EN YENİLER

AMERİKA VİZESİ NASIL ALINIR? – BAŞVURU FORMU VE GEREKLİ EVRAKLAR

AMERİKA VİZESİ NASIL ALINIR? – BAŞVURU FORMU VE GEREKLİ EVRAKLAR

Büyük rüyaların ülkesi ABD’ye gitmek için önce vize dosyası hazırlama sabır testini geçmeniz gerekiyor ama bir kere turist vizesini kaptınız mı 10 yıl boyunca ver elini New York, ver elini California. Hem de her sene 3+3’ten 6 ay kalma hakkıyla. O zaman derin bir nefes alıp başvuru formunun başına oturuyorsunuz. Merak etmeyin, adım adım yanınızdayız.

WROCLAW’DA GEZİLECEK YERLER

WROCLAW’DA GEZİLECEK YERLER

Polonya’nın Eskişehir’i Wroclaw’da (Vrotsuaf diye okunuyor aman diyelim) gezilecek yerlerden yeme içmeye, Noel pazarlarından muzip cücelere bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

PRAG’DA GEZİLECEK YERLER

PRAG’DA GEZİLECEK YERLER

Franz Kafka’nın izinde, muhteşem köprüleri, kuleleri, Gotik eserleri ve mistik havası ile Orta Avrupa’nın belki de en güzel şehri Prag’ı haritalı anlatımımızla adım adım gezdiriyor, üzerine de 3 günlük dolu dolu bir rota veriyoruz. Tabana kuvvet deyip bol yürümeli bir programa hazır olun!

AMSTERDAM’DA NEREDE KALINIR – EN GÜZEL MAHALLELER & OTELLER

AMSTERDAM’DA NEREDE KALINIR – EN GÜZEL MAHALLELER & OTELLER

Tüm şehirlerde olduğu gibi Amsterdam’ın farklı mahallelerinin farklı karakterleri var. O yüzden genç bir çifte, sırt çantası ile gezene, partilemeye gelmiş arkadaşlara ya da çocuğu ile kaliteli zaman geçirmeye gelmiş bir aileye önereceğimiz yerler farklı. Bu rehberimiz sizin için en doğru mahalleyi bulmanıza yardımcı olacak.

SAKIZ ADASI’NDA GEZİLECEK YERLER

SAKIZ ADASI’NDA GEZİLECEK YERLER

Kapı vizesi uygulamasının başlamasıyla derin bir “ohh bee!” çekerek kendisini mavi sularına atmaya, en taze deniz mahsüllerine doymaya, şirin mi şirin Orta Çağ köylerinde tarihin tozunu yutmaya Sakız Adası’na gidecekler için rehberimiz yetişti!

DRESDEN’İN MEŞHUR NOEL PAZARLARI

DRESDEN’İN MEŞHUR NOEL PAZARLARI

Dresden’in Noel pazarlarını hangi rotada gezmelisiniz, gezerken nelerden bir ısırık almalısınız, Noel Baba’yı hangi bacada yakalarsınız gibi sıcak çikolatalı notlar. 🙂

DRESDEN’DE GEZİLECEK YERLER

DRESDEN’DE GEZİLECEK YERLER

Aralık yaklaştı mı tüm şehirler 1434’ten beri kurulan Noel pazarları ile “Noel’in başkenti” unvanını hak eden Dresden’in önünde saygıyla eğilir. Yılbaşı ruhunu hissetmek için ideal olduğu kadar savaş tarihi meraklıları için de enteresan bir gözlem alanı. 1945’te %75’i yerle bir olan şehir, müthiş bir Alman disiplini ile, kimi zaman orijinal taşları yap-boz gibi birleştirerek yeniden inşa edilmiş.

METEORA GEZİ REHBERİ

METEORA GEZİ REHBERİ

İşte dünyadan uzak, semaya yakın bir yer: Meteora! İsmi “havada asılı” anlamına geliyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu dini kompleks sanki bu dünyadan değil gibi… Gidip gelmesi zahmetli olsa da vardığınızda pişman olmayacağınız bir güzellikle karşılaşacaksınız. Zaten biz de size ulaşım/bilet derdinizi çözecek, zahmetinizi azaltacak bir rehber hazırladık.