BURSA’DA İSKENDER NEREDE YENİR?

Size zihin okuma gücümüzden bahsetmiş miydik biz? Örneğin konu Bursa oldu mu, hele ki biraz da midesine düşkünlerdenseniz kafanızdakinin şöyle bool tereyağlı, soslu bir iskender olduğunu şıp diye okuyabiliriz mesela. 😉 Tamam, camilerine, müzelerine, hamamlarına tarihi yansıtan harika eserlerine asla sözümüz yok ama Bursa planı yaparken şöyle lezzetli bir iskender keyfi de kondurmazsak olmaz hani. Bursa’ya gitmeyecek et severler şimdiden kusura bakmasın çünkü bu yazıda okuduklarınız ve göreceğiniz resimler sizi bulunduğunuz şehrin en iyi iskendercisini aramak için Google’a sevk edebilir. Bursa’nın tahinli pide, pideli köfte, kestane şekeri gibi diğer lezzetleri nerede yenir merak ediyorsanız bu yazı tam size göre: Bursa’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

İskender ≠ Döner. İskender meraklısı olmayanlar alt tarafı döner, ne var yani bu kadar abartacak diye düşünebilirler. Ama öğrendiğimize göre aynı dönerden hem iskender, hem de pilav üstü tarzı döner yapmak zeytinyağlı yemeği kuyruk yağı ile yapmak kadar baştan savmaymış. Çünkü hangisini yapacağına göre et seçilir, ona göre terbiye edilir ve ona göre kuzu – dana oranı ayarlanırmış. Biz de burada öğrendik.  Tabi takılan et sadece işin bir kısmı, asıl olay altındaki yağlı pidelerle, domates sosuyla, üstündeki mis kokan tereyağıyla birleştiğinde ortaya çıkan bütün!

kebabci-iskender-bursa
Mavi Dükkan

Bursa’nın Yerlisine En İyi İskenderi Sorduk

Zevkler ve renkler tartışılmaz olunca kimseye Bursa’nın en iyi iskenderi burda demek doğru olmaz şimdi, ama senelerdir şanı yürüyen, Bursa’nın medar-ı iftiharı en ünlü iskendercileri sizin için yazalım istedik. İşin uzmanı Bursalılara sorduk, “Bursa’da en iyi iskender nerede yenir?” Oyları %45’şer 45’şer 2 yer topladı. İkisini de denedik, ve açık söylemek gerekirse aralarında aman aman bir fark görmedik. Ama ikisininde lezzet olarak bir kafa öne geçtiği noktalar var, onlar da aşağıda anlattık zaten.

Aşırı sıra var. İskender iyi hoş ama her iki yerde de bekleme süreleri sinirlerinizi hoplatacak kadar uzun.

O uzun sıraları beklemeye değer bir lezzet mi? Güzel soru. Buralar öyle kültleşmiş iki mekan ki, etraflarında eşi benzeri olmayan bir iskender yapıyorlar gibi bir algı var. Deli gibi uzun kuyruklara rağmen usanmadan bekleyenler de bunu pekiştiriyor. Bursa’ya gelip de buralarda yemezseniz arkanızsan hayalet gibi bir ömür takip eder, “A sen orada yemedin mi?!” falan gibi ve hep sanki müthiş birşeyi ıskalamış gibi hissedebilirsiniz. Dolayısı ile ilk defa Bursa’ya gelecekseniz, sırf insanların neyi bu kadar övdüğünü öğrenmek ve sisteminizden atmak adına denemekte fayda var. Öte yandan, doğruyu söylemek gerekirse, bizce o kadar kuyruk beklemeden ya da Bursa’ya gelmeden de aynı lezzeti  birçok yerde yakalamak mümkün. Bizi çok da etkilemedi, hatta bu kuyrukları bekleyeceğimize bir iki yer daha görürdük bile dedik. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle lezzetli, sadece biz kıymeti vaktimizi kuyruklarda beklemeye harcayacak kadar etkileci bulmadık. Ama siz yine de bir kez deneyip, en azından merakınızı tatmin edin deriz.

Sıra beklemek istemiyorsanız.  Sırada vakit kaybetmek istemeyenler için oyların kalan %10’u alan yerleri de yine de atlamadık. Onları da listeledik.

🌟 Sizin de aklınıza gelen, bu lezzet kaçmaz dediğiniz adresler varsa yorumlarda mutlaka tavsiyelerinizi bekliyoruz. Olur da aşağıdakilerden birine giderseniz, bi yarım porsiyon da bizim için yiyin olur mu!

Bu arada hazır gelmişken Bursa’yı da gezmiş olayım diyenler için Bursa’da Gezilecek Yerler

① Kebapçı İskender (Mavi Dükkan)

İskenderin Mucidi

Bursa’nın en akıllara zarar lezzetlerinden olan iskender, 1867 yılında İskender Efendi’nin maharetli elleriyle yaratılmış. Burası da iskenderin yaratıcısı nam-ı diğer maharetli İskender Efendi’nin torunlarının dükkanı. O zamanlar kuzu, odun kömürlü ocakta kocaman bir bütün halinde yere paralel pişirilirmiş. Ama böyle büsbütün pişirince hem bölüp müşterilere sunmak zor oluyormuş ve hem de İskender Efendi herkese etin farklı yerinden gelmesinden memnun değilmiş. Herkes etlerin farklı yerlerinden tatmasın, eşitsizlik olmasın tamam da nasıl bunu hallederiz derken kuzu etini kemiğinden sinirinden ayırıp dikey çubuğa yerleştirmeyi bulmuş. 1867’de dedesinin bu icadından beri burası Bursa’nın en iyi iskendercileri listesinde.

Nostaljik Mavi Dükkan

Bursa’nın merkezinde, Atatürk Caddesi’nin üstündeki dönerci halk arasında mavi dükkan olarak da biliniyor. Çok şeker renove edilmiş, bakımlı ama aynı zamanda nostaljik duruyor. Önünde uzun kuyruklar oluşacak kadar talep görse de torunlar aslına uygun olsun diye eski dükkanı büyütmemişler. Daha fazla para kazanalım diye içeri 5 masa daha atmamışlar. Ufak bir yer olsa da içinde öyle tıklım tıkış oturmuyorsunuz. Ayrıca masadakiler kalkmadan içeriye kimsenin doluşmasına da izin vermiyorlar. Yaklaşık 40 kişi falan oturabiliyor.

Uzun Sıralar

Yukarıda da dediğimiz üzere en popüler iki dönercinin önünde de uzun sıralar var ama buranın Uludağ’a göre bir avantajı var: Sadece dışarda gördüğünüz sıra kadar bekliyorsunuz. Sıra size gelmeye yakınlaştığında kapıda bekleyen güleryüzlü çalışanlardan birine siparişinizi verebiliyorsunuz. Böylece en azından masaya oturduğunuzda maksimum 5-10 dakika içinde nefis iskenderiniz geliyor önünüze ve ZAFER!! Diğer opsiyon olan Uludağ’da ise oturduktan sonra 45 dakikada yemek geliyor. Yuh yani! İkisinde de rezervasyon yapılmıyor haberiniz olsun.

Çalışma Saatleri

Haftaiçleri 12.00 – 18.30 haftasonları 12.00-  20.00 arasında açıklar, ama et günlük kullanıldığı için geç saatlere kalırsanız iskender yiyememe şansınız var. Biz hiç riske atmayın fazla geç kalmadan öğlen sıranıza girin deriz. Zaten ağır da bir yemek olduğundan sağlıklı olan da bu olur.

Vedat Milor

Büyük  gurme Vedat Milör bile buraya 5/5 vermiş söylemeden geçmeyelim. Yanında da ayran, miss. Bi alternatif de kendi yaptıkları üzüm şırası ama biz denemedik, bu yüzden bu konuda yorum yapamayacağız.

Diğer Şubeleri

Daha az bekleyerek aynı tarifi denemek isteyenler için Kebapçı İskender’in Bursa Carrefour Avm ve Bursa Korupark Avm’de iki şubesi daha var, ama bizce merkezdeki şubesine gitmenin tadı çok ayrı. “İskender Ekspres” adında fast food tercih edenler için yerleri de var, merkez şubesi dışındaki iki şubenin tam yanında bulabilirsiniz bunları da. Arabayla gidenler de Kebapçı İskender’den heykele doğru giderken ilk sola saparsa, aşağı doğru yaklaşık 100 metre sonra sağ taraftaki katlı otoparka park edebilirler.

Nerede?

Adres: Tayyare Kültür Merkezi Yanı Atatürk Caddesi No:60 16170 Osmangazi/Bursa Tel: 02242211076 Websitesi: www.iskender.com.tr Konum için tıklayın.

② Uludağ Cemal ve Cemil Kebapçısı

uludag-kebabcisi-bursa

Uludağ Kebapçısı = Cemal & Cemil

Önce bir kafa karışıklığını giderelim: Uludağ Kebapçısı ve Cemal – Cemil’i diye bilinen iskenderciler aynı yerler. Önce bizim de pek kafamız karıştı, sonra çözdük. Eski garajın hemen yanındaki dükkanın muhteşem tereyağını kokusunu 2 mahalle öteden alıyorsunuz. Böyle mükemmel, böyle tok adamın bile gözünü döndüren bir koku yok.

Çıldırtan Bekleme Süresi

O kokuların içinde beklemek tam bir eziyet. Önce oturmak için, oturuncada siparişinizin gelmesi için de artı bi 45 dakika daha bekliyorsunuz. Adamlar zaten 45 dakika sürecek diye söylüyorlar, şimdi geldi gelecek diye kandırma yok.

Neden Güzel?

Mükemmel ötesi bir tereyağları var. Hani alacağımız kalorileri düşünüp tereyağını bol bol döken abiye ben az yağlı alacağım deriz ya. Size tavsiye, burada onu yapmayın; eti, sosu hepsi güzel ama gerçek tereyağının verdiği o lezzet var ya kelimeler anlatmaya yetmiyor. Vedat Milor bile tereyağını öve öve bitirememiş. Baskın da bir tat olduğu için eti, pideyi uçuruyor. O kadar aromatik ki tabağı yalamak istiyor insan. Bize sorarsanız eti çok da özel değil ama zaten tereyağı her şeyin tadını mükemmel örtüyor.

bursa-uludag-kebabcisi

Vedat Milor’ün Notu

5 üzerinden 4 notuyla İskender’in arkasından geliyor.

İstanbul Şubeleri

Uludağ Kebapçısı’nın İstanbul-Ataşehir’de de bir şubesi var, Bursa’daki kadar ona da çok övgü var. Tabi orjinaline gitmenin tadı başka.

Nerede?

Adres: Uluyol Sirin Sok. No:12 BURSA  Bursa Şube Tel: 0224 251 45 51 Ataşehir Şube Tel: 02165749999 Websitesi: www.uludagkebapcisi.biz  Bursa’daki şubenin konumu için tıklayın.  Ataşehir’deki şubenin konumu için tıklayın.

Diğer Adresler

③ Kebapçı İskender Efendi Konağı

iskender-konagi
Fotoğraf Kaynak: iskender.com

Burası İskender’in yaratıcısı İskender Efendi’nin bir diğer torunu olan Yavuz İskenderoğlu’na ait. Hani kırmızı fona kel bir adamın resminin olduğu bir zincir var ya, işte o. Bursa’da bir müze & iskendercileri var. 17. yüzyıl eski Osmanlı evlerinin yapısına sadık kalınarak tasarlanmış bir konsept mekan. Taşlık, Sofa, Divan Oda, Baş Oda, Eyvan gibi bölümlerinin her birinde sofraya misafir olabiliyorsunuz. Eski döner malzemeleri sergileniyor.

Nerede?

Adres: Soğanlı Botanik Parkı (Çukurcaköy Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı) 16190 Bursa Tel: 4441867 Websitesi: www.iskender.com Çalışma Saatleri: Çalışma Saatleri: Hafta içi 12:00 – 22:00 Hafta sonu 12:00 – 23:00 Konum için tıklayın.

④ Bursa Kebapçısı

bursa-kebapcisi
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/bursakebapcisi/photos

Burası da her ne kadar İskender markası kadar eski olmasa da tarihi 1960’lara kadar giden bir işletme. Pideli köftesi, ve kabak tatlısı da ayrıca meşhur.

Nerede?

Adres: Osmangazi Mahallesi 2. Osman Gazi Caddesi No:32 16040 Osmangazi/Bursa Tel: 02242502525 Websitesi: www.bursakebapcisi.com.tr Konum için tıklayın.

45 Comments

 1. Fethiyede Nurullah kebapta yeriz biz hep İskenderimizi,misafirlerimizi de hep oraya götürüyoruz herkes çok beğeniyor.

 2. Uludağ kebapşısına gittik dönerin tadı güzeldi ama porsiyonları küçüktü ve çok sıra vardı
  Bazı kişileri karşıdaki kestane satan dükkana oturtturuyorlar yanında domates biber ekmek ve yoğurt geliyorve çok pahalı, bir porsiyon 250₺

 3. Sık sık Bursa’ya giderim.Farklı mekanlarda İskenderi deneme fırsatım oldu. Mavi dükkan nasıl 5/5 almış merak ettim. Sıradan her yerde yiyebileceğiniz bir iskender. Esnaflıkları sıradan değil ama , müşteriyi nerdeyse tekme tokat atacaklar dışarıya.Çay ikramı dersen hak getire, soranlara verdikleri cevaplardan korkan diğer müşteriler hesabı ödeyip kaçmanın derdinde. Cesareti olup soran müşteriler verdikleri cevap ta efsane. İŞİNE GELİRSE.BURADA BÖYLE.
  Benim favori mekanım gerek müşteriye karşı davranışları gerekse gerçekten nefis mi nefis İskenderiyle Uludap Kebapçısı Cema-Cemil .
  Bu arada Hüseyin ustayı da merak ettim. İlk Bursa seyahatimde mutlaka deneyerek izlenimlerimi paylaşacağım.

  1. Ben de yorumlara ve işletme Puanlarına bakarak kararsız kalmıştım.. Sonunda kebabçı Hüseyin ustaya gittim.. Mükemmel bir işletme.. Ustanın kendisi, ilave ikramları, personelin müşteriye yaklaşımı. Porsiyon 55, 1,5 olursa 72 ₺ fazlasıyla beklentinizi karşılıyor.. Bence 5 yıldızı hakkıyla hak eden bir işletme.

  2. Ben doğma büyüme Bursalıyım. Yazdıklarınız ilk bakışta cesaret kırıcı. Hatta doğru bile denilebilir, ancak sizinle aynı fikirde değilim.Öncelikle mavi dükkan yalnızca bursada değil,tüm Ülkede efsane.Bakın iskender kebap demiyorum, mavi dükkan diyorum. O kadar sıra olmasının nedenini de açıklayamamışsınız: Daima taze hazırlanmış döner, daima taze hazırlanmış içecekler ve muhteşem – aynı zamanda hızlı servis.Kaliteli! Her zaman tertemiz, pırıl pırıl bir işletme ve orjinal haliyle. Şikayetleriniz her ne kadar yerinde ve doğru görünse de O kadar müşteriye hizmet veren (yalansız, yaz-kış aynı kuyruğu görürsünüz) bir işletmede çay içememek anormal derecede büyük kusur olmasa gerek! Hele de dükkanın çok büyük olmadığını göz önüne alırsanız; yemeğiniz bittikten sonra orada çay keyfi yapıyor olmanız kuyrukta bekleyenlere haksızlık olmaz mı? siz ne dersiniz? Yine de Bursaya tekrar gelirseniz, size çayın içilebiliceği en güzel mekanlarda çay ısmarlamaktan onur duyarım.
   Ahmet K.H.

 4. Mavi Dükkan’a gidip 40 dk sıra beklemiştik. Aşırı küçük masada tedirgin oturup beklediğime değmeyecek iskender gelmişti. Kesinlikle değmez ve aşırı pahalı. . Restoranta çoğu gelen yerli turist zaten, ikramlık yada çaysız servisi olmaması para odaklı düşünce ile hareket ettikleri belli oluyor.. Nasılsa günübirlikçiler bunlar yer, öder gider… Bu hesaba o binayı komple almaları lazımdı.. Bence küçük tutup, sıranın oluşması popülarite yaratmak… İstanbulda 10 katı kaliteli yer var.. Meslea İstanbul Dudullu Ağababa Döner mutlaka deneyin..

 5. Yazılan yorumlarına itibar etmeyin. Adam “iskender kebabın yanında neden ekmek yok” yazmış. En iyi iskender bursada yenir, mucidi Bursa’dır.

 6. Mavi Dükkan denilen yere, uzun yıllar gittim. Her gittiğimde 1 porsiyonla doyamayıp, 3 veya 4 porsiyon yediğim olmuştu. 10 yıldan fazla bir zamandır gidemeyip, her zaman düşlediğim yere gittim ve çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Eski lezzetten eser yoktu ,1 porsiyonunu zor yedim ve kalktım. İstanbul’da, hiç adı duyulmamış yerlerde bile daha lezzetlisini yapıyorlar . Bu arada fiyatlarınıda uçurmuşlar. Son gidişim oldu.

 7. Bizde tavsiye üzerine kebapçı iskendere (mavi dükkan) gittik ama hayal kırıklığıydı 30 40 dk kadar sıra bekledik ve bekleğimize değmedi hem lezzetli değildi hem porsiyonlar küçük hemde pahalı 1,5 porsiyon yedik 68 TL idi ama doymadık o kadar sıra varki sıraya giren bu kadar sıra olduğuna göre çok güzel diye düşünüp sıraya giriyor ama değmiyor

 8. Kebapçı iskender (Mavi dükkan) tam bir rezalet. Porsiyonu 48₺ yanında ne bir meze mezeyi geç ekmek bile yok. İstediğimizde bile koklatarak verdiler. Lezzet desen 48₺ ye değmez. Tavsiye etmiyorum biz yandık siz yanmayın

 9. Merhabalar,

  Beşyol Kebapçısı’nı da denemenizi tavsiye ederim. Bursa’da Bursalılar tarafından bilinen bir işletmedir. Lokal mekanlarda iskender deneyimi bir başka güzel!

  1. 5 Aralık Perşembe günü öğle yemeğinde İskender yiyelim dedik ama beklediğimize ve ödediğimize değmedi, lezzet, sunum ve fiyat beni hiç mutlu etmedi,

   Tekrarı olmayacak kesinlikle …

   Dışarıki kalabalık, sırada bekleyenler insanı yanıltıyor

   Porsiyon az, fiyatı pahallı

   dostuma öneremeyeceğim bir yer

 10. Mavi dükkan şeklinde bir tabela yok kebabçı İskender yazıyor sadece.Harika bir lezzet! Şimdiye kadar yediklerimizin en güzeliydi.Hafif bir tadı var ve yanında üzüm şırası da denemenizi tavsiye ederim.Ayrıca restorantın kendine özel otoparkı bulunuyor mavi dükkan tabelasını görmeyip biz ücretli otoparka park etmiştik.temizlik ve hijyen de çok güzeldi.

 11. Hüseyin Usta’ya gittik. Evet lezzetli ama 1,5 porsiyon söylememize rağmen doymadan kalktık. Çok yoğundu ve sıra bekledik. Ben 1,5 yaşındaki oğlumla birlikte yedim ve maalesef doymadım. Üstelik fiyatı da 45 lira. O porsiyona bu fiyat asla değmez. Üstelik 2. Porsiyonu istedik ama yok dediler. Hizmet kalitesinden memnun kalamadık

 12. aynen fiyasko kıymayı dayadılar yedik bende sırada bekleyenlerdenim 2018 de çılgın bi kalabalık ama lezzet bence değmez dönerin iskenderin en iyisi istanbulda yine diyerek ayrıldıkk oradan kestane şekeri için aynı seyi diyemem

 13. Yeni yerler keşfetmek için bu yazıya geldim ama daha önce gidip de bayıldığım Hüseyin Usta’yı göremeyince şaşırdım. Lezzet, güleryüz, ikramlar vs. Hüseyin Usta’yı çok beğenmiştim. (Bursa’da başka bir yerde deneyemedim henüz onu da söyleyeyim.)

 14. Tam bir fiyaskoooo! Beklediğim sıraya mı üzüleyim yoksa ödediğim hesaba mı? Kesinlikleee tavsiye edebileceğim en son mekan. Et deil kıymadan yapılan döner ve onun 1 saat kuyrukta beklediğimizden habersiZdik. Soğuk,sulandırılmış yoğurt ile servis edilen bir İSKENDER yedik.. asla tavsiye etmiyorum

 15. Kebapçı iskender tamamen rezalet kilometrelerce yoldan gel sırf meşhur diye ramazan ramazan ac kal neymiş rezervasyon yokmuş.. istediği kadar meşhur olsun esnaflık olmadiktan sonra…

 16. Arkadaşlar bizde meşhur diye ilk defa Selçukhatun mah. Kebapçı İskendere gitmiştik. İskender yanında gelen Şıra daha lezzetliydi iskenderde abartılacak tat yoktu.Yemek sonunda yoğunluktan dolayı birçok işletmede ücretsiz ikram edilen çayı dahi kaldırmışlar yemeğini yiyen bir an önce gitsin anlamında: Çünkü içeriye rastgele giremiyorsunuz kapıda görevli var.Porsiyon Şıra dahil 40.-TL.Bir daha gitmeyi düşünmüyorum.
  Biraz uzun oldu ama Gölyazıya da gitmek nasip oldu yunan adasında bir yer olsaydı süper bakılırdı tarih yaşamaya devam ederdi maalesef Nilüfer ve Bursa Belediyeleri Güzelim yeri yok olma safhasına getirmişler.Çok üzüldüm.

 17. Doğma büyüme Bursalıyım. Yemek olayı da hobimdir. İskender diyorsanız 1 numara Uludağ Kebapçısıdır. 2. sırayı paylaşan bir çok yer var. Benim tavsiyem İskenderler de onlar arasında ama tavsiyem aralarında değiller. Çünkü çok pahalı ve lezzet de diğer 2. sıradakilerle aynı. Kayhan’daki Döner Sofrası ( İskender’den transfer ustalarla çalışıyor, mekan, lezzet, sunum, servis ve fiyat çok daha iyidir. Ahmet Vefik Paşa arasındaki Hüseyin Usta lezzet olarak iyidir ama mekan 3.sınıf. Orhan Camii ve Tophane’nin yanındaki Bursa Kebapçısı da iyidir. Ben kendi adıma Kayhan Döner Sofrasını tercih ediyorum.

  1. Allahim Tarık Capçıyı dinleyip midemi yemeği zorla yeme günahına soktum. Tam bir kâbus.

 18. Bir daha ancak bedava olursa yerim.iskender buysa olmasın daha iyi.sadece tarihi olduğu için gidiliyor.1porsiyon 31.5 TL .kesinlikle değmez.

  1. Dün yedik. Parası önemli değil. İki gündür sürekli su içiyoruz. Hala kesmedi. Ne tuzu kullandılarsa artık. Maalesef o markanın da içine etmişler.

 19. Haftasonu mavi dükkanda yedik 20 dk sıra bekledik bir 10-15 dk da siparişimizin gelmesini lezzetli ama mükemmel değil ma isskenderde nirvanaya ulaşmadım.5/5 puan neye göre verdi acaba Vedat Milör düşünemden edemedim bu kadar ğnlğ oluncada yemeden insanın içi rahat etmiyor.

   1. kebabın adı tadı namı sanı cemal cemil usta uludağ kebapçısı’dır. cengize, ceme, ramazan ustaya, özcana,şeker abiye, kemale, tabak hazırlayan, tbağı sunan, otomobili park eden tüm gönlüyle hizmet sunan herkese sonsuz teşekkürler. rahmetli cemal amca sizlerle gurur duyuyor.

 20. Tiyatronun arasından aşağıya doğru inip katlı otoparkın karşısında Hüseyin ustanın iskender salonu var.. Az sıra beklersiniz hizmet ve iskenderin tadini bir daha unutamazsınız.. benim şehir dışından misafirlerim geldiğinde mutlaka götürdüğüm mekandır..

  1. Bu yorum üzerine Huseyin ustanin yerine dün gittik. Mekan esnaf lokantasina benziyodu. Ben normalde 1 porsiyon iskender bitiremem ve sonrasinda midem kotu olur. Ama 1.5 iskender soylesem yermisim. Ayrica bize üzüm şırası, karpuz ve tatli ikram ettiler. 2 porsiyon iskender şalgam 1 siraya toplam 60 tl ödedik ve memnun kaldık. Tesekkur ediyoruz.

   1. Bizde gittigimizde tasadüfen cok sira beklememek icin gittik ama süper ötesi bir tatti daha hala unutmadim lezzetini

   2. Selam sizin yorumlarınız sayesinde Hüseyin Ustaya gittik ve kesinlikle herkese tavsiye ederim. İskender mükemmel ilgi ve alaka deseniz ondan iyiydi ve ikramlar sebebiyle söylemiyorum. Mekanda gösteriş değilde lezzet arayanlar mutlaka gitmeli. Güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz. Grubumuzdaki farklı restaurantlara giden arkadaşlarımız paralarıyla rezil olduklarını söylediler.

 21. Mavi Dükkan’ı denemedim. Uludağ Kebapçısı ise 5-6 yıl önce yediğimde beni benden almıştı, 2 yıl önce yediğimde ise gayet sıradandı.

 22. Insanin kendi sehrini bir de sizden okumasi ne guzel oluyormus 🙂 Yorumlardan faydalanarak ben de daha once hic denemedigim Huseyin Usta’yi bir deneyecegim.

  Benim konuyla ilgili yorumlarimi merka ederseniz buyrunuz: 12ay12yer.com/category/bursa/

 23. Hüseyin ustayı es geçmiş o yerliler eti tereyagi 10 numara guleryuzlu hizmeti paha bicilemez. Hüseyin ustanin şıra.tatli ve iskenderiniz bittikten sonra tereyag icinde getirdigi et ikramlari da var. Cocuklara çikolatası vs üstelik 1.5 porsiyonu 29 tl. Bursalı olarak daha o minik mavi dükkanda ki sirayi anlamlandiramadim vede yemedim

  1. Bizce de çok anlamsız bir sıra 🙂 Yazıda da aynen öyle yazdık. Ama o kadar insan usanmadan kapıda bekleyince gerçekten insan efsane birşey kaçırdığını düşünebilir. Sırf neymiş bu görmek için bir kere yemek ve birşeyin kaçmadığını görmek adına denemeye değer

 24. Kenapçı Hüseyin Usta’ya gitmenizi tavsiye ederim.
  En iyi hizmet, en iyi et ondadır.
  Yer: Heykel’de Ahmet Vefik Paşa tiyatrosunun arasından 100 mt aşağı iniyorsunuz (Leman Kültür’ün yanı)

  1. Hüseyin ustanın iskenderi gerçekten güzel. Ben de tavsiye ederim. Bursa merkezi sizin yazılarınızı göre gezdik. Çok faydalandık. Teşekkürler. Hüseyin usta çok iyi demiş miydim? 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir