ÇEŞME’NİN BEACH CLUBLARI

Beach clublara fiyatları ve sahilleri parsellemeleri sebebiyle tepki büyük. Gerçekten Çeşme’nin en güzel koyu olan Aya Yorgi’de denize girmenin tek yolu bir beach cluba gitmek ya da tekne sahibi olup denizden yanaşmak. Hadi kesenin ağzının açıp beach cluba gitmeye karar verdiniz, o zaman da girebileceğinizin garantisi yok. Daha kapıda tepeden tırnağa süzmeli “Rezervasyonunuz var mı?” sorunsalı var.

En azından şunu müjdeleyebiliriz ki rezervasyonunuz varsa sorunsuz girebiliyorsunuz. Ama 12’yi çok geçirmeden gidin yoksa sizin şezlonga talip çok. Beklemez.

Tabii her beach club da böyle değil. Gün batımında partiye dönen trendy mekanlar genelde daha zorlar. Ama hem kaliteli olup, hem de daha samimi olan yerler de var. Hepsinin kendince güzel bir yanı var. Kendi segmentinin en iyisi olduğunu düşündüğümüz Çeşme beach clublarını bu yazımızda derledik.

 1. Before Sunset, Ovacık
 2. Boheme Beach, Ovacık
 3. The Beach Of Momo, Dalyanköy
 4. Cove, Aya Yorgi
 5. Shayna Beach Club, Aya Yorgi
 6. Paparazzi, Aya Yorgi
 7. Sole Mare, Aya Yorgi
 8. Yuzu Beach
 9. Plage Isolée, Alaçatı
 10. Madeo Beach, Alaçatı
 11. Ojo Alaçatı, Alaçatı
 12. Spiaggia Grande, Liman Mevkii
 13. Alaçatı 11 Beach, Liman Mevkii
 14. Rise’n Shine, Liman Mevkii
 15. Single Fin Yellow, Liman Karşısı
 16. Fly-Inn Beach Club, Altınkum
 17. Fun Beach, Altınkum
 18. Quente Beach, Paşalimanı
 19. Aquente Warm Pool, Şifne

1. Before Sunset, Ovacık

Çeşme’nin en fotojenik beach club’ı Before Sunset’i Instagram’dan tanıyor olmanız muhtemel. Sanki sahibi kamyonu Bali’ye dayamış, yükleyip getirmiş. Ayrıca Çesme’nin en temiz ve sakin koylarının bulunduğu Ovacık köyünün Azmak koyunda yer alıyor.

Her yaştan kişinin zaman geçirebileceği beach, hafta içi sakinlik arayanların, hafta sonu da eğlenceden vazgeçmeyenlerin tercih ettiği bir yer. Sahibinin kendisi de DJ olduğundan güzel partiler oluyor.


Denizi kumlu. Sahildeki güneşlenme alanlarına ek olarak 8 adet denize sıfır bungalow loca bulunuyor. Havlu temin ediyorlar. Yemekleri de güzel. Evet, doğru tahmin ettiniz, kapıda kalmamak için rezervasyon yaptırmak şart. Adres: Ovacık Mah., Azmak Koyu 381/A, 35930 Çeşme Tel: 0532 173 55 18 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 1 numara.

2. Boheme Beach, Ovacık

Fotoğraf Kaynak: Berkan Kabaklı / Foursquare

Boheme Beach, Ovacık bölgesinde, Before Sunset Beach’in hemen yanında 2019 sezonunda açılmış bir beach club. Her yerden dream catcher’ların, salıncakların, tipi çadırlarının çıktığı Instagram dostu “fotojenik” plajlardan. Mekana giriş için rezervasyonu sadece Instagram DM üzerinden yapılıyor. Çocukla gelmek isterseniz sadece loca bölümlere rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Plajı temiz ve kumluk. Mekan aynı zamanda evcil hayvan dostu. Her gün happy hour’lar 17.00’de başlıyor ve 21.00’e kadar devam ediyor. Her pazar da 20:30’dan gece yarısına kadar süren partiler oluyor. Adres: Musalla, İkiçeşmelik KM. EVL No:82, 35930 Çeşme Tel: 0532 353 59 80 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 2 numara.

3. The Beach Of Momo, Dalyanköy


Beach of Momo’yu ise ünlüler sayesinde duymuş olmanız muhtemen. Çeşme’nin en sosyetik beach clubı. Ama böyle deyince önyargılara gebe oldu. Belki de kaliteli yemekler, güzel insanlar bulabileceğiniz, serin denizli, sade dekorlu bir beach club desek daha doğru olurdu.


Şezlonglar ve gruplar için özel beach alanı, bar ve restoran bölümlerinden oluşuyor. Beach’de 17.00’den sonra happy hour başlıyor. En güzel yanı ise gün batarken DJ eşliğindeki partileri. Ayaklarını denize sokarak dans etmek gibisi var mı? O yüzden buraya sadece bir gün ayıracaksanız geleceğiniz günün parti olan gün olduğundan emin olun. Happy hour’lar için DM’den yazıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Adres:Ünivetsite mah, 4417 sokak, 3011. Sk. no:2, 35930 Çeşme Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 3 numara.

4. Cove, Aya Yorgi


Cove, Çeşme’nin en güzel koyu Aya Yorgi’deki eskiden Babylon olan yerde 2018’de açılmış nispeten yeni bir işletme fakat kısa sürede Aya Yorgi koyunun denizi ve hafif esen rüzgarı sayesinde Çeşme’de sıklıkla tercih edilen plajlardan olmuş. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Adres: Sakarya Mah. 3166 Sokak No: 12 Aya Yorgi Koyu Çeşme Tel:+90 (530) 786 44 68 Websitesi ve konum için tıklayabilirsiniz. Haritada 4 numara.

5. Shayna Beach Club, Aya Yorgi

Shayna Beach Club, Aya Yorgi’nin en eski ve klasik mekanlardan biri. İster çimlere, ister kumlara isterseni de tahta platforma kurulun. Herkese, her zevke uygun bi yer. Mekanın balık restoranı ayrıca beğeniliyor. Akşam burada yemeğinizi yiyip öyle de geceye devam edebilirsiniz. Adres: Sakarya, Ayayorgi Mevki No:14, 35930 Çeşme Tel: 0530 249 75 70 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 5 numara.

6. Paparazzi, Aya Yorgi

Fotoğraf Kaynak: Volkan Gevrek

Paparazzi, Aya Yorgi’nin imzası olan denizi ve sakin ortamı ile yazın yorgunluk atmak için ideal bir mekan. Verilen giriş ücreti aslında bir harcama limiti olarak geçiyor ve dilediğiniz gibi yiyip içebiliyorsunuz. Çeşme’nin soğuk denizi ve hafif rüzgarı burada da varlığını sürdürüyor. Adres: Ayayorgi Mevki, No:11, 35930 Çeşme Tel: (0232) 712 67 67 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 6 numara.

7. Sole Mare, Aya Yorgi

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/SoleMareOfficial

Aya Yorgi mevkiindeki Sole Mare, Çeşme’nin en eskilerinden ve klasiklerinden. Burada sahil tamamen kumdan oluşuyor ve denizde hiç dalga yok. Bu nedenle çocuklar için oldukça elverişli bir plaj. Gündüz plaj, gece club olarak hizmet veren yerlerden. Saat 17:00’den sonra başlayan “Happy Hour” çok popüler. Giriş ücretine bir meşrubat dahil. Adres: Sakarya Mahallesi, Aya Yorgi Mevkii No:6 Çeşme Merkez, İzmir Tel: 0232 712 20 57 Instagram, websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 7 numara.

8. Yuzu Beach, Aya Yorgi

Fotoğraf Kaynak: Instagram Yuzu Beach

Aya Yorgi mevkiinde 2019’da açılmış bir beach club. Gerçekten ambiyansı çok hoş. İddialı kokteylleri ve sushi’leri beğeniliyor. Yalnız sadece 21 yaşından büyükleri içeri alıyorlar. Rezervasyonu ise Instagram DM’den yaptırıyorsunuz. Adres: Sakarya Mh, 3166. Sk. No:2, 35930, 35930 Çeşme Instagram ve konum için tıklayın.Haritada 8 numara.

9. Plage Isolée, Alaçatı

Fotoğraf Kaynak: Instagram Sole Mare

Beach’ten beklentiniz bir tesis içinde sakin sa kin denize girmebilmek ve kafa dinlemekse, çocuk kabul etmeyen Plage Isolée tam de bunu vaadediyor. Zaten adı da Fransızca izole plaj demek. Burası aynı zamanda evcil hayvan dostu. Rezervasyon için Instagram DM’den yazmanız gerekiyor. Adres: Alaçatı, 18002 SOKAK NO:3, 35930 Çeşme Tel: 0554 177 17 77 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 9 numara.

10. Madeo Beach, Alaçatı

Denizi berrak, sahili kumluk, suyu ılık olan Madeo’da plaj için verilen ücretin içine şezlong, şemsiye hizmeti de dahil. İçinde birçok seçenek bulabileceğiniz bir restoran kısmı da var.

Dusk bölümünde çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri gece yarısıyla 07.00 arası after party, Madeo bölümünde ise her gün 17.30 – 21.00 saatleri arası happy hour var. Her zamanki gibi rezervasyon yaptırmalısınız. Adres: Alaçatı Mahallesi, Çark Plajı Mevkii Sea Side Yolu Mehmet Koyu, 35930 Alaçatı Çeşme Tel: 0531 901 56 51 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 10 numara.

11. Ojo Alaçatı, Alaçatı

Fotoğraf Kaynak: www.instagram.com/ojoalacati

Birçok mekanı bünyesine toplamış Unique Alaçatı’nın bir parçası olan Kafe Pi içinde bir beach club Ojo Alaçatı. Kafe Pi’yi çok tercih etmezdik ama Ojo buralara yeni bir soluk getirmiş. Akşamları istanbul’dan tanıdığımız dj’lerin happy hour performansları oluyor. Adres: 18001 Sokak No:3/1C Unique, 35930 Tel: 0532 236 69 89 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 11 numara.

12. Spiaggia Grande, Liman Mevkii

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/SGAlacati

Geçtiğimiz senelerde açılan Spiaggia Grande, konser organizasyonları ve happy hour’larıyla 2 sezondur adından söz ettiriyor. Kumlu bir sahile sahip ve menünün zengin olduğu bir restoranı var. Genellikle Kenan Doğulu,  Ayta Sözeri, Defne Samyeli, Baran Bayraktar gibi isimler sahne alıyor. Adres: Alaçatı Mahallesi, 35930 Çeşme Tel:+ 90 530 088 41 11‬ Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 12 numara.

13. Alaçatı 11 Beach, Liman Mevkii

Fotoğraf Kaynak: Instagram Alacati 11

Alaçatı 11 de restoranı ve Alaçatı 11 Beach Bar ile hem gündüz hem gece hizmet veren beach clublardan. Restoran, su sporlarının, turkuaz denizin ve gece eğlencesinin buluştuğu beach’te su sıcaklığı düşük, sahil şeridi kumluk. Rüzgar sörfü ve yelkencilik gibi aktivitelerin civarda yapıldığı rüzgarlı bir havaya sahip. Adres: Çark Plajı, Liman Mevkii, 18010 Sokak No:11 Alaçatı Mahallesi, Çeşme Tel: +905324903600 Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 13 numara.

14. Rise’n Shine, Liman Mevkii

Fotoğraf Kaynak: M SEDA / Foursquare

Liman Mevkii’nde, eskiden Zio olan mekan 2019’da Rise’n Shine oldu. Denizi cok temiz ve kum. Mekanda, İtalyan mutfağı lezzetleri sunan alakart restoran, plajda snack bar ve iki adet büyük bar bulunuyor. Happy hour ve devamında ise Evrencan Gündüz’den Zeynep Bastık’a ünlü isimlerin canlı performansları oluyor. Rezervasyon şart. Adres: Alaçatı, Süzer Sun Dreams Hotel, 35930 Çeşme Tel: 0532 353 58 67 Instagram ve konum için tıklayın. Haritada 14 numara.

15. Single Fin Yellow, Liman Karşısı

Fotoğraf Kaynak: Serap Şahin / Foursquare

Geçtiğimiz sezonlarda Surf Zone’da olan Single Fin Yellow, 2020 sezonunda yeni yeri olan Alaçatı Port’un karşı yakasına, Çağla Kubat Sörf okulunun hemen yanına taşındı. Burada ister sörf yapabilir, ister sörf yapanlara şezlongunuzdan güneşlenerek eşlik edebilirsiniz. Akşam da happy hour konsepti ile Parra For Cuva ve Stvaroz gibi dünyaca ünlü dj’lerin performanslarının olduğu mekan sabaha kadar açık. Adres: Akçakaya Mevkii, Liman Karşısı, 35000 Liman Karşısı Alaçatı Çeşme Instagram hesabı ve konum için tıklayın. Haritada 15 numara.

16. Fly-Inn Beach Club, Altınkum

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/FlyInnBeachClub

Fly-Inn, Altınkum mevkiinde, 2500 kişi kapasiteli, oldukça geniş bir beach. Burada plaj için ödenen ücretle şezlong ve havludan da yararlanabiliyorsunuz. Saat 17.00’den itibaren happy hour var. Dünya mutfağından lezzetler sunan cafe, sağlıklı içeceklerin bulunduğu bir bar, su sporları için elverişli alanlar da mevcut. Her ne kadar büyük bir alana yayılsa da rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Adres: Sehit Mehmet Mah. Pamukova Mevkii, Kume Evleri No: 921/1, Altinkum, 35930 Çeşme Tel: (0232) 722 22 98 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 16 numara.

17. Fun Beach Club, Altınkum

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/Funbeachclub

Altınkum mevkiindeki Çeşme klasiklerinden biri de Fun Beach. Buz gibi soğuk, dalgasız ve kumluk bir denizi var. Burası diğer mekanlara göre müzik konusunda daha sakin takılıyor. Burada parasailing ve diğer su sporlarını da yapabiliyorsunuz. Çimlik ve kumluk olmak üzere iki alanı var. Gruplar ve aileler için, denize kıyısı olan locaları var. Çocuklu ailelerin tercih ettiği beach club’lardan. Evcil hayvan dostu. Adres: Altınkum, Şehit Mehmet yolu/Kum kilise mevki, 10305 Çeşme Tel: (0232) 722 10 95 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 17 numara.

18. Quente Beach, Paşalimanı

Fotoğraf Kaynak: www.quentebeachclub.com

Quente Beach, Paşalimanı mevkiinde, yarım daire çizen, korunaklı, kumluk, sığ ve ılık suyu olan bir kumsalda yer alıyor. Çim, kum ve ahşap alan seçenekleri olan beach club, özellikle de çocuklu ailelerin tercihi. Grup olarak bir arada olmak isteyenler için yataklı localar da var. Adres: Ardıç, 35930 Çeşme Tel: 0538 636 97 99 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 18 numara.

19. Aquente Warm Pool, Şifne

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/aquentewarmpool

Çeşme Şifne‘de bulunan Aquente Warm Pool, Bali’deki mekanlar gibi denize ve gün batımına karşı, bel hizasına kadar ılık deniz suyu ile dolu parti havuzu olan bir mekan. Bu ısıtılmış havuzda dj müzikleri eşliğinde kokteylinizi yudumlayabilir ve güneşi batırabilirsiniz. Adres: Ardıç Mah. Eski Vekamp Paşalimanı Çeşme Tel: 90 232 717 00 80 Instagram ve konum için tıklayın. Haritada 19 numara.