BURSA’DA NE YENİR, NEREDE YENİR? – BURSA’NIN YERLİSİNDEN GURME ÖNERİLER

Bursa kadar insanın iyi niyetine kast eden bir yer olamaz (Belki bi de Gaziantep?). Her seferinde kültürümüzü geliştirmek gibi ulvi sebeplerde gidiyoruz, sonra kendimizi bir köşede göbeğimizi okşarken buluyoruz.

Peşimizden Bursa’ya 3 ekip yolladık, hepsi aynı tufaya düştü.

Nihayet bu fikirle ve kendi zaaflarımızla barıştık: Arkadaş, Bursa’yı hapur hupur yiyerek gezmeli. Bursa’nın en ünlü lezzetleri, iskender, kestane şekeri, pideli köfte, tahinli pide ve cantık kebabı. Bursalı Evde Yoklar’a sorduk, ne nerede yenir, parmak yalatan bir liste çıktı. Sevgili Bursalı Evde Yoklara tüm tavsiyeleri için teşekkürler.

NOT: Hayat kısa, bandır pideleri tereyağa. 😀

Bursa’da Gezilecek Yerler önerilerimiz için tıklayın.

Bursa Kahvaltı Mekanları

cumalikizik-kahvalti-gozleme

Gökhan Aperatif

İçinde gerçekten çok farklı yemekler barındıran bir yer. Ye-kalk tipinde birazcık. Fiyatları uygun. En özel lezzetleri börülce salatası, sıcak baklavası ve kesinlikle karışık menemeni.
Adres: Ertuğrul Mahallesi İzmir Yolu Caddesi No:306/D Nilüfer-Bursa   Tel: 0533 715 10 85  Websitesi: www.gokhanaperatif.com.tr   Konum için tıklayın.

Cumalıkızık Köyü’nde Kahvaltı

Cumalıkızık çok hoş bir yer ancak köydeki işletmeler, köyün çehresi gibi tahmin edici değil. Cumalıkızık’a kahvaltı için gelenlerdenseniz hayal kırıklığına uğramanız ÇOK muhtemel. O konuyu ve yine e gitmek isterseniz kötünün iyisi bulduğumuz mekanları Cumalıkızık rehberimizden okuyabilirsiniz.

Saitabat Kadınlar Derneği Kahvaltısı

saitabat-koyu-kahvalti
Saitabat köyünde böyle doğal bir ortamda köy kahvaltısı etmek harika bir fikir olabilir. Manzarası ve havası mis.
Adres: Şelale Mevkii Saitabat Köyü Kestel-Bursa   Tel: 02243881233  Websitesi: www.saitabatkkdd.org  Konum için tıklayın.

Tirilye – Çamlıkahve

Çamlı Kahve Trilye’nin en popüler yeri. Denize karşı manzarası ve serpme kahvaltısıyla meşhur. Ama burayı asıl meşhur eden şey Canan Tan’ın Yüreğim Seni Çok Sevdi kitabında geçmesi. Serpme kahvaltı 25 TL
Tel: 90 224 563 2625    Websitesi: www.camlikahve.com   Konum için tıklayın.

Bursa Restoran Önerileri (Osmangazi – Yıldırım – Nilüfer)

İskender

İskender yiyebileceğiniz en ünlü birkaç dükkanı bir yazımızda detaylıca anlattık. Göz atmak isterseniz: Bursa’da İskender Nerede Yenir?

Tahinli Pide

Tuzpazarı’nda Tarihi Abdal Fırını

Bursa’lıların söylemiyle “tahanlı”sı yani tahinli pidesi ve Bursa simidi dillere destan olmuş bir fırın. Bursa’ya gidince mutlaka gidilmesi ve denenmesi gereken iki lezzet. Adres: Tuzpazarı Mahallesi Abdal Caddesi 12.Fırın Sokak No:2 Osmangazi Bursa   Tel: 02242206286   Websitesi: www.abdalsimitfirini.com  Konum için tıklayın.

Çorumlu Kardeşler Unlu Mamülleri

Tahinli pidesiyle ünlü salaş ama lezzetli şeyler yapan minik bir fırın. Konum için tıklayın.

Kırmızı Fırın

Yine tahanlı pidesiyle meşhur olmuş tarihi bir fırın. Ama diğer bütün kahvaltılıkları ve simit-poğaça-börek üçlüsü de çok lezzetliymiş. Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:42 Nilüfer – Bursa   Tel: 02242343994   Websitesi: www.kirmizifirin.com Konum için tıklayın.

Tarihi İnanç Fırını

Tahanlı pidesiyle Bursa’nın yerlilerinin bile dilinden düşmeyen tarihi minik bir fırın burası. Biri Osmangazi’de biri Nilüfer’de olmak üzere iki şubesi var.
Adres: Yahşibey Mahallesi 2. Murat Caddesi No:4 Osmangazi Bursa   Tel: 02242212949   Websitesi: www.tahinlifirin.com  Konum için tıklayın.

Cantık

Bursa’nın meşhur pidesi. 🙂

Kayhan’da Pidecioğlu

İncecik hamuruyla dilden dile dolaşmış bir pideci. 1860’dan beri var. Birçok Bursa’lı “çocukluğumun pidecisi” demiş burası için. E bu kadar insan vazgeçemiyorsa, gidilecek yerler listesine koymakta fayda var. 🙂  Şöyle bir durum var ki Bursa’lı Evde Yoklar’ın çoğu özellikle Kayhan’da Pidecioğlu demiş, ama anladığımız kadarıyla burası yenilenip modern bir restoran haline gelmiş ve artık Kayhan’da değil. Biz aşağı yeni adresi koyduk. Emin olmak için arayıp bir sormanızda fayda var. Adres: Geçit Mahallesi Belen 3 Sitesi A Blok No:22 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242448523   Websitesi: www.pidecioglu.com/bursa Konum için tıklayın.

Kardeşler Pide Salonu

Salaş ve çok büyük olmayan bir yer. Bu yüzden sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Cantığını ve ayranını herkes çok methetmiş. Fiyatlar da çok uygunmuş. Adres: Tuzpazarı Mahallesi 2. Tuzpazarı Sokak No:15 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242229570  Konum için tıklayın.

Acı Dayı

Bursa’nın en iyi cantıkçılarından biri. Samimi bir ortamda hızlıca karnınızı doyurmak isterseniz deneyebilirsiniz.
Adres: Kayhan Çarşısı Boğaz Sokak No: 11 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242215489  Websitesi: www.pidecim.com Konum için tıklayın.

Ev Yemekleri

Darüzziyafe

Değişik Osmanlı-Türk yemekleri yiyebileceğiniz bir restoran. Şerbeti, fukara keşkülü ve muradiye çorbası en fazla öne çıkan lezzetleri. Adres: 2. Murat Caddesi Osmangazi – Bursa  Tel: 02242246440   Konum için tıklayın.

Rumeli Kardeşler Sofrası

Çeşit çeşit yemek yapılan bir Türk Yemekleri restoranı. Tandırı, kuru fasulye çeşitleri ve özellikle süt helvası çok meşhur. Adres: Gülbahçe Mahallesi Vardar Caddesi No:36 Osmangazi- Bursa   Tel: 02242520520  Konum için tıklayın.

Çay & Kahve

koza-han

Kozahan

Kozahan Bursa’nın en ünlü hanlarından biri. İçinde alışveriş yapabileceğiniz bir sürü dükkan ve çay-kahve içebileceğiniz minik yerler var. Gelmişken meşhur irmik helvacısı Hacı Şerif’te helva yemeyi de es geçmeyin. Zaten Bursa’ya gidilince görülmesi gereken yerlerden biri, oturup bir kahve içmek de fena olmaz. Adres: Nalbantoğlu Osmangazi – Bursa   Konum için tıklayın.

Mahfel

Dere kenarında su sesleriyle çay-kahve içebileceğiniz bir cafe. Özellikle yazın ve tatil günleri çok kalabalık oluyor. Adres: Karaağaç Namazgah Caddesi No:2 Yıldırım – Bursa   Tel: 02243268888   Konum için tıklayın.

Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

Bursa’yı tepeden görebileceğiniz, birkaç yüzyıllık ulu çınarın etrafına kurulmuş bir çay bahçesi burası. Yanında aynı zamanda restoranı da var. Tamamen kendilerine ait bir tatlı yaratmışlar, adı “meyve tatlısı” ve yiyen herkes harika yorumlar yapmış. Tatil günleri çok kalabalık oluyormuş pek tavsiye etmeyiz. Adres: Tarihi Çınaraltı Osmangazi – Bursa   Tel: 02242395969   Konum için tıklayın.

Pideli Köfte & İnegöl Köfte

bursa-pideli-kofte

Çiçek Izgara

Izgara çeşitlerinin dışında inegöl köftesi efsaneymiş. Biraz pahalı bulan epey insan var, bizden söylemesi.
Adres: Belediye Caddesi No:15 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242211288  Websitesi: www.cicekizgara.com  Konum için tıklayın.

Kayhan Çarşısı’ndaki Yeşil Pideli Köfte

Bol yağlı pideli köftesi sırf Bursa’ya değil tüm Türkiye’ye nam salmış. Pideli köfte yiyebileceğiniz en tercih edilen adreslerden biri. Fiyatı uygun, bol ikramlı ve helvası denemeye değer. Adres: Kayhan Mahallesi Kayhan Caddesi Kayhan Çarşısı D:43 Osmangazi Merkez – Bursa   Tel: 02242228444 Websitesi: www.yesilpidelikofte.com  Konum için tıklayın.

Ömür Köftecisi

Otantik, tarihi bir dekorasyonu olan bir restoran. Özellikle kaşarlısı olmak üzere köfteleri, piyazı ve sütlü kadayıfı çok ünlü. Adres: Ulu Cami Yanı Heykel Caddesi Bursa  Tel: 02244515900   Konum için tıklayın.

Küçük Saray

Burası da pideli köftesi ve sütlü kadayıfıyla ünlenmiş bir restoran. Kalabalık günlerde gitmenizi tavsiye etmeyiz. 2 şubesi daha var. Adres: Kavaklı Mahallesi 2. Osman Gazi Caddesi Osmangazi – Bursa   Tel: 02242235332   Websitesi: www.kucuksaray.com/pidelikofte/  Konum için tıklayın.

Üç Köfte

Üç köfte şirin, salaş çok çok ufak bir esnaf köftecisi. İsmini köfteleri hep beraber değil de üçer üçer zaman aralıklarıyla servis etmesinden almış. Köftesinde aman aman bir şey olmasa da konsepti, güleryüzlü çalışanları sayesinde çok beğenilen bir yermiş. Kapalı Çarşı’nın altındaki İvazpaşa Çarşısı’nın içinde. Adres: İvazpaşa Kapalı Çarşısı No:3 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242215526    Websitesi: www.uckofte.com.tr Konum için tıklayın.

Hacıbey Kebapçısı

Çok fazla kişi tarafından “Bursa’nın en iyi pideli köftesi” gibi iddialı bir yorum alan köfteci. Tereyağı da özelmiş.
Adres: Kayhan Caddesi Güveri Sokak No:4 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242212069   Konum için tıklayın.

Izgara & Mangal

Çalı Çam Et & Mangal

Kendin pişir kendin ye mantığıyla çalışıyor. Etleri cok lezzetli ve hep taze. Ortamı sıcak ve fiyatları çok uygun.
Adres: Nilüfer Çalı Kavşağı Nilüfer – Bursa   Tel: 02244825214  –  05327410215   Websitesi: www.cametmangal.com Konum için tıklayın.

Uzan Et Lokantası

Etleri konusunda harika yorumlar almış. Özellikle lokumuna ve bonfilesine övgüler yağmış. Manzarası güzel, ortam samimi ama uzun sıralar bekleyenler olmuş. Bunu göze alıp gitmenizde veya doğru zaman seçmenizde fayda var. Adres: Kayapa Belediyesi İstiklal Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:20/3 Nilüfer – Bursa   Tel: 02244932045  – 05325543138   Websitesi: www.uzanetmangal.com    Konum için tıklayın.

Kestane Şekeri

Kardelen

Kestane şekeri çok beğenilen bir marka. Birçok ilde de bayisini bulabilirsiniz. Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:135/B Bursa   Tel: 02242502001  Websitesi: www.kardelen.com  Konum için tıklayın.

Kafkas

Kestane şekeri diyince herkesin aklına gelen ilk marka Kafkas ve Bursa’da her 3-5 sokakta bir var. Bursa dışında da birçok yerde rastlayabilirsiniz. Kestane şekeriyle nam salmış ve gittikçe çeşitlendirmiş. Adres: Atatürk Caddesi No:35 Heykel Osmangazi – Bursa   Tel: 02242252599  Websitesi: kafkas.com  Konum için tıklayın.

Füzyon

Kitapevi Restoran

Gerçekten atmosferi inanılmaz olan sıcacık, samimi Kitapevi Otel’in içindeki restoran. Yemekleri ortalama fiyatların biraz üstünde olsa da çok lezzetli görünüyor. En azından bir kahve içmeye mutlaka uğrayıp bir etrafa bakın deriz. Adres: Kavaklı Mahallesi Burç Üstü No:21 Tophane – Bursa   Tel: 02242254160  – 0533 478 12 29   Websitesi: www.kitapevi.com.tr  Konum için tıklayın.

Unlu Mamüller

mahkeme-firini-pasta-bursa
Fotoğraf Kaynak: www.mahkemefirini.com

Mahkeme Fırını

Acıbadem kurabiyesi, susamlı çubuğu ve su böreği mutlaka denenecekler listemizde. 🙂  Tam 7 tane şubesi var.
Adres: Tayakadın Mahallesi 11.Fırın Sokak No:2 Şehreküstü Bursa   Tel: 02242222053   Websitesi: www.mahkemefirini.com Konum için tıklayın.

Aksu Unlu Mamülleri

İçine girince her şeyi tatmak istememek elde değil. Çok fazla çeşit var hepsi çok beğenilmiş. Özellikle tereyağlı simiti ve cevizli lokumu en iyilerinden. Adres: Ertuğrul Mahallesi Doğan Avcıoğlu Caddesi 136. Sokak No: 6C Nilüfer – Bursa   Tel: 02244703535   Websitesi: www.aksuunlumamulleri.com  Konum için tıklayın.

Marşal Pasta

Ulus Pastanesi

Burası marşal pastasının mucidi pastane. Aynı zamanda kızamık şekeri ve armut kurabiyesi de çok popüler.
Adres: Atatürk Caddesi Öztat Apartmanı No:92 Bursa  Tel: 02242211437  Websitesi: www.uluspastanesi.com Konum için tıklayın.

Ülkü Pastanesi

Bursa’nın en sevilen pastanelerinden biri. Özellikle ekleri çok başarılı. Marşal pastası da bir o kadar ünlü.
Adres: İhsaniye Mahallesi FSM Bulvarı Barbaros Caddesi  Çilek Sokak No:4 Nilüfer – Bursa    Tel: 0224 2415545
Websitesi: www.ulkupastanesi.com.tr Konum için tıklayın.

Balık

tirilye-balik

Arap Şükrü Çetin

Bursa’da fasıl yapabileceğiniz en iyi adreslerden biri. Özellikle cuma-cumartesi çok dolu olabiliyormuş bu yüzden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Adres: Kuruçeşme Mahallesi Sakarya Caddesi No:6 Osmangazi Bursa   Tel: 02242211453   Konum için tıklayın.

Vira Balık

Yine balık-meze yapabileceğiniz adreslerden. Özellikle tereyağlı karidesi çok methedilmiş. Adres: Arap Şükrü Sokağı Osmangazi Bursa   Tel: 02242202909   Websitesi: www.arapsukruvira.com Konum için tıklayın.

Gölyazı Gönül Sofrası

Burası Gölyazı’nın en hip mekanı. Göl manzarasına karşı ister balık ister kahvaltı keyfi yapabileceğiniz tatlı bir ailenin işlettiği bir yer. Fiyatlar uygun. Turna balığı ve gözlemesi ile meşhur. Adres: Gölyazı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:52 Bursa  Tel: 05353118119   Konum için tıklayın.

Ciğer

Ciğerci Şaban

Seçenekler sınırlı olduğu için servis çok hızlı. Fiyatlar çok uygun, Bursa’daki en iyi ciğerlerden. Adres: Üçevler Mahallesi 5.Sokak Küçük Sanayi Sitesi Nilüfer – Bursa   Tel: 02244417718   Websitesi: cigercisaban.com.tr  Konum için tıklayın.

Ciğerci Tahsin

Özellikle yaprak ciğeri çok sevilen, Edirne ciğerinin Bursa şubesi yorumlarını bile almış bir yer. Fiyatlar iyi.
Adres: Alacamescit, Çancılar Caddesi No:15 Osmangazi-Bursa   Tel: 02242250533   Konum için tıklayın.

Tava

Tavacı Recep

Recep Sac Tava adını verdikleri yemek başta olmak üzere envai çeşit et yemeği var. Fiyatlar biraz yüksek.
Adres: Odunluk No:5 D:1 Erdoğan Binyücel Caddesi Nilüfer-Bursa   Tel: 02244524004   Websitesi: tavacirecepusta.com Konum için tıklayın.

Süt ve Süt Ürünleri

Bahar Süthanesi

Fotoğraf Kaynak: baharsuthanesi.com

1959’dan beri Bursa’nın en iyi ve güvenilir süthanesi. İçinde hem kahvaltılık ürünler, hem sayısız çeşitte peynir hem de sütlü tatlı bulabilirsiniz. Adres: Maksem Caddesi No:57 Osmangazi – Bursa   Tel: 02242233040  Websitesi: www.baharsuthanesi.com Konum için tıklayın.

Tavuk Göğsü

Durak Muhallebicisi

Tavuk çorbası, sütlü kadayıfı, börekleri ve özellikle supanglesi çok meşhur. Ama bunlar dışında neredeyse bütün tatlıları çok övülmüş. Adres: Karaman Mahallesi İzmir Bulvarı Nilüfer – Bursa   Tel: 02242400809  Websitesi: www.durakmuhallebicisi.com.tr  Konum için tıklayın.

Mudanya Restoran Önerileri

Balık

Erol Balık

Burası Mudanya merkezin yan komşu beldesi Kumyaka’dan meşhur bir seçenek. uygun fiyatlı ama denize sıfır da değil. Sıkı bir müdavim kitlesi var. Adres: İpek Sokak 2 A, Halitpaşa Mahallesi Mudanya –  Bursa   Tel: 90 224 544 6631   Konum için tıklayın.

Pavurya Balık Restoran

Ahtapotu, karides mantısı, levrek simiti, rum böreği ve balıkları çok meşhur. Fiyatları da oldukça uygun.
Adres: Hasanbey Halitpaşa Caddesi 19-21  Mudanya – Bursa   Tel: 02245446837   Konum için tıklayın.

Beyazkayalar Balık Restoran

Mudanya merkeze bir diğer komşu mevkide, Bursa manzarası eşliğinde envai çeşit deniz ürününü tadabileceğiniz bir yer. Kalamarı, susamlı levreği ve karides mantısı özel lezzetleri.
Adres: Burgaz Mahallesi Altınkum Caddesi No:1 Güzelyalı Mudanya Tel: 02245548236 Websitesi: www.beyazkayalar.com  Konum için tıklayın.

Kıyı Balık

Burası da kalamarı, karidesi, mezeleri ve balıkları çeşitleri başta olmak üzere denizden çıkan her şeyi lezzetlendirmeyi başaran bir restaurant. Manzarası da cabası… Adres: 12 Eylül Caddesi No:48 Mudanya Bursa   Tel: 02245448454    Websitesi: www.kiyibalikmudanya.com Konum için tıklayın.

Pide

Hasköyüm Pidecisi

Burası da Evde Yoklar’ın önerisi Mudanya Bursa yolundaki bir pideci. Kapalı pide şeklinde içinde kavurma kaşar pastırma olan Hasköy Special pidesi imza lezzeti. Adres: Hasköy, Bursa Yolu Cad. 10/A, 16960 Mudanya/Bursa   Websitesi: www.haskoyum.com.tr  Konum için tıklayın.

Diğer

Yayın Balığı, Orhangazi

Rahmi Baba

Şişte yayın balığı, tereyağlı kerevtiti mutlaka denenmeli.
Adres: Dutluca Köyü Yolu, 16825 Gölyaka – Orhangazi   Tel: 02245822282    Konum için tıklayın.

Köfte, Orhangazi

Orhan’ın Yeri

Köftesi mantısı saç kavurması meşhur ama ondan daha meşhuru dualı tatlı adındaki sütlü tatlısı. Sadece bu restorana özel sakızlı muhallebi gibi düşünebilirsiniz. Adres: Muradiye, 16810 Orhangazi Tel: 05359355202  Konum için tıklayın.

Kemalpaşa Tatlısı, Mustafakemalpaşa

Dondurmacı Ahmet

Buraya özgü peynir tatlısını (gerçek kemalpaşa tatlısı) yiyebilirsiniz. Adres: Balıkesir Caddesi no 1  Tel: 02246131172  Konum için tıklayın.

Köfte, İznik

Köfteci Yusuf

Oldukça büyük bir yer ve servis çok hızlı. Fiyatlar ortalama. Sırf köftesi değil çoğu yemeği lezzetli. Adres: Selçuk Mahallesi Atatürk Caddesi No:73 İznik-Bursa  Tel: 4446162   Websitesi: www.kofteciyusuf.com   Konum için tıklayın.

İnegöl Köfte, İnegöl

Zeynel

İnegöl köftesi için en iyi adreslerden biri. Adres: Süleymaniye Mahallesi Bursa   Tel: 02247149450  Websitesi: www.zeynelinegolkoftecisi.com  Çalışma saatleri: 8.30-23.30   Konum için tıklayın.

Besler Köftecisi

Burada mutlaka köfte yenmeli. İçli köftesi, piyazı ve şırası da denenebilir. Adres: Osmaniye Mahallesi Altay Caddesi No:5 İnegöl-Bursa  Tel: 02247131972  Konum için tıklayın.

Tava, Karacabey

Tavacı Refik

Kuzu tandırı, balkabağı tatlısı, yoğurdu çok meşhur. Ama asıl olayı tava tabii ki. Adres: Karacabey Bursa   Tel: 02246769239  Konum için tıklayın.

11 Comments

 1. Merhaba,
  Dün çıktığımız bursa yolculuğunda ilk durağımız Cumalıkızık köyüydü. Sizlere güvenerek tercih ettiğimiz Narlı Bahçe malesef tam bir hayal kırıklığıydı. Tek seçenekleri gözleme ve kahvaltıydı. Kahvaltı edip geldik gözleme yiyelim dedik sadece peynirli ve patatesli var olduğunu öğrendik. İçecek olarak ayran istedik, ne açığı ne kapalısı mevcutmuş.. Kısacası reklam için paylaşıldığını düşündüğüm bu işletme malesef vasatında altında.

  1. Selam Ayşe,

   Mutsuz olduğunuza üzüldüm. Bizim Cumalıkızık yazımızı okumadan gitmeseydin keşke. Orada Cumalıkızık’ta kaliteli yemek yenecek yer olmadığını uzun uzun anlatmıştık. Gerçi sizin şikayetiniz kaliteden değil, çeşitten yana. O noktada ben az çeşit olsun ama kalitelisi olsun diye düşünüyorum ama Cumalı’da o da yok. Son olarak Narlı Bahçe ya da başka bir yer de babamın yeri değil, neden reklamını yapalım? Düşünceler insanın kendi içdünyasının aynasıdır. Bir gözleme için ne kendini, ne de bizi hırpalamaya değer

 2. Merhaba,
  Eski yapısı, yeri ile Çorbacı Baba, paça, kelle, işkembe ve diğer çorbaları övgüye değer, yeri altıparmak caddesinde, Arapşükrü balıkçılarına komşu..

 3. Yakın zamanda Eker Meydan Avm’de açılan Ömür Akkor’un restoranı Zennup 1844 ‘ü de çok sevdim ben. Modern bir atmosferde Osmanlı mutfağı deneyimi yaşatıyorlar. Helvalar, kebaplar… Fiyatlar çok ucuz değil ancak genel olarak ana yemekler için fiyat performans oranı makul sayılabilir. Tatlılar ve başlangıçlar biraz pahalı ama her şey çok lezzetli. Çeşit çeşit ekmeğin olduğu fırın ise apayrı bir dünya..

 4. Bir Bursalı olarak tek kelimeyle muhteşem bir derleme olduğunu soyleyebilirim. Nokta atışı yapmışsınız, elinize yüreğinize ağzınıza sağlık 🙂

 5. Bu ne ayrıntılı hoş bir yazı. Bu şehirde olup da gitmediğim yerler keşfettim. Çok teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir