İNGİLTERE VİZESİ ÜCRETİ & KAÇ GÜNDE ÇIKAR

İngiltere Vize Başvurusu yazımızda İngiltere vizesi başvuru sürecinin ne kadar hassaslıkla yürütülmesi gerektiğini anlatmış, dikkat etmeniz gereken konularından bahsetmiştik. Bir kere red almış olmanız daha sonraki başvurularınızın da önünü kesme potansiyeli taşır. Lütfen henüz okumadıysanız sağlıklı bir İngiltere vizesi başvurusu süreci için önce İngiltere Vize Başvurusu yazımızı okuyun. Gelelim ücret konusuna…

İNGİLTERE VİZESİ ÜCRETİ

Shengen’den farklı olarak İngiltere turist vizesi ücreti sabit bir servis ücreti değil. Ne kadar uzun geçerlilikte bir vize için başvurduğunuza göre ödemeniz gereken ücret değişir. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve da 10 yıllık olarak 4 farklı geçerlilik süresi için başvurabiliniyor. Süreye göre İngiltere turist vizesi ücretleri şöyle:

6 Aylık: 146 USD
2 Yıllık: 507 USD
5 Yıllık: 977 USD
10 Yıllık: 1220 USD

Diğer Ücretler

İngiltere vizesinin ücretine ek olarak başvuru sürecinizin süresini hızlandırmak veya bazı esnekliklere sahip olmak için satın alabileceğiniz ekstra servisler var. Bunların hiç birisi zorunlu değil, sizin tercihinize bırakılıyor. Vize İşlemlerini Hızlandırma ve Esneklikler bölümünde satın alabileceğiniz ektra hizmetleri detaylıca anlattık.

Ödeme Nasıl Yapılıyor

Online başvuru sırasında ilk aşamada formu dolduruyor, ikinci aşamada İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alıyor, ve üçüncü aşamada kredi kartınızla ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. Ödemenin yapıldığını belgeleyen dekont emailınıza yollanıyor. Bunun bir çıktısını alıp dosyanıza eklemeniz gerekiyor.

Başvuru Reddedilirse Vize Ücreti Yanıyor Mu?

Evet. Paranızı geri alma şansınız yok.
Keza 5 senelik için başvurup 977 USD yatırdıysanız, ancak vizenin 6 aylık çıktıysa da aradaki farkı geri alamıyorsunuz.

İNGİLTERE VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR

İngiltere vizesi çıkma süresi yoğunluğa göre değişmekle birlite en geç İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne pasaportunuzu verdikten sonraki 21 işi günü, yani aşağı yukarı 1 ay içinde başvurunuz neticeleniyor ve pasaportunuz İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yollanıyor. Eğer yoğunluk yoksa daha erken sonuçlanması da mümkün. Ancak her şekilde 1 ay da bekleme ihtimaline hazırlıklı olmak lazım. Eğer riske edemeyeceğiniz bir aciliyetiniz varsa aşağıdaki hızlandırma servislerinden birisini satın alabilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİNİ HIZLANDIRMA VE ESNEKLİKLER

Ek ücrete tabi bu servislerden birisini alarak İngiltere vizesi işlemlerinizi hızlandırabilir ya da süresinde esnetme yapabilirsiniz:

Evrak Tarama Hizmeti

Başvuru sürecinde evrakların taranarak başvuru sistemine yüklenmesi gerekiyor. Evrak tarama ve yükleme işlemini siz yapmayacaksanız, TLS Contact’tan bu hizmeti alabilirsiniz. Hizmet bedeli mevcut.

Erken Saatte Başvuru Servisi

Bu hizmet, İngiltere Genel Ziyaretçi Vize başvurusu yapan kişinin, randevusunu sabah 07:30 – 08:30 saatleri arasında bir zamana alınabilmesini sağlıyor. Bu durumda Genel Ziyaretçi Vize ücretine bir de ekstra servis ücreti ekleniyor. Randevunuza geldiğinizde bu hizmetin bedelini ödediğinize dair belgenin çıktısını da getirmelisiniz. Fakat bu hizmetten sadece İngiltere Vize Başvuru Merkezi İstanbul – Ankara ve İzmir’den başvuru yapanlar yararlanabiliyor. Bu uygulamanın, en nihayetinde İngiltere Konsolosluğu’ndan çıkacak olan vize başvuru kararınıza hiçbir katkısı bulunmadığının da altını çizelim. Hizmet bedeli mevcut.

Walk-In Servis

Ekstra bir ücretle, randevunuza erken gelme veya geç kalma payı bırakmak demek. Bu servis sadece iş günleri 8.30 – 15.30 saatleri arasında geçerli.Hizmet bedeli mevcut.

Süper Öncelikli Vize

Süper Öncelikli Vize servisi, İngiltere Konsolosluğu’nun başvurunuzu 24 saat içinde neticelendirmesi hizmetidir. Bu durumda Genel Ziyaretçi Vize ücretine bir de Süper Öncelikli Vize servisi ücreti ekleniyor. Fakat sadece İstanbul’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınabiliyor. Randevunuza geldiğinizde bu hizmetin bedelini ödediğinize dair belgenin çıktısını da getirmelisiniz. Ayrıca Tier 2 (İngiltere çalışma vizesi) ve Tier 5 (Değişim öğrencileri ve dil kursuna gidecek öğrenciler, geçici olarak kısa süreli çalışacaklar için İngiltere vizesi) Vizesi başvurularında da bu hizmet geçerli oluyor. Bu uygulamanın, en nihayetinde İngiltere Konsolosluğu’ndan çıkacak olan vize başvuru kararınıza hiçbir katkısı bulunmadığının da altını çizelim. Hizmet bedeli mevcut.

Öncelikli Vize

Öncelikli Vize servisi, İngiltere Konsolosluğu’nun başvurunuzu 5 iş günü içinde neticelendirmesi hizmetidir. Bu durumda Genel Ziyaretçi Vize ücretine bir de Öncelikli Vize servisi ücreti ekleniyor. Randevunuza geldiğinizde bu hizmetin bedelini ödediğinize dair belgenin çıktısını da getirmelisiniz. Bu uygulamanın, en nihayetinde İngiltere Konsolosluğu’ndan çıkacak olan vize başvuru kararınıza hiçbir katkısı bulunmadığının da altını çizelim.
Hizmet bedeli mevcut.

ÖNEMLİ: Visa4UK websitesinden randevu türü bölümünde ekstra ücretlendirmeye tabi olan Sadece İstanbul’dan alınabilen Super Priority Visa* (süper öncelikli vize) ya da Priority Visa* (öncelikli vize) randevusu aldıysanız, ödemelerinizi online yapmanız, makbuzun çıktısını almanız bu makbuzu da vize başvuru merkezine gittiğinizde yanınza almanız gerekiyor.

Bu ücretler nereye nasıl ödeniyor?

Eğer yukarıda belirttiğimiz hızlandırma ya da zamanlamada esneklik sağlayan servislerden birini alacaksanız bunları için ek ücret ödemeniz gerekiyor. Onların da ödemesini bu aşamada yapıyorsunuz. İşlemlerle ilgili emailınıza bir dekont  ve randevu bilgilerinizi de içeren bir başvuru / referans numaranız gelecek. Bir çıktısını alıp başvuru dosyanızı eklemelisiniz.

75 Comments

 1. Araştırma yapanlara yardımcı olmak İçin yazıyorum çünkü bende çok baktım.Geçen hafta vizeye başvurdum 6 aylık yalnız randevu ve evrak işlerinde dikkatli ve bu işlere hakim bir dostunuz olsun yanınızda Online formu doldurduktan sonra dikkatli olun site öyle uyanıkki sizi illa ücretli servis ve extra ücretli randevu ya yönlendiriyor dikkatli olun ücretsiz randevu saati bulunuyor yalnız evrakları işte o dostunuzla scan edip yükleneceksiniz sisteme sonrası kolay gittim verdim parmak izi tekrar aldılar şimdi bekliyorum pasaportumu kolay gelsin

  1. merhabalar ailecek ankara antlaşmasıyla ingiltereye gidiyoruz ailemın pasaportları geldi benim pasaportumdan ise ses seda yok sebebi ne olabilir acaba

  1. Merhaba alinay Ankara anlaşması vizeniz ne kadar sürede onaylandı bilgi verebilirmisin

 2. merhaba

  26 yaşında lise mezunuyum 8 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum. Askerlikten muafım bu muhafiyet sadece ağır işlerde çalışmama engel bunun haricinde fiziksel olarak eksikliğim yok.
  İngiltere de çalışmak oraya yerleşmek istiyorum nasıl bir yol izleyebilirim.

 3. Merhaba ingiltere turist vizesinde 1 yıl çalışmak gerekiyor mu bir iş yerinde vizede red almamak için cevaplarsanız sevinirim.

 4. Merabalar ben lodraya gitmek istiyorum orada yaşamak ama nasil giderim bilmiyorum.ogrenci olarakmi gitmem lazim yoksa calismak icin vizemi cikarmamlazim yardimci olursaniz sevinirim

   1. formu doldurdum ucretı odedım ancak ucretsız randevu nasıl alınıyor cozemedım.tls contact ücretlı randevu ona ulasabılıyorum bır tek.yardımcı olursanız sevınırım

 5. Slm ingiltereden davetiye gelicek yarın konsolosluğa ne kadar ücret ödemem gerek.masraflarim ne kadar olur.saygilarimla

 6. Merhaba, ben 1 Şubat 2019’ta İngiltere’ye gideceğim ve 6 ay orada kalacağım (eğitim amaçlı). Vize olarak “Business Visitor”a başvurmam gerekli. Vize randevu olarak 15-Kasım-2018 olarak alsam, çok mu erken olur. Çünkü vizenin sonucuna göre yapmam gereken işlemler var. Gitmeden önce zamana ihtiyacım var. Daha önce de İngiltere’ye gitmiştim (1 hafta). Vize başlangıç tarihini, vize kabul edildikten sonra başlatmışlardı. Ama o zaman, 1 hafta gittiğim için bu, sorun olmamıştı. Şimdi de aynı şey olur mu ? Bunu tecrübe edinenler yardım edebilir mi? Boşu boşuna 2 ayım yanmış olacak. En erken ne zaman vize işlemlerine başlamalıyım. Ayrıca, vize ücreti, randevu aldığın şehre göre değişiyor mu? Yorumlardan öyle anladım. Şimdiden teşekkürler…

 7. Merhaba ,
  Romanya’da yasayan Turk vatandasiyim.
  Permanent residence card for family members oturum kartim var.
  Ingiltere icin vize almam gerekiyor mu?

 8. Merhabalar ben de vize başvurusunda bulundum 6 aylık fiyatlar 2018 yılı için değişti

  6 aylık vize ücreti 210 dolardı
  2yıllık olanda 450 dolar civarındaydı.. Ben 6 aylık olana başvurdum izmirden istanbuldan başvuracaklar için tabi fiyatlar düşüyor.

  geçen sene başvurum 16 gün sonra sonuçlanmışti tattiller dahil yani 12 iş günü gibi bir sürede.Bu sene 28 haziranda başvurdum 17 temmuz hala sonuçlanmadı bekliyoruz bakalım maksimum kaç gün diye araştırırken 21 iş günü olduğunu okudum dediğiniz gibi 1 ay oluyor bekliyoruz bakalım.

  1. Merhaba vize ücreti hariç baska bir ücret odediniz mi izmir de başvuru yaparken acaba

 9. Merhaba ben ailemle İngiltere ziyareti yapmak istiyorum kardeşlerim orada yaşıyor. Aile ziyareti amaçlı davetiye mektubuyla mı başvuru yapmak mantıklı yoksa otel ve uçak rezervasyonu ile turistik amaçlı başvuru yapmakmı. Bu konu hakkında Bilgi sahibi yada deneyimlemiş olan arkadaşlardan fikir istiyorum. Ayrıca kısa bir zaman önce eşimle birlikte Paris seyahatimiz oldu. Çocukları götürmedik. Vize yi alabilme yüzdesini yükseltmek amaçlı olarak yine eşinlemi yoksa çocuklarla birlikte tüm aile olarak mı başvurmak mantıklı. Sonuçta gerçekten çok maliyetli. Şansımızın olabildiğince yüksek olduğu bir şekilde başvuru yapmak isterim.

  1. merhaba bizde bugün turistik-aile ziyareti vize başvurusunda bulunduk 6 aylık. Biz direk orada yaşayan akrabamızdan davetiye alarak aile ziyareti diye belirttik. Bazen direk turistik vize ile başvurunca otel-yeme-içme vb masraflardan dolayı geliri az buldukları için RED verebiliyorlar. Aile yanında kalacağını belirtince gelir olarak gösterilen tutar yeterli kalıyor. eğer ilk başvurunuzsa 6 aylıktan fazla süreye başvuru istemeyin direk red ediyorlar 🙂 ve gerçekten de çok maliyetli bu masrafları göze alıp başvurmanız gerekli. Aracı bir kurum ile çalışacaksanız onlar turistik veya aile başvurusu ihtimallerinden hangisinin daha yüksek ihtimal olduğunu söyleyeceklerdir.

   1. Slm bende aile ziyaret vizesine başvuru yapıcam kısa bir süre içinde 2 haftalık İngiltere’de kalmayı düşünüyorum bu yüzden hesabımda ne kadar para olması gerekiyor

 10. Sayın Firma yetkilileri merhabalar. İngiltere’de başlangıçta 1 yıl süreli iş buldum. Yeşil pasaportum var. Daha önce İngiltere’ye gitmedim. Karşıdan kesin onay geldiğinde (yani davet mektubu gibi bir şey) sizlerle bu aşamaları aşmak isterim. Bana bu konuda yardımlarınız olabilir mi ? Saygılarımla.

 11. Merhaba ben Emre, Ingltere de master yaptım ve ulkeye geri döndüm . daha öncede bir 6 aylık dil eğitimi almıstım .Acaba yasamak veya çalısmak için ingitereye vize basvurusu yapsam kabul oranı sizce ne olur. Herhangi bir bilginiz varsa konu ile ilgile paylaşırsanız sevinirim. Tesekkürler

   1. İngiltereye gelmek isyorum. Daha önceden tier2 vizem vardı bitti . 3 ay kaldım tr ye geri döndüm yanlız vize bitimine 3 gün kala tekrar giriş yapmak istedim kapıdan almadılar vizemide iptal ettiler. bu durum bi sıkıntı yaratırmı yeni vize başvurusu için bu konuda yardıma ihtiyacım var.

 12. Merhaba,

  İngiltere aile birleşme vizesine başvuru yapacağız ama hiç bir konu hakkında bilgimiz yok.
  Vize için İELTS den A1 Belgesi alınması gerekiyormuş.. Bu sınav zor mu?
  Vize ücreti ne kadar ?
  Vizeye başvuru da opsiyonel servisten de yararlanabilir miyiz?
  bilgi rica ederim.

 13. Merhaba,
  Eşim vize başvurusu yaparken ücret yatırdı ama sistemde bir hata olup sistem düşmüş ve iki çocuğuna başvuru randevusu alınırken bana alınmamış.yalniz para ödendi bununla ilgili görüşebilme eğim bir yer var mıdır.yada ne yapmam gerekir.Yardimci olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 14. merhaba,
  randevu gününü öne alabiliyor muyum? öncelikli vize için başvurmustum ama gününü de öne almak istiyorum garanti olması için.
  Çok teşekkürler.

 15. MERHABA,

  ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIM.SPONSORUM BABAM VE EMEKLİ KENDİSİ. HESABINDAKİ PARAYI BANA TAMAMEN GÖNDERDİĞİ İÇİN ŞUAN ONDA PARA GÖZÜKMEMEKTEDİR. GEREKLİ BAKİYE BENİM HESABIMDA BULUNMAKTADIR. BABAMA AİT SADECE RUHSAT VE GAYRİMENKUL TAPULARINI GÖSTERECEĞİM.
  BİR AKSİLİK OLUR MU SİZCE?

 16. MERHABALAR ,
  BENİM EŞİM TURK AMA İNGİLİZ VATANDAŞLIĞI DA VAR.
  DOLAYISIYLA ÇOCUKLAR DA VATANDAŞ. TURKIYE DE EVLENIP YASADIĞIMIZ İÇİN BANA VATANDAŞLIK VERİLMEDİ. ŞİMDİ TURİST VİZESİ ALMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCE 5 YILLIK ALMIŞTIM. YINE 5 YILLIK BAŞVURMAK ISTIYORUM. EŞİMİN VATANDAŞ OLMASI VİZE UCRETINDE İNDİRİM YAPILMASINI SAĞLAR MI?
  TESEKKÜRLER

 17. Bende Londra ‘ya gitmeyi düşünüyordum uçak biletleri uygun diye ancak yazıyı okuduktan sonra vazgeçtim kim uğraşır bu kadar prosedür ile … Vizesiz ülkelere gitmeye devam 🙂

 18. Vize müracaatı için formu doldurdum. Randevuyu alıp vize ücretini de yatırdım. Mail ortamında ücreti yatırdığıma dair onay var, randevu onayı da geldi. Ancak işlemin gerçekleştiği web sayfasında bir türlü bir sonraki aşamaya geçirtmediği için belgelerin çıktısını alamadım. Pay for the application kısmına takılmış durumda. Hala ödeme istiyor, ödemeyi yapmış olmama rağmen. Bu konuda bilginiz ve önerileriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.

 19. Merhabalar Biz Evde Yokuz ailesi. İngiltere vizesi için evraklarımı teslim ettim yalnız daha önce Gri Pasaportla Almanya’ya gitmiştim. Pasaportum bende değildi bizi götüren kurum almıştı ve veremeyiz dedi. Beni aradılar Cuma günü alabilirsin diye. Sonradan dilekçe ile durumumu arz edip evrak ekleme şansım var mı? 1 hafta oldu evraklarımı teslim edeli. Cevap atarsanız mutlu olurum.

 20. Merhabalar,
  Ben 24 temmuzda tier 4 vize başvurusunda bulundum fakat hala desicision made aşamasında. Bundan 10 gün önce mail attılar. Yoğunluktan dolayı aksaklık olduğunu belirttiler fakat daha sonra bir haber çıkmadı. Okulum 18 eylülde başlayacak acaba yapmam gereken bir şey var mı? Burslu olarak gidiyorum o yüzden belgelerden hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum daha önce de orda bulundum.
  Teşekkürler.

 21. Merhabalar
  Babam emekli ben öğrenciyim. Annem ise ev hanımı. Vize için babam bana sponsor olacakta fakat babamın hesabında para yok. Çünkü babam birikimini annemin hesabına yatırıyor. Onunkinde bakiye var. Fakat sponsor babam olacak ve hesap bakiyesi gösteremeyeceğiz. Annemin hesabını göstersek bunu da bir dilekçe ile belirtsek olur mu ? Veya annemin ve babamın imzasını içeren sponsor olduklarını gösteren tek bir dilekçe yazsak yeterli olur mu ??
  Teşekkürler

  1. Sponsor olacak kişinin son 3-6 aylık hesap ektresinin çıktısını bankadan kase imzalı ve banka yetkili imza sirküleriyle evraginiza eklemeniz gereklidir. Babada para yoksa hiç karıştırma sadece anneni sponsor olarak goster.

  2. Salih başvurun kabul edildi mi? Ben de annemi yazacağım ama çalışmıyor çünkü para onda, babam çalışıyor ama bankada fazla miktar parası yok şuan.

 22. merhaba oğlum yerleşim vizesini aldı. fakat başvurduğumuz şirket teknik hata diyerek mail göndermedi. gittiğimizde vize süresinin geçtiğini öğrendik. bundan sonra ne yapabiliriz. bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler..

  1. Ücret ödediyseniz maalesef paranız yanmıştır. Tekrar başvurmanız gerekir. İyi bir aracı şirket ile çalışmanızı tavsiye ederim.

 23. Sayin ilgili, oncelikle bilgi akisi icin verdiginiz emeklere tesekkur ederim. Sorum su: Kizim master programina acceptance aldi, sponsor olarak ben dilekce verecegim ancak yeterli miktarda olan banka hesabim annem ile ortak, bu sorun cikartir mi?
  Saygilar,

 24. TIER-4 PBS , 14-Temmuz-2017 basvurdum. Yaklasik 4 hafta oldu herhangi bir cevap alamadim. Vize hizlandirmak icin ekstra para odeyeyim mi?

 25. merhabalar benim ekimin ortasına doğru ingiltereye gitme olasılığım çok yüksek. vize için şimdi mi başlamalıyım yoksa eylülü beklesem daha mı iyi olur? vizenin çıkmaması sorun yaratabilir

  1. 90 gun önceden basvurabilirsin diye biliyorum. Şimdiden başvurman daha sağlıklı olur. Ama kesinleşmedi dersen eylul ilk haftalarında başvur

 26. MERHABALAR

  PASAPORTUMDA HALİ HAZIRDA USA VİZESİ BULUNMAKTA, İLERLEYEN TARİHLERDE İNGİLTEREYE SEYAHAT DURUMUM SÖZ KONUSU. ALMIŞKEN 10 YILIK VİZE ALMAK İSTİYORUM. DAHA ÖNCE HİC İNGİLTERE VİZEM OLMAMASI ENGELMİDİR 10 YILIK VİZEYE?

  10 YILIK BİR VİZE İCİN DAHA ÖNCEDEN 5 YILIK, 2 YILIK VEYA 6 AYLIK BİR VİZEYE SAHİP OLMAM GEREKİYORMU? BU BİR ÖNŞART MIDIR?

 27. İyi günler değerli “bizevdeyokuz” ailesei,

  Öncelikle çok faydalı bir siteniz olduğunu söylemek istiyorum. Emek verip, her şeyi mümkün olduğunca adım adım ve detaylıca yazmışsınız, elinize sağlık.
  Size sadece bir sorum olacak. Turist olarak standard 6 aylık vizeye başvuruyorum. Eşim ev hanımı ve onun üzerine noter satışlı 3+1 kooperatif dairesi var. Ailesi orada oturduğu için bu daireden bir kira gelirimiz yok. Sponsoru benim. Onun hesabında ise 10 bin TL var.

  Ben bordrolu bir çalışanım. Aylık ortalama 7800TL gelirim var.
  Bankada 13 bin TL ve 10955 USD param var.
  Oturduğumuz 3+1 dairenin tapusu ise benim üzerime.

  Bu mali durum ile Vize almak için herhangi bir sorun görüyor musunuz?
  Bir de Tapunun orijinali ve araç ruhsatının fotokopisini dosyaya eklemek yeterli midir?

  1. Merhaba Erdal,
   Aslında vize konusu bir tek finansmana ilgili değil, birçok kriter var. Bir uzman görüşü belirtmemekle birlikte, eğer birkaç yıldır aynı yerde çalışıyorsan vize verme ihtimalleri var.

  1. Bende yaklasik 4 hafta oldu herhangi bi cevap alamadim (TIER-4 PBS), 14-Temmuz-2017 basvurdum. Vize hizlandirmak icin ekstra para odeyeyim mi?

 28. Merhaba, 21 Haziran da gitmem gerek fakat ben 1 Haziran’a vize randevusu aldım. Alırken de ekstra para ödemedim sadece ödemem gereken ücreti ödedim. Vize başvurusuna gittiğimde orda ekstra para ödeyip öncelikli vizeden yararlanabilir miyim?
  Bu arada kısa dönem öğrenci vizesi için başvurdum geç çıkmaz değil mi?

 29. Merhaba ailemle (eşimle ve oğlumla-10 yaşında)gitmek istiyoruz
  Başvuru formu tamam ama odeme surekli hata veriyor! Bakiyemiz var cunku bankda gorustum .Neden acaba??

 30. selam ingilterede dil kursu için 18.5 2017 de randevu aldık saat 12 için ancak saat 11 de vize büro yetkiline müracaat ettik evrak teslimi sırasında bizden 330 tl daha para aldılar bu parayı neden alıyorsunuz dediğimde birşeyler anlattı ama ben pek tatmin olmadım sizce bu pa ra neden alındı bir açıklamanız olabilirmi.

 31. Merhaba, Yazı için çok teşekkürler. Tek anlayamadığım kısım mailime gelen vize ödeme dekontu. Sadece bir yazı geldi onu mu koyacağız?

 32. Merhaba.Ben yerleşim vizesi için daha önce başvurdum fakat reddoldu.İlk başvurumda öncelikli vize servisinden faydalandım 15 iş günü içerisinde cevap geldi.Şimdi ikinci kez başvuru yapacağım,ikinci başvuruda tekrar öncelikli vize servisinden faydalanabilir miyim?

 33. Merhaba ,
  6 aylık Turist Vizesine başvurucam ancak Öncelikli Vize Servisi(150 Pound) olan bir seçenek yok. 5 günde sonuçlanmasını sağlıyor bu servsi sanırım. ama neden yok:(

  1. Yo? Neden böyle bir kanıya kapıldın ki?
   6 Aylık: 113 USD
   ektsradan hızlandırma servisi almak zorunda değilsin

 34. Merhaba
  6 aylık turistik vize ücreti 113 Dolar buna ekstra TLS contact ücreti ne kadar acaba, kısacası vize için başvuru yaptığımızda toplam ne kadar para ödemekteyiz.

  1. Merhaba, vize işlemlerini hızlandırmak için herhangi ekstra bir servis almadığınız sürece kaç aylık alıyorsanız sadece o ücreti ödüyorsunuz. TLS ekstra bir ücret almıyor diye biliyorum.

 35. Merhaba,
  Ablam ve ben birlikte seyahat edeceğiz. Ayrı ayrı visa4uk den başvuru formlarımızı doldurduk randevuları aldık. Daha sonra TLS contact sayfasından register yapacağım zaman aile üyeleri birlikte yapmalıdır uyarısını görünce kendi TLS hesabıma ablamın başvurusunu de ekledim. Fakat ablamın da ekstra TLS contact hesabımından aynı işlemi yapması mı gerekiyor? Yoksa ikimizin adına sadece benim yapmış olmam yeterli olacak mı? Ki ablam direk sadece kendisi için register yapmak isteyince bu GWF numarası daha önce kullanıldı uyarsı veriyor. Bu konuda bilginiz varsa cevaplarsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim

  1. Selamlar,
   Sanırım* ikinizin başvurusu tek bir dosya olarak değerlendirirlecek. Yani senin üzerinden ilerleyebilisiniz. Ama TLC’ye telefon açıp teyit edin

 36. Merhaba, acil bir sorum olacak. Nisan 4’te İskoçya’da takım olarak bir yarışmaya katılmak için vize başvurusu yaptık ancak vaktinde vizenin sonuçlanmayacağı endişesindeyim. Şahsen ben vize merkezine 20’sinde gitmiş ve belgelerimi teslim etmiştim. Merak ettiğimiz bu aşamadan sonra Öncelikli Vize Servisinden faydalanabilir miyiz? Bu tekrar merkezden randevu almamızı mı gerektirir ve 5 gün hangi tarihten itibaren sayılır?
  Teşekkürler…

  1. Bunu vize merkezine danışmalısınız. Bize de bilgi verirseniz çok seviniriz

 37. Merhaba,

  Konsolosluk sitesinde 6 aylık genel ziyaret için vize ücretinin 113 Dolar olduğu yazıyor. Güncellenmiş olabilir mi acaba fiyatlar?

  1. Merhaba, 113 Dolar 6 aylık güncel fiyat. Yazımızda da güncel durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir