BÜYÜKADA’DA GÜNLÜK KİRALIK VİLLA, KÖŞK VE TATİL EVLERİ

Her İstanbullu Büyükada’da (ya da diğer adalardan birinde) yazlık sahibi olma hayali kurmuştur bir kere. Şanslıyız ki paylaşım ekonomisi ev sahibi olmadan bu evlerin keyfini çıkartmanın önünü açtı.

Siz de birkaç gün ya da haftalık Büyükadalı olmak isterseniz bu yazımızdaki tarihi köşkleri, orman içindeki evleri ya da  manzaralı villaları tutarak bu artık zevke ortak olabilirsiniz.

Şunu da belirtmek lazım ki Adalar’a nakliyenin zorluğu sebebiyle evlerin çoğu yenileme yapmamışlar. O yüzden genellikle eski dönemlerin zevki ve malzemelerini taşıyorlar. Biz aralarından eleyerek daha bakımlı bulduklarımızı listeledik.

Fotoğraf Kaynak: Ekrulila / Pexels

Büyükada’da Gezilecek Yerler yazımızdan da kendinize güzel bir plan yapabilirsiniz.
Vapur seferlerinin saatlerini Şehir Hatları‘ndan öğrenebilirsiniz.

Artık şalterleri indirerek biraz rahatlama vakti. Şimdiden harika bir tatil diliyoruz.

DİĞER RÜYA GİBİ KİRALIK VİLLALAR

İstanbul’dan çıkmalı ve tatili biraz daha uzatmalı bir program yapacaksanız, Türkiye’nin her yerinden en güzel kiralık villaları derlediğimiz çok kapsamlı bir yazımız daha var: Kiralık Villa, Bungalov ve Tatil Evleri

= Favorilerimiz

Büyükada’da Kiralık Villa ve Tatil Evleri

1. Teraslı, Manzaralı Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 2 yatak ve tek banyo olan teraslı ve manzaralı bir daire seçeneği. İçinde şömine, wifi, mutfak var. Çamaşır makines, klima, tv bulunmuyor. Girişler 15.00 – 22.00 saatleri arasında yapılıyor, çıkış da 12.00’de. Çocuklar için uygun değil. Evcil hayvan kabul ediliyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Havuzlu Müstakil Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Toplam 4 kişilik, 3 yatak odasında 3 yatak ve 2 banyo olan, havuzlu bir villa seçeneği. Evde mutfak, çamaşır makinesi, tv, wifi mevcut. Girişler 14.00 – 00.00 saatleri arasında, çıkış ise 12.00’de yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. Büyükada’da Müstakil Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Büyükada’nın Maden bölgesinde, Sedef Adası’na bakan kısmında, 5 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 6 yatak ve tek banyo olan bir ev seçeneği. Evde tam teşekküllü bir mutfak, wifi, ütü, tv, çamaşır makinesi, çalışma alanı, saç kurutma makinesi mevcut. Girişler 10.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Mülkte parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Ev içinde sigara içilebiliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4. Lale Köşk 1

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Büyükada’nın Nizam Bölgesi’nde, 150 yıllık bir tarihi köşkün otele dönüştürüldüğü Lale Köşk’te 9 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 5 yatak olan, 2 banyolu konaklama seçeneği. Köşkte mutfak, tv, wifi, kurutucu, ütü, çamaşır makinesi, çalışma alanı, ısıtma, saç kurutma makinesi mevcut. Sabahları kahvaltı servisi de var. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Ev ahşap olduğundan içeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti ve etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5. Lale Köşk 2

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine Lale Köşk’te, tüm katın size ait olabileceği konaklama opsiyonu. Toplam 7 kişilik, 3 yatak odasında 3 yatak ve 1 banyo size ait olacak. Yine size ait mutfak, wifi, kurutucu, tv, ütü, çamaşır makinesi, çalışma alanı, ısıtma, saç kurutma makinesi var. Sabahları kahvaltı servisi de oluyor. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Ev ahşap olduğundan içeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti ve etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Lale Köşk 3

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Kalabalık bir grupla değil çift olarak gelecekseniz, Lale Köşk’ten oda da kiralayabilirsiniz. 2 kişi kapasiteli, tek yatak odasında tek yatak ve banyo olan odada, wifi, tv, ısıtma, saç kurutma makinesi var. Sabahları kahvaltı veriliyor. 14.00 – 23.00 saatleri arasında giriş yapabiliyorsunuz. Çıkış saati ise 12.00. Bebekler için uygun değil. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

7. Rasim Bey Köşkü

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Rasim Bey Köşkü, Büyükada’da Vatikan Rezidansı ile tarihi Hamdiye Camii arasında bulunan 150 yıllık tarihi bir köşk. Toplam 10 kişi kapasiteli, 4 yatak odasında 6 yatak olan 2 banyolu bir konaklama seçeneği. Eve ayakkabı ile girilmemesi, içeride sigara içilmemesi rica ediliyor. Köşkte mutfak, wifi, kurutucu, ütü, tv, çamaşır makinesi, çalışma alanı, saç kurutma makinesi, ısıtma mevcut. Girişler 12.00 – 14.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati 10.00. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

8. Anastasia Meziki Hotel’de Oda

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Anastasia Meziki Hotel, Büyükada merkezde, bahçe içinde, 200 yıllık italyan mimarisi tarihi bir köşk’ün otele dönüştürülmüş hali. Odaları 2 kişi kapasiteli tek yataklı ve en suite banyolu. Her sabah bahçede kahvaltı servisi oluyor. Odalarda wifi, saç kurutma makinesi, ısıtma, klima, tv mevcut. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Sigara içmek yasak. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Deniz Manzaralı Huzurlu Köşk Dairesi

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Büyükada merkezde, tarihi bir köşk’ün içinde, 3 kişilik bir daire seçeneği. 2 yatak odasında 2 yatak ve tek banyo bulunuyor. Odalarda wifi, saç kurutma makinesi, ısıtma, klima, tv mevcut. Girişler 13.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

10. Kiralık Modern Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Toplam 7 kişilik. 3 yatak odasında 4 yatak ve 2,5 banyosu bulunan modern mobilyalarla döşenmiş bir ev seçeneği. Konutta mutfak, tv, wifi, çamaşır makinesi ve klima gibi olanaklar var. Giriş çıkış saati de 12.00. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir