Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

AYVALIK’TA KİRALIK VİLLA VE TATİL EVLERİ

Ayvalık’ta Gezilecek Yerler yazımızı okuduysanız sıra geldi konaklama meselesini çözmeye. Sanırım hepimiz Ege’de bir taş ev sahibi olma hayali kurmuşuzdur. İşte bu hevesimizi gideremek için fırsat: Ayvalık’ta günlük kiralık tatlı mı tatlı tarihi Rum konakları var. Çok keyfili olmalarının yanı sıra, eğer bir grupsanız ya da 1’den fazla odaya ihtiyacınız olacaksa villa kiralamak otellere kıyasla daha ekonomik olabiliyor.

Bu yazımızda Ayvalık’tan en beğendiğimiz kiralık evleri bulacaksınız. Şimdiden harika bir tatil diliyoruz.

Ayvalık Seyahati Planlaması: Gitmeden Önce

Ayvalık’a Nasıl Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulurum?

Ayvalık’a uçakla gelecekseniz, en yakın havalimanı Balıkesir Edremit Havalimanı. Buraya çeşitli havayolu firmalarının direkt uçuşları var. Uçak biletinizi almadan önce fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın. Fiyat karşılaştırması yapmak ve uygun fiyatlı UÇAK BİLETİ bulmak için TIKLAYIN.


Cunda Mı, Ayvalık Mı?

Cunda Adası Ayvalık’ın en popüler yeri. Konaklama fiyatlar bir tık daha yüksek olabiliyor ama adalı olmak da ayrı bir keyif. Diğer taraftan arabanız varsa ikisi çok yakınlar. Cunda’daki evleri burada ayrıca listeledik: Cunda’da Kiralık Villalar


Araba Kiralamak Gerekir mi?

Sadece Ayvalık merkezde kalacaksanız araç kiralamanıza gerek yok çünkü Cunda Adası, Küçükköy veya Sarımsaklı Plajı gibi en turistik yerlere dolmuş kalkıyor ama Ayvalık’a geldiğinizde ikinci gün programınıza Kozak Yaylası’nı, çevredeki plajları da eklemek isteyeceksiniz. O yüzden altınızda bir araç olması şart. Ayvalık merkezden uygun fiyatlı ARAÇ KİRALAMAK için TIKLAYIN.


Faydalı Bilgiler

– Ayvalık bayramlara tadınızı kaçıracak kadar kalabalık oluyor. Mümkünse başka bir dönem için ziyaretinizi planlayın deriz.
– Ayvalık’a kadar gelmişken Kazdağları’nı ve Kozak Yaylası‘nı da yolunuzu düşürmenizi tavsiye ederiz. Gezi rehberlerimize tıklayarak okuyabilirsimiz.
-Güneye mi iniyorsunuz?
Bir de Ayvalık’tan da geçen kapsamlı bir Ege turu yapacaksanız, bu yazımız da çok işinize yarayacak. Ege sahillerinin en güzel kiralık villalarını tek tek araştırıp bir yazıda topladık: Ege Boyunca En Güzel Kiralık Villalar

= Favorilerimiz

Ayvalık’ta Günlük Kiralık Evler

1. Şirin Bungalov

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Babam ve Oğlum filminin çekildiği çiftlikte, 2 kişi kapasiteli bir bungalow seçeneği. İçinde klima, kendine ait mini mutfağı, saç kurutma makinesi var. Wifi, tv yok. Girişler 14.00 – 20.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Bebekler için uygun değil (2 yaş altı). Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. D-Resort Ayvalık Hotel’in Müstakil Villası

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

D-Resort Ayvalık içinde ama bina olarak ondan bağımsız müstakil bir taş villa. 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 3 yatak bulunan, 3,5 banyolu bir konaklama seçeneği. Kendine özel bahçesi ve özel plajı var. İçinde, wifi, mutfak, havuz, çamaşır makinesi, klima, tv, çalışma alanı, saç kurutma makinesi mevcut. Dilerseniz kahvaltı servisi de alabiliyorsunuz. Girişler 15.00 sonrasında, çıkış saati ise 12.00. Evde parti veya etkinlik düzenlenemiyor fakat sigara içilebiliyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. D-Resort’un Müstakil Bungalovu

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Yine D-Resort’ta, 3 kişi kapasiteli, tek yatak odasında 2 yatak ve tek banyo olan müstakil bir bungalov seçeneği. İçinde wifi, beşik, tv, klima, wifi, çamaşır makinesi gibi tüm donanımlar var. Fiyata sabah kahvaltısı da dahil. Girişler 15.00 sonrasında, çıkış saati ise 12.00. Evde parti veya etkinlik düzenlenemiyor fakat sigara içilebiliyor. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4. Luxury Home

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ayvalık’ta, 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 3 yatak olan 2 banyolu bir ev seçeneği. İçinde, mutfak, şömine, wifi, tv, çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi var. Klima yok. Girişler 15.00 sonrasında, çıkış 11.00’de. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5. Müstakil Villa

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ayvalık’ta, 9 kişi kapasiteli, 5 yatak odasında 4 yataklı, 3,5 banyolu, bahçeli, müstakil bir ev. İçinde mutfak, şömine, tv, saç kurutma makinesi, wifi, çamaşır makinesi var. Klima yok. Girişler 15.00 sonrasında, çıkış 11.00’de. Sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

6. Ayvalık’ta Deniz Manzaralı Rum Evi

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ayvalık’ta, 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 2 yatak olan, 2,5 banyolu, deniz manzaralı bir Rum evi. İçinde, tv, çalışma alanı, saç kurutma makinesi, wifi, klima, tv mevcut. Girişler 13.00 sonrasında, çıkış saati ise 11.00. Ev içinde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

7. Ayvalık’ta Eski Bir Rum Evi

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ayvalık’ta 5 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 5 yatak olan, 2 banyolu bir konaklama seçeneği. İçinde tv, mutfak, klima, ütü, şömine, wifi mevcut. Girişler 14.00 sonrasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Mülkte sigara içmek yasak. Evcil hayvan da kabul edilmiyor. İçeride parti veya etkinlik düzenlenemiyor. Konaklama birimini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

8. Deniz Manzaralı Bahçeli Villa

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

5 kişinin konaklayabileceği, 2 yatak odası ve müstakil bahçesi olan, deniz manzaralı ve balkonlu, zevkli döşenmiş çok güzel bir villa. İçinde, mutfak, saç kurutma makinesi, çamaşır makinesi, şömine, wifi, tv mevcut. Klima bulunmuyor. Harika bir teras ve deniz manzarası da var. Girişler 14.00 sonrasında, çıkış saati ise 11.00. İçeride sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

9. Küçükköy’de Taş Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Ayvalık’ın en güzel yerlerinden biri olan Küçükköy’de, toplam 6 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 3 yatak ve tek banyo olan, bahçe içinde bir taş ev seçeneği. Evde şömine, mutfak, çamaşır makinesi mevcut. Klima, wifi ve tv yok. Girişler 13.00 sonrasında yapılıyor. Evcil  hayvan kabul ediliyor ve evde sigara içiliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

10. Bahçeli Rum Evi Loft

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Toplam 4 kişilik, tek yatak odası ve 2 yatağı olan tek banyolu loft şeklinde, bahçe içinde bir Rum evi seçeneği. İçinde mutfak, ısıtma, klima, tv, şömine mevcut. Wifi bulunmuyor. Girişler 15.00 – 17.00 saatleri arasında, çıkış ise 11.00’de yapılıyor. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul ediliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

11. 120 Yıllık Rum Evi

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Merkezde, 2 kişi kapasiteli, tek banyolu, 120 yıllık bir Rum evi. İçinde wifi, tv, klima, mutfak mevcut. Girişler 15.00 – 22.00 saatleri arasında yapılıyor. Çocuklar ve bebekler için uygun değil. Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

12. Merkezde Rum Stili Ev

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Merkezde, 4 kişi kapasiteli, 2 yatak odasında 2 yatak olan, 1,5 banyolu, Rum stili bir taş ev. İçinde mutfak, klima, tv, şömine, çamaşır makinesi mevcut. Wifi bulunmuyor. Girişler 14.00 – 01.00 saatleri arasında, çıkış ise 11.00’de yapılıyor. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Evde sigara içiliyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

13. Sural Çiftliği’nde Bungalov

Fotoğraf Kaynak: www.airbnb.com.tr

Sural Çiftliği Babam ve Oğlum filminin çekildiği yer. Burada bungalov tarzı evlerde konaklama fırsatınız var. Bungalovlar 2 kişi kapasiteli. İçinde klima, kendine ait mini mutfağı, saç kurutma makinesi var. Wifi, tv yok. Girişler 14.00 – 20.00 saatleri arasında yapılıyor. Çıkış saati ise 12.00. Bebekler için uygun değil (2 yaş altı). Evde sigara içmek yasak. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Konaklama birimini detaylı incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.