EN İYİ NETFLIX DİZİLERİ – 2024 GÜNCEL ÖNERİLER

Netflix’in kaynaklarını kuruttuğumuz şu Korona günlerinde “İzlemediğim ne kaldı?” diyenler için en beğenilen Netflix dizileri toparladık. Çoğu izleyip beğendiğimiz yapımlar. Ama biz hiç etkilenmesek de kitleleri peşinden sürükleyen La Casa de Papel, Squid Game & Vikings gibi dizilere de kayıtsız kalamadık. Onları da ekledik ama her önerinin altındaki Biz Evde Yokuz notlarından şahsi fikrimizi de görebilirsiniz.

En yüksek IMDb notundan aza doğru dizilmiş, sevilen Netflix dizilerini bulabilirsiniz.

Amazon Prime’daki En İyi Diziler de bu köşede. 🙂
Türkçe Podcast Önerilerimiz de burada.
Yolculuk Filmleri severi de böyle alalım.

Instagram’da Da Bekliyoruz <3

 1. The Breaking Bad (IMDb: 9.5)

Breaking Bad, IMDb’in gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde 5 numarada yer alan, 50 yaşında, Walter White adlı bir lise kimya öğretmeninin, ailesinin maddi gereksinimlerini karşılayabilmek için New Mexico’nun uyuşturucu imparatoruna evrilmesini konu alan efsane dizilerden. Karakterlerin derinliği, olay örgüsünün griftliği, sürükleyiciliği ile dizi gibi dizi. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul’ün başrol aldığı dizi 5 sezon boyunca izleyene nefes aldırmıyor. Bölümler ortalama 50 dakika.

Tür: Suç, Dram

IMDb:
9.5 Rotten Tomatoes: %98 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 9.4

2. Our Planet (IMDb: 9.3)

Our Planet, Planet Earth’ın yükselttiği çıtayı daha da yükseğe çıkaran, sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yaptığı doğa ve hayvan belgesel serisi. Our Planet, doğanın güzellikleri kadar dünyanın dört bir yanında insanın doğaya verdiği zararı da ele alıyor. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 50 dakika.

Tür: Belgesel, Doğa

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %91 Google: %98 Biz Evde Yokuz: 9

3. The Last Dance (IMDb: 9.3)

The Last Dance, efsanevi basketçi Michael Jordan’ın da forma giydiği Chicago Bulls basketbol takımının 1997-98 sezonundan yayınlanmamış görüntülerle dolu, Michael Jordan’ın hayatını ve Chicago Bulls’un diğer efsanevi oyuncularla dolu kadrosunu da arka plana alan belgesel mini dizisi. Bu projenin yıllardır yayınlanması bekleniyordu ve sonunda Netflix pandemi günlerinde olaya el atıp basketbolseverleri ve Michael Jordan hayranlarını sevindirdi. Gerçekten basketboldan anlayın veya anlamayın izleyen herkesin sevebileceği bir yapım olmuş.

Tür: Belgesel, Spor

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %96 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 8.2

4. Avatar: Son Hava Bükücü (IMDb: 9.3)

Avatar: Son Havabükücü için Japon animesinin Amerikan versiyonu diyebiliriz. Asya esintili bu tarz o kadar beğenildi ki Avatar’ın Emmy Ödülü de var. 3 sezon boyunca Avatar Aang ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı’ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı izliyoruz. Bizce büyük küçük herkesin beğeneceği bir yapım. Aang’den sonra Subükücü Kora’nın maceraları da çıktı ama o ilk seri kadar başarılı olamadı.

 

Tür: Animasyon

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %99 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 

5. Rick And Morty (IMDb: 9.2)

Rick & Morty, galaksilerarası ve boyutlararası yolculuklar yaparak inanılmaz olaylara karışan çılgın bilimci Rick ve onun saf torunu Morty’nin macera dolu ve komik hikayelerinden oluşuyor. İkili her bölümde kendilerini farklı tehlikeler içinde buluyorlar. Dizinin şimdilik toplam 4 sezonu bulunuyor. Her bölüm 22 dakika sürüyor.

Tür: Animasyon, Macera

IMDb: 9.2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %97 Biz Evde Yokuz: 8

6. Sherlock (IMDb: 9.1)

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarından televizyona modern bir mini dizi uyarlaması. Günümüz Londra’sında geçen dizide, Baker Street’te yaşayan ünlü dedektif Sherlock Holmes, ev arkadaşı Doktor Watson ile maceradan maceraya koşuyor ve çözülemeyen sırları çözüyor. Sherlock rolünde Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch, Dr. Watson rolünde yine Emmy ödüllü Martin Freeman harika işler çıkarıyor. Her biri bir saat süren toplam 13 bölümden ve 4 sezondan oluşan dizinin 5. sezonunun ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Tür: Suç, Gizem

IMDb: 9.1 Rotten Tomatoes: %83 Google: %97 Biz Evde Yokuz: 8.5

7. When They See Us (IMDb: 9.0)

Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Harlemli beş gencin hikayesini konu alan When They See Us, gerçekten yaşanmış bir olaydan uyarlanmış dört bölümlük bir mini dizi. 1989’da yaşanan ve kayıtlara The Central Park Five olayını diye geçen olay sonrası 5 genç, işlemedikleri bir suç yüzünden, yoğun ırkçılığa maruz kalarak hapse gönderiliyor. Fakat asıl gerçek yıllar sonra ortaya çıkıyor. Dizinin bölümleri ortalam 1 saat 10 dakika sürüyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 9.0 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96 Biz Evde Yokuz:

8. Friends (IMDb: 8.9)

Müjdemizi isteriz 1994 yılından 2004’e kadar hayatlarımızda kendine kalıcı bir yer edinmiş efsane dizi Friends Netflix’e yüklendi. Bizce duymayan bilmeyen yoktur ama yine de söylemeden geçmeyelim. Toplam 10 sezonu bulunan Friends, 90’ların New York’unda yaşayan Phoebe, Rachel, Monica, Ross, Joey ve Chandler’ın maceralarını konu alıyor. Bölümler 20 dakika civarında. Dönüp dönüp izlemelik ve nostalji yapmalık.

Tür: Komedi

IMDb: 8.9 Rotten Tomatoes: %94 Google: %94 Biz Evde Yokuz:

9. Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)

Narcos, ilk iki sezonunda, Kolombiya’nın uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar’ın hayatına ve ABD ajanlarınca yakalanmasına, üçüncü sezonda ise, Kolombiya’nın diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına odaklanan bir polisiye dizi. Escobar’ın hayatını daha önce okumadıysanız hayretlerle izleyeceksiniz. O kadar ki zaman zaman bunun gerçek bir hikaye ve kişiyi anlattığına inanamayaksınız. Konusunun ilginçliği kadar, işlenme şekli de başarılı. Bölümler ortalama 45 dakika. Narcos: Mexico ise Kolombiya’dan sonra Meksika’daki Guadalajara kartelinin hikayesini anlatıyor.

Tür: Suç, Aksiyon

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %94 Google: %94 Biz Evde Yokuz: 9

10. Peaky Blinders (IMDb: 8.8)

Senaryosu, sinematografisi, oyunculuk ve konusu ile Netflix’teki en kaliteli dizi olmaya aday olduğunu söyleyerek Peaky Blinders’a giriş yapalım. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yaratılmış olan Peaky Blinders, 1890’ların sonu 1900’lerin başında, sokak çeteleri tarafından yönetilen Birmingham çıkışlı Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içinde yükselişini konu alıyor. Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory gibi usta oyuncularla dolu kadrosu, müzikleri, set ve kostüm tasarımı, görüntü yönetmenliği ile inanılmaz başarılı bir yapım. Şu anda yayınlanmış 5 sezonu var. İlk sezonlar efsane, son sezonlarda aynı beklentiyi karşılamıyorsa da izlemeye değer. Bölümler ortalama 55 dakika. Dizinin altıncı sezonunun yayın tarihi henüz belli değil.

Tür: Dönem, Suç, Dram

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 9

11. Stranger Things (IMDb: 8.8)

İzleyenlere 80’ler nostaljisi yaşatan, korku, komedi, fantastik ve dram öğelerini başarılı bir şekilde harmanlayan Stranger Things, Hawkins adlı bir kasabada, bir çocuğun kaybolması ile başlayan gizemli ve fantastik olayları, kaybolan arkadaşlarının izini bulmaya çalışan bir grup çocuk ve ailelerinin başına gelenleri konu alıyor. İnanılmaz sürükleyici, bir gece de bir sezon devirtir. Dizinin en büyük artısı ise sevimli çocuk oyuncu kadrosu, Wionna Ryder ve David Harbour’un başarılı performansları. Bölümler ortalama 50-55 dakika. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu var. Dördüncü sezonun Ekim ya da Kasım 2020’de yayınlanması bekleniyor. Biz de dört gözle bekliyoruz.

Tür: Fantastik, Macera

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %91 Google: %97  Biz Evde Yokuz: 9.3

12. Black Mirror (IMDb: 8.8)

Drama, macera, hiciv ve bilimkurgu tarzında 3’er bölümlük sezonlardan oluşan İngiliz televizyon dizisi Black Mirror, modern ve dijital çağın yarattığı farklı distopik durumları konu alıyor. İşlediği konular karanlık olduğu kadar mümkün de olduğu için izlerken içinizi sıkıntılar basıyor ama insan kendini izlemekten alamıyor da. Ben içim aşırı karardığı ve gelecek ile ilgili endişelerimi körüklediği için diziyi çok beğenmeme rağmen izlemeyi bıraktım. 2 saatlik özel bir Christmas bölümü de olan dizinin toplam 5 sezonu var. Her bölüm ortalama 2 saat sürüyor.

Tür: Bilim Kurgu, Antoloji

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %81 Google: %93 Biz Evde Yokuz: 8.5

13. House Of Cards (IMDb: 8.8)

David Fincher’ın yapımcıları arasında bulunduğu House of Cards, çevirdiği politik entrikalarla ABD’de kongre üyeliğinden en üst mevkiye kadar yükselen Francis Underwood’un hikayesini konu alıyor. Kevin Spacey ve Robin Wright’ın başrolünde olduğu dizide, altıncı ve son sezonda Kevin Spacey’i izlemedik çünkü kendisi hakkında çıkan taciz şuçlamalarından dolayı diziden çıkartılmıştı. Dizinin toplam 6 sezonu var. Bölümler ortalama 50 dakika.

Tür: Dram, Politik

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %76 Google: %92 Biz Evde Yokuz: 7.5

14. Better Call Saul (IMDb: 8.7)

Better Call Saul, Breaking Bad’den hatırlayacağınız ceza avukatı Saul Goodman’ın, bir zamanlar Jimmy McGill olduğu zamanda geçiyor ve onun New Mexico, Albuquerque’deki hukuk bürosunu kurmadan önceki davalarını ve sıkıntılarını konu alıyor. Jimmy McGill’i canlandıran Bob Odenkirk gerçekten döktürüyor. Zaten kendisi bu rolü ile Emmy ödülünün de sahibi. Dizinin toplam 5 sezonu var fakat Netflix’te 4 sezonu yayında. Altıncı sezonun dizinin final sezonu olacağı söyleniyor. Bölümler ortalama 45 dakika.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %96 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 9

15. Bojack Horseman (IMDb: 8.7)

Bojack Horseman, insan-hayvanların ve insanların bir arada yaşadığı alternatif bir evrende geçen, 90’lardaki bir sitcomla üne kavuşan ama günümüzde ününü kaybetmeye başlamış, depresyonun eşiğinde bir at olan Bojack’in hikayesini anlatan bir animasyon dizi. LA’deki film endüstrisini konu alıyor gibi gözükse de varoluşa, ilişkilere ve kendini gerçekleştirmeye dair çok derin ve başarılı bir irdeleme diyebiliriz. Toplam 6 sezonu var ve bölümler ortalama 25’er dakika sürüyor. 3. sezonun 4. bölümü favorilerimden.

Tür: Animasyon, Komedi

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %95 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.5

16. Dark (IMDb: 8.7)

Oldukça karmaşık ilişkiler ağı ile örülü bir yapım olan Dark, zamanın 33 yılda bir kendini tekrar ettiği Winden kasabasında yaşayan insanların, üç ayrı zaman diliminde yaşadıklarını konu alan bir bilimkurgu dizisi. Dizinin Alman yapımı ve Almanca olduğunun da altını çizelim. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var. İkinci sezonunda, dördüncü bir zaman dilimindeki olaylar ve karakterler de hikayeye ekleniyor o nedenle iki sezonu peş peşe izlemek isteyebilirsiniz. Böylece kim kimdi karıştırmamış olursunuz. Bölümler ortalama 55 dakika. Dizinin üçüncü sezonunun, en erken 2020’de yayınlanması bekleniyor.

Tür: Bilim Kurgu, Gizem

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.5

17. The Crown (IMDb: 8.7)

En pahalı Netflix yapımlarından olan The Crown, Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamına ve İngiliz monarşisinde kapalı kapılar ardında gelişen olaylara odaklanıyor. Kraliçenin gençlik yıllarını Claire Foy canlandırırken, orta yaşlılığını ise Olivia Colman canlandırıyor. 5. sezonda kraliçeyi canlandıracak isim ise Imelda Staunton olarak açıklandı. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu var. Bölümler ortalama 1 saat. Dizinin dördüncü sezonunun, en erken 2020’de yayınlanması bekleniyor.

Tür: Dönem, Dram, Politik

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 8.5

18. Anne With An E (IMDb: 8.7)

Anne with an E, Lucy Maud Montgomery’nin klasik çocuk edebiyatı Yeşilin Kızı Anne’den uyarlanan Kanadalı bir televizyon dizisi. Anne ve babasını kaybeden, Polyana misali sevgi dolu bir kalbi olan Anne Shirley’nin hikayesini ve onun Green Gables kasabasındaki yeni hayatını konu ediyor. Toplam 3 sezonu var. Bölümler ortalama 1 saat kadar sürüyor.

Tür: Dönem, Dram

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %90 Google: %97 Biz Evde Yokuz:

19. Downton Abbey (IMDb: 8.7)

İşte İngiliz aksanına hayranlık duyacağınız bir İngiliz yapımı daha. Downton Abbey, 1912’den 1920’lere kadar Downton Malikanesi’nde yaşayan Crawley Ailesi ve malikane çalışanlarının hayatını konu alıyor. 15 Nisan 1912’de Titanik’in buzdağına çarpması ile başlayan dizide, politik olaylar, aile içi entrikalar, kadın hakları, miras durumları, sınıf farklılıkları ve eşitsizlikleri, monarşinin çöküşü gibi temalar harika setler, başarılı oyunculuklar ve kostümler eşliğinde işleniyor. Toplam 6 sezonu bulunan dizinin her bölümü ortalama 1 saat sürüyor.

Tür: Dönem, Dram

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %94 Google: %93 Biz Evde Yokuz:

20. The Queen’s Gambit (IMDb: 8.6)

The Queen’s Gambit, Walter Tevis’in 1983 tarihli aynı adlı romanından uyarlanma bir Amerikan dram mini televizyon dizisi. Ama yarattığı sükse ve En İyi Mini Dizi ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre kazanmasıyla bir tv dizisi olmanın ötesine geçti. Hatta öyle ki bir anda dünyada satrança olan ilgi arttı. Anya Taylor-Joy’un Beth Harmon adlı öksüz ve genç bir satranç ustasının başarı hikayesini anlatan dizinin toplam 7 bölümü var.

Tür: Dram, Dönem

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %95 Google: %97 Biz Evde Yokuz:

21. Vikings (IMDb: 8.6)

Kanada-İrlanda ortak yapımı, tarihsel drama türünde bir televizyon dizisi olan Vikings, cesur bir savaşçı Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü konu alıyor. Vikingler’in ilgi çekici kültürünü, yaşayış biçimlerini ve efsanelerini, tarihsel verilere dayanarak ele alan dizi, produksyon kalitesi, oyunculuk ve senaryoya biraz daha titizlenseymiş keşke demeden de geçemiyoruz. Şu anda yayınlanmış 5 sezonu var. Bölümleri ortalama 45 dakika sürüyor.

Tür: Dönem, Savaş

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %89 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 6

22. Mindhunter (IMDb: 8.6)

Mindhunter, 1970’lerde geliştirdikleri sorgulama ve analiz teknikleriyle tipik seri katil profilinin çıkarılmasında öncü olan iki FBI ajanının suçlularla yaptıkları mülakatlar ve cinayet çözümlemelerini işliyor. David Fincher‘ın dizinin yapımcılarından olduğu dizinin şu an 2. sezonu yayında. Ortalama bölüm süresinin 45 dakika olduğu dizinin üçüncü sezonunun ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %95 Google: %96 Biz Evde Yokuz: Loading… (Daha tüm sezonları bitirmedik)

23. Love, Death & Robots (IMDb: 8.6)

Love, Death & Robots, David Fincher’ın da aralarında bulunduğu yapımcı kadrosu ile öne çıkan, bilimkurgudan fantastiğe, dramdan komediye birçok farklı türlerde, robotların başrolde olduğu bölümler sunan bir antoloji dizi. 18 kısa bölümden oluşan ilk sezonunun ardından ikinci sezonu da çıktı. Fakat ilk sezonu kadar başarılı bulmadık.

Tür: Animasyon, Antoloji

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %89 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.5

24. Chef’s Table (IMDb: 8.6)

Chef’s Table, dünyanın dört bir yanından dünyaca ünlü şefleri, restoranları ve onların hikayelerini mercek altına alan, bir yandan da karnınızı açıktıran bir belgesel dizi. Chef’s Table‘ın bizim için en büyük sürprizi ise 5. sezonunda bir bölümü, Kadıköy’deki Çiya ve onun şefi Musa Dağdeviren’e ayırmış olması. Chef’s Table’ın şu anda 6 sezonu var. Her bölüm ortalama 45-55 dakika arasında sürüyor.

Tür: Belgesel, Gastronomi

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %81 Google: %94 Biz Evde Yokuz: 7

25. Bir Başkadır (IMDb: 8.6)

Bir Başkadır yayımlandığı zamanda olay yaratan, çok ses getiren, Berkun Oya’nın yazıp yönettiği başarılı bir Türk yapımı. Aynı anda birbiri ile bağlantılı birçok karakterin yaşamlarından birer kesit veren dizide çok gerçek karakterler var ve hepsi de çok iyi oyunculuklar sergiliyor. Her karakter gerçekten toplumda var olan karşımıza çıkan insanlar. Dizi objektif bir şekilde gerçeğe en yakın Türkiye portresi çiziyor. Ferdi Özbeğen müzikleri de diziye nostaljik bir renk katıyor. Tek sezonluk bir mini dizi. Toplam 8 bölümü var ve bölümler ortalama 1 saat sürüyor.

Tür: Dram

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %64 Google: %86 Biz Evde Yokuz: 

26. La Casa De Papel (IMDb: 8.5)

Çoğumuzun çok iyi bildiği gibi, İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi olan La Casa De Papel, Profesör adlı bir suç dahisi ve özenle topladığı 8 kişilik ekibinin İspanya Kraliyet Darphanesi’nde gerçekleştirdiği, tarihin en büyük soygununu ve sonrasında gerçekleşen hiç hesaba katmadıkları olayları konu alarak başlıyor. Sonraki sezonlarda ekip büyüyor, başka soygunlara da imza atıyor, çok daha zorlu durumlarla baş etmek durumunda kalıyor. Çoğu izleyici ayılabayıla izlese de senaryodaki anlamsızlıklar ve boşluklar sebebiyle biz pek keyif alamadık. Dizinin şu anda 4 sezonu yayında.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes: %87 Google: %97 Biz Evde Yokuz: 6

27. Suits (IMDb: 8.5)

Meghan Markle’ı Prens Harry’den önce hayatlarımıza sokan Suits, New York’un en başarılı avukatlık firması Pearson Spector & Litt’in avukatlarını konu alıyor. Fotografik hafızası olan üstün zekalı bir genç olan Mike Ross ve ünlü avukat Harvey Specter’in yolları kesişiyor ve birlikte harika bir ekip oluyorlar. Dizinin toplam 9 sezonu var fakat Netflix’te 7 sezonunu izleyebiliyorsunuz. Bölümler ortalama 42 dakika sürüyor.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes: %86 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 7.6

28. Masum (IMDb: 8.5)

Masum, senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı, yönetmenliğini Seren Yüce’ın yaptığı, Netflix’te bulabileceğiniz bir Türk dizisi. Dizide, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile beraber bir kıyı kasabasında yaşayan emekli baş komiser Cevdet’in, küçük oğlunun bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelmesiyle değişen hayatını konu alıyor. Şu anda 8 bölümlük tek bir sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama bir saat sürüyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes:Google: %93 Biz Evde Yokuz: –

29. Mr. Robot (IMDb: 8.5)

Rami Malek’in başrolde olduğu Mr. Robot, Allsafe Cybersecurity adlı bir siber güvenlik şirketinde çalışan, psikolojik sorunları da olan Elliot’un, “fsociety” adlı anarşist bir yeraltı hacker grubuna dahil olmasını ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Dizi, En İyi Drama dalında Altın Küre Ödülü’nün de sahibi. Toplam 4 sezonu var. Bölümler ortalama 45 dakika sürüyor.

Tür: Dram, Psikolojik Gerilim

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes: %94 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 7.5

30. İnfazcı (IMDb: 8.5)

Marvel kurgusal evreninin sevilen karakterlerinden biri olan Punisher yani İnfazcı’nın maceralarını dizileştiren bir yapım. Frank Castle adlı deniz piyadesinin ailesini öldürenlerin intikamını alma amacıyla çıktığı yolda suçluları cezalandıran İnfazcı’ya (Jon Bernthal) dönüşmesini konu alıyor. Toplam 2 sezonu var. Bölümler ortalama 53 dakika sürüyor.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes: %77 Google: %88 Biz Evde Yokuz: 

31. American Crime Story (IMDb: 8.4)

American Crime Story, American Horror Story’nin yapımcılarından gerilim ve suç türündeki yeni bir antoloji dizi formatı. İlk sezonda ABD’nin en ünlü cinayet davalarından biri olan O. J. Simpson cinayetindeki karmaşık detaylara odaklanan dizi ikinci sezonunda Gianni Versace’nin cinayetini konu alıyor. Bölümler ortalama 50-55 dakika sürüyor.

Tür: Suç, Antoloji

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %94 Google: %92 Biz Evde Yokuz: 8

32. Ozark (IMDb: 8.4)

Başrolde Jason Bateman’ın yer aldığı Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan Byrde ailesinin reisi Marty’nin,  Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin parasını aklama işine buluşamasını, ailenin taşınmasını ve hayatlarının tamamen değişmesini konu alıyor. Bir nevi başka bir Breaking Bad konusu gibi düşünebileceğimiz filmin toplam 3 sezonu var. Bölümler yaklaşık 1 saat kadar sürüyor.

Tür: Dram, Suç

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %92 Google: %93 Biz Evde Yokuz: 8.1

33. Outlander (IMDb: 8.4)

Amerikalı yazar Diana Gabaldon’ın aynı adlı romanından uyarlanan Outlander, zamanda yolculuk yapan Claire Randall adlı evli bir savaş hemşiresinin fantastik hikayesini konu alıyor. 1945 yılından 1743 yılına yolculuk eden Claire, burada yeni bir hayata başlıyor ve bu iki hayatı arasında kalıyor. Dizinin toplam 5 sezonu yayınlanmış fakat Netflix’te 4 sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.

Tür: Dönem, Fantastik, Romantik

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %90 Google: %96 Biz Evde Yokuz:-

34. Modern Familiy (IMDb: 8.4)

Modern Familiy, 3 akraba ailenin birbirleri ile ilişkisini ve günlük hayatta yaşadıklarını belgesel dizi konseptinde aktaran bir durum komedisi. Belgesel tarzı dememizin nedeni dizinin bazı sahnelerinde oyuncuların doğrudan kameraya konuşmalarından kaynaklanıyor. Toplam 11 sezonu var ve arka arkaya beş yıl En İyi Komedi Dizisi dalında Emmy ödülü kazandığının da altını çizelim. Bölümler ortalama 20-25 dakika arası sürüyor.

Tür: Durum Komedisi

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %87 Google: %94 Biz Evde Yokuz: 8.6

35. After Life (IMDb: 8.4)

İngiliz dramedilerinden hoşlananlar için başarılı bir yapım. İngiliz komedyen, Altın Küreli Ricky Gervais’nin yazıp yönettiği dizide yakın zamanda eşini kaybeden ve bunu kabullenmekte zorlanan bir gazetecinin onun yokluğu ile mücadele edişini yer yer mizahi yer yer duygulandıran bir şekilde ele alıyor. Şimdilik 3 sezonu var.

Tür: Durum Komedisi, Dram

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 

36. Sex Education (IMDb: 8.3)

İsminden de anlayabileceğiniz üzere, Sex Education, cinselliğini keşfetme üzerine örülü hikayesi ile klasik gençlik komedilerinden ayrılan bir İngiliz komedisi. Bir seks terapisti olan annesiyle birlikte yaşayan, ergenlik çağındaki Otis’in, annesinden öğrendikleri ile lisedeki gençlere para karşılığı terapi yapmaya başlamasını konu alıyor. İkinci sezon ilki kadar iyi olmasa da renkli karakterleri, başarılı oyuncu performansları, cinsellik, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi gibi çeşitli konulara değinen senaryosu ile 3. sezonunu merakla beklediğimiz yapımlardan. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var. Bölümler ortalama 50 dakika. Dizinin üçüncü sezonu, en erken 2021’de yayınlanacak.

Tür: Komedi, Gençlik

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.5

37. Grace and Frankie (IMDb: 8.3)

Jane Fonda ve Lily Tomlin’in başrolde olduğu Grace and Frankie, yıllar sonra evlenmeyi planladıklarını açıklayan eşleri tarafından terk edilen Grace ve Frankie’nin mecburiyetten doğan sürpriz arkadaşlıklarını konu alıyor. Dünyanın en cool ve tatlı annanelerinin 70’lerinden bile çok sonra gelen ikinci baharları hem çok komik, hem de insanın içini ısıtıyor. Friends gibi aile sıcaklığında bir dizi. Şu anda 6 sezonu yayında olan dizinin bölümleri ortalama 25-30 dakika sürüyor. Dizi 7. sezonda final yapacak.
Tür: Komedi, Dram
IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %90 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.2

38. Prison Break (IMDb: 8.3)

Prison Break, Michael Scofield’ın, Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla Fox River Eyalet Hapishanesi’nde haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini hapishaneden kaçırma planını konu alıyor. 4 sezon süren ve 2009’da final yapan dizi, 8 yılın ardından 2018’de 5. sezonu ile geri dönerek hayranlarını oldukça sevindirmişti. Bununla birlikte 2009 artık epey uzak kalıyor, görüntüler, anlatım dili biraz eski kalabilir. Toplam sezon sayısı 5. Ortalama bölüm süresi ise 45 dakika.

Tür: Suç, Aksiyon

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %77 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 7

39. Sense8 (IMDb: 8.3)

Sense8, Matrix serisinin yaratıcıları Lana ve Lily Wachowski kardeşlerin yönetmen kadrosunda olduğu, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’da yaşayan 8 farklı kişinin, gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıda olmasını konu alıyor. Her bölümde farklı bir karakteri odağına alan dizi 2 sezondan oluşuyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.

Tür: Fantastik, Dram

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8

40. Homeland (IMDb: 8.3)

Başrolde ünlü oyuncu Claire Danes’in olduğu Homeland, Irak’ta kaybolduktan uzun bir süre sonra ülkesi ABD’ye dönen Scott Brody’nin hikayesini ve bipolar bozukluğu olan CIA ajanı Carrie Anderson tarafından El Kaide üyesi olduğuna dair şüpheli bulunması sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Toplam 7 sezonu bulunan dizinin bölümleri 50 dakika.

Tür: Politik, Dram

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %86 Google: %90 Biz Evde Yokuz: 8.2

41. Final Space (IMDb: 8.3)

Uzayda geçen bir bilimkurgu ve macera animasyonu olan Final Space, bir hapishane uzay gemisinde mahkum olarak uzayda dolaşan beceriksiz bir astronot olan Gary Goodspeed’in, Mooncake adını verdiği uzaylı arkadaşı, geminin bilgisayarı HUE ve zamanla onlara katılacak diğer karakterlerle evreni kurtarma çabasını konu ediniyor. Şimdilik 2 sezonu yayında. Bölümler ortalama 20 dakika sürüyor.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Komedi

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %83 Google: %97 Biz Evde Yokuz: 6.5

42. Atypical (IMDb: 8.3)

Atypical, Otizm spektrum bozukluğu olan 18 yaşındaki Sam Gardner’ın sosyalleşme, bağımsızlığını ilan etme ve kız arkadaş edinme çabasını ve onun büyüdüğünü kabul etmekte zorlanan annesinin hayatını anlatıyor. Toplam 4 sezonu bulunan dizinin bölümleri ortalama 30 dakika sürüyor.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 8.3  Rotten Tomatoes: %95 Google: %98 Biz Evde Yokuz: –

43. How I Met Your Mother (IMDb: 8.3)

Henüz izlememiş olanlar için, başrollerini Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan’ın üstlendiği pek sevdiğimiz durum komedisi How I Met Your Mother da Netflix’te elinizin altında. 2030 yılında başlayan dizide Ted Mosby, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarının hikayesini anlatmaya başlıyor ve flash back’lerle, beş yakın arkadaş olan Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin’in 20’li yaşlardaki maceralarını izliyoruz. HIMYM, 9 sezon ve bölümlerinin ortalama süresi 22 dakika.
Tür: Komedi

IMDB: 8.3 Rotten Tomatoes: %83 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.9

44. Call My Agent (IMDb: 8.3)

Call My Agents yani Dix Pour Cent, Paris’teki bir menajerlik firmasında çalışan menajerlerin, yıldız müşterilerini memnun etmek için kolları sıvamasını konu alıyor. Dizi Fransız yapımı ve dili de Fransızca. Dizinin şu anda yayınlanmış 3 sezonu var fakat dördüncü sezonda final yapacağı duyrulmuş. Bölümler ortalama 52 dakika. Yormadan akan, çıtır çerez keyfili bir seyif.

Tür: Komedi

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %96 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.4

45. Master Of None (IMDb: 8.3)

Başrolde, Hint asıllı Amerikalı oyuncu ve komedyen Aziz Ansari’nin bulunduğu Master Of None, bir durum komedisi. New York’ta yaşayan, 30 yaşında, küçük rollerde yer alan bir oyuncu olan bir Hintli olan Dev’in başından geçen olaylar anlatılıyor. Her bölüm birbirinden bağımsız. Dizinin 3 sezonu var. Bölümler ortalama 30 dakika sürüyor.

Tür: Dram, Komedi

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %90 Google: %92 Biz Evde Yokuz: 7.7

46. Wednesday (IMDb: 8.3)

2022 sezonunun en çok ses getiren yapımı hiç şüphesiz oyuncu seçimi, kostümleri ve meşhur dansı ile Wednesday oldu. Jenna Ortega role hem çok yakışmış hem de Tim Burton’un yönetmenliğinde daha da parlamış. Catherine Zeta Jones’un ve yıllar önceki çevrimlerde Wednasday’i canlandıran Christina Ricci’nin de farklı bir rolle seride yer almış olması güzel sürpriz olmuş. İlk sezonunu keyifle izledik. İkinciyi de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tür: Macera, Fantastik

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %87 Google: %97 Biz Evde Yokuz:

47. The Kominsky Method (IMDb: 8.2)

Oscarlı oyuncu Alan Arkin ve Michael Douglas’ın başrollerini paylaştığı, The Kominsky Method, yıllar önce başarılı bir aktör olan ama yaşlanınca oyunculuk koçluğu yapmaya başlayan Sandy Kominsky ve yakın zamanda eşini kaybetmiş en yakın dostu ve menajeri Norman Newlander’ın hayatına odaklanan bir durum komedisi. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu var. Bölümler ortalama 25 dakika. Dizinin üçüncü sezonunun gelip gelmeyeceği ise henüz kesin değil.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 8.2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8

48. Lucifer (IMDb: 8.2)

Cehennem meleği Lucifer de çizgi romandan uyarlama bir fantastik, polisiye dizisi. Dizi, cehennemi terk edip Los Angeles Polis Departmanı için Dedektif Chloe Decker ile birlikte suçluları yakalamaya başlayan Lucifer (Şeytan) in maceralarını konu alıyor. Toplam 5 sezon olan dizinin her bölümü 43 dakika sürüyor.

Tür: Fantastik, Suç

IMDb: 8.2 Rotten Tomatoes: %85 Google: %97 Biz Evde Yokuz: Loading… (Daha tüm sezonları bitirmedik)

49. Unorthodox (IMDb: 8.2)

Tek sezonluk, dört bölümlük bir mini dizi olan Unorthodox, New York’taki Hasidik Yahudi cemaatinde yaşayan ve içinde bulunduğu yaşam şartlarına, dinin baskılarına, geleneklerine ve katılıklarına dayanamayan 19 yaşındaki Esty’nin hiç kimseye haber vermeden tek başına Berlin’e kaçışının hikayesi. Deborah Feldman’ın otobiyografik kitabı Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots’un dizi uyarlaması. Bana sorarsanız ne kurgu, ne de produksyon pek de etkileyici değil ama Türkiye’de pek sevildi. Kendimce bunu aşırı bağnaz bir Yahudi cemaati olan Hasidikleri birçok insanın ilk defa bu dizi ile duymasından ötürü ilginç bulmasına bağlıyorum.

Tür: Dram

IMDb: 8.2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 7.4

50. The Originals (IMDb: 8.2)

Bir dönemin en çok sevilen vampir dizisi The Vampire Diaries’ın spin-off’u olan The Originals, kökleri 10. yüzyıla dayanan bir vampir ailesinin hikayesini ve cadılar, kurtadamlar, vampirler arasında yaşanan yüzlerce yıla uzanan çekişmeleri konu alıyor. Önemli bir not düşelim, aslında dizinin ilk bölümü, The Vampire Diaries’in 4. sezonundaki The Originals adlı 20. bölüm. Önce onu izleyip sonra The Originals birinci sezon birinci bölümnden başlamalısınız. Dizinin toplam 5 sezonu var. Her bölüm ortalama 42 dakika sürüyor.

Tür: Korku, Fantastik

IMDb: 8.2 Rotten Tomatoes: %84 Google: %97 Biz Evde Yokuz: –

51. One Day (IMDb: 8.2)


One Day, kitap uyarlamasından gelişen dizilerden. Hatta belki aranızda hatırlayanlar olur; 2011’de Anne Hathaway ile Jim Sturgess’in başrollerini oynadığı, Lone Scherfig’in yönettiği bir film versiyonu da var. Bu yeni versiyon tazecik, 2024’te yayınlandı. Başrollerde Ambika Mod ve Leo Woodal’ı görüyoruz. İngiliz yapımı 14 bölümlük mini dizinin konusu her yıl aynı gün biraraya gelen Dex ve Emma’nın yıllara ve mesafelere yayılan aşk hikayesi.

Tür: Dram

IMDb: 8.2 Rotten Tomatoes: %91 Biz Evde Yokuz: 8

52. The End of the F***ing World (IMDb: 8.1)

İlk sezonunu bir solukta bitirdiğimiz The End of the F***ing World bir gençlik dizi gibi görünse de, çok daha fazlası. Hem güldüren, hem aksiyon dolu harika bir kara mizah örneği. Şimdi konusunun hayvan öldürmekten sıkılıp artık bir insan öldürmek isteyen 17 yaşındaki bir psikopatın ve ailevi sorunları olan bir sosyopatın yolculuğunu olduğunu söyleyince kafanızda çok farklı bir dizi canlanacak. İçiniz rahat olsun, öyle gerilimli, karanlık bir dizi falan değil. Hatta bu sosyopatı ve en az kendisi kadar garip kız arkadaşını çok seveceksiniz. Bölümler ortalama 22 dakika. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var. Dizinin üçüncü sezonunun gelip gelmeyeceği ise henüz kesin değil.

Tür:
Komedi, Kara Mizah

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %90 Google: %97 Biz Evde Yokuz: 9

53. How To Get Away With Murder (IMDb: 8.1)

Grey’s Anatomy’den tanıdığımız Shonda Rhimes’ın yapımcısı, usta aktris Viola Davis’in başrolde olduğu How To Get Away With Murder, Philadelphia’daki bir hukuk fakültesinde profesör olan Annalise ve hırslı hukuk öğrencilerinden kurduğu ekibinin bir cinayet davasına karışmasını konu alıyor. Dizinin toplam 6 sezonu var fakat Netflix’te 5 sezonu bulunuyor. Bölümlerin ortalama süresi 42 dakika.

Tür: Dram, Suç

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %86 Google: %94 Biz Evde Yokuz: 7.4

54. Altered Carbon (IMDb: 8.1)

Richard K. Morgan’ın aynı isimli romanına dayanan Altered Carbon, insanların bilincin, enselerinde bulunan dijital belleklerde sonsuza kadar korunduğu, bedenlerin ise bir giysi gibi değiştirilebildiği, klonlanabildiği bir gelecekte geçen siberpunk noir denilen türde bir bilimkurgu dizisi. Dizi, Takeshi Kovacs adlı bir mahkumun, 250 yıl sonra bir cinayeti çözmesi şartıyla yeniden bedenlenmesini ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Dizinin ikinci sezonunda tüm oyuncu kadrosu yenileniyor olsa da ana konu ve olay örgüsü devam ediyor. Bölümler ortalama

Tür: Bilim Kurgu, Suç

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %63 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 6

55. Manhunt: Unabomber (IMDb: 8.1)

Manhunt: Unabomber, Unabomber lakablı terörist Ted Kaczynski’nin ve onun psikolojik analizini yaparak bir sonraki adımını tahmin etmeye çalışan FBI ajanı Jim Fitzgerald’ın gerçek hikayesini anlatan, izlerken düşündüren tek sezonluk mini bir suç dizisi. Toplam 8 bölümden oluşan dizide bölümler ise ortalama 43 dakika.

Tür: Suç

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %83 Google: %94 Biz Evde Yokuz: Loading… (Daha tüm sezonları bitirmedik)

56. Walking Dead (IMDb: 8.1)

Sadece zombi maceralarını midesi kaldırabilenlerin izleyebileceği bir yapım ama gerçekten post apokaliptik bir dünyada yaşananları şimdiye kadar en iyi işleyen yapımlardan. Dizide zombi istilasından kurtulan bir avuç beş benzemez insanın Atlanta’daki bir kasabada polis şefi olan Rick Grimes’ın önderliğinde hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Bizce ilk sezonları çok başarılıydı ama ortalara doğru bozdu. 11. sezonda final yaptı ancak bizce 8’de bile yapsa olurdu. Toplam 11 sezonu var. Bölümler ortalama 45 dakika.

Tür: Korku, Aksiyon

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %78 Google: %94 Biz Evde Yokuz:

57. New Amsterdam (IMDb: 8.1)

Son dönemde hastane dizilerine yeni bir soluk getiren, New York’un en yoğun hastanesi New Amsterdam’ın yeni tıp direktörünün bürokrasi ve yozlaşmış tıp sistemini değiştirme çabasını konu alan tv dizisi. Şimdilik 3 sezonu yayında. Bölümleri ortalama 40 dakika. Dr. House’dan sonra aranan kan New Amsterdam’da bulundu diyebiliriz.

Tür: Medikal Drama

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %63 Google: %93 Biz Evde Yokuz:

58. Beef (IMDb: 8.1)

Beef bir karakomedi. Başrolde The Walking Dead’in Glenn’i Steven Yeun ile Ali Wong yer alıyor. Dizi, minik bir trafik kazası ve kovalamacasıyla tanışmak durumunda kalıyor ve birbirlerini tanımadan kıllanıyorlar. Bu iki karakterin yaşam tarzları da birbirinden hayli farklı ve tezat. Hayatta türlü şekillerle hissettiğmiz ama yaşayamadığımız, farketmeden paspas altı ettiğimiz o öfke ve beraberinde birbirlerine duydukları öfke birleşiyor; dizi boyunca da değişik şekillerde bu savaşa şahit oluyoruz. İzlenilesi enteresan bi çıkış noktası.

Tür: Kara Komedi

IMDb: 8.1 Rotten Tomatoes: %98 Google: – Biz Evde Yokuz: 8,4

59. Squid Game (IMDb: 8.0)

Şarkıları, ilginç senaryosu, set dekoru, kostümleri, karakterleri ile 2021’e damgasını vuran Güney Kore yapımı Netflix dizisi Squid Game çok sevildi. Öyle ki 2021 Cadılar Bayramı’nda herkes diziden bir karakter oldu. Şu an tek sezonu bulunan dizinin ikinci sezonu da onayı aldı ama ne zaman çekileceği belli değil. Dizi temelde  Güney Kore’de çeşitli nedenlerden dolayı para sıkıntısı çeken yüzlerce kişinin bir yarışma için aldıkları daveti kabul etmesi ile başlıyor. Yarışmanın içeriği de ödül de şartlar da belli değil. Gerisini biz anlatmayalım heyecanı kaçmasın. Toplam 9 bölüm var. Bölümler ortalama 1 saat sürüyor.

Tür: Macera, Gerilim

IMDb: 8.0 Rotten Tomatoes: %83 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 8

60. The Sinner (IMDb: 8.0)

The Sinner, 4 sezonluk bir dedektiflik dizisi. Her sezonda dedektif Harry Ambrose yani Bill Pullman başrolde fakat hepsinde diğer tüm karakterler ve olaylar değişiyor. İlk sezonda Bill Pullman’a ünlü oyuncular Jessica Biel, eşlik ediyor. Zaten daha sonra Jessica Biel dizinin yapımcılığını da üstleniyor. İlk sezon, genç bir anne olan Cora’nın, eşi ve çocuğuyla gittiği sahilde korkunç bir cinayet işlemesi fakat bunu neden yaptığını hatırlamaması üzerine kurulu. İkinci sezonda ise dedektif Harry Ambrose küçük bir çocuğun işlediği cinayet davası üzerinde çalışıyor. Üçüncü sezonda genç bir adamın psikozu ile uğraşıyor ve dördüncü sezonda da genç bir balıkçı kızın ölümünü araştırıyor. Bölümler ortalama 42 dakika.

Tür: Suç, Gizem, Antoloji

IMDb: 8.0 Rotten Tomatoes: %82 Google: %93 Biz Evde Yokuz: 7

61. Big Mouth (IMDb: 8.0)

Big Mouth, komedyen Nick Kroll ve Family Guy’un senaristlerinden Andrew Goldberg’in yarattığı, yetişkinlere özel animasyon dizisi. Seride, ergenlik çağındaki gençlerin başından geçenler anlatılıyor. Dizinin ergenlik konusunda oldukça gerçekçi olduğunu ve bolca cüretkar sahne olduğunu da belirtelim. Toplam 3 sezonu var. Bölümleri ortalama 25 dakika sürüyor.

Tür: Animasyon, Komedi

IMDb: 8.0 Rotten Tomatoes: %78 Google: %93 Biz Evde Yokuz:-

62. The Blacklist (IMDb: 8.0)

Blacklist, dünyanın en çok aranan suçluları arasında olan Raymond Reddington’un, bekleyen bir şekilde kendi isteğiyle FBI’a teslim olması ve ona ilginç bir teklif sunması sonrası gelişen olayları konu alıyor. Hazırladığı suçlular listesi karşılığında kendi özgürlüğünü isteyen Reddington’ın tek bir şartı var o da FBI profilcisi Elizabeth Keen ile çalışmak. Dizinin yayınlanmış 7 sezonu var, hatta dizi 8. sezon onayını da almış fakat şimdilik 6’sını Netflix’te bulabiliyorsunuz. Bölümler ortalama 40-45 dakika arasında değişiyor.

Tür: Suç, Aksiyon

IMDb: 8.0 Rotten Tomatoes: %89 Google: %95 Biz Evde Yokuz: –

63. Vis a Vis (IMDb: 8.0)

İspanyol yapımı olan Vis a Vis aslında birçok kez anlatılmış olan bilindik bir hikaye anlatıyor. Zimmetine onun için para geçirmesini isteyen sevdiği erkek tarafından kandırılan Macerena Ferreiro, kendini 7 yıl hapse mahkum edilmiş halde buluyor. Dizinin devamında, hapishane hayatında var olma mücadelesini izliyoruz. Toplam 4 sezonu var. Bölümler ortalama 1 saat 10 dakika sürüyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.3 Rotten Tomatoes: %67 Google: %96 Biz Evde Yokuz:

64. Russian Doll (IMDb: 7.9)

Russion Doll’da, New York’ta yaşayan Nadia, katıldığı bir partide merdivenlerden düşerek ölüyor fakat bu onun için bir son olmuyor. Çünkü kendisi, her seferinde aynı partide aynı güne kaldığı yerden yeniden başlıyor. Üstelik her ne kadar kendine farklı bir son yazmaya çalışsa da hepsinde de farklı kazalarla en başa dönüyor. Şimdilik bir sezonu var fakat yeni sezonu da yakında gelecek. Bölümler ortalama 25 dakika sürüyor.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 7.9 Rotten Tomatoes: %87 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 7.5

65. Crashing (IMDb: 7.9)

Crashing, Fleabag’den tanıyıp çok sevdiğimiz Phoebe Waller-Bridge’ın bir önceki projesi. Tek sezonluk bir mini dizi olan Crashing, artık kullanılmayan bir hastende başka insanlarla birlikte yaşamaya başlayan altı gencin hikayesini konu alıyor. Bölümler ortalama 25 dakika.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 7.7 Rotten Tomatoes: %87 Google: %94 Biz Evde Yokuz: –

66. Kulüp (IMDb: 7.9)

2021’e damgasını vuran Türk Netflix orijinal içeriği de Kulüp dizisi oldu. 1950’larda, Varlık Vergisi’nin uygulandığı, Kıbrıs ve 6-7 Eylül olaylarının arifesinde Beyoğlu’nda bir gece kulübünde bir araya gelen insanların hikayesini anlatan dizi Seferad Yahudisi Matilda ve kızı Raşel’i odağına alarak o dönemin Türkiyesi’nin portresini çiziyor. Oyunculuklar, kostümler, set dekoru, müzikler bizce oldukça başarılı. Şimdilik sadece tek sezon ve 6 bölümü var ama dizi çoktan 2. sezon onayını aldı bile.

Tür: Dram, Dönem

IMDb: 7.9 Rotten Tomatoes: – Google: %97 Biz Evde Yokuz: 

67. Maniac (IMDb: 7.8)

Emma Stone, Jonah Hill, Sally Field ve Justin Theroux’nun canlandırdığı tuhaf karakterleri, farklı zaman kurgusu ve psikolojinin derinliklerine inen ilginç konusu ile 10 bölümlük bilimkurgu ağırlıklı bir mini dizi. Dizi, bir ilaç şirketinin yürüttüğü ilaç deneyine gönüllü olarak katılan Owen Milgrim ve Annie Landsberg’in etrafında şekilleniyor. Bölümlerin süresi ortalama 40 dakika.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

IMDb: 7.8 Rotten Tomatoes: %84 Google: %92 Biz Evde Yokuz: 8

68. You (IMDb: 7.8)

Caroline Kepnes’in aynı isimli romanından uyarlanan You, tam bir stalker olan New York’lu Joe’nun (Gossip Girl’den tanıdığımız Penn Badgley) saplantılı aşk hikayelerini konu alıyor. Hayatına giren kadınları, cinayet işlemeyi bile göze alacak kadar psikopatça seven Joe’nun aşkı için neleri göze alabildiğine şaşıracaksınız. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu olan You’nun dördüncü ezonunun yayın tarihi henüz belli değil. Bölümler ortalama 45 dakika.

Tür: Dram, Gerilim

IMDb: 7.8 Rotten Tomatoes: %81 Google: %91 Biz Evde Yokuz: 6.5

69. The 100 (IMDb: 7.7)

Nükleer bir felaket sonrası Dünya yaşanmayacak bir yer haline gelmiştir. Dizi, bu olayın üzerinden bir asır geçtikten sonra dünyanın yeniden yaşanabilir bir yer olup olmadığını anlamak üzere uzay istasyonlarından Dünya’a gönderilen 100 kişinin maceralarını konu alıyor. Oyunculuklar ve prodüksyon kalitesi kötü olmasına rağmen delice sürükleyici. İlk sezon özellikle kalite olarak düşük, ama dizi tutunca biraz daha fazla bütçe ayırmışlar, muhteşem olmasa da toparlıyor. Ona rağmen çok beğenerek izlediğimiz ve aksiyon severlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Toplam sezon sayısı 7 fakat Netflix’te 5 sezonu var. Bölümler ortalama 40 dakika.
Tür: Dram, Bilim Kurgu

IMDb: 7.7 Rotten Tomatoes: %78 Google: %95 Biz Evde Yokuz: 8, ama bütçesi olsa 9’u zorlarmış

70. The Serpent (IMDb: 7.7)

1970’lerde Güneydoğu Asya’da “Hippi Yolu”nu keşfe çıkan gezginleri öldürerek paralarını ve kimliklerini çaldıktan sonra değerli taş ticareti yapan acımasız katil Charles Sobhraj’ın gerçek hikayesinden yola çıkarak oluşturulmuş tek sezonluk bir mini dizi. Soluksuz ileyeceğiniz bir yapım olmuş. Dizinin en büyük sürprizi ise küçük bir rolde de olsa İlker Kaleli’yi görmek. Toplam 8 bölümü var ve bölümler 1 saat kadar sürüyor.

Tür: Suç

IMDb: 7.7 Rotten Tomatoes: %81 Google: %91 Biz Evde Yokuz:

71. I Am Not Ok With This (IMDb: 7.6)

Netflix’in en taze meyvelerinden I Am Not Ok With This’in iki harika dizi olan Stranger Things’in yapımcılarının ve The End of the F***ing World’ün yönetmeninin ortak imzasını taşıdığını öğrendiğimizde gözlerimiz parladı. Charles Forsman’ın aynı adlı çizgi romanına dayanan dizi, bir yandan telekinetik yeteneklerini keşfeden bir yandan da ergen olmanın zorlukları ile baş etmeye çalışan Sydney’in yaşamına odaklanıyor. Şimdilik sadece bir sezonu yayında. Bölümleri 20-25 dakika.

Tür: Kara Mizah, Dram, Fantastik

IMDb: 7.6 Rotten Tomatoes: %86 Google: %96 Biz Evde Yokuz: 8.5

72. Designated Survivor (IMDb: 7.6)

Designated Survivor, Amerika’da gerçekleşen bir terör saldırısında aynı anda hem başkan hem de yardımcısı ölünce, vekaleten başkanlık koltuğuna geçmek durumunda kalan Tom Kirkman’ın hem devlet meseleleri hem kişisel hem de ailevi sorunlarla baş etmesini konu alıyor. Kiefer Sutherland’ın başrolde olduğu dizinin 3 sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama 42 dakika sürüyor.

Tür: Politik, Dram

IMDb: 7.6 Rotten Tomatoes: %53 Google: %95 Biz Evde Yokuz:-

73. Dogs of Berlin (IMDb: 7.5)

Ünlü bir Türk-Alman futbolcunun cinayeti ardındaki sır perdesini aydınlatmaya çalışan, birbirinden çok farklı iki polisin hikayesini anlatan Dogs Of Berlin, adından da anlaşıldığı üzere Berlin’de geçiyor ve dili de Almanca olan bir dizi. Şimdilik bir sezonu var. Bölümler ortalama 52 dakika.

Tür: Suç, Aksiyon

IMDb: 7.5 Rotten Tomatoes: %86 Google: %93 Biz Evde Yokuz: 7.8

74. Self Made (IMDb: 7.4 )

Self Made, çamaşırcılık yapan Sarah Breedlove’ın, Amerika’daki en zengin Afro-Amerikan iş kadını Madam C. J. Walker olma yolundaki gerçek başarı öyküsünü konu alan dört bölümlük bir mini dizi. İlham verici bir hikaye arayanlara tavsiye edilir. Bölümler ortalama 45 dakika sürüyor.

Tür: Dönem, Dram, Biyografik

IMDb: 7.4 Rotten Tomatoes: %45 Google: %95 Biz Evde Yokuz:-

75. To The Lake (IMDb: 7.3)

Pandemi dönemi öncesi çekilmiş olsa da yayımlanma tarihi ile içinde bulunduğumuz döneme ve durumlara cuk oturan bir Rus yapımı. Moskova’da başlayan ve kısa sürede tüm Rusya’ya yayılan bir epidemi yaşanıyor, tüm ülke kaosa sürükleniyor. İnsanlar yiyecek veya barınma için birbirini öldürmeye başlıyor. Tüm bu karmaşanın içinde bir grup insan aileleri ile birlikte herkesten ve hastalıktan izole olan göl evine ulaşmaya çalışıyor. Şimdilik 8 bölümden oluşan tek bir sezonu var ama finalden devamının geleceğiniz tahmin edebiliyoruz.

Tür: Distopik, Gerilim, Macera

IMDb: 7.3 Rotten Tomatoes: %82 Google: %94 Biz Evde Yokuz: 9

76. Bridgerton (IMDb: 7.3)

Gossip Girl gibi bol entrikalı romantik tondaki dizilerin İngiltere’nin Regency Dönemi’nde geçen versiyonu. Bize çok hitap etmedi ama bu türün severleri için keyifli olabilir. Dizide hayallerindeki aşkını arayan Daphne’nin maceraları konu ediliyor. Şimdilik tek sezonu var ama ikinci sezon onayını da almış. Bölümler ortalama bir saat sürüyor.

Tür: Dönem, Romantik

IMDb: 7.3 Rotten Tomatoes: %73 Google: %95 Biz Evde Yokuz:

77. White Lines (IMDb: 6.6)

White Lines, La Casa de Papel’in yaratıcısı Alex Pina’nın yeni projesi. İspanyol-İngiliz yapımı. Dizi, 20 yıl önce esrarengiz bir şekilde Ibiza’da kaybolan ve 20 yıl sonra cesedi ortaya çıkınca öldürüldüğü anlaşılan erkek kardeşinin cinayetini araştıran bir kadının hikayesini konu alıyor. Dizinin şu an yayımlanmış 10 bölümlük tek bir sezonu var. Dizinin diğer sezonları olacak henüz bilinmiyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 6.6 Rotten Tomatoes: %63 Google: %87 Biz Evde Yokuz: 8.5

60 Comments

 1. Ben de Vis a Vis dizisini listenizde görüp izlemeye başladım ve önceki gün bitirdim. Kesinlikle tavsiye ederim, böyle biteceğini hiç düşünmemiştim gerçekten.

 2. Vis a Vis dizisini sizin listenizde görerek izlemeye başlamıştım. Bugün bitirim ve gerçekten hak ettiği değeri görmediğini düşündüğüm bir dizi. Tavsiye ederim

 3. Elinize sağlık çok iyi liste olmuş. Listede arada izlemediğim çok fazla dizi var. İzlediklerim arasında The 100’ü kesinlikle tavsiye ediyorum. Efsane bir dizi.

 4. Travellers yok listede resmen. Sense8 39., Blacklist 59. Sırada inanılır gibi değil. Bu IMDb ile kafalarımız hiç uyuşmuyor. Travellers senaryo olarak gördüğüm en iyi dizi senaryoları dan biri. İzlemeyenlere cidden tavsiye ederim. 2 kez izledim

 5. 1 Ozark 2 Breaking Bad şu ana kadar izlediğim en iyi iki diziydi net rakipsiz ozarkın benim için 1 olmasının sebebi çok daha düşük beklentiyle başladım ve izledikçe sınırları zorlayan birşeye dönüştü bu kaos duygusunu bana yaşatan yönetmene çok teşekkür her saniyesi keşfedilmemiş bir başyapıt gibi izlemeyen varsa çok şey kaçırmıştır. Sons of Anarchy listede olmaması da ayrı bir ironi.

  1. Merhaba bu yazımızda sadece Netflix’te bulunabilen dizilere yer verdik o nedenle de listede olmayan efsane diziler olabilir pek tabii.

 6. How ı met your Mother ı 43. Sıraya sokmak hiç de mantıklı bir şey değil. Senelerdir bu kadar ünlü olan bir diziyi 43 e koymakta ne bileyim

 7. Mr Sunshine 9.1 imdb. Kore dizisi ve muhteşem.
  My Mister 9 imdb, sıradan bir dizi gibi görünsede çok güzel.

  1. Merhaba Succession’ı biz de severek izliyoruz ama ne yazık ki bir Netflix dizisi değil. Borgen’i inceleyeceğiz ama öneriniz için teşekkür ederiz 🙂

 8. Covid sürecinde en iyi liste olabilir! Listeye ufak bir ekleme yapmak gerekirse de; Memories of the Alhambra tek geçerim! 🙂

 9. Broadwalk Empire ve Black Sail, Carnavale, 1883 ,bunlarin hic biri netflix degil lakin ovguye dair diziler. izleyin… pismanlik yok!

 10. Netflix dizilerine dair güzel bir sıralama olmuş.
  Yeni başlayanlar için veya sürükleyici dizilere yönelmek isteyenler için gerçekten sağlam bir liste.

  Kendi web sitemizde de buna benzer bir içerik eklemek için çok uğraştık. (Malesef üşengeçlikten ekleyemedik.)

  Yazınız çok güzel, sitenizi daha yeni farketmiş olmak çok üzücü şahsım adına. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 11. 1.Murder
  2.the 100
  3.sense 8
  4.Glitch
  5.the sinner
  Sürüklenmek isteyenler izlesin

 12. Breaking Bad i yıllar önce televizyondan izlemiştim.Netflix dizisi olduğunu bilmiyordum.Gerçekten kaliteli bir liste hazırlamışsınız.

 13. The Queen’s Gambit , La Casa De Papel ve Prison Break dizileri tek kelimeyle efsane beee ⭐️⭐️⭐️

 14. la casa da papeli nasıl 25 e koyarsınız aklım almıyor kesinlikle ilk 5 e girmeli

  kesinlikle izleyin arkadaşlar sıralamaya bakmayın

 15. Norsemen bu listede olmalı:)

  Tabi izlememiş olabilirsiniz.
  Tavsiye ederim.

  Birde bunlar:
  I m Not ok with this.
  iki eğrelti otu arası.
  after life. (sezon 1)

  Boardwalk Empire netflix dışı ama muhteşem.

 16. BORGEN benim favorim.Bir kadının Başbakan olma süreci ve ailesi ile yaşadığı olaylar.
  Kuzey ülkelerini merak edenlere tavsiye ederim

  1. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bunlar Netflix’te bulabileceğiniz diziler. Elbette bir gün Netflix’e gelirse onu da ekleriz.

  2. dostum game of thorones ile netflix anlaşmalı değil. Anca internetten izleyebilirsin

 17. Bence k-drama örnekleri de listeye eklenmeli. Özellikle Memories of the Alhambra, biraz fantastik olmasıyla bence değişik bir öneri olacaktır. k-drama izledikten sonra Hollywood benzeri dizi yaklaşımının yavan olduğu daha anlaşılır oluyor.

 18. Ellerinize sağlık. Çok güzel bir liste olmuş! Umarım şunlara zaman bulup bitirmek istiyorum, hadi bakalım… Bun yazıların devamı gelirse çok mutlu olurum.

 19. Sürekli karşıma çıkması ve biz evde yokuz puanı 9,3 olması nedeniyle, stranger things dizisine başladım.
  Umarım iyidir.

  Liste için teşekkürler.

 20. Marcella adlı diziyi sıralamada görememek üzdü.. Çok güzel sürükleyici bir dizi mutlaka izleyin.

 21. Teşekkürler. Benim gibi yeni başlayan biri için kılavuz oldu bu liste. Çok işime yarayacak. Emeğinize sağlık.

 22. Tam Medici:The Magnificent nasıl bu listede olmaz yazacaktım ki netflix türkiyeden kalktığını hatırladım. 🙁

  1. İlk bölümü bizi sarmadığı için devam etmedik ama dizileri ilk bölümlerine göre değerlerndirmek bir hata aslında. Genelde diziler 3-4 bölüm sonra açılıyor. Tekrar bir şans veririz. Teşekkürler hatırlatma için

   1. kesinlikle tekrar tekrar sıkılmadan baştan izleyebilecegim dizi listenin cogunu izledim ama PRISON BREAK gibi hiç birinden etkilenmedim

 23. Özenle seçilmiş dizi sıralaması ve konuları olsun harika bir paylaşım olmuş.İzlemediğim bi çok kaliteli diziyi keşfetti sayenizde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir