BODRUM GEZİ REHBERİ

Senelerdir ne tatil yerleri geldi gitti, ama Bodrum bitmedi de bitmedi. Bitmeyecek de. Çünkü;
1. Gerçekten özene bezene yaratılmış bir coğrafyada,
2. Herkese göre bir Bodrum var: Aynı yarımadada hem Cote d'Azur fantazisi yaşamak, hem de mütevazi bir Egeli bulmak mümkün. Çoluklu çocuklular için aquaparklı & sokakta bisiklete binmeli bir Bodrum da var, bekarlar için 4'e kadar partilemeli, 5'e kadar midye dolma yiyip, ilk ışıklarla denize girerek güne devam etmeli bir Bodrum da.

Bodrum sahillerindeki tek işletmelerin gözlemeci teyzeler olduğu zamanlarda milletin şezlong sefasını kaçırdıkları toplarla sabote etmiş eski Bodrumlular olarak bugün kendi aramızda her ne kadar "Bodrum çok bozdu" demeye hak görsek de, eğer birisi Bodrum'a burun kıvırıyorsa, işin gerçeği şu ki; ya yer seçimleri ya da zamanlaması yanlıştır. Hayattaki her şey gibi Bodrum da doğru yer ve doğru zamandan ibaret. Bodrum tatilinizin rast gitmesi için tüm doğru yer ve zaman tüyolarımızı aşağıda derledik.

 

BURADAN BAŞLAYIN

DİĞER BODRUM ÖNERİLERİMİZ

HALİKARNAS MOZOLESİ

Bodrum'da Halikarnas Mozolesi'ni görecekleri uyaralım: Dünya harikalarından birisi olarak bilinmesi sebebiyle yüksek beklentiniz olmasın. Zamana yenik düşen yapıdan geriye sadece dağınık taşlar kalmış.

EZBER BOZAN BODRUM ÖNERİLERİ

Bodrum'un pek bilinmeyen, insanın suratına bir gülücük konduran yanlarını var. Şezlongundan kalkıp biraz daha yerel takılmak isteyenler için derledik.

BODRUM RESTAURANTLARI – BODRUM’DA NE YENİR, NEREDE YENİR

Her Bodrum çıkartmasının iki önemli kısmı vardır; biri deniz, diğeri de homini gırtlak. Cennet koyları Bodrum Plajları yazımızda paylaşarak dolca vita bir Bodrum'un ilk aşamasını tamamlamıştık. Sıra insana yaşamak ne güzel dedirten sofralarda.

KARİA YOLU, BODRUM ETABINDA TREKKING

Trekking sevenler buraya! Sizin için güzel bir önerimiz var. Likya yolunun bir benzeri olan harika manzaralı Karia Yolu keşfedilmeyi bekliyor. Karia yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 820 kilomtrelik bir trekking rotası ve 4 etaptan oluşuyor.

BODRUM ETKİNLİKLERİ : KONSERLER & FESTİVALLER

Cevat Şakir ile başlayan Bodrum'a sanat göçü Sertab Erener, Nejat İşler gibi bir sürü sanatçıyla hala devam ediyor. İnsan Bodrum'dan ne sanat beşiği olur diyor ama açıkçası Bodrum etkinlikleri ya çanak çömlek, ya da cıztak cıztak. :D

BODRUM KALESİ VE SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ

Bodrum Kalesi ve içindeki Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum'un en güzel manzaralarının liste başında bulunuyor. Tarihti, kültürdü gibi ulvi meselelerden bahsederken suyu bulanmak olacak ama geceleri de pek bi romantik oluyor. :D

Send this to a friend