ÜRDÜN’DE NEREDE KALINIR – PETRA & WADI RUM & AMMAN OTELLERİ

Ürdün’de Gezilecek Yerler yazımızda da bahsettiğimiz üzere bizce 4-5 günlük bir Ürdün gezisi son derece kafi ve Amman- Bethani – Lut Gölü (Dead Sea) – Wadi Mujib – Petra – Wadi Rum – Akabe dışındaki yerlere vakit ayırmaya gerek yok. O yüzden Ürdün’de Nerede Kalınır yazımızda da bu rotanın dışındaki yerlere yer vermedik.

Tavsiyeler:
– Bizce güzel bir çöl deneyimi hepsinden daha cazip. O yüzden bütçeniz darsa Amman ve Petra otellerinden (Wadi Musa) kısıp, Wadi Rum otellerine ayırın deriz.
– Akabe de mutlaka kendi plajı olan bir otel seçin çünkü halk plajlarında asla yüzmek isteyemeceksiniz. Demedi demeyin.
– Ürdün’e gelmeden önce bilmeniz gerekenleri Ürdün Rehberimizden okuyabilirsiniz.

Ürdün Otelleri Haritası

Haritayı zoom yaparak detaylı görüntüleyebilirsiniz.

 1. Memories Aicha Luxury Camp
 2. Wadi Rum Night Luxury Camp
 3. Sun City Camp
 4. Hasan Zawaideh Camp
 5. Salman Zwaidh Camp
 6. Fairmont Amman
 7. Amman Rotana
 8. The House Boutique Suites
 9. Amman International Hotel
 10. Ayass Hotel
 11. Nomads Hotel
 12. Town Season Hotel
 13. P Quattro Relax Hotel
 14. The Old Village Hotel & Resort
 15. Petra Marriott Hotel
 16. Kempinski Hotel Aqaba
 17. Al Manara, a Luxury Collection Hotel
 18. Lacosta Hotel

Wadi Rum’da Kamplar ve Oteller

Wadi Rum’da yaşanacak bir diğer unutulmaz deneyim de Bedeviler’in çadırlarına konuk olmak hatta bu Bedevi çadır kamplarında konaklayıp gerçek çöl yaşamını deneyimlemek. Hepsinde kamp ateşi eşliğinde geceler, enfes Bedevi lezzetleri ve otantik bir ortam bulabilirsiniz. Biraz daha lüks bir vadi deneyimi içinse balon evlerde konaklayabiliyorsunuz. En popüler kamplar:

Memories Aicha Luxury Camp $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Wadi Rum’a 4,5 kilomtre mesafede, çadır kampları arasında en lüks olanlarından biri. İçinde hem cafesi hem de restoranı var. Restoranında hem yerel mutfaktan hem de Akdeniz mutfağından seçenekler sunuluyor. İnternet erişimi yok. Evcil hayvanlara izin verilmiyor. Ek ücret karşılığında çeşitli aktivite ayarlamaları ve havalimanı transferi yapılıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 1 numara.

Wadi Rum Night Luxury Camp $$$

Fotoğraf Kaynak: Facebook / Wadi Rum Night Luxury Camp

Ram bölgesindeki Wadi Rum Night Luxury Camp, 25 çadırlık bir kamp. İçinde bir restoran çadırı ve ortak alan olarak kullanılan bir çadır da bulunuyor. Kahvaltı açık büfe olarak sunuluyor. Ek ücret karşılığında havaalanı servisi de var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 2 numara.

Sun City Camp $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Wadi Rum’a 12 kilomtre mesafede, 20 igloo tipi, 30 klasik, 8 suite ve 2 aile olmak üzere çadırlı bir kamp. Ortak alanada internet bağlantısı bulunuyor. Alana evcil hayvan kabul edilmiyor. Ücrete açık büfe kahvaltı dahil. Ek ücret karşılığında çeşitli aktivite ayarlamaları ve havalimanı transferi yapılıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 3 numara.

Hasan Zawaideh Camp $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Wadi Rum’a 13 kilomtre mesafede, lüks çadırlı kamp alanı. İsterseniz beton olan evciklerde de kalabiliyorsunuz. İnternet bağlantısı ve önden belirtmek koşuluğu ile evcil hayvana izin var. Ücret karşılığında havalimanı servisi var. Ayrıca kendinize özel yürüyüş, jeep, hiking, binicilik turları da ayarlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 4 numara.

Salman Zwaidh Camp $

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Wadi Rum’a 10 kilomtre mesafede, içinde çift kişilik ve tek kişilik yataklar bulunan lüks çadır kampı. Evcil hayvana izin verilmiyor. İnternet bağlantısı yok. Kahvaltı açık büfe halinde servis ediliyor ve ücrete dahil. Ücret karşılığında havalimanı servisi var. Ayrıca kendinize özel yürüyüş ve Jeep turları da ayarlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 5 numara.

Amman Otelleri

Fairmont Amman $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

5 yıldızlı Fairmont, Amman’daki lüks konaklama seçeneklerinden. Amman tepelerinin eşsiz manzarasını bulabileceğiniz birinci sınıf bir otel. Otelde farklı mutfaklara ait 6 tane restoran var. Buralarda ağırlıklı olarak uluslararası mutfak, Orta Doğu, Japon lezzetlerini bulabiliyorsunuz. 317 odası var ve odalarında sigara içilmiyor. Evcil hayvan kabul ediyorlar. Kahvaltı ücrete dahil. Ek ücret karşılığında havalimanı servisi var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 6 numara.

Amman Rotana $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Gökkuşağı Caddesi’ne 2,5 kilometre mesafede olan otel, Otelde bir İtalyan restoranı, bir uluslararası mutfak restoranı bir de et restoranı bulunuyor. Ek ücret karşılığında havalimanı servisi, spa ve fitness olanakları var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 7 numara.

The House Boutique Suites $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Gökkuşağı Caddesi’ne 500 metre mesafede, 5 yıldızlı bir otel. Barbekü ve yerel mutfaktan seçenekler sunan bir restoranı var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Açık havuzu var. Odalarda sigara içilmiyor. Ek ücret karşılığında, havalimanı transferi, spa ve fitness olanaklarından yararlanabiliyorsunuz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 8 numara.

Amman International Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

4 yıldızlı Amman International Hotel, ortalama bir bütçe ile seyahat ediyorsanız şehirdeki ideal seçeneklerden. Gökkuşağı Caddesine 8 kilometre masafede. Uluslararası mutfaktan seçenekler bulabileceğiniz bir teras restoranı var. Açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve ek ücrete tabi havalimanı transfer servisi var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 9 numara.

Ayass Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Gökkuşağı Caddesi’ne 6 kilometre mesafede, 4 yıldızlı bir otel. Orta Doğu ve uluslararası mutfaktan seçenekler sunan bir restoranı var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Ek ücret karşılığında, havalimanı transferi, spa ve fitness olanaklarından yararlanabiliyorsunuz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 10 numara.

Nomads Hotel $

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Amman’da konaklayabileceğiniz temiz ve kaliteli bir hostel. Size özel odaları da var çok kişilik yatakhaneleri de. Gökkuşağı Caddesi’ne 300 metre, Citadel’e ise 500 metre mesafede. Otel ücretine kahvaltı dahil. Genel olarak klasik Arab kahvaltısı sunuyor. İçinde oyun alanı ve ortak kullanımlı bir mutfağı var. Fakat tüm duş ve tuvaletler odalara özel. Çatısındaki terasında da muhteşem bir şehir manzarası bulunuyor. Evcil hayvan kabul ediyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 11 numara.

Petra’da (Wadi Musa) Nerede Kalınır

Town Season Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Petra’ya 1,5 kilometre, Al Khazneh’e 7 kilometre mesafede olan Town Season Hotel 3 yıldızlı bir otel. Kahvaltı açık büfe olarak veriliyor. Tesiste, yerel mutfaktan seçenekler bulabileceğiniz bir de restoran var. Ek ücret karşılığında havalimanı servisi de var. Evcil hayvan  kabul edilmiyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 12 numara.

P Quattro Relax Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

P Quattro Relax Hotel, Petra Antik Kenti’ne 1,9 kilometre, arabayla 5 dakika sürüş mesafesinde, Al Khazneh Hazinesi’ne ise 7 kilometre mesafede bulunuyor. Sabahları, kontinental kahvaltı servis ediliyor. Restoranında ise uluslararası mutfak, Grill Bbq ve İtalyan mutfağı sunuyor. Ayrıca otelden, bisiklet ve araba kiralama olanağınız var. Otele evcil hayvan kabul ediliyor. Ayrıca, ek ücret karşılığında havalimanı servisi de var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 13 numara.

The Old Village Hotel & Resort $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Petra’ya 1,9 kilometre, Al Khazneh Hazinesi’ne 3,5 kilometre mesafede olan The Old Village Hotel & Resort, açık yüzme havuzu, açık büfe kontinental kahvaltı, Petra ile tesis arasında ücretsiz ulaşım imkanı sunan bir otel. Tesiste sigara içmek ve evcil hayvan yasak. Ayrıca, ek ücret karşılığında havalimanı servisi de var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 14 numara.

Petra Marriott Hotel $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Marriott Petra Hotel, Petra’ya 2,3 kilometre mesafedeki lüks seçeneklerden. Otelde açık büfe ve alakart hizmet veren, Orta Doğu mutfağı lezzetlerini bulabileceğiniz bir restoran, spa ve fitness olanakları, açık ve kapalı havuz bulunuyor. Otele evcil hayvan kabul edilmiyor. Ayrıca, ek ücret karşılığında havalimanı servisi de var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 15 numara.

Akabe Otelleri

Kempinski Hotel Aqaba $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Akabe Havalimanı’na arabayla 12 dakika mesafede, Akaba merkeze ise 5 dakika yürüme mesafesindeki Kempinski Hotel Aqaba, Akabe’nin en güzel oteli. Kızıldeniz manzaralı, 5 yıldızlı bir tesis. İçinde 5 tane restoranı, cafeleri ve barları var. İçinde açık havuz, fitness ve spa merkezi de bulunuyor. Otelin kendine özel plajı var. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Ek ücret karşılığında havalimanı transferi yapılıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 16 numara.

Al Manara, a Luxury Collection Hotel $$$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Yine Kızıldeniz kenarında yer alan Al Manara, a Luxury Collection Hotel, kendine özel plaj alanı, açık havuzu, deniz ürünleri ağırlıklı bir menü sunan Akdeniz restoranı ile Akabe’de konaklamak için lüks seçeneklerden biri. Otelde, kontinental açık büfe kahvaltı servis ediliyor. Tesisin, saunası, fitness merkezi ve spası da var. Otel, havalimanına 8 kilometre mesafede ve otelin ek ücret karşılığında havalimanına transfer hizmeti var. Otele evcil hayvan kabul ediliyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 17 numara.

Lacosta Hotel $$

Fotoğraf Kaynak: booking.com

Lacosta Hotel, Akabe merkezdeki 4 yıldızlı otellerden. Deniz kenarında kendine ait özel bir plajı olmasa da deniz kenarındaki plajlardan Berenice Beach Club’a giriş imkanı sağlıyor. Otel bu plaja ücretsiz shuttle hizmeti de veriyor. Tesiste 94 oda ve fitness merkezi bulunuyor. Kahvaltıda açık büfe kontinental kahvaltı servis ediliyor. Kral Hüseyin Uluslararası Havalimanı 9 kilometre mesafede olan otelde evcil hayvana da izin veriliyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın. Haritada 18 numara.

4 Comments

 1. O kadar güzel bilgilendirmişsiniz ki çok teşekkür ediyorum. Daha önce neden bulamadığım için kendime kızıyorum.
  Ocakta gideceğim yazılarınız sayesinde çok daha güzel bir tatil olacak.

 2. Web sitenizin stilini ve düzenini gerçekten çok beğeniyorum. Buraya gelip çok daha sık bakmamı çok daha eğlenceli hale getiren gözler üzerinde oldukça zahmetsiz. Temanızı oluşturmak için bir tasarımcı işe aldınız mı? Üstün iş!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir