaç masa ve sandalyeli ufak bir yemek alanı var ama dilerseniz yemeklerinizi paket yaptırıp da alabilirsiniz. Adres: Bitez, Gavaklı Sarnıç Cd. No: 33, 48470 Tel: (0252) 319 72 02 Konum için tıklayın.

42. Nazik Ana Restaurant ♡ (Merkez)

Nazik Ana, Bodrum merkezdeki bir taş evin avlusunda bulunan 25 senelik bir işletme. Ev yemeğine hasret kalanlar için en ideal seçeneklerden. Hafta içleri en az 20 çeşit tencere yemeği bulabiliyorsunuz. Hepsi de Ege usulü zeytinyağlı yapılıyor. Bir de her çarşambanın keşkek günü olduğunu da belirtelim. Bilirsiniz bu tarz yöresel tatların her yerde iyisini bulmak zordur. Adres: Cevat Şakir Cad. Eski Hükümet Sok. No:5, 48490 Websitesi Tel: (0252) 313 18 91 Konum için tıklayın.

43. Havan’dan Bodrum (Kumbahçe)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/havandanbodrum

İstanbul Resitpaşa’dan Bodrum’a transfer olan mekanlardan biri de Havan’dan. Mekandaki dev siyah panoda her gün değişen menüyü bulabilirsiniz. Zaten kendisini “Yeni Nesil Esnaf Lokantası” olarak tanımlayan bir yer. Fakat sulu yemeklerden ziyade paylaşımlık mezeler ve zeytinyağlılar yapıyorlar. Genellikle ye kalk ve paket servis seklinde işleyen bir yapısı var. İstanbul’da tadına doyamadığımız kaburga burger Bodrum şubesinin de demirbaşlarından. İçinde bir de mini Havandan Market mevcut. Adres: Kumbahçe, Paşatarlası Sk. no 69/1, 48400 Tel: 0530 811 36 36 Instagram ve konum için tıklayın.

44. Nevale Meze (Konacık)

Konakcık’ın ekşi mayalı ekmekleri ve kavanozda al götür mezeleri ile ünlü samimi dükkanı. Evlerinizde kuracağınız rakı-meze sofralarına lezzetli mezelerinden seçip alabilir veya evinize sipariş verebilirsiniz. Instagram Adres: Konacık çakırefe sokakno2, D:c2, 48400 Tel: +905322151703 Konum için tıklayın.

DÜNYA MUTFAĞI

45. Sinan Bey Çiftliği – Sylvia’s Goats (Mumcular)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/sylviesgoats

Sinan Bey Çiftliği, Mumcular’a bağlı Bahçeyaka Köyü’nde, kendinize Bodrum’da Toskana havası yaşatabileceğiniz bir keçi çiftliği. Restoran kısmı her gün açık değil. En az bir hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Herhangi bir menüsü de bulunmuyor. Sinan Bey ve eşi Sylvia Hanım kendi elleriyle odun fırınında pizzalar yapıyor. Yerinde tadabileceğiniz keçi peynirleri de cabası. Adres: Bahçeyaka Köyü – Mumcular Instagram Tel: 0533 655 09 86 Konum için tıklayın.

46. Avlu Bistro Bar (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/avlubarbistro

Bodrum çarşı içinde, sokak arasındaki tarihi taş bir binanın restore edilmesiyle oluşmuş bir bistro-bar. Zengin bir şarap menüsü var. Şarap-peynir ve sezon dışı şömine keyfi ile öne çıkıyor. Adres: Çarşı Mahallesi, Sanat Okulu Cd. No: 14, 48400 Tel: (0252) 316 36 94 Konum için tıklayın.

47. Miam (Türkbükü)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/miamrestaurant

Türkbükü’ndeki Miam da bu bölgenin klasikleşmiş restoran & barlarından. Sadece sezonda değil tüm yıl açık. Kışın iç kısmında şömine ateşi de yanıyor. Menüsü, deniz ürünleri ağırlıklı Akdeniz mutfağı seçeneklerinden oluşuyor. Adres: Menemene, A,, Atatürk Cd. No:51, 48400 Göltürkbükü Tel:+90 252 377 5612 Konum için tıklayın.

48. Savra (Bitez)

Savra, Bodrum’un en nezih butik otellerinden biri. Aynı zamanda restoranı da bir o kadar başarılı. Menüsünü zeytinyağlılar ve deniz mahsülleri ağırlıklı olmak üzere Akdeniz, Ege, İtalya, İspanya ve Güney Amerik’dan yani dünyanın güneşli ülkelerinin mutfaklarının füzyonundan oluşturmuşlar. Zengin bir de şarap menüsü var. Tarladan mutfağa mantığı ile otelin bahçesinin bir kısmını da mini bir bostan yapmışlar. Sofraya gelen sebzeler ve yeşillikler de işte bu bahçeden. Yemek sonrası da güzel bir sürpriz. Burada İyeoka’dan Birsen Tezer’e Bülent Ortaçgil’den Can Bonomo’ya yerli yabancı ünlü sanatçıların canlı müzik performansları ve jazz geceleri de oluyor. Adres: Bitez Mahallesi, Adliye Cd. No:85 Tel: (0252) 363 04 63 Websitesi: www.savrabodrum.com Konum için tıklayın.

49. Vamos (Bitez)

Bitez’de bulunan Vamos, bir cafe – pizzeria. Odun fırınından pizzaları muhteşem ama bir de San Sebastian Cheesecake’i var ki İstanbul’daki muadillerine taş çıkartır. Gerçekten de tam da olması gerektiği gibi ortası akışkan dışı daha katı. Kahvaltı menüsü de çok geniş ve çok başarılı. Özellikle de ekmek üstü avokadolu poşe yumurtalı seçenek çok lezzetli ama daha klasik kahvaltıcılar için de serpme kahvaltı var. Özellikle yola bakmayan arka bahçesi çok keyifli. Adres: Bitez, atatürk bulvarı, 1146. Sk. no:1, 48470 Tel: (0252) 363 00 59 Konum için tıklayın.

50. Trattoria Il Mandarino (Bitez)

Bitez’de, 6 dönümlük bir mandalina bahçesi içine gizli bir havuzlu villa düşünün, sizlere gerçek İtalyan lezzetleri sunmakla kalmıyor yarattığı Toskana atmosferi ile de İtalya’yı ayağınıza getiriyor. Şefi bile İtalyan olan Trattoria Il Mandarino, taze el yapımı makarnalarından, özel soslu et yemeklerine gerçekten harika lezzetler bulabileceğiniz bir yer. Yalnız menüsünde Pizza bulmayı beklemeyin. Daha çok küçük bir İtalyan trattoria’sına gideceğinizde bulacağınız yerel malzemelerle yapılmış klasik İtalyan lezzetleri var. Tiramisu ve panna cotta’sı da çok başarılı. İster havuz başında isterseniz de mandalina ağaçları arasında oturma şansınız var. Havuz barından kokteylleri de mutlaka denemelisiniz. En olmadı yemeğin üzerine bir limoncello söylemelisiniz. Garsonları son derece ilgili ve bilgili. Kış sezonunda da açık olan mekana sezonda mutlaka rezervasyon yaptırın. Adres: Bitez, Fatih Sultan Mehmet Cd. no:16, 48470 Tel: (0252) 319 00 86 Konum için tıklayın.

51. Arka Pizzeria (Merkez – Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/arkapizzeria

Sünger Pizza’nın rakibi Arka, Bodrum’un merkezin ve Yalıkavak’ın en yeni pizzerialarından. Pötikare örtüleri ile samimi ve klasik bir İtalyan restoranı görünümü var. Menüsü de tam bir İtalyan. Başlangıçlar ve pizzaları bol çeşitli ve bol malzemeli. 23 çeşit pizzası arasında seçim yapmak zor ama 4 peynirlisi çok beğeniliyor. Gidecekseniz önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Adres: Çarşı Mahallesi Dr. Ekrem Uslu Çıkmazı Sk No:11, 01960 Websitesi Tel: (0252) 316 28 57 Konum için tıklayın. Yalıkavak şubesi konum için tıklayın.

52. Piri Piri Pizza (Gümüşlük)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/PiriPiriGumusluk

Gümüşlük’te ekşi mayalı pizzalar bulabileceğiniz bir pizzacı. Veganlar için seçenekleri de var. Ekşi mayalı hamur, ev yapımı domates sos, suda mozzarella, taze fesleğen ve parmesanın birleşimi Napoli usulü Margherita’sı müthiş. Adres: Gümüşlük, İsmet İnönü Cd. No:7, 48970 Bodrum Tel: +905423373920 Konum için tıklayın.

53. Dereköy Lokantası (Dereköy)

Dereköy Lokantası, Bodrum’un en yenilerinden. (2020) Dereköy’de açılan mekan, Leleg Living adlı tasarım mağazasının yan tarafında, tatlı bir bahçesi olan, bohem dekorasyonlu minimalist bir mekan. Yemekler ise daha çok rakıya yakışır Ege otları, meze ve deniz mahsullerinden oluşuyor. Hergün 19:00 – 00:00 saatleri arasında açık. Adres: 131/C-1 Dereköy Caddesi Dereköy Mahallesi Instagram Tel: ‭0 (533) 663 10 87‬ Konum için tıklayın.

54. Pab Bodrum (Müskebi)

Fotoğraf Kaynak: Pab Gastro Pub & Beach / Instagram

Pab Bodrum, hafif, ince hamurlu, taş fırından pizzalar ve mekana ismini de veren Pablo biralarına eşlikçiler bulabileceğiniz, deniz kenarında beach kısmı da olan keyifli bir pub. Kimi günler yoga ve sup yoga seansları ve akşamları açık hava konserleri de oluyor. Adres: Ortakentyahşi, Müskebi Cd. No:194, 48420 Tel: ‭0 (542) 375 72 99‬ Konum için tıklayın.

55. Vula Bodrum (Konacık)

Fotoğraf Kaynak: Vula Bodrum Instagram

Vula Burger, Bodrum’daki hamburgerci açığını kapatıyor. Menüsünde tadı normal patatesle aynı olan ama rengi mor olan bir mor patates var. Mor patates tohumları Peru’dan geliyormuş. İmza burgeri Vula Burger. İçinde trüflü mayonez ve Vula sos var. Instagram Adres: Konacık, Adliye Cd., 48480 Tel: 0533 899 88 52 Konum için tıklayın.

56. Sloth’s Home (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/slothshomebodrum

Sloth’s Home, merkezde sosyalleşebileceğiniz, lezzetli atıştırmalıklar ve yemekler bulabileceğiniz, iyi şaraplar ve kahve içebileceğiniz bir şarap kavı ve sushi bistrosu. Yemek, şarap ve sanat konseptiyle hizmet veren mekanda yemek, el işi, kişisel gelişim ve çeşitli konularda atölye ve aktiviteler, mini sanat sergileri de düzenleniyor. Websitesi Adres: Kumbahçe mah, Atatürk Cd. No:168 c D:3, 48400 Instagram Tel: +905374296693 Konum için tıklayın.

57. Kurul (Bitez)

Bitez köyiçinin en yeni mekanlarından olan Kurul, en bilinen ocakbaşı lezzetlerinin modern versiyonlarını bulabileceğiniz yeni nesil bir ocakbaşı. Mesela beyti seviyorsanız bir de çıtır Antep beytiyi deneyin. Geniş bir bahçesi, boho-chic bir havası var. Instagram Adres: Atatürk Bulvarı 1936 Sk. No:2/3 Bitez Tel: 0549 403 48 48 – 0252 363 88 70 Konum için tıklayın.

58. Açık Mutfak (Gümüşlük)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/acikmutfak_gumusluk

Bildiğiniz restoranlara benzemeyen, dört duvara hapsolmamış bir mekan olan Açık Mutfak, yemyeşil bir mandalina bahçesi içinde, dünyanın farklı köşelerinden konuk şeflerim olduğu, dünya mutfağı ağırlıklı bir gastronomi durağı. Kadın eli değdiği belli olan, arkadaşınızın bahçesine konuk olmuşsunuz gibi samimi, güleryüzlü bir işletme. Adres: Gümüşlük, Petek Sk. No:1, 48970, 48970 Tel: 05324270266 Instagram ve konum için tıklayın.

59. Wu (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/wuyalikavak

Bomonti’nin müdavim mekanı Wu’nun Yalıkavak şubesi. Sushi ve kokteyl ağırlıklı bir menüsü var. Mekan ise ferah ve rahat. Spicy shrimp rocks, double crunchy sushi, dynamite roll, ceviche roll gibi farklı sushiler denemek için gelinebilir. Zaman zaman ünlü dj’lerin performans geceleri de oluyor. Adres: Dirmil Mah, Şendoğan Cd. No:7, 48400 Instagram Tel: +905339314498 Konum için tıklayın.

60. Ritmo Zeytino (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/Ritmozeytino

Ritmo Zeytino aslında bir konsept restoran, bir gastronomi projesi. Haftanın sadece üç gecesi açık: Perşembe, Cuma ve Cumartesi. Tarladan sofraya mantığı ile işliyor. Menü de her hafta değişiyor. İçinde Dirimart Galeri’nin pop-up bir sergi alanı var. Instagram Tel: +905338162552

BODRUM KLASİKLERİ

61. Sünger Pizza (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: sungerpizza.com.tr

Eski pizzacılardan kim kaldı? Bodrum Milta Marina’nın hemen karşısında olan Sünger Pizza, Bodrum’un “dinazoru” diyebileceğimiz kadar klasikleşmiş işletmelerinden. Öyle ki Bodrum’a gelip de burada pizza yemeden dönmek en az Yunuslar Karadeniz Fırını’ndan tatlı yemeden dönmekle eşdeğer. Yazın istisnasız her akşam full çekiyor. Menüsünde sadece pizza yok. Spesiyali beyaz pizza başta olmak üzere pizzalarının yanı sıra, kalamar tavası, balık çorbası, çökertmesi de en beğenilen lezzetlerinden. Porsiyonları oldukça büyük. Ayrıca denize karşı terasında oturmanın tadı da bambaşka. Fakat önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Aksi halde uzun sıralarda aç açına beklemeniz garanti. Adres: Neyzen Tevfik Caddesi No:160 48400 Websitesi Tel:+90 252 316 08 54  Konum için tıklayın.

62. Denizciler Kahvesi (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: Tuğba Çil – Foursquare

Bodrum Denizciler Derneği’nin Bodrum merkez kıyısındaki cafesi. Tahta sandalyeli, samimi ve uygun fiyatlı bir yer. Simit çay ikilisi için biçilmiş kaftan. Adres: İskele Meydanı No: 44 (Neyzen Tevfik Cad.) Tel: +90 252 316 14 90 Konum için tıklayın.

63. Yunuslar Karadeniz Fırını ♡ (Merkez)

Fotoğraf Kaynak: Özlenen Ö. / Foursquare

Bodrum merkez çarşı içinde, Önünden her geçişinizde ağzınızın suyunu akıtacak derecede güzel kokularla sizi karşılayan, vitrini her daim inanılmaz renkli, albenili ve taptaze tatlılarla dolu, tüm Bodrum’un en eski ve köklü fırını. Bodrum’a her gelişinizde mutlaka ve mutlaka bir kez uğranılması gereken yerlerden. Adres: Çarşı, Türkkuyusu Cad. No:61, 48400 Tel: (0252) 316 17 48 Konum için tıklayın.

BODRUM CAFELERİ

64. Zai Bodrum (Konacık)

Konacık’ta ise bu sene (2018) harika bir yeni nesil kütüphane açıldı. İsmini, eski dilde zeytin anlamına gelen “Zai”den alan Zai Bodrum. Yazarlarla söyleşilerden imza günleri ve konserlere çeşitli etkinliklerin de olduğu keyifli mekan, tam da kitabınızı, kahvenizi alıp yeşillikler içinde huzuru bulmanız için ideal yer. Adres: Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cad. No:7, 48400 Konum için tıklayın.

65. Müptelal (Gümüşlük)

Fotoğraf Kaynak: Muptelal Instagram

Müptelal, Gümüşlük’ün son senelerdeki favorilerinden. Tatlılarının ve hamur işlerinin içerisinde kullanılan ürünlerin ne kadar kaliteli ve özenle hazırlandığını yerken hissedeceksiniz. Çok huzurlu, yeşillikler içinde bir de bahçesi var. Kahvaltısı için de tercih edebileceğiniz yerlerden. Ev yapımı limonatası da başarılı. Adres: Gümüşlük, Cumhuriyet Cd. 92/1 D:B Blok, 48970 Tel: (0252) 394 31 32 Konum için tıklayın.

66. Mu Bodrum (Eskiçeşme)

Fotoğraf Kaynak: Mu Bodrum Instagram

Mu Bodrum, ekşi mayalı lezzetler, kahvaltı, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar ve kaliteli kahve çeşitleri bulabileceğiniz bir cafe. Tatlıları, poğaça ve kekleri günlük taze yapılıyor. Adres: Eskiçeşme, Cafer Paşa Cd. no:57/A, 48400 Tel: 0542 2206810 Konum için tıklayın.

67. Bloom & Bake (Göltürkbükü)

Fotoğraf Kaynak: Bloom And Bake Instagram

Bloom & Bake, Göltürkbükü’nde, butik bir pastane. Özel günleriniz için harika tasarım pastalar da yapıyorlar. Browni, pasta, kurabiye, tart, kek gibi pastane işi ürünleri taze ve lezzetli. Pazartesi günleri kapalı. Instagram Adres: Göltürkbükü, Casa verde sitesi no:8, Şht. Gaffur Kaynar Cd., 48483 Tel: (0252) 377 60 60 Konum için tıklayın.

68. Five O’Clock (Yalıkavak)

Five O’Clock, İstanbul Beykoz’un kurumsal organizasyonlardan özel catering davetlerine; pasta çeşitlerinden tuzlu çeşitlerine; çikolata aranjmanlarından hediyelik paketlere kadar birçok farklı seçenekler bulabileceğiniz ödüllü butik pastanesinin Bodrum Gökçebel’deki şubesi. Adres: Dirmil Mahallesi İnönü Caddesi No:192 Tel: 0252 386 45 55 Konum için tıklayın.

69. Fika Coffee Tea (Bitez)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Fika-coffeeshop

İsveç’in kahve ve sosyalleşme molası kültürü olan Fika’yı Bodrum, Bitez’e getiren Fika Coffee Tea, sade ve minimal atmosferi, lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıkları, tatlı kaçamağına bire bir seçenekleri ile güzel bir kahve molası durağı. Instagram Adres: Bitez, Kanuni Sultan Süleyman Cd. no94/3, 48470 Tel: +905309933138 Konum için tıklayın.

70. Hey Joe Coffee & Roasters (Bitez)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Hey-Joe-Bodrum

Eskişehir’den tanıdığımız Hey Joe Coffee’nin Bitez’deki şubesi. Nitelikli kahve ve atıştırmalık seçenekler için şehirdeki ideal adreslerden. Instagram Adres: Konacık, Konacık Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, Kubilay Sokak No:11B/3, 48480 Konum için tıklayın.

71. Raw Love You (Konacık)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/rawloveyou

Raw Love You, Konacık’ta, isminden de anlaşıldığı üzere çiğ beslenme türüne uygun, bowl’lar, granolalar, çiğ tatlılar ve soğuk sıkım sebze meyve suları gibi sağlıklı seçenekler bulabileceğiniz bir cafe. Canınız tatlı çektiğinde suçluluk duymadan gidebileceğiniz bir adres. Instagram Adres: Konacık, Kanuni Sultan Süleyman Cd. No:11 D:C1, 48480 Tel: +905322169138 Konum için tıklayın.

72. BONUS 1: En İyi Dondurma İçin: Gelato Pioppo (Yalıkavak)

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/pg/Pioppogelato

Palmarina’nın yok satan dondurmacısı. Portakallı bitter’i mutlaka denenmeli. Adres: Merkez, Çökertme Cd. No:37, 48990 Yalıkavak Tel: 90 850 558 0999 Konum için tıklayın.

73. BONUS 2: Türkbükü Dondurmacısı

Fotoğraf Kaynak: Merve Kayalar / Foursquare

Türkbükü’nde çok çeşitli dondurmalar bulabileceğiniz bir dondurmacı. Özellikle Bodrum mandalinası ve karadutlusu seviliyor. Meyveli seçenekler biraz buzlu kıvamda. Fiyatlar da Bodrum’daki diğer yerlere kıyasla uygun. Yoğun sezonda önünde kuyruk olabiliyor. Konum için tıklayın.

 1. Çok kapsamlı ve faydalı bir içerik olmuş, elinize sağlık.
  Keşke fiyatlarla da ilgili ortalama bir bilgi verseydiniz…

  1. Merhaba Seda,
   Eskiden veriyorduk ancak ekonominin frenleri patlayınca fiyat güncellemelerine yetişemez olduk.

  1. Merhaba Hatice, illa ki vardır, ancak bizim ilgi alanımız olmadığı için radarımıza girmedi. Otelinizin resepsiyonuna sorabilirsiniz.

 2. Belki gitmeyi düşünenler vardır, Sinan bey çiftliği için belirtmek gerekir ki, kişi başı 250tl fix bir ücret alınıyor, buna içki dahil değil. Yarım litre ev şarabı 125tl.
  Böyle bir fiyatlandırma yapabilirler, ancak malzeme yelpazesini genişletmek gerekir. Zira 4 kişi 24 dilim pizzaya 1000tl gibi bir rakam ödüyorsunuz. Mantarlı pizzada kültür mantarı var. Bacon ve sucuklu pizza oldukça sıradan. Tek fark yaratan 3 peynirli pizza. Bu fiyatı alıyorsanız, hamur ve odun ateşinin yanı sıra pizzanın üstünde fark yaratan malzemeler olmalı. Pos cihazı yok, böyle bir fix uygulama olduğu bilgisine sahip olmadığımız için 3 orta boy pizzaya 1000lira ödemek zorunda kaldık. Evet keyifli bir bahçe, ancak fiyat hakkı bu değil. Hiçbir restoranda bir pizzaya 333tl ödenmez. Fiyatla ilgili bir referans olması için, rezervasyon esnasında insanlara bu fiyat uygulaması ve pos cihazı olmadığını belirtmek gerek.

 3. Yorumlarda da belirtilmiş ama Yeşil bahçe gerçekten güzel bir kahvaltı mekanı. Yazı da oldukça detaylı olmuş, tebrikler.

 4. Güvercinlik yolu üzerinde yeşil bahçe diye bir mekan var ve inanılmaz lezzetli taze bir kahvaltısı var.Yolu düşen olursa şiddetle öneririm. 🙂

 5. Bodrum ile özdeşmiş, Sebzeli Döner mutlaka denenmeli. Asıl mucidi ve patent sahibi olan Barlar sokağında bankalar meydanında ki Şirin Sebzeli Döner mutlaka denemelisiniz Duygu hanım..

 6. Etrim kahvaltı& restauranta da mutlaka gitmelisiniz. Kahvaltı sıralamanızda üst sıralara yerleşeceğine eminim Rezervasyon yaptırmayı unutmayın

 7. Bitez’deki Büber de atlanmaması gereken bir ciğerci, yemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

 8. Bence bu listede kesinlikle Atgeç Meyhanesi de olmalı. Kümesten masaya yarım saatte kavurma tavuklar, kış mevsiminde gidilirse mükemmel çeşitlilikte mezeler, körek mantarları. Kesinlikle denenmeli

 9. Merhaba Güvercinlikte Mandalya mezeleri ve taze balıkları ,baklavası harika.
  Fiyatıda diğerlwrine göre uygun

 10. merhaba bodrum güzel koylarında kalıp tail yapmak istiyorum ama bir türlü bilgim olmagı için kararsızım önerirsenz sevinim hem kalacak yer hemde denizi taşlık olmasın teşekürler

 11. Merhabalar herseyi cok guzel yorumlamıssınız. Eşimle sakin bir tatil geçirmek istiyoruz önümüzdeki ay gidip biraz kafa dinlemek ve keşfetmek verdiğiniz adres ve telefonlar güncel değilmi çünkü girişte ilk avni kaptana uğrayıp bilgi almak istiyorum teşekkürler

 12. Merhabalar Yalıkavak’ın 26 yıllık meşhur Kavaklı Köftecisine uğramanızı tavsiye ederim. Kapıda kuyruk oluyor o derece ve hemen karşısındaki Saraybosna Köftecisi enfes Boşnak böreği ve köftesi var 🙂

 13. Bir kış akşamı Bodrum merkezde “nerede ne yesek” diye dolaşırken muhteşem bir pizza sosu kokusunu takip ettik ve bir sokak arasında Arka Pizza yı keşfettik. Hala duruyordur sanırım, web sitesi aktif gibi.. Bir dahakine uğrayın derim 😉

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir