İstanbul’dan Antalya’ya doğru, sahilden sahilden, karavanımızı arabamızın arkasına takıp bir yolculuğa çıkıyoruz. Yol boyunca hem yeni yerler keşfedip hem de macera dolu bir çok aktiviteyi yapıyor ve öğreniyor olacağız. Uçtuğumuz kaçtığımız aktivitelerden, battığımız çıktığımız aktivitelere geniş bir yelpazemiz var.

Bu aktivitelerin heyecanı bir yana, bu yolculukta başka yeni heyecanlar da var. Karavanla ilk seyahatimiz olacak. O da başlı başına soru işaretleriyle dolu. Geri geri nasıl gidilir? Nasıl parkedilir? Nasıl yokuş çıkılır? İnilir?… 🙂 Bir de işin içinde yaramaz köpeğimiz var. Hem kendi başını hem de bizim başımızı belaya sokmuşluğu çoktur.

Bu yolculuk nereden çıktı?
karavanla-ege-akdeniz

Ülkemiz  büyük, yapmak istediğimiz aktivite çok, biz de hepsinin peşindeyiz. Böylece bu yolculuk fikri ortaya çıktı. Aktivite’nin üzerine bir de gezginliği eklemiş olduk. Hem yaptığımız aktivitelerle ilgili, hem de gezip gördüğümüz yerlerle ilgili paylaşımlarımız olacak yol boyunca. Anlık paylaşımları Facebook, ve Instagram‘dan yapıyor olacağız. Aktiviteler ile ilgili videolarımız hazır olunca da websitemizde yol boyunca paylaşacağız.

Hangi aktiviteleri yapıyor olacaksınız ve rotanız nerelerden geçiyor?

Aktivitelerimiz ve rotamız:

İstanbul’dan çıkış 🙂
1. yarı

Ara verdik, geri döndük yollardayız 🙂
2. yarı

 • Fethiye – Yamaç Paraşütü / Parasailing Tandem Uçuş 
 • Marmaris – Karya Bisiklet Turu 
 • Kaş – Tüplü Dalış / Scuba Diving (Videomuz ve yazımız için tıklayın)
 • Kekova – Kano / Sea Kayak Gezisi 

İstanbul’a dönüş 🙁

Biz de sizi bir yerlerde yakalasak?

Ne güzel olur. Programımız aşağı yukarı belli olsa da rüzgar, hava vs durumları nedeniyle programda kaymalar olabilir. En günceli bizi Facebook & Twitter’dan takip ediyor olmak.

Bundan sonra başka yolculuklar da olacak mı?

Olacak. İçinde gene aktiviteler ve etkinlikler de, macera ve keşif de olacak. Artık uçakla mı, bisikletle mi, motorla mı, tekneyle mi, tabanvay mı biz de şu an bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey yol bizi her zaman çekiyor.

Bir dakika, ben sayfanıza ilk kez geldim sanırım. Siz kimsiniz?

Biz kimiz? öğrenmek için tıklayın. 


Peki kimdir yukarıda bahsettiğiniz yaramaz köpek?

İsmi Google. 2 yaşında. Kendisi bir sokak köpeği. Çanakkale barınağından. Duvarları, sehpaları, televizyon kumandalarını yemeği yakın zamanda bıraktı. Bizden daha evde yok birisi varsa o da kendisi. Evden kaçmak için yaratılmış. Bu kaçış maceralarının bir çoğu sağını solunu kestiği için veteriner hekimlerde bitmeye başlayınca biz de kapıları açtık.  Kendi keyfine göre ister evde, ister dışarda takılmakta. Ondan beri de veteriner hekim vakamız çok az. (2. yarıda Google’ı getiremedik, 4 günlük bisiklet turunda yanımıza alamayacağımız için 🙁  )

Bu kadar zamanı nereden buluyorsunuz?

Freelance (serbest olarak-proje bazlı) çalışıyoruz. Şanslıyız ki yaptığımız işler buna elveriyor. Hayatımızı işin etrafında değil, işi hayatımızın etrafında kurgulamak için uğraşıyoruz. Proje bazlı çalışıyor olmak, bütçesel anlamda sabit bir gelirin rahatlığından çok uzak olsa da, zaman açısından insanı özgürleştiriyor.

Peki böyle bir yolculukta masraflar?

Yola çıkmadan önce yapmak istediğimiz aktiviteleri önümüze koyduk. Tek tek tüm firmalarla bağlantıya geçtik. Kendimizi anlattık. Sitemizde yer almak isteyenler ile çıkardık aktivitelerimizi ve rotamızı. Sonra da araç, konaklama, vb. konularda kim bize destek olura sıra geldi.

Destekçileriniz kimler?

Araç ile ilgili destekçimiz bize 500L model aracımızı sağlayan Fiat , konaklama içinse Caretta Caravan ile destekçimiz Başoğlu Karavan oldu. Biz de çok isterdik bizim olsunlar ama yolculuk sonrası teslim ediyoruz aracımızı ve karavanımızı. Aktivite malzemeleri ve kıyafetleri ile ilgili destekçimiz Billabong & Routefield markaları ile SPX-Sport Point Extreme. Hepsine bu yolculuğumuzda bize destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz.

Yolculuğumuzdan bir video: 
https://www.bizevdeyokuz.com/limonata

70 YORUM

 1. Cemil Demirbaş

  Bu sabah iş gezisi dönüşü uçaktaki dergi vasıtasıyla tanıştım sizlerle.Hemende kanım kaynadı size yahu ).Yaptığınız şey bir cesaret örneği ve insanın kendine karşı bir zaferidir aynı zamanda.Lütfen devam edin muhteşem paylaşımlarınıza..Sevgilerle..

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Ne kadar candan ve tatlı bir yorumdur bu. 😀
   Hoş geldiniz ve iyi ki geldiniz ailemize!
   Söylediklerinize %100 katılıyoruz, hep kendimize karşı zafer kazanma ve herkesi de buna teşvik etme derdindeyiz. Umarım herkesi bi parça yoldan çıkarabiliriz.

   Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Merhaba Cemil,
   Bu ne içten, ne sıcak bir mesajdır öyle! Çok mutlu ettin bizi destekleyici sözlerinle. Biz de aynen öyle düşünüyoruz: maceranın en güzel öğelerinden biri insanın kendine karşı aldığı zaferler. Ne kadar kendini farklı deneyimlere koşarsa, o kadar tazeleniyor insan. Sen neler yaparsın bu hayatta? Sanki hayata benzer baktığımıza dair bir sezinlememiz oldu da, daha çok tanımak istedik.

   Cevapla
   • Cemil Demirbaş

    Hoşbulduk ( eşimle beraber okuyoruz da )) ,

    Antalya’dan selamlar.Herhangi bir kaygı duymadan,gönlünüzü ve ruhunuzu vererek bir iş yapıyorsunuz.Siz daha çook gönül ve ruh çalarsınız )) Maalesef bizde hayaller kurup , yaz tatili dışında pek uygulayamayanlardanız.Uzun yolculukları,gezerek,irdeleyerek,deneyimleyerek tatil yapmayı seviyoruz.
    Anlayacağınız, zengin falan olsak eve barka uğramazmışız))Ben her paylaşımınızda ‘ Orda ben de olmalıydım , ben !! ‘ diyorum.) Motorsiklet tutkunuyum.Kısa turlara çıkıyorum arasıra.Bu taraflara yolunuz düşerse, tanışmak ve paylaşımlarda bulunmak isteriz.

    Sevgiyle kalın,

   • Biz Evde Yokuz

    Seve seve Cemil 🙂 Ankara’ya gidilince ses edilecekler listemize ekledik seni o zaman. Nolur oralardan geçtiğimizi görürsen önce sen ses et. Bazen irtibat bilgilerini bulmakta zorlanıyoruz. Eşine de selamlar. En yakın zamanda taşımak dileğiyle…

   • Cemil Demirbaş

    Aman aklınızda Ankara kalmasın.Antalya’ da yaşıyorum.) Sürekli takip ediyorum.Mutlaka ses veririm.Sizde eğer planlar ve kesinleştirirseniz haber verin, lütfen.Mutlaka tanışmak isterim .

 2. Bihter Bilici

  Sizleri keyifle ve merakla takip ediyorum, en büyük hayalim gezerek yaşamak ve gezerken kazanmak, cesaretinize ve enerjinize de bravo!
  Karavanınızın, ayakkabılarınızın ve gittiğiniz her yerde aklınıza gelen her yere adımı yazar mısınız lütfeeennnnn 🙂 (böyle bir inanç var ya, darısı başıma olsun diye 🙂 )
  İzmir’den sevgiler….

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok sağol Bihter!
   İşte senin gibi tatlı okuyucularımızın güzel yorumları cesaretlendiriyor bizi. 😀
   Gezmek ve aynı anda çalışmak aslında çok zor değil. Kritik olan şey zaman ve yer özgürlüğü sağlayan bir gelir modeli geliştirmek ve tabi ki, paraşüt niteliğinde bir mesleğinin olması. Yani olur da evdeki hesap çarşıya uymazsa geri dönüp icra edebileceğin bir mesleğinin olması insanın aldığı risklerin küçülmesini sağlıyor. Biz de hala bu kurguyu oturtmak için uğraşıyoruz ama mutlulukla ve seni de cesaretlendirerek söyleyebiliriz ki çok yol kat ettik. Biz Kimiz’in en altında sıkça sorulan sorularda anlattık: https://www.bizevdeyokuz.com/biz-kimiz/

   İlk gittiğimiz yerde söz adını yazacağız. 🙂

   Sen istedikten sonra neden olmasın Bihter?

   Cevapla
 3. on the ways

  arabanızı ve karavanınızı doğacampingde gördük. hemen önünüze çadırımızı kurduk. sizinle tanışmak çok istemiştik ancak sizi göremeden siz ayrılmışsınız.
  eminim bir yerlerde yine karşılaşırız 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Akbük harikaydı ama sadece bir gün kalabildik. Artık başka bir yerde karşılaşmak dileğiyle. Sevgiler 🙂

   Cevapla
 4. gülcan yılmaz

  eşimle ikimizde oğretmeniz en büyük hayalimiz karavanla seyahat etmek boyle yazılar okudukca daha bir hevesleniyoruz cok teşekkürler
  bir gün tanışabilmek dileğiyle

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Umarız siz de karavan hayalinizi bir an önce gerçekleştirirsiniz. Hem karavanın tadını çıkarmak için tatil zamanlarınız da uzun. Tanışmak, görüşmek üzere… Sevgiler 🙂

   Cevapla
 5. murat özdemir

  Merhaba herkesin hayali ama bir türlü yapamadığı bir olayı doya doya yaşıyorsunuz galiba. Karavan nasıl iki kişinin kalabileceği yatıp, dinlenebileceği konfor ve dizayna sahip mi. Bir de nelerin eksikliğini çektiniz, keşke şuda olsun dediğiniz birşey oldu mu? Çok güzel bir yolculuk olduğu kesin.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Murat selamlar,

   Bizim de ilk seyahatimiz karavanla. Gayet keyifli olduğunu söyleyebiliriz 🙂 Gezimiz sonunda bir inceleme yazacağız karavanla ilgili. Haberdar ederiz 🙂

   Cevapla
 6. Celal Tosun

  Süpersiniz. Ben de 3 senedir her yaz en az 1 haftalığına çantamı alıp çadır kampı yapmaya gidiyorum. O hissin ne olduğunu bilirim. Size dikkatli olmanız konusunda uyarımı yapıp keyifli bir tatil dilerim. Her karşılaştığınız güler yüzlü kişilere aldanmayın. Sevgilerle Celal.

  Cevapla
 7. Evde Oturan

  Gökovadasınız ) Rüzgar güze…l umarım güzel zaman geçirirsiniz…

  Cevapla
 8. omer yalçın

  Size bodrum gundoğanda rastladım mini karavanınızın arkasındaki çingene atasozu dikkatımı çekti ve artık takıp ediyorum sizi

  Cevapla
 9. Selcen Bilek

  Şu an işyerinde kafamı masaya vurmak istiyorum 🙁 Nispet diye buna denir 🙂 Harikasınız, sizlerle tanışmayı çok isterim, Mersin’e yolunuz düşerse bizim misafirimiz olun, yeni evli bir çift olarak sizlerle vakit geçirmeyi çok isteriz. Sevgilerle,

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   🙂 Biz de yola çıkmadan önce çok vurduk kafamızı masaya, sonra attık kendimizi denize 🙂 Birimiz yarı Mersinli sayılır. Yolumuzu düşecek mutlaka. Haberleşmek üzere. 🙂

   Cevapla
 10. Cumhur Dilek

  Merhabalar,

  Ölüdeniz’de uçmak için Yamaç Paraşütü (Paragliding) pilotlarından Hasan Cansız, Mehmet Dursun veya İsmail Alkan’ı bulun…. Güvenle uçun, Selamımı da söyleyin 😉

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Teşekkürler 🙂 Manzara keyfi yaşattıracak değil, adrenalin pompalatacak pilotlarsa süper 🙂

   Cevapla
 11. sami sudaş

  hayırlı yolculuklar rahat geçiyordur inşallah karavanda bir sıkıntı yoktur umarım başoğlu karavan dan sami selamlar

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Sami abi selamlar, hiç sıkıntı yok. Alıştık karavana. Gayet keyifli. Çok sağol 🙂

   Cevapla
 12. orhan kagnici

  Cok sasirdim ya bu sitenizin kendinizin olusuna daha az once doganbey rum evlerinde ve karina restaurant da beraberdik arabanin onunde resim cekilmistik hatta ic gecirdik millet yasamayi biliyo be almak lazim boyle bisey diye demek hersey sponsorlarlaydi valla idolum oldunuz bi anda tekrar denk geliriz umarim iyi tatiller 🙂

  Cevapla
 13. kılıç

  pazar gunu akşam saat 18;00 dolaylarında alaçatı Windsurf te gördum sizleri arabanız karavanınız uzerindeki bisikletleriniz guzel olmuş köpeğnizde pek hoştu ben çok beğendim eminim özgur tatil sevenlerde görunce beğenmişlerdir.

  Cevapla
 14. Hande

  Harikasınız! Çok keyiflendim ve heyecanlandım okuyunca. Hayatım şu an el vermese de umarım bir gün size katılabilirim ve umarım daha çok güzel ve çok daha büyük geziler/aktiviteler yaparsınız 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok teşekkürler Hande 🙂 Umarız dileklerin gerçekleşir, hem biz büyük geziler aktiviteler yaparız, hem de sen hepsine katılırsın.

   Cevapla
 15. FUNDA ESEN

  acayip ileri derecede kıskançlık sendromu yaşıyorum acil kana ıhtıyacım var 🙂

  Mükemmelden ötesiniz. bende evlenmeden önce ımkanlarım el verdıkce alıp fotograf makınamı ve cantamı gıderdım neresı olursa ama artık sabıt masa başı işten dolayı eşimle gerecekleştıremıyoruz boyle seyehatlerı. artıkkkk ınsallah emeklı olunca 😀
  BENIM YERIMEEEEE BİR FOTOGRAF FACEBOOK SAYFAMA 🙂 https://www.facebook.com/profile.php?id=100008385828032

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   🙂 Funda aradığın kan varmış zaten sende. Haftasonlarını es geçip pes etmeyin. Emekliliği beklemeyeceksin gibi bir his var içimizde. Fotoğrafı yazdık bir kenara 🙂

   Cevapla
 16. ayşenur ülvan

  herkesin hayalinde böyle bir seyahat yatar da onu gerçekleştirebilmek işte önemli olan. adınıza çok ama çok sevindim bilgehancım. keyifli, keşif dolu bir seyahat geçirirsiniz umarım 🙂

  Cevapla
 17. Canavar Kesifte

  Seyahatinizi ilgi ile izleyeceğim. Bu arada Caretta karavan hakkında tecrübelerinizi de kattığınız detaylı bir inceleme yazısı yazmanızı rica ediyorum 😉

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Yolumuz uzun Carettamız ile. Yazı için bolca tecrübe edinmiş oluruz. 😉

   Cevapla
 18. gonca alemdar

  çok sevındım ayrıca cok kıskandım :):)şimdiden iyi yolculuklar,Bodrum a geldiğinizde ararsanız bi gece istirahat ettirebiliriz burda sizleri ,kazasız belasız hayırlı yolculuklar

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Gonca, çok teşekkür ederiz nazik teklifin için. Tanışmayı çok isteriz. Sevgiler

   Cevapla
 19. Duygu

  Hayalimi gerçekleştiren birilerinin olması gerçekten çok sevindirici!
  Ah diyorum, Keşke ben de yapabilsem diyorum.

  İyi eğlenceler:)
  Merakla maceralarınızı bekliyorum:)

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Duygu çok teşekkürler 🙂 Umarız sen de bir an önce gerçekleştirirsin bu hayalini.

   Cevapla
 20. musa çinkılıç

  benzer bir yolculuğa klasik bir trabant la ağustos başında çıktım 🙂 şimdi antalyadayım yollarda görüşmek üzere 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Musa selamlar, Senin rotan ve zamanların nedir? Birbirimizi ilk görüşte tanıyacağız muhtemelen. Yolun açık olsun. Karşılaşmak üzere 🙂

   Cevapla
 21. mehtap Cibali

  Siz kimsiniz ve bize neden nispet yapıyorsunuz:) bayıldım size …istifa mı
  etsem diye düşünüyorum..:)izmir ‘de mola verirseniz bekliyorum…ben evde olacağım…

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Mehtap selamlar, teşvik amacımız aktif yaşamaya 🙂 çok teşekkürler yorumun için 🙂 İlk durağımız Alaçatı. Perşembe’den itibaren oralardayız yani.

   Cevapla
 22. hüseyin kaşkır

  çok güzel bir girişimde bulunuyorsunuz sizleri tebrik ederim.ben 64 yaşında bir emekliyim 4 yıldır 1-2-3- kişi olarak türkiye turu yapıyorum bu sene 17haziranda başlayıp 25 temmuzda biten geziden yeni döndük.türkiye,de gezmediğim il kalmadı ama yinede mümkünse her yıl yapacağım.yalnız etkinliklerinize katılmak için belli bir eğitim ve bilgi şart. demek,ki ekibiniz hem ekonomik durumu hemde eğitimi buna uygun.bir tek karavan belirli insanı alabilir biz hep çadırla çıktık ihtimal yanınızda çadırlarınız,da olacakyine,de böyle bir girişiminizden dolayı sizleri kutlarım.gelecek yıl için beni bilgilendirirseniz sevinirim.güzel yolculuklar dilerim.bilgisayarım çok iyi değil cepten ödemeli arayarak irtibat kurarsanız sevinirim..şimdiden bol gezmeler sizlere..

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok teşekkürler Hüseyin Abi. 🙂 Bu gezide karavanımız var. Çadırlı geziler de yapıyoruz. Umarız gezileriniz her sene artarak devam eder. Size de telefon ile ulaşacağız. Görüşmek üzere 🙂

   Cevapla
 23. metehan yılmaz

  ben gezgincileri bilirdim bende ( mini gezginciyim gibi ) ama sizinki bi değişik Bu akımın adını koyuyorum :)) Gezginci Aktivist ( aktiviteli gezginci )biraz oturgaçlı götürgeç gibi ama neyse takipteyim :))

  Cevapla
 24. Dilek Yakar

  Selam, harikasınız okuyunca yazdıklarınızı ben bile heyecan yaptım, umarım bir gün bizde sizin rehberliğinizle böyle bir programı hayata geçirebiliriz. Yolunuz açık maceranız bol olsun, keyifli yolculuklar dilerim…… İzmir’den sevgiler

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Dilek çok teşekkürler 🙂 Biz de çok heyecanlıyız yol ve aktiviteler için. Tüm aktiviteleri ve yol hikayemizi detaylıca anlatacağız hem video, hem fotoğraf, hem de yazı ile. Günün birinde de hep beraber yapmak dileğiyle. Rotamız üzerinde önereceğin yerler var ise haberlerini bekleriz. 🙂

   Cevapla
 25. ozgehan

  e oldu mu şimdi, hani buluşuyorduk?
  Ama merakla maceralarınızı izleyeceğim. Ayrıca sponsorlarınıza da ayrıca teşekkürler 😉

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Doğrusun 🙁 Bizi yakalayabilirsen bir yerde bekleriz muhabbete, yoksa yolculuk dönüşü artık 🙂 Biz de müteşekkiriz destekçilerimize.

   Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Cengiz selam, ilgin için çok teşekkürler. Anlık iletiler Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızda olacak hep 🙂

   Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend