Yukarıdaki EN GÜZEL 10 AKYAKA DENEYİMİ videomuzu izlediniz mi?
Hani biz aşağıda herşeyi anlattık ama videoyu izlemezseniz tarçınsız salep gibi eksik kalır.
YOUTUBE KANALIMIZA abone olmaya da bekleriz.

AKYAKA’DA KONAKLAMA – AKYAKA PANSİYON & OTELLERİ

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/ayka.otel

Biz Akyaka’ya gittiğimizde burada konaklamadık. Bu nedenle kesinlikle burası diyebileceğimiz bir yer yok. Ama yine de size Booking.com’da civardan öne çıkan alternatifleri listelemek istedik.

Ayka Hotel

Otel sahibi çok çok ilgili, inanılmaz samimi bir ortamda sanki evdeymiş gibi hissediyorsunuz. Kahvaltısı, odaları çok güzel; yürüyerek denize 2, çarşıya da 5 dakika konumu cabası. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Baga Hotel

Denizin tam yanında olayım etrafımda bir sürü yeşillik doğayla iç içe falan gibi bir hayaliniz varsa biçimilmiş kaftan burası. Bu şirin butik otelin kendi plajı da var ve odaların bir kısmı denize bir kısmı da dağ manzarasına bakıyor. Yazarken bile manzarayı hayal ettik. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Dane Gökova

Gökova’da, yeşillikler içinde sade bir pansiyon. Ücretsiz otopark ve wifi var. Hayvan dostlarınızla kalabiliyorsunuz. Yoga kampları düzenleniyor. En yakın havalimanına (Dalaman Havalimanı) 70 kilometre mesafede.

Diğer Akyaka Otelleri ve Pansiyonları

Akyaka içindeki TÜM OTELLERİ VE PANSİYONLARI görmek için 👉  TIKLAYIN

AKYAKA’DA YAPILACAKLAR

1. KANO İLE AMAZON


Akçapınar Köyü‘nde, Akçapınar Tostçusu’nun hemen ilerisinde kano kiralayan bir işletme var. Sazlıkların Amazon diye bilinen kısmını görmeden gitmeyin deriz.

 

2. RINGO- KENDİNİ AZMAK’A TESLİM ETMEK

İlk bilen instagram olsun dedik: #Akyaka’da Ne Yapılır? videomuz websitemizde ve #YouTube kanalımızda yayında! 🎊🎊

A photo posted by Travel Blogger & Youtuber (@bizevdeyokuz) on

Bu aktivite tekne trafiği nedeniyle tehlikeli. Hatta artık yasaklanmış bile olabilir. Önce teknecilere ve yerel mercilere danışıp sormadan yapmayın. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk, kaza vb durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Merkezde birçok deniz malzemesi satan dükkan var. Buradan ebatlarımıza uygun birer can simidi aldık. Bazılarında şişirmek için kompresör var. Şişirmek için uğraşmaktansa, kompresörü olan bir yerden alabilirsiniz.

Aslında Azmak’ın Akçapınar kolunda bu işi yapmak en sağlıklısı ama biz merkezde yaptık. Restaurantların yukarısında Azmak’ın başladığı yere otostopla gittik. Akyaka’da otostop yaygın olarak yapılıyor. Yürümeyi tercih edenler için merkezden 15-20 dakika.

Akyakalılar ta denize varana kadar devam etse de, Ottoman Konak isimli otelin orada ringoyu bitirmek gerek. Sonrasında hem Azmak’ın debisi yükseliyor, hem de tekne trafiği başlıyor. Ottoman Konak su kenarında ama biraz geride olduğu için gözünüzden kaçabilir, aklınızda olsun.

Birkaç minik tüyo:
1. İlk suya adım attığınızda “Çok soğuk, hayatta olmaz” diyebilirsiniz ama korkulacak birşey yok. Can simidine oturunca sadece poponuzun ve ayaklarınızın suya girdiği, kuru yerleriniz hala güneşte kavrulduğu için birbirlerini keyifli bir şekilde dengeliyorlar.
2. Çok sıcak olsa da, siz de kolay üşümeyen cinsten olsanız da hemen suya full girmeyin. Uzun süre ringoda oturacağınız için full ıslanırsanız üşüyebilirsiniz.
3. Öğle sıcaklarıyla baş etmek için birebir. Yalnız şapkanızı alın.
4. Elinizde yudumlayacak, ringolar tokuştukça tokuşturacak birşeyler olsa ne güzel olur.
5. Su attığınız zaman önünüze çıkan ördekler kaçışıyorlar. 😀

3. AKYAKA MERKEZ

akyaka-merkez
Akyaka’nın iki farklı ziyaretçi kitlesi ve dolayısı ile iki farklı ritmi var. Birincisi, yerli turistlerin Akyaka’sı, ikincisi de buranın bir kitesurf cenneti olduğunu fark eden kiteçıların Akyaka’sı. İkisi birbirinden bambaşka dünyalar.

Kiteçılar, gündüz kite zoneda takılır. Gece de 3-5 mekanda toplanılır. Gece hayatı adına Akyaka’da çok opsiyon yoksa da, kiteçıların takıldığı birkaç tatlı mekanda keyifler bayağı iyidir. Ya herkes herkesi tanır, ya da tanışır. Bir iki mekandan arasında sekilip, illa bir No 22 Riders Inn‘e uğranır. Birkaç tane daha sports bar ve cafe var. Mekan sayısı her yaz artıyor.

Bir de gün sonunda, herkes gidince, bazen kite okulları kite zone’da partiye bağlar. Müzik köklenir, bazen ateş yakılır, tadından yenmez…

Kite tayfası akşamları böyle geçirirken, diğer tarafta aileler dondurma yiyerek gece pazarını gezer.

Çok kısa yeme-içme kısmına girmek gerekirse, merkezdeki Ayşe Ana’nın Yeri‘ndeki ev yemeklerinden bizim favorimiz. Envai çeşit lezzetli yemek var. Yine merkezdeki Kordon, tuzlu olmakla birlikte sıkça tercih edilen bir balıkçı. Feronia‘nın etleri meşhur. Halil’in Yeri de buranın popüler mekanlarından ama bize sorarsanız kaçırılmayacak bir yanı yok.

Son olarak Akyaka’nın kendine has ve korunmakta olan bir mimarisi var. Az katlı evler ve cephelerindeki ahşap işçiliği dikkatinizi çekecek. Bu Akyaka’ya ayrı bir kimlik katmış.

Buraya karakerini veren bir başka unsur da tabi ki Azmak. Azmak aslında dev bir yeraltı nehri ve Akyaka’yı da aşan bütük bir bölgede farklı farklı yerlerden yer yüzüne çıkıyor. Azmak’ın suları yaz kış dinleden, mutemadiyen serindir. Genelde 16 derece civarında seyrediyor. Sıcak yaz günlerinde herkes kendini Azmak’a attığından, Azmak ile ilgili planları haftasonundan ziyade, hafta içine bırakmakta fayda var. Demedi demeyin. 😉

Azmak ile ilgili planlardan ringo & tekne turu & kanoyu biraz sonra detaylı anlatacağız zaten. Diğer Azmak klasikleri arasında; masa ve sandalyelerin suya konulduğu, ayaklar keyifle suda buz turarken, yukarıdan da, bira yada çay ile hararetin kışkışlandığı mekanlar ve balık restaurantları var.

Son olarak, size önemli bir notumuz var: etraf sazlık olduğu için, sinek kovucunuz hep çantanızda olsun.

4. AKÇAPINAR’DAN TENHALARDA TEKNE TURU


Akyaka merkez kalabalık olabiliyor. Hele hele haftasonları. Biz yine Akçapınar tarafını öneririz. Hem Akçapınar’da merkezdeki gibi suyun kenarında restaurant – otel gibi yerleşimler yok. Doğayla daha baş başasınız. Tekneler Akçapınar’dan başlayıp, Kite Zone’da denize çıkıyor.

5. AKÇAPINAR TOSTÇUSU & LEGEN-DAİRY AYRANI  😛


Tostçu ama adını Akçapınar ayrancısı yapabilecek kadar şahane bir ayranı var. Akçapınar Köyü yerlilerin yaşadığı, Kite Zone’a yakınlığı nedeniyle yerli yabancı hocalarında yerleştiği minik bir köy.

6. PADDLEBOARD – GÜN BATIMINI DENİZDEN İZLEMEK

#Akyaka’da hala #yaz. ☀️ Haberiniz olsun 😉

A photo posted by Travel Blogger & Youtuber (@bizevdeyokuz) on


(Daha önce yapmış olmanız yada kondisyonlu olmanız gerekmiyor. Herkese uygun)

Akyaka’nın çok ender seken bir ritmi vardır. Saat 11 gibi rüzgarın çıkmasıyla deniz dalgalanır, kitelar şişer, kite okullarında müziğin sesi yükseltilir. Yer, gök kiteçı dolar.

Gün batımına doğru termallerin azalmasıyla rüzgar önce en ağır kiteçılardan başlayarak herkesi bir bir evine gönderir. Hafif sikletleri de silkelediği noktada deniz düzleşir, rüzgar bir fısıltıya döner. Tam paddleboard vaktidir.

Akyaka Kite Zone’da bir sürü kite okulu var. Okullardan paddleboard kiralayabilirsiniz.

7. LEZZETLİ İSTİLACILAR

akyakagezilecekyerler
Süveyş Kanalı açılınca Kızıl Deniz’in istilacı balıkları bizim sularımıza yerleşmiş ve başlamış yerli balıklarımızın soyunu tüketmeye…

Bu balıklar kültürümüzde bilinmediği için marketlerde yer bulamamış. Oysa yurt dışında bunlar ekonomik değeri yüksek balıklar.

Akdeniz Koruma Derneği‘nin başlattığı kampanya sayesinde, hem istilacı nüfusu azaltılıyor, hem balıkçılara ekstra gelir sağlıyor, hem de bize bu  lezzetli balıkları ucuza yeme imkanı sunuyor. Akyaka merkezdeki Su Ürünleri Kooperatifi’nde bu balıkları alıp, hemen yan tarafındaki pişiricide pişirtebilirsiniz.

İstilacılar ve en bol oldukları sezonlar:
Sokar: Mayıs- Haziran
Lokum: Yıl Boyu
Paşa: Yılda 3 sefer (Mayıs-Haziran,  Kasım- Aralık ve  Şubat)
Kılkuyruk: 12 ay var ama Şubat’ta Ocak’ta azalıyor, Eylül ise en bol olduğu ay

Detaylı bilgi: www.akdenizkoruma.org.tr

8. YEŞİLE BİSİKLETLE DOYMAK

İlk günden bizi fena alıştırdılar efsane #tulumba tatlısı dopinglerine. Sonra her molada tulumba sayıkladık.

A photo posted by Travel Blogger & Youtuber (@bizevdeyokuz) on

Akyaka merkezdeki Free Wheelies’de yıl boyunca bisiklet kiralayabilirsiniz.  İstediğiniz yere bisikletle gidersiniz ama fikir sahibi değilseniz, onların çıkardığı rota alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca, Karya Yolu Türkiye’nin en geniş ve iyi işaretlenmiş bisiklet rotalarına sahip. Pedallamayı çok kolaylaştırmışlar. Araştırın, bu çalışma ile gurur duyacaksınız.

FREE WHEELIES
Adres : Karanfil Sokak 28 Akyaka/Mugla
Telefon: 0544 800 40 11
Email : akyakafreewheelies@gmail.com

 

Bisikletle ilgili tüm içeriklerimizi görmek için tıklayın: Bisiklet

9. DÜNYANIN EN İYİ KITESURF NOKTALARINDAN BİRİ

Akyaka, kitesurf öğrenmek için, bırakın Türkiye’yi, dünyadaki en ideal yerlerden:
1. Kocaman bir koy olduğundan alan bol
2.Termal rüzgarlar yaz boyu ideal şiddette esiyor
3. Deniz sığ ve kumluk

Öte yandan plajın işletmecisi olan adamdan dair bolca şikayet olduğunu da söylemek lazım. İnsanların şikayetlerinde haklı olmaları ve bu zihniyetin Akyaka’da kitesurfun geleceğini tehdit ettiği gerçeği ile birlikte Akyaka hala doğal imkanları sayesinde dünyanın iyi kite noktalarından.

Nerede, nasıl öğrenilir gibi detayları Akyaka’da Kitesurf  yazımıza tıklayabilirsiniz.
Kite okulları için ise buraya tıklayabilirsiniz.

10. DOĞAYA SAYGISI VE ÇİZGİSİ İLE YURT DIŞINDA HİSSETTİREN YELKEN OKULU


Global Sailing doğaya saygısıyla, bakımı ve güzelliğiyle ve profesyonelliği ile bizin Türkiye’de gördüğümüz en güzel tesislerden. Alt tarafı 2 saatlik eğitimin sonunda şu gördüğünüz kadar yelken yapabilecek kadar yol kat ettik. Bir sürü milli yelkenci yetiştirdiklerini söylesek sanırım şaşırmazsınız bunun üzerine. Yelkene niyetiniz varsa, bir haftalık yetişkinler için, 3 haftalık çocuklar için konaklamalı kursları var. Henüz niyetiniz yoksa bile gidin, vizyonlarını görün, içiniz açılsın deriz.

GLOBAL SAILING ACADEMY
Adres : Kaleönü Mevkii No:356, Karacasöğüt, 48700
Telefon : (0252) 465 5148
Web : www.globalsailingacademy.com

 

11, 12, 13, 14, 15, 16… Bizim zamanımız yetmedi ama…

Sedir Adası kumuyla pek meşhur.
– Karya Bisiklet Turu’nda Karya Yolu‘nda bolca pedallamıştık. Gerçekten çok başarılı bir yol ağı ve haritalandırma çalışması olmuş. Yürüyüş için de ideal.
Akyaka Orman Kampı da ülkemizdeki güzel kamplardan.
Akbük Akyaka yakınlarında harika bir koy.
– Akdeniz Koruma Derneği’nin bir başka güzel projesi de “pesca turizm“. Proje çerçevesinde yerli balıkçıların balık avına seyirci olarak katılabiliyorsunuz. Sabah erken vakitlerden balık avına çıkılıyor, dönüşte de tutulan balıklardan yeniyor. Maalesef biz Akyaka’dayken proje geçici olarak dondurulmuştu, ama belki siz bizden şanslı çıkarsınız.  😉
– Akyaka’da tandam yamaç paraşütü atlayışı yapılıyormuş. Firmayı tanımıyoruz ama araştırmak isteyene: http://akyakayamaçparaşütü.com

SİZİN DE ÖNERİLERİNİZİ YORUMLARA BEKLİYORUZ.

 

AKYAKA’DA YEME-İÇME

Akyaka’da mutlaka denenmesi gereken lezzetler bizce Akçapınar’da tost, Azmak Nehri üzerindeki işletmelerden birinde de balık. Biz ikisine de bayıldık. O yüzden yanlarına ♡ koyduk. Diğer mekanlar ise Foursquare de öne çıkan yerler. Yani aşağıda verdiğimiz tüm mekanlara bizzat gitmedik. Sadece civardaki  en iyi seçenekler neler onları listeledik.

 

☞ Meşhur Akçapınar Tostçusu ♡

Akyaka’ya gelip bu nefis tostlardan birisiyle tost-ayran ikilisini yapmadan dönmeyi asla düşünemiyoruz bile. Taze meyve suları da çok başarılı. Gitmişken bir künefe de yiyeyim derseniz hiç pişman olmazsınız.

Adres: Marmaris Yolu Üzeri Ula/Muğla Konum için tıklayın.

 

☞ Pizza Fellas

Çeşit çeşit incecik hamurlu pizzası olan fiyatları da oldukça uygun tatlı bir yer. Patlıcanlı ve rozbeefli (rozbifli) pizzası, belçika çikolatalı browniesi ve yaratıcı limonatalarından biri olan erikli limonatası denemeye değerler lezzetlerin başında geliyor.

Adres: Akyaka Mahallesi Nergis Sokak No:3/1 48650 Ula/Muğla Tel: 02522435393 Konum tıklayın.

 

☞ Azmakkapı Orfoz Restaurant

Balık deyince Akyaka’da adres çok, ama Azmak Nehri’ne ayağınızı sokarak balık-meze keyfi yapmak bir başka olsa gerek. Kahvaltı da yapabileceğiniz ama özellikle deniz ürünleriyle ünlü restaurant. Mezeleri, balığı tadıp muhteşem finali tahinli kreple yapın deriz. Fiyatlar biraz pahalı söylemeden geçmek olmaz.

Adres: Sarıoğlu Sokak No:48 Ula/Muğla Tel: 02522435959 Konum için tıklayın.

 

☞ Halil’in Yeri ♡

Burası da deniz ürünleriyle ünlü, yine Azmak Nehri’nin kenarında bir yer. Kalamar dolması, mezeleri, taze balıkları tadılmalı.

Adres: İnişdibi Caddesi No:48 Ula/Muğla Tel: 02522435622 Websitesi: www.halilinyeri.com.tr Konum için tıklayın.

 

☞ Kordon Restaurant

Azmak Nehri’nin kıyısında rakı-balık keyfi yapabliceğiniz başka bir seçenek. Balıkları, mezeleri gayet güzel ama servis ve fiyat konusunda olumsuz yorumlar da var. Sipariş verirken menü istemeyi veya fiyat sormayı ihmal etmeyin.

Adres: Azmak Nehri Akyaka Beldesi Ula/Muğla Tel: 02522435251 Websitesi: www.kordonrestaurant.com.tr Konum için tıklayın.

 

☞ Rüzgar Restaurant

Bunca balık seçeneği var da eti nerede yiyeceğiz diye sorarsanız içimiz rahat tavsiye edebileceğimiz bir adres. (Ünlü Feronia Food’n Wine kapanınca şefi buraya gelmiş ve ağız sulandıran etler yapmaya burada devam ediyor.) Ambiyans ve müzik de oldukça hoş.

Adres: Hamdi Yücel Gürsoy Sokak No:4 Yücelen Otel Akyaka/Muğla Tel: 05552674337 Websitesi: www.instagram.com/ruzgarrestaurantakyaka Konum için tıklayın.

 

56 YORUM

 1. Mehmet

  Bilgiler için çok teşekkürler.Birazda yeme içme ve konaklama ücretleri konusunda bilgi verseniz daha faydalı olurdu diye düşünüyorum.Günümüzde ekonomide çok önemli.Saygılar.

  Cevapla
 2. Hilal

  Merhaba köyceğiz akyaka güzelköy rotamız . Ekonomi bir tatil imkanımız var yeme içmeden ziyade uygun konaklama nereyi tavsiye edersiniz birde nerden başlayıp nereye gitmek mantıklı çıkış izmir

  Cevapla
 3. Esra

  Orman kampı çok kalabalık oluyor Şuan azmakbasi campingteyiz, ortam sakin rahat tavsiye ederim..

  Cevapla
 4. Erkan BAKIR

  Selam,Bizevde yokuz ekibi Akyaka ‘da eşim ,oğlum ve ben kamp yapmayı düşünüyoruz Akyaka orman kampı dışında nereye gidebiliriz TEŞEKKÜRLER…..

  Cevapla
 5. Ayse

  Verdiginiz bilgiler dolayisiyla tesekkurler.kalacak mekanlarin fiyatlari hakkinda da bir bilginiz var midir acaba?uygun mudur genelde?

  Cevapla
 6. Omur

  Merhabalar
  Biz Akyaka orman kampinda bir haftadir cadir kampi yapiyoruz. Tavsiyelerinizden hepsine firsat bulamasakta birkacini yapabildik tesekkur ederim. Dun AkcaPinar tostcusuna gittik, cok kalabalikti. Tost ve pide nefisti gerçekten ama hesap ödeme için mekanin icine girdigimde calisanlardan birinin yerleri supurdugu supurge ve farasi mitfak lavabosunda yikadigini gordum. Ardindan bulasikci teyze catal kasik ve bardaklari ayni lavaboya bosaltti. Boylesine sevilen ve tercih edilen bir mekana yakistiramadim..Sizin tercihlerinizin fazlasiyla dikkate alindigini bildigim için sizde bilin istedim. Tavsiyeleriniz ve emeginiz için çok tesekkur ederim.

  Cevapla
 7. Egemen Can SENOL

  Selamlar Evde Yoklar,

  Bir hafta önce oradaydık tavsiyelerinize uyup 1 güne sığdırabildiklerimizin hepsini yaptık. Kano kiralayan abiye adınızı verdik indirimi kaptık. Selamlarını iletmek boynumuzun borcu 🙂 Tostcuda sizin oturduğunuz masanın hemen arkasında oturduk. Akyaka merkez , amazonda iç organlarını donduran soğuk suda yüzemek derken kepkeyififli bir gün oldu, tatilimizi unutulmaz bir günle süslediğiniz için çok teşekkürler.

  N&E

  Cevapla
 8. Gülgün Çolak

  Akyaka’ya gidip Kadın Azmağı boyunca yüzen birisi olarak yazınıza bayıldım. Teşekkürler.

  Cevapla
 9. EGE

  Merhaba
  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim 🙂 bir sorum olacaktı Akyaka’da ulaşım nasıl sağlanabilir köylere ve önerdiğiniz yerlere

  Cevapla
 10. Ahmet ERCAN

  Muğla da yaşayan biri olarak Akyaka Akbük arası Turnalı ya uğramanızı tavsiye ederim geleneksel köy yaşamı içerisinde doğal sebzeleri elinizle kendiniz toplayabilir, Kerme Körfezinde bakir kalmış ,dibi gözüken berraklıkta tertemiz denizde yüzebilirsiniz.Doğal malzemelerden yapılmış ‘saç böreği’gözleme ayran yiyebilirsiniz ‘Yörük Ali nin fesleğenli gözlemesi’ denenmeli.

  Cevapla
 11. Gökhan

  Biz Evde Yokuz Ekibi gerçekten Akyaka’nın altını üstüne getirtecek deneyim yaşatmışsınız okurlarınıza. Bir sonraki Akyaka dağıtmacasında kahvaltıya bekleriz. kanatlibahcem.com

  Cevapla
 12. Enver Eroğlu

  Merhaba öncelikle video güzel olmuş teşekkürler emeğinize sağlık gezerken paylaşmak da ayrı güzel olsa gerek biz bu pazar 15 kişi günü birlik tur yapıcaz tavsiyelerinizi bekliyoruz şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Bir sürü şey listeledik, sen hangisi yapılır mı diye sordun?

   Cevapla
 13. Fulya

  Merhabalar,
  Öncelikle tüm bilgiler için çok teşekkürler. Bursa, Gölyazı, Mudanya, Tirilye güzergahını adım adım sayenizde izledim 🙂

  Şimdi Akyaka ile ilgili soracağım. 5 6 7 Mayıs tarihlerinde gitmeyi düşünüyorum. Kano, paddleboard için uygun olur mu sizce? Kitesurf denemesi günübirlik mümkünse telefonla soracaktım ama açıkçası ilk gün sırf zor kısmını çekip bırakmak mantıklı gelmedi 🙂 Aktivite öneriniz olursa bu sezon için çok memnun olurum. Kafamdaki, paddleboard ya da kano (mümkünse), azmakta tekne turu, orman kamp ında piknik, akbük te denize girme, karya yolu yürüyüş gibi.

  Sevgiler♥️

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Selamlar
   Evet, Mayıs’ta havalar biraz ısınmış olur, bu aktiviteleri yapabilirsin. Kite için haklısın, bir günlük birşey değil, başladığına değmez. İyi eğlenceler, sevgiler

   Cevapla
 14. ELİF

  Merhabalarr,
  22-26 nisan arası orada olmayı düşünüyoruz,
  Deniz girilebilecek sıcaklıkta olur mu bilen birileri yazabilir mi:)
  Ve burada bahsi geçen yerler,o dönemde açık mıdır?(Akçapınar tostçusu vb)
  Ve tekne turu bulabilir miyiz ?

  teşekkürlerr…

  Cevapla
 15. Türker

  İşyerimi devredip geliyorum akyaka 28 yaşında kendimi emekli ettim orada ne iş yaparım bilmiyorum ama kafaya koydum en azından akşam olunca 2 duble rakı bi parça balık herşeye değer

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   😀

   Dikkat et, Akyaka’nın ellerine bırakırsan kendini adamı alkolik eder. Öyle güzel bir yer 😀

   Ama haklısın, bizce de Akyaka’da yaşanır

   Cevapla
   • gezentozan

    42 yasindayim ve herseyi birakip kendimi emekli ettim yerlesecek yer ariyorum akyakaya daha gitmedim ama begenecegimi saniyorum aklima takilan videolarda gördügüm restorantlarin önünden sakin bir sekilde gecerken bize buyrun diyen tipler cok varmi?

 16. Ayşe hanım

  Selam muğlayı gökovayı akyakayı çok seviyorum bu sezonda orada tatil düşünüyorum vereceğiniz bilgiler için teşekkürler

  Cevapla
 17. Derin

  Merhaba,
  Şubat sonu gibi bikaç gün gidecegiz..
  O tarihlerde tavsiye edilir mi acaba..
  Aradıgımız dinginlik, huzur yürüyüş, etrafı gezme..
  Halil’in yerinde bi rakı balık..
  Azmakta yuzmeyi dusunmuyoruz elbette 🙂

  Cevapla
 18. Semiha Nur Öğütgen

  Merhabalar biz arkadaşımla nisan ortasında gidip 2-3 günlük küçük bi tatil yapmayı düşünüyoruz. 14-16 nisan arası nasıl olur Akyaka?

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Nasıl bir tatil aradığınıza göre değişir.

   Sizin ne istiyorsunuz?

   Cevapla
   • Derya

    Nisan ortası ordaki hava sıcaklığı nasıl plur sizce genelde ? Teşekkürler şimdiden.

 19. Didem

  selamlar .. 6-10 Kasım tarihleri arası için kaçabileceğim bir yerler düşünmeye çalışıyorum. Akyaka o tarihler arası nasıl olur. Yoksa başka bir yerler mi düşüneyim.

  Cevapla
 20. Eda

  Biz 30 Ekim-4 Kasım arası oradayız. Çok turistlik bir sezon olmadığı için kafa dinlemeye gidiyoruz da denebilir.
  Bu listedeki aktiviteler harika ama malum bir kısmını yapmamız mümkün olmayacaktır. Bizim gittiğimiz dönem için önerileriniz olur mu, bol bol yürüyüş ve kitap okumak dışında 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   O tarihlerde çok rahat denize girersiniz hala, hiç korkmayın. Bi tek Azmak’ta yüzülmez. Geri kalen herşeyi yapabilirsiniz.
   Biz tam o tarihlerde bunların hepsini yaptık.

   Cevapla
 21. sevde

  Tekne turuna mutlaka katılın, fiyatları çok uygun ve gidilen her koy kendine özgü özellikleriyle oldukça cezbedici

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Biz sadece Azmak’ta tekne turu yapmaya vakit bulduk ama onu bir sonraki sefere saklayalım 🙂

   Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend