TEDx’TE KONUŞMACIYDIK!

TED konuşmamız 28 Şubat’ta yayınlanmış, haberimiz yok! Kaderde YouTube’un video önerisi olarak bana bizim konuşmayı göstermesi ile öğrenmek varmış. 😂
İlk 3-5 dakika TED sahnesinde olmanın getirdiği stresle biraz tutulmuşuz ama sonra yavaş yavaş açılmışız. Umarız keyif alırsınız, açmaya çalıştığımız yoldan kendize göre birşeyler bulursunuz.

İyi seyirler!

 


 
Sık sık konuşmalara çıkıyoruz ama sahne TED sahnesi olunca stres seviyemiz kırmızıya vurdu. Çok sevdiğimiz, çoğu sorumuzun cevabını aramak, ilham bulmak için başvurduğumuz, çok da saygı duyduğumuz bir kurum olunca bol bol terledik. Neyse ki sahneye çıkınca bir anda herşey normalleşti, nabızlar düştü, konuşma akmaya başladı ve çok şükür çok güzel geçti. Hayatın girdabını, insanı nasıl içine çektiğini, bizim nasıl buna direnmeye çalıştığımızı anlattık.

Hayat ne enteresan diye düşünmeden edemiyor insan. Yüzmeyi bilmeden korka korka ama bi o kadar da umutla bir denize atla, bol bol su yut, debelen, on kere pes et, on kere devam et, karavanda başla, sonra kendini TED sahnesinde bul.

Hayatı biraz deneysel yaşıyoruz. Umarız kendi üzerimizde yaptığımız deneyler hayatta benzer soruları olan tüm Evde Yoklar’a ışık tutar. Hikayemizi ve ne iş yaptığımızı bilmeyenler buradan okuyabilirler: Biz Evde Yokuz’u Nasıl Kurduk?

Video bir aya yayında olur diyorlar. O zaman paylaşacağız.

 


KONUŞMA DUYURUSU

Gurur ve mutlulukla paylaşmak isteriz ki; tekrar TED x etkinliğine konuşmacı olarak davet edildik! 3 Aralık‘ta kendi hikayemizi anlatmak üzere sahnede olacağız.

Bu seferki TEDx konferansının konusu “Girdap”.  Bu dünyaya gelir gelmez bir döngüye giriyoruz ve sistem kuralları çoktan konulmuş bir akışta insanı içine doğru çekiyor. Biz de bir yandan girdabın içinde varolurken, bir yandan ona teslim olmadan kurmaya çalıştığımız alternatif hayat düzenimizi paylaşacağız.

Canlı izlemek isterseniz biletler Biletix’te. Konuşmalar daha sonra internette de yayınlanacak.

 

📆 3 Aralık 2016, 10.00 – 16.00  (Bilet tüm konuşmakar için geçerlidir. Biz 13.30- 14.00 arası konuşacağız) 
📍 
Koç Üniversitesi, Sevgi Gönül Kültür Merkezi  
🔖 Biletler: Biletix‘te.  
🌏 Etkinliğin Facebook sayfası için tıklayın

 

Etkinlik afişi:

ted-talks-biz-evde-yokuz

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir