SİMİTÇİ METİN’İN FERRARİ HAYALİ GERÇEK OLURSA?

ÖNCELİKLE yukarıdaki SİMİTÇİ METİN’İN FERRARİ HAYALİ GERÇEK OLURSA? VİDEOMUZU izleyiniz. Aşağıdaki yazılarda da detayları okuyabilirsiniz. Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Hepimizin bir hayali var.

Biz Evde Yokuz’un ölmeden önce yapmak istediği şeyler listesi, mentos atılmış (evde yoksa tuz da olur) koladan bile daha kabarık. Ne kadar yudumlarsak yudumlayalım, azalmıyor, kabardıkça da kabarıyor. 🙂

Heyecanlı kabarcıklar saçan bir tek biz değiliz elbet. Hepimizin bir hayali var. Sizlerin listelerinde neler var merak ettik. Dedik, sokağın nabzı SokakRoportajlari.com ile tutulur, uçtuk yanlarına. Hem onları, hem bizi köpük köpük heyecanlandıran bir fikir geldi aklımıza.

Aldık mikrofonu elimize, çıktık beraber sokağa. “Ölmeden önce en çok yapmak istediğiniz şey nedir?” diye insanlara sorarken, bizim gibi kabarcıklarını zor zapteden birilerini aradık: maksat hayalinin gerçekleştirmesinde bizim de tuzumuz olsun, hep beraber coşalım köpük köpük!

sokak-ropaortajlari-bey-featured-prog

Simitçi Metin için herhangibi bir gündü. Aslında öyle olmadığını bir iki hafta sonra anlayacaktı.

O sırada Beşiktaş iskelesinde tesadüf eden kim varsa, onlara soruyorduk. O gün de, biz, Biz Evde Yokuz, SokakRoportajlari.com ile buluşmaya bisikletle köprüyü geçme etkinliğinden gelmişiz. Karnımız aç, dilimiz damağımız kurumuş. Bir su, bir de simit keyfi ile kendimize gelelim diye gittiğimiz tezgahta tabi ki mikrofonu simitçimize de uzattık. Hayallerini öyle içten anlattı ki, röportajın sonununda yanından ayrılamadık. Bir yandan yanında simit kemirirken, bir yandan muhabbet ettik. Bize nasıl müziği sevdiğini, arabasını nasıl zorladığını, maceralarını anlattıkça, gördük ki Metin’in de bizim gibi evde oturamayan, kanı kaynayangillerden. Bizimle köpük köpük coşacak kişiyi bulduğumuzu anladık. Tanıştığımıza çok memnun olduk Metin!

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Artık yanından ayrılma vakti geldiğinde, mikrofon uzattığımız herkesten aldığımız gibi ondan da temas bilgilerini istedik.

Demez mi, “Ben 3 hafta sonra İstanbul’dan gideceğim, size yengemin telefonunu vereyim”!

Haydaaa! No 1: Nerden çıktı bu İstanbul’dan ayrılmak!

İşte o anda elimiz ayağımız dolandı. Eyvah dedik, böyle çat diye nerden, nasıl Ferrari bulacağız? Hadi diyelim Ferrari’yi bulduk, ya Metin gitmiş olursa?

Haldur huldur Ferrari aramaya giriştik. Şimdi size bir soru: Ferrari nasıl aranır? Tornavidea değil ki kapı kapı dolaşıp sorasın. Düşündük, aklımıza dizi setleri, futbolcuların magazin dergilerindeki kare kare fotografları geldi. Sinema- TV sektöründe çalışan arkadaşlara, doğru yanlış, hakkında, zamanında bir futbolcularla mahalle maçı yaptığına dair rivayetler olan tanıdık tanımadık herkese salık verdik, hayırlı bir iş için bize bir Ferrari lazım. 🙂 Ha tabi bir de çok acil!

Ortalıkta bir Ferrari hayaleti dolaşıyor.

Bir sürü yerden haber geliyor, şunda da varmış, bunda da varmış, falanca geçen yaz yerde kırmızı Ferrari ile görünmüş, hatta bir önceki yaz da siyahına binlermiş, miş de miş… Sahibinden.com’ bakınca bir sürü Ferrari var gibi duruyor. İlk başta bir oh dedik, Ferrari bulmak o kadar zor olmayacak herhalde. Nitekim, peşini sürmeye başlayınca da, ilk bir iki adımdan sonra dalgalar süpürmüşcesine birden kayboluyor izi. Bir yandan bir Ferrari hayaletidir etrafta geziyor, dedikodusu geliyor, tam sobe diyeceğiz bakıyoruz orda kimse yok… Bir garip. Aldı mı içimizi bir endişe. Yok yok, haklıymışız, Ferrari bulmak zor olacak. Hadi bulduk, acaba bir de sahibi gönlü bol biri çıkacak mı? Metin’in hayalini gerçekleştirmek için yardım etmeye ikna edebilecek miyiz… ve Metin gitmeden!

Go Car Rental’da Ferrari’yi görünce, Nuh’un gemisini bulmuş gibi olduk!

ferrari-1

Araştırmalarımız sonucunda “hayalet Ferrari” vakalarının en çok Ataşehir’de görüldüğünü öğrendik. Uzunca bir liste çıkarıdık, nerelerde görülmüş. Baktık, kapı kapı gezmekten başka çare yok. Ah Metin, valla sende de ne şeytan tüyü varmış… Go Car Rental’ın önüne geldiğimizde nuhun gemisini bulmuş gibi olduk. Orda, kapılarının önünde, yanındaki Bentleylere, Porcheler nispet yaparcasını kırmızı kırmızı parlıyordu. Metin haklı, kırmızı olsun, iki kuruş fazla olsun!

Bir çok araba kiralama şirketiyle görüşmüştük . Hep olumlu karşılanıyor ama sonrasında geri adım atmalarıyla hayal kırıklığı yaşıyorduk. Bolca “Ferrari’miz var” duymuş ama kendisini görememiştik. Meğer bu Ferrari’den çok az sayıda varmış, onca araba kiralama şirketi de onlardan alıp kiralıyormuş. Şimdi taşlar yerlerine oturdu. Ee tabi, Ferrari bu kadar ender bir şey olunca aldı mı bizi bir stres, Metin’in hayali için arabayı verirlerse, verirler, çalacak başka kapı da yok.

Bir evin, bir kızını, Metin için istemeye oturduk masaya. Durumu anlattık. Dedik, “Metin’in hayatta en çok yapmak istediği şey Ferrari’ye binmek, ve sizin desteğiniz olmadan bunu gerçekleştirmiz imkansız.”

Barış Bey’in de içinde köpük köpük kabaran bir heyecan olacak ki, bize “Tamamdır! Ancak 2 gün içinde bu işi halletmemiz lazım çünkü sonrasında rezervasyonu var” dedi. Barış Bey öyle destek verdi ki Metin’in hayalini gerçekleştirmeye, birebir kendisi gelmek istedi sürpriz gününe. Ancak, sonra işler güçler izin vermeyince bize Ersin Bey eşlik etti.

Haydaaa! No 2: Sürprizi ayarlamak, çekim hazılığı yapmak, ve Metin’i Ferrari’ye bindirmek için sadece 2 günümüz mü var!

Ferrari’yi kaptığımızda içimizden boyunlarına atlamak geldi ama tabi yakışık almayacağından tuttuk kendimizi. Sonra dışarıya çıkar çıkmaz küçük çapta çığlıklar atmadık değil. 🙂

Sevinçten zaten at gibi koşturan kalbimiz, bir de üzerine 2 güne herşeyi yetiştimeyenin telaşı gelince iyice dört nala bağladı. Arkadaşlarımızı arıyoruz, Apo, İbo, Aytuğ, Berkay, Mehmet Abi nolur bize Perşembe gününüzü ayırın, bize gizli kameramanlık yapmanıza ihtiyacımız var. Bizdeki kamera sayısı yetmez, daha fazla bulmak lazım, Metin’in o gün o saatte orda olacağını garantiye almak, tezgahtan onu Ferrari ile kaptıktan sonra yerine kimin bakacağını ayarlamak lazım da lazım…

Haydaaa! No 3: Bir de baktık ki, Metin gitmiş!!

ferrari-2

Nasıl yaparız, nasıl ederiz diye fikir yürütmek için bir de Beşiktaş’a geldik ki, Metin tezgahında yok! Bizim ise onun hayalini gerçekleştirmek için tek kurşunumuz var, onu da 2 gün içinde kullanmazsak kaybedeceğiz.Yerinde başka bir kişi. Koştuk gittik yanına. Nefesimizi tutup sorduk, “METİN NERDE???!!”. O da daha o gün devralmış tezgahı. “Ben tanımıyom abi, ama herkes onu soruyor”. Başımızdan aşağı kaynar sunlar indi. Tam ayarladık Ferrari’yi diye seviniyorduk ki kaçırdık Metin’i. Bu kalbe bu kadarı fazla. “Peki nerde buluruz?”. Meğer tezgahların da sahipleri ve işletenleri taksiler gibi başka insanlar olabiliyormuş. “Ben bilmem, belki patron bilir”. Patronu aradık, ona da ulaşamadık mı… Valla yazık bizim kalbimize…

Metin’in 10 parmağında 10 marifet: hem simitçi, hem dolmuşçu, hem de yakında Ferrari pilotu.

Hemen yengesini aradık. Telefonu Metin’in kardeşi aldı. Metin nerde? Biz ona sürpriz hazırlamıştık da…

Öğrendik ki, anneleri rahatsızlanmış, hastaneye kaldırmışlar. Şimdi durumu iyiymiş ama Beşiktaş’ı bırakması uygun gelmiş, ve biz kardeşiyle konuştuğumuz sırada o karşıda dolmuşçuluk yapmaktaymış. Annesi iyi, Metin iyi, ve hala burda, bir oh çekebiliriz o zaman. “Biz yarın için Metin’e büyük bir sürpriz hazırladık. Sizin yardımınıza ihtiyamız var, bir yerlerde buluşsak? Aman birşey söyleme, çok büyük sürpriz!”

Metin’in arkasından tezgah çevirmek için kardeşleri ile buluştuk.

Oturmuş Metin’in kardeşlerinin gelmesini beklerken kapıdan içeri Metin ve kardeşi beraber girmez mi!!!!! Az buz şey atlatmadı bizim kalpler. Meğer onlar Metin’in tek yumurta ikizi Çetin ve küçük kardeşleriymiş. 🙂 Kardeşlerini mutlu etmek için kalkıp ta Gebze’den gelmişler.

Büyük gün hemen ertesi gün. Metin 2 günde bir dolmuşa çıkıyormuş ve aksi gibi sürpriz günü direksiyonda olması gereken günmüş. Dedik Ferrari ile dolmuşun önünü kesemeyiz, siz ne yapın edin, yarın günleri değiştirin, Metin tezgahta olsun.

Çetin’in gözleri kardeşi için muzip muzip parlayarak, “Biz hallederiz onu, sıkıntı yok” diyince anladık ki çok sağlam bir suç ortağımız var. Nasıl yapacaksın, ne diyeceksin diye sormadık bile. Top sende Çetin. 😉

ferrari-3

Geldi çattı sürpriz günü.

Metin olay mahaline gelmeden, pozisyonlarına konuşlanmak ve prova yapmak üzere bitanecik arkadaşlarımızı sabahın köründe kalkıp, geldiler. Hemen bir senaryo geliştirildi. İki kişi turist, iki kişi vapurları çeken öğrenci, bir kişi de arabasıyla uğraşan birisi oldu. Hummalı bir çalışmanın ardından, arkadaşlarımızı pozisyonlarında bırakarak, arabayı almaya Go Car Rental’a gittik.

Ve beklenen an…

Yukarıda görüntüler varken, fazla söze gerek yoktur herhalde.

Metin’in mutlu köpükleri bizimkilerini, bizim köpükler onunkileri çoşturdukça çoşturdu. Metin’in hayallerinin gerçekleşmesini sağlayan Go Car Rental’a ve bize yardım eden arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. SokakRoportajlari.com ile muzipliklerimiz devam edecek.

Herkese içine mentos atılmış kolalı günler.

42 Comments

 1. daha hazırlık safhalarını okurken ağzım yavaş yavaş kulaklarıma doğru yönelmeye başkadı, hala orada. sanki benim bir hayalim gerçekleşmiş gibi. mutlu oldum. harikasınız.

  1. Çok sağol Ayşin. 🙂

   Biz de inanılmaz mutlu olduk. Hala bakıp bakıp yaptığımız en güzel iş diyoruz

 2. Arabayı kullanan arkadaşın yüz ifadesi ilginç değil mi sizce de 😀 “anam anam şimdi çarpıcam anam”

 3. Eski iş arkadaşım Bilgehan;
  Valla tebrikler; ”Helal olsun be” dedirttin yine kendine.
  Süper doğal – sıradışı ”içten – içimizden” bir hikaye.
  Siz nasıl insanların hayallerini gerçekleştiriyorsanız, sizinde tüm hayalleriniz gerçek olsun hep.
  Görüşmek üzere kardeşim…..

  1. Çok teşekkürler İlyas abimiz 🙂 Ne mutlu ettin bizi mesajınla. En kısa zamanda görüşmek üzere 🙂

 4. Abi harikasın arabam şekil önümden çekil misali yakışır sana. bu videonun devami bekliyoruz. bu arada biz evde yokuz ekibinede cok tesekkur ediyorum bu duyguyu sana yasattigi icin.

 5. Bu guzel paylasimi bizler sunan biz evde yokuz ekibine cok tesekkur ederiz ellerinize saglik cok guzel olmus bu sevinciili kardesimizin videolarinin devamini bekliyorumm

 6. Hayalleri gerceklestirilen ben metin. o günkü duygularımı hiç bi sekilde anlatamam. biz evde yokuz ekibine sonzuz tesekkurlerimi iletirim. hayatimda unutamicam. Benimle ayni duygulari paylasan arkaslara iyi dilekleri icin cok tesekkur ederim.

  1. Metin selamlar, Biz de seni tanıdığımız için çok mutlu olduk. Çok teşekkürler bizden de 🙂 Sevgiler

 7. Neredeyse ben koşturmuşum gibi heyecan yaptım..vee mutlu son ..Süpersiniz nice hayallerin gercekleşmesi dileğıyle..

 8. tek kelime ile bayıldımmmm Metin’in yerinde hayalleri gerçekleşmiş kişi olmak isterdim..

 9. GERÇEKTEN SÜPER SANKİ BENİM HAYALİM GERÇEKLEŞMİŞ GİBİ OLDUM 🙂 🙂 🙂

  1. Taner selamlar, Yazımızda da belirttiğimiz gibi Ferrari için, bir kaç araba kiralama firmasına gidip durumu anlattık. En sonunda da Go Car Rental yardımcı oldu ücretsiz olarak. Çekimler için de arkadaşlarımızdan rica ettik. Bize bir masrafı olmadı yani.

 10. Son derece olumlu ve bir o kadarda sosyal bi düşünce sizleri kutluyor devamını bekliyoruz..

 11. blog okuru olarak blogunuza ilk kez denk geldim güzel bir proje herkes doyasıya eğlenmek ister tabi fakat imkanlar dahilinde eğleniyor herkes, bu arkadaşımızın bir ferrariye binmesi bir hayaldi belki de sizin gibi güzel insalara ihtiyaç var 🙂

 12. İnanılmaz güzel bir hikaye gözlerim doldu.
  İnsanların hayal ettiklerini yaşatmak kadar güzel birsey olamaz.

  Tebrikler.

 13. Ya yok boyle guzel bir video, boyle guzel bir dusunce, ba-yil-diimmm !!
  Ama ne cep telefonundan ne de bilgisayrdan girdigimde paylasilmiyor, nasil paylasabilirim?
  sevgiler

  1. Çok teşekkürler 🙂 Başlığın altındaki sosyal medya araçlarını kullanarak veya tarayıcıdaki web adresini kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırarak paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir