4X4 DEĞİL, DIRT X DIRT – OFF-ROAD

ÖNCELİKLE yukarıdaki OFF-ROAD VİDEOMUZU izleyiniz. Aşağıdaki yazılarda da detayları okuyabilirsiniz. Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Birisinin “Hem severim, hem döverim” dediğini duyarsanız, ağzının payını vermeden önce, “Japoncu musun, Amerikancı mı?” diye sorup, ne demek istediğinizi anlıyor mu bir kontrol edin, lakin o bir offroadcu çıkabilir. Bir yandan araçlar çok seviliyor; her tatil onunla planlanıp, zamlanan maaşlarla ilk hediyeler onlara alınıyor, öbür yandan arabaları hırpalamak için hep fırsat kollanıyor. İşte bu yüzden offroad jargonunda arabalar bozulmaz, kırılır. Bir offraodcu “Her gezide aracının bir yerini kırmak racondandır, takla atmak ise şahanedir” demiş. Gittik, gördük, gerçekten de bu işin tadı arabayı balçığa saplamadan, dereyi sığ yerden geçmek varken, inadına derine sürmeden çıkmıyor.

offroad-post1

Şöyle offroad ile kırlarda bayırlarda dolaşacağımız, hatta uzun bir tatile gidebileceğimiz, bir yer olsa diyorduk ki Fethiye’de aradığımız yeri bulduk. Gördük ki offroada niyet eden birisinin kendine bir araç almadan da bu işi denemesi mümkünmüş.

Bruce Lee’nin mi, Chuck Norris’in mi kuşağı daha kara tartışıladursun, biz Chuck Norrisçiyiz, çünkü herşey 1985’ten 93’e Mustang’i, Ventura’sı, Firebird’ü ile 20’ye yakın araç değiştirecek kadar Amerikan otomobili tutkunu olan Halil Abi’yi kamyonete özendirmesiyle başlamış. Halil Abi kendine 50’ye yakın araç yapmış. Her offroadcu gibi itinayla yaptığı araçları, itinayla kırmış. Ehli bir offroadcu olmak için arabayla bütünleşmek lazım diyor, onun içinde beraraber maceraya atılmak, “sonra zaten film kopuyor”. Arabanın içine beline kadar su girerek nehir de geçmiş, tuzlu suda arabasını Game Over çıkıncaya kadar da zorlamış, balçıklarda arabayı rehin de bırakmış, arka camdan da çıkılmış… “Arabalarıma aşıktım ama onlara hiç acımadım.” diyor. Şu an filosunda cayır cayır Japon bebekleri var, ama eski Amerikan aşklarını da fotograf fotograf saklıyor.

Daha ilk defa bir offroad aracı kullanacak olmamıza rağmen günün menüsünde istah kabartan dere geçişleri, çamur hendekleri ve dimdik tırmanışlar var. Parkur deneyimli bir offroadcunun kalp atışlarını hızlandırmayabilir, ama biz muntazam şehir yolladında otomatik vites araba kullanmaya alışık insanlarız.

Heyecan var mı var, ama kafamız rahat, ne de olsa hemen ön araçtan sonsuz tecrübeye sahip Halil Abi telsizden bize takdik veriyor: 1’e al, geri gel, tekrar dene, hop hop!!! … Halil Abi valla fena saplandık, oldu, olmadı, yok takıldık, hah çıktık!! derken kurtlarımızı dökeceğimize, kurtlandıkça kurtlanıyoruz. Halil Abi’nin iş makinalarını sokarak oluşturduğu yapay parkur görünce iyice alıyoruz coşkuyu. Önden geçip nerde ne yapacağımızı telsizden aşama aşama anlatıyor. Anladın mı? Anladık tabi… Birinci çamur rampasını tırmanıp, ikinciye girerken ortadaki balçık havuzunda bardağa düşen arı gibi çırpınırken buluyoruz kendimizi. Debelendikçe batıyoruz. Telsizden yönlendirmeler geliyor ama nafile. Noldu arı vız vız vız?

offroad-post3

Birimiz direksiyonda, öbürümüz teker daha iyi tutsun diye camdan çıkıp kapıya oturmuş tekrar deniyoruz. Hani İspanya’da binlerce insanın katıldığı hep haberlerde görüğümüz bir tomates savaşı var ya, gaza basmamızla birlikte sanki hepsi bizi hedef almışçasına çamur yağıyor üzerimize. Doğa ile mücadeleden nasıl bir coşku alıyorsa insan, sanki o yağan çamur değil, saçlarım ahenkle dans ediyor efekti fönüymüş gibi camda oturmuş gülümsüyorum. Ön camdan içeri ışık sızmıyor ve biz kapı açılmayacak kadar çamura batmışız. Ne yaptık biz ya! Allah’tan arabada vinç var diyerek mahçup mahçup Halil Abi’ye bakarken, o direksiyona geçip tereyağdan kıl çeker gibi çıkartıp koyuyor önümüze arabayı. Ee, 31 yıllık offroad tecrübesi…

Çamurda debelenmeye bayıldık, tek sıkıntı akşam kalmayı planladığımız otelin kapısının açıldığı anda yüzümüze kapanma ihtimali. Buz gibi bir derede yüzüp atıyoruz üzerimizdeki çamuru. Bir çıkıyoruz, Halil Abi harika bir muhabbet sofrası kurmuş bize. Yönetmen sandalyeleri açılmış, peynir dilimlenmiş, bardaklar bile soğutucudan çıkarılmış. Yaşasın! 31 yıllık offroad hayatında Halil abi ne misafirler ağırlamış, doğada ne keyifler yapmış. Biz de bütün tecrübelerinden nasipleniyoruz. Hava kararıyor, hiç kalkasımız yok yanından.

offroad-post2

Bir gün offroad denemek güzeldi, ama merağımızı dindireceğine daha da çok meraklandırdı. Ne de offroada, ne de Halil Abi’nin hikayelerine doyabildik. En güzeli, ve size de tavsiyemiz, her araçta 2-3 kişi olacak şekilde bir ekip toparlayıp, her akşam başka bir yerde kamp yaparak, şöyle mangallı, hamaklı birkaç günlük bir offroad safari planlamak. Günlerce doğanın içinde, sabahları offroad, akşamları balık tutmaca, kamp ateşinde cızbız, yıldız seyretmece… Kamp eşyası bulma sıkıntısı da yok, Halil Abi hem 4*4, hem de kamp eşyalarını sağlıyor.

“Mükemmel bir tatil programı olurdu ama önümüzdeki tatilde Nevşehir’de bir düğüne davetliyiz” diyoruz, evlenen arkadaşlarımız gücenmesin, kös kös. “Ordan Fethiye’ye gelinceye kadar tatil biter…” “Aklınızda olsun, arabaları misafirlerimizin istediği yere götürüp, farklı yerlerde de safari yapabiliyoruz” diyor. Bir an, peribacalarının arasından tozutarak geçen, camında gelin duvağı dalgalanan ard arda dizilmiş 4*4’ler hayal ediyoruz, gözlerimiz parlıyor. Sonra, arabaya attığımız güzelim fıstıklı çikolatalı pastayı hayal ediyoruz; her katı bir cama yapışmış, üzerinde beyaz şekerlemeleri yerine çamurdan kulecikleri. Bize fön efekti gibi geliyor da, o pastaya kıyamadık işte.

Ha bir de offroada ilginiz var ama nereden başlayacağım diyorsanız size en yakın off-road kulübünün kapısını çalın mutlaka.

LİKYA OUTDOOR EXCURSIONS

NE GÖTÜRMELİ?
– Islanması ve çamura girmesi sıkıntı olmayan kıyafetler, mayo, güneş gözlüğü,
– Bizim midemiz çok hassas olmasına rağmen hiç sıkıntı yaşamadık ama önlem olarak bulantı giderici ilaç bulundurmak faydalı olabilir.
– Gecelemeyi düşünenler sinek spreyi tavsiye edilir.
Nerde, ne zaman yapmalı?
Offroadun tadı çamurda, tozda, dik rampada, sulak yerlerde çıkıyor. Yapay parkur bunu zaten her zaman sağlıyor. Safari düşünülüyorsa da, bunlar göz önünde bulundurarak planlanmalı. Yağışlı mevsimler bol çamur ürettiğinden offroadcular tarafından sevilirler ancak tecrübe seviyenize göre Likya Excursion’dan da yönlendirme alabilirsiniz. Rota çıkarmak için Google Earth’ten faydalanabilirsiniz.
NASIL BİR ALTYAPI GEREK?
Manuel vites kullanabilmeniz yeterli. Mekanikten anlamanız gerekmiyor, çünkü zaten yanınızda Halil Abi var.
KİMLER GİDEBİLİR?
Ailece de gidilir, kankalarla da. Önemli bir sağlık problemi olmayan herkese uygun.
İLETİŞİM: +90 535 704 3989

57 Comments

 1. Senenin son offroad cuları burada. Sizin sayfanızın önerisiyle Halil abiyle iletişime geçtik birlikte çok keyifli saatler geçirdik herkese mutlaka deneyimlemesini ve Halil abiyle tanışmasını öneririz . Çantanıza biraz mutluluk biraz da heyecan koymayı unutmayın…

  1. Ay çok sevindik memnun ayrılmanıza :))) Ne de güzel geri dönüşler bunlar!!

 2. İlk off-road deneyimimiz Halil abi sayesinde çok eğlenceli geçti. Off-road dışında Fethiyenin tarihi hakkında da çok güzel bilgiler edindik. Üstelik Halil abinin tavsiyeleri ve yönlendirmeleriyle tatilimizin geri kalan sürecini çok daha uygun fiyatlı, eğlenceli ve dolu dolu geçirdik. Fethiye’ye gelen herkesin Halil abi ile tanışması gerek. Kendisine ve “Biz Evde Yokuz” sayfası olarak size çok teşekkür ederiz.

  1. Merhaba biz teşekkür ederiz gezinizin güzel geçmesine çok sevindik 🙂

 3. Sizin sayenizde kolayca planladığımız fethiye tatilimizin en eğlenceli kısımlarından biri Halil abiyle geçirdiğimiz offroad turuydu. İmdat imdat Halil abiiii önemli uyarı! Sevgilinizle geliyorsanız turun sonunda ayrılmayı göze almalısınız :)))) Şaka bir yana aksiyon dolu tarih coğrafya bilgileriyle hoş sohbetiyle güzel bir gün geçirdik. Bitmedii Halil abiyle tanıştıysanız yılların tecrübesiyle tatilinizin devamı için gidilecek en güzel mekanları restoranları öğrenmiş oluyorsunuz. Umarım seneye olursa İzmir olmazsa Muğla da Halil abiyle tekrar görüşmek için geleceğiz. Yani seneye de biz evde yokuz arkadaşlar :))) gitmeden bu sayfayada mutlaka bakmalısınız.

  1. Merhabalar çok sevindik gezinizin böylesine güzel geçmesine Halil abi bir tanedir :))))

 4. Fethiye’ye ilk gelişimiz ve şuursuzca yandığımız için bugün denize gitmek istemedik ve kamp alanında da vakit geçirmek istemeyince internetten nasıl bir aktivite yapabiliriz diye arayışa girdik. Ve sizin sayfanız sayesinde o muhteşem insan Halil abiyle tanıştık. Müthiş bir deneyim, harika bir güleryüz ve yılların verdiği bilgi birikimiyle harika bir zaman geçirdik. İlk defa Offroad deneyimimiz olmasına rağmen Halil abi sayesinde sanki yıllardır bu işi yapıyor gibi hissettik.Kendisine sizin nezdinizde çok teşekkür ederiz. Fethiye’ye yolunuz düşerse mutlaka Halil abiyle Offroad deneyimini tadın.

 5. Off-Road efsane buna diyecek tek bir söz yok. Ama sadece Off-Road yapar dönerim zihniyetine minik bir haberim var 🙂 Halil abi size Off-Roadı unutturacak bir insan. Kendisi adeta özel rehber gibi bize yeni koylar, keşfedilmemiş yerler önerisiyle tatilimizi güzelleştirdi. Abi yok diye hep üzülüyorsun artık Fethiyede bir abim var diyorum. Stand by me efsanesine sonsuz teşekkür ve sevgilerimizi iletiyorum. Not; after partimize geliyorsun abi biz sözü almış sayıyoruz 🙂

  1. Bu güzel yorumları ve kurulan harika dostlukları görünce biz de çok mutlu oluyoruz :))

 6. Biri Halil abi mi dedi??? Bu yazıyı okuduktan sonra hiç tanımadığım bir adamı heyecanla HALİL ABİİİİ diye aramış bulundum. Halil abi çok şaşırdı. Yazı beni o kadar moda sokmuştu ki daha önce hiç yaşamadığım bu deneyimi adeta telefonda yaşıyor oluşum başladı. Halil abiyle yarım saat telefonda konuşup heyecanımı iyice yükselttikten sonra azıcık şevkimi kıran soru şu oldu ; manuel mi otomatik mi? Cevap : MANUEL. Ama bu yeterli bir cevap değildi onun için ve bir soru daha sordu hem de aynısını. Tekrar soruyorum Manuel mi otomatik mi ? Dedi ve Halil abiii tabii ki de MANUEL! diye heyecanla bağıverdim. Sanki yıllardır tanışıyormuşçasına kapattık telefonları güle oynaya. Telefon konuşması bile bu kadar heyecanlıyken (ne kadar da çok heyecan kelimesini kullandım) , 2 gün nasıl bekleyecektim kös kös (üstelik bir günü rafting ile geçmiş bir gündü). Geldi çattı pazartesi günü. Öğlen buluşma noktamız ofisin önünde buluştuk Halil abi bize en güvenli park yerini tarif etti canım arabamızı oraya gölgeye koyduk. Bizden sonra diğer (otomatik) aracın da ekibi geldi. Öyle ısındık ki birbirimize dedim ki tadından yenmeyecek belli oldu. Üç DİRT x DİRT yola koyulduk. Halil abi önden gidip bize istemediğimiz kadar direktif verdi. Kör noktalarda dahi uyarılarda bulundu. Başlamadık mı kendimizi güvende hissetmeye? Off diyorum işte bu takla da atsak bu adam arabayı ters çevirir bizi kurtarır diyorum. (Takla imkanı yok bu arada). Parkurlara ulaştık kolaydı zordu derken level 6 zorluk seviyesi olan bir parkura gelince arabadan indi ve dedi ki zor bir yer var böyle böyle yapalım mı ? İki arabadaki muhteşem kadın şoförler ( biri ben biri Fatoş’um) EVET!! deyiverince biz onu da yapmadık mı ? Aman aman hem de ne yapmakkkkk. Halil abinin sonsuz güvenini kazandık orada iki kadın şöför olarak. Artık bizimle her yere gelir belli oldu. Gelelim Off-Road mode Off ‘ da neler yapıyoruz. Önce bir su kuyusunda durup soluklanıyoruz. Orda tarih ve coğrafya dersleri alıyoruz Halil abiden hem de karşımızdaki Kayaköyü anlatıyor bizlere. Nerde neyi gördüysek anlattı hiç bıkmadan. Rehberliği de mükemmel. Hele hele sohbetine hiç doyum olmuyor. Sonra acıkıyoruz gözlemeci ve bakkalın yan yana olduğu , gözlemeleri elleriyle açan güzel kadınların pişirdiği tam karışık gözlemeyi götürüyoruz. Tekrar yola çıktığımızda gemiler koyuna giderken bir tepede zıplarken fotoğraf çekiliyoruz ama manzara nasıl güzel nasıl güzel. En son durağımız demek doğru olmaz ama gemiler koyunda denize giriyoruz. (Bence Egenin en güzel denizi). Maalesef ki son durağımız buranın en iyi kebabçısında bulunuyor. Neden maalesef diyorum çünkü burası son durak. Artık bitiyooo diye üzülüyoruz. Kebabçı bizim ortak tercihimizdi. Ekstra durak koyduk geri dönmeden önce. Halil abi ve Fatoş’larla elektriğimiz tutunca sonuç böyle oldu. Ama sonuç nasıl güzeeeel.
  Gelelim teşekkür kısmına.
  Beni Halil abiyle tanıştıran biz evde yokuz ailesine ,
  Ekip arkadaşım Fatoş ve İsmail’e ,
  Halil abiye yol arkadaşlığı yapan canım Sevda’ya ,
  Benim her zaman yanımda olan hatta yanımda olmaktan sağa doğru yatan (Off-Road da yaşandı) Canım Aşkım Bitanecik Eşime ,
  Ama en büyük teşekkür ;
  HALİL ABİMİZE.
  Bize unutamayacağımız bir gün yaşattığı için minnettarım.
  Umarım yollarımız kesişir. (Bu arada Halil abi ve ben 23 Ocak doğumluyuz. Birbirimizi aramaya söz verdik. )
  İçimden bir ses yollarımız kesişecek diyor…

 7. Halil abiye güzel sohbeti , enerjisi, ilgisi için çok teşekkür etmek istiyoruz . Fethiye’ye ayak bastığımız andan itibaren ilgisini ve güler yüzünü hiç eksik etmedi . 3 senedir araba kullanmayan bana otomatik araç ayarlayarak harika bir deneyim yaşattı . Güven alınmaz verilir diyerek bütün korkumu yok etti . Mola yerlerinde verdiği bilgiler , yüzme molasında ki müthiş sohbeti muhabbeti ve herşey için çok teşekkür ederiz . Ekstra tur haricinde de sürekli irtibattaydık ve güzel bir tatil yapmamız için sürekli yönlendirdi . Tekrar görüşmek üzere dönüş yoluna geçtik . Şiddetle tavsiyemiz

 8. Halil Bey cok eglenceli bir off road turu yaptırdı bize. Kışın da İzmir de yapmak üzere sözünü aldık. :)) denemeden geçmeyin..

 9. İlk defa Fethiye’ye gitmeden önce sizin blogunuzu okuduk ve tatilimizi sizin önerilerinizle planlarken mutlaka Halil Abiyi arayıp off-road yapmayı kafaya koyduk. İyi ki de okumuşuz! Halil abi ile yaşadığımız off-road tecrübesinin anlattıklarınızdan fazlası var eksiği yok. Bol gülmeli, keyifli ve öğretici bir off-road tecrübesiydi. Teşekkürler Halil Abi, teşekkürler bizevdeyokuz ♥

  1. Ah çok sevindik güzel geçmesine tatilinizin. Halil abi bizi hiç şaşırtmıyor yine formunda anlaşılan çok sevgiler :)))

 10. Merhabalar, ben de sizin sayenizde tatilimin içeriğini zenginleştirdim. Sitenizde araştırma yaparken tavsiyeniz üzerine Halil Beyle iletişime geçtim ve offroad yapma kararı aldım. Hayatımda yaptığım en keyifli tecrübe idi. Telsizde Halil bey, önümüzde çetrelli parkurlar, ayakbastığımız yerlerin tarihi geçmişi derken dolu dolu bir tur oldu. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Şiddetle tavsiye ederim.

 11. Her tatil programında olduğu gibi blogunuzu okuyup tatilimi planladığım için pişman olmadım. Harika bir deneyimdi. Halil Bey ile Nisan ayında konuşup bilgi almıştım. Ağustos sonunda da tanışma şansımız oldu. 15 aylık bebeğimiz ile katıldık. Halil Bey bebek oto koltuğu sağladı. Bize her şekilde yardımcı oldu. Eşimin arabayı kullanış şeklini fark edebilecek kadar profesyoneldi. İçimiz çok rahat bir şekilde turu tamamladık. Fiyat performans oranı %100. Kış sezonu İzmir’e geçiyormuş. Kendisini fırsat bulursak orada da ziyaret etmek istiyoruz. Herkese tavsiyemizdir.

  1. Merhaba çooooook sevindik güzel geçmesine seyahatinizin. Bu yolculuğu bebiş ile yapmış olmanız ise çok daha harika bir haber :)))

 12. Merhaba öncelikle bizim Halil Abi ile tanışmamıza vesile olduğunuz için teşekkür ederiz. Halil Abi ile unutulmaz, efsanevi bir deneyim yaşadık. Tur sırasında coğrafya bilgisi, tarih bilgisi, hoş sohbeti ve samimiyetiyle unutulmaz bir gün yaşadık. İlerleyen zamanlarda tekrardan geleceğimize eminim.

  1. Merhaba çok sevindik gününüzün böylesine güzel geçmesine 🙂 Biz teşekkür ederiz bu güzel geribildiriminiz için.

 13. Selamlar, öncelikle bizevdeyokuz ailesine bize Halil abiyle tanışabilme imkanı sunduğu için çok teşekkür ederiz. Halil abi artık bu işin piri olmuş, gittiğimiz yerlerin karış karış tarihini aktarması bu yolculuğu çok keyifli hale getiriyor. Off-road deneyimini yaşarken de yan koltukta oturan kişi olarak söylüyorum ki sıfır gerginlik ve bol eğlence içerdiğinden her adım emin oluyor kendisi. Verdiğimiz deniz molası ve eğlenceli muhabbeti, paylaştığı hayat deneyimleri için kendisine çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle…

 14. Yaşamda bir defada olsa mutlaka yaşanılması gereken ve benim için özel bir deneyime dönüşen “Off Road” yolculuğunu özel kılan şey bence o yolculuğa yön veren Halil Beydir. Yolculuk esnasında sürekliliğini hiç yitirmeyen o sevimli sıcak gülüşü resmiyetin aramızda çabucak son bulmasına ve içimizdeki samimiyeti dışa vurmamıza çokça yardımcı bir faktör. Herkese O’nu bulmasını ve tanımasını tavsiye ederim eğer niyet işini aşkla yapan biriyle bu off road yolculuğunu tatmaksa.

 15. Fethiye’de yapılabilecek şeyleri araştırırken buraya rast gelip bunu denemeye karar verdik. İyi ki denemişiz. Çok ilginç bir deneyim oldu. Dağ ve orman yollarının yanı sıra bahsedildiği gibi özel yapılmış çamur, çukur gibi alanlar da vardı. Güzel bir gün oldu.

  1. Merhaba, önerimizden keyif almanıza çok sevindik 🙂 Nice seyahat planlarınızda yine burada görüşmek üzere 🙂

 16. Fethiye’de aktivite yapmak için sadece bir günümüz vardı. Bunu da nasıl değerlendiririz derken bu internet sitesine denk geldik. Yorumları okuyunca offroad yapmaya ikna olduk. Halil abiyle de bu şekilde tanıştık. İyi ki tanışmışız. Fethiye’de tanıdığım en iyi esnaf diyebilirim. Müthiş eğlendik. Yürekler ağza geldi durdu. Halil bey diye başlayan maceramız, çamura batınca Halil abiiiiii oldu. Kendisi gerçekten inanılmaz enerjik ve pozitif bir insan. Biz Evde Yokuz ekibine de ayrıca teşekkür ederiz. Gerçekten anlattıkları gibi bir macera yaşadık. Yeniden görüşmek üzere.

  1. Merhaba, çok sevindik tatilinize böylesine güzel bir renk katabildiğimiz için 🙂 Daha nice seyahat planlarınızda burada görüşmek üzere :)))

 17. Bizevdeyokuz ekibine bizi Halil abi ile tanıştırdığı için teşekkür ederiz. Etkinlik çok güzeldi. Bize özel sabah programı yaptığı için Halil abiye de ayrıca teşekkürler.

 18. Yazınız sayesinde offroad etkinliğinden haberimiz oldu ve deneyimlemek için Halil Bey ile iletişime geçtik. Bizim için normal hayatımızda yaşayamayacağımız türden, sıra dışı bir deneyim oldu. Halil Bey rota için gerçekten emek sarfetmiş ve oldukça keyifli bir rota ortaya çıkmış, çok farklı deneyimler yaşayabiliyorsunuz:) Halil Bey etkinlik boyunca çeşitli bilgilendirmeler yapıyor ve sayesinde tüm acemiliğimize rağmen çok keyifli bir offroad deneyimi yaşadık. Bu keyifli offroad turu için Halil Bey’e, böyle güzel etkinlikleri bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederim.

  1. Merhaba, öncelikle eğlenmenize ve memnun kalmanıza çok sevindik bu güzel yorumlarınız için de teşekkür ederiz günümüzü güzelleştirdiniz :)))

 19. Yazınıza istinaden Halil Abi ile iletişime geçtik. İlk başta Halil Bey iken bir anda Halil Abi oldu. Hayatımda hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Halil Abi çamura saplanmamız ve mahsur kalmamız için elinden geleni yaptı ve sonunda başardı. Çamura batmanın, üstümüzün başımızın kirlenmesinin bu kadar keyifli olacağına hayatta tahmin etmezdim. Bundan sonra yolum Fethiye’den her geçişinde muhakkak Halil Abi aranacak ve 1 günlük muhakkak off road yapılacak. Halil Abi’ye tur için, size de öneriniz için çok teşekkür ederim.

 20. 2022 sezonunun siftahını biz yaptık 🙂 2 çocukla birlikte çıktığımız turda bolca aksiyon yaşadık, çığlık çığlığa inanılmaz eğlendik ve muhteşem manzaralar gördük. Doyasıya bir tatil yaşadık anlayacağınız…Tur rotası bir harika, Halil Bey müthiş enerjik 🙂 daha önce 4-5 kere Fethiye’ye gelmiş olmamıza rağmen neden daha önce haberimiz olmamış dedik o derece unutulmaz bir anı oldu bizim için. Teşekkürler Biz Evde Yokuz Ailesi (sayenizde öğrendik:) ve Halil Bey..:)

 21. Hepiniz gibi biz de Fethiye’den Ölüdeniz çevresine uğradığımızda neler yapabiliriz diye bakındık. Bu yazıya denk geldik ve Halil abiyi aradık. İyi ki de aradık.

  Harikulade yerlere giderken bize eşlik edip, off-road aracını kullanma keyfini sizlere bulaştırıyor. Son derece memnun kaldık efendim. Giden herkese tavsiye ediyoruz.

 22. Fethiye’ye geldikten sonra ne yapılır diye baktığımızda yazınızla karşılaştık. Öncelikle çok guzel ve detayli bir yazı yazmışsınız. Bundan sonra gideceğimiz yeri planlarken önceliğimiz sizin blogunuzu okumak olacak. Tavsiyeniz üzerine biz de Halil abiyi bulduk ve yağmurlu bir günümüz vardı onu offroadla degerlendirdik. Gerçekten cok eğlenceli yani fethiyeye gelip de yapmadan gitmek kayıp olur. Halil abi de o kadar içten ve yardımcı oluyor ki. Biz de baya eğlendik. Halil abi durduğumuz yerlerin tarihinden bahsetti. Onunla sohbette bir o kadar keyifliydi. Sonrasında son durak olan gemiler koyunda yağmurda yüzdük. Sonrasında üşümeyelim diye Halil abi bize kendi arabasını verdi.Kendisine görürse buradan da teşekkür ederiz. Size de böyle güzel bir içerik hazırladığınız için teşekkür ederiz.

  1. Çok çok sevindik gezinizin böyle güzel geçmesine. Planlamanızda size destek olabildiysek ne mutlu bize 🙂

 23. Merhabalar, çok farklı, çok eğlenceli ve unutulmaz bir zaman geçirdik. Halil Bey’e 2 tane çocuğumuzun olduğunu, birinin 4 yasinda digerinin daha bebek oldugunu belirttik, bize uygun bir hizda ve bize gore bir plan hazirlayacagini, daha dikkatli olacagimizi soyleyerek bizi cok rahatlatti. Gercekten 2 cocukla, 4 saat (saat bizim istegimiz dogrultusunda bu kadar tutuldu) cok guzel vakit gecirdik. Fethiye’ye gelip de Halil abiyle tanismadan, bu eglenceyi yasamadan gitmeyin 🙂

 24. Merhabalar Duygu ve Bilgehan,
  Öncelikle Halil Bey’in selamı var 🙂 30 Ağustosta Halil Bey ve ekibi ile harika bir offroad deneyimi yaşadık, bol bol sohbet ettik. Kendisi şahane eğlenceli inanılmaz misafirperver ve 🙂 elibol bir insan. Saat 13.30 da araçlarını bize emanet etti ve offroad yolculuğumuza başladık. 18.30 gibi sonlandırmayı planladığımız turumuzda öncelikle ağaçlık yollarda 1-2 offroad parkunu tamamlayarak geçti daha sonrasında da lahit mezarları , Kayaköy’ü, Gemiler koyunu görme fırsatı yakaladık. Ek olarak çamurlu bir parkur da mevcuttu. Söz verildiği gibi 18.30’da değil sonlandırdığımızda saat neredeyse 8 e geliyordu. Denemek isteyen arkadaşlar için diyorum kesinlikle yapın, sadece Halil Bey ile tanışmak için yapılır o kadar söyleyeyiö. 🙂 Sürüş esnasında bol bol video ve fotoğraf çekimi de yapılıyor. Ek olarak Halil Bey kışın İzmir’de 1 gece kamplı ve ya otel konaklamalı bir offroad düşüncesinin olduğunu da iletmemi istedi. Aklınızda olsun . Stand By Me.

 25. Merhaba
  Sizin tavsiyenizle Halil Abi ile tanıştım ve çok memnun oldum. Profesyonelliği, samimiyeti ve güzel sohbeti ile unutulmaz bir gün geçirdik. Yazın Fethiye’de kışın İzmir’de çok güzel off-road turları yapıyor. Buraya geldiyseniz mutlaka denemeniz gereken bir aktivite!

 26. Merhabalar, öncelikle güzel deneyimlerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Offroad yapma isteğiyle yola çıktığımız Fethiye gezimizde Halil abi ile buluşmamıza vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Halil Abi’nnin samimi sohbeti ve güzel tecrübelerini bizlerle paylaştığı güzel bir offroad günü geçirdik. Mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederim.

 27. Selamlar, kısa süreli Fethiye tatilimizde off-road deneyimini tecrübe etmek adına sayenizde iyi ki Halil Abi ile tanıştık. Kendisi, tek katılan olmamıza ve buna istinaden tüm “başka sefere geliriz” ısrarlarımıza rağmen kendi programını iptal edip bize araçlarıyla muhteşem bir deneyim yaşattı. Kayaköy bölgesini kapsayan çok keyifli bir parkur çıkarmıştı. Sohbeti, profesyonelliği ve ilgisine ne kadar teşekkür etsek azdı. Arabasını emanet ettiği için tekrardan saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Off-road tecrübesi ve sevgisi daha iyi aşılanamazdı. Sağlıcakla kalın

 28. Fethiye tatilimiz icin blogunuzu takip ederken Halil Abiye rastladik. Kendisi ile iletisime gectik ve heyecanla off road yapcagimiz gunu bekledik. Ilk denememiz olmasina ragmen profesyonelligi ve samimiyeti ile keyifli bir gun gecirmemizi sagladı, sevgiler….

 29. Merhaba,
  Tatilimizin Fethiye kısmında bir günümüzü ekip olarak Off-Road için ayırdık. Gerçekten çok güzel bir deneyimdi. Tavsiyeleriniz üzerine gittik ve çok memnun kaldık. Halil Abi’nin ilgisi ve yardımları ile güzel bir gün geçirdik. Farklı bir aktive yapalım diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim..
  Mutlaka denemelisiniz.

 30. Merhaba, Fethiye tatilimizde blogunuz çok yardımcı oldu onun için teşekkür ederiz. Halil Abi ile Off road etkinliğine dün katıldık, yarım günümüzü güzel bir şekilde gerçekleştirdik. Özellikle off road merakı olanlar ya da adrenalin sevenler için bu deneyim herkesi mutlu edecektir. Özellikle Halil abi teknik bilgisi ve samimiyeti ile kalplerimizi kazandı. Tarih, off road ve deniz üçlemesine bayıldım.

  1. Özgur Hocam,
   Ben teşekkur ederim.
   Kopilotunuzla birlikte çok başraılı ve keyifli bir günü birlikte bitirdik.
   Saygılar

 31. Merhaba
  Tavsiyenizle gittik çok çok çok memnun kaldık. Halil abinin ilgisi, detaylı anlatımları ve sohbeti çok keyifliydi. Arabanın sesinden dahi ne yaptığınızı uzaklardan anlıyor telsizle duruma müdahale ediyor. Yeni başlayanlar ve merak edenler için tavsiye ederim, pişman olmayacaginiz bir tur oldu. Yazın fethiye kışın İzmir’de parkurları mevcut. Mutlaka denemelisiniz…
  Teşekkürler…

 32. Fethiye’ye geldikten sonra Fethiyede ne yapılır, nereler gezilir diye araştırırken sayfanızda bu yazıyı okudum. Hemen Halil Abi’yi aradım ve ilk organizasyona katılmak istediğimizi söyledim. Bu sene sezonu yeni açacağını ve ilk müşterilerin biz olduğunu söyledi. Sözleştik ve yola çıktık her şey çok güzeldi. Kendi yaptığı offroad pistine götürdü. Bizi orada çok güzel şekilde arabalarla oynadık, balçıklara girip çıktık, yol güzergahı safari turu çok güzeldi herkese tavsiye ederim…

  1. Selam Mustafa Bey,
   Araçtakı her ses ve sessizlik cok sey anlatır. Mühim olan dinlemektir… Sizinle gecen güzel gün için ben teşekkur ederim… Saygılar..

  2. Öncelikle Halil abiye çok teşekkür etmek istiyoruz, çünkü bize güler yüzü, hoş sohbeti ve ilgisiyle çok keyifli yolculuk yaşattı. Aynı zamanda bizevdeyokuz çiftine teşekkürler bizleri böyle insanlarla tanışma fırsatı sağladığı için 🙂 Mayıs döneminde tam sezon olmamasından ötürü tereddüt ile gelmiştik fakat şuan memnun olarak tatilimize devam ediyoruz. Off-road kelimesini ilk defa duyanlar dahil her macera arayanın düşünmeden katılması gereken bir etkinlik. Bizim ilk off road deneyimimiz olmasına rağmen Halil abinin güven veren tavrı ile maceramızı baştan sona heycan dorukta olarak bitirdik. Sadece direksyon sallamıyorsunuz ama programda tarihi yerler hakkında rehberiniz oluyor Halil abi. Araçlarda sıkıntı yaşanması halinde tam bir araç ustasına dönüşüyor. Mola yerlerinde profesyonel bir fotoğrafçıya bürünüyor. Yolculuğa kısa bir mola verdiğimiz gemiler plajında sanki yıllardır tanışıyormuşçasına keyifli bir muhabbetimiz oldu. Her dakikası dolu dolu geçen bir macera idi. Bizim için güzel bir anıydı. Bir daha görüşmek dileğiyle yola devam ediyoruz:) herkese tavsiye ediyoruz

 33. Ne varsa Muğla’da var 🙂

  peki bu sizin değiminizle DIRT X DIRT’ün 😀 fiyat aralığı nasıl?

 34. çok tatlı anlatmışsınız .mutluluk bu olsa gerek.istanbulda pek fırsat olmuyo ama günübirlik bişeyler yapmaya çalışıyorum fakat yanlızım tek araba keyif vermiyo. ama güzel anlatmışınız olayı özü bukadar olur ağzınıza sağlık kendinize iyi bakın

  1. Çok teşekkürler 🙂 Mutlaka şehrinizdeki Off-Road kulüplerine göz atın. Kalabalık ekiple çok eğlenceli oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir