BODRUM GEZİ REHBERİ

Senelerdir ne tatil yerleri geldi gitti, ama Bodrum bitmedi de bitmedi. Bitmeyecek de. Çünkü;

1. Gerçekten özene bezene yaratılmış bir coğrafyada,
2. Herkese göre bir Bodrum var: Aynı yarımadada hem Cote d’Azur fantazisi yaşamak, hem de mütevazi bir Egeli bulmak mümkün. Çoluklu çocuklular için aquaparklı & sokakta bisiklete binmeli bir Bodrum da var, bekarlar için 4’e kadar partilemeli, 5’e kadar midye dolma yiyip, ilk ışıklarla denize girerek güne devam etmeli bir Bodrum da.

Bodrum sahillerindeki tek işletmelerin gözlemeci teyzeler olduğu zamanlarda milletin şezlong sefasını kaçırdıkları toplarla sabote etmiş eski Bodrumlular olarak bugün kendi aramızda her ne kadar “Bodrum çok bozdu” demeye hak görsek de, eğer birisi Bodrum’a burun kıvırıyorsa, işin gerçeği şu ki; ya yer seçimleri ya da zamanlaması yanlıştır. Hayattaki her şey gibi Bodrum da doğru yer ve doğru zamandan ibaret. Bodrum tatilinizin rast gitmesi için tüm doğru yer ve zaman tüyolarımızı aşağıda derledik.

BURADAN BAŞLAYIN

BODRUM’DA KİRALIK VİLLA VE TATİL EVLERİ

Bodrum gezi rehberimizi okuduysanız sıra geldi konaklamanızı planlamaya. Bodrum’un en hoş günlük kiralık villalarını aşağıda bulabilirsiniz. Yazlık gibi uzun dönem kiralamayı düşünürseniz ev sahipleri ile yazışarak indirim talep edebilirsiniz.

BODRUM’DA GEZİLECEK YERLER

90’larda milletin şezlong sefasını kaçırdığımız toplarla sabote eden eski Bodrum bebeleri olarak, kendi aramızda “Bodrum çok bozdu” demeye hak görsek de, işin doğrusu; eğer birisi Bodrum’a burun kıvırıyorsa, ya yer seçimleri ya da zamanlaması yanlıştır. O zaman işte doğru adresler.

DİĞER BODRUM YAZILARI

BODRUM KAHVALTI MEKANLARI

Bodrum’da afyon patlatmanın bin türlü yolu var: Kruvasan içi nefis omletlerden tandır börekli köy kahvaltılarına, glutensiz simitlerden croque monsieurlere Bodrum her telden çalıyor. Afiyet olsun!

BODRUM’DA NEREDE KALINIR? – BODRUM OTELLERİ

Bodrum ayrı bir olsun da garibim Bodrum Belediyesi rahat bir nefes alsın çünkü burası artık birçok şehri cebinden çıkartacak büyüklükte bir yer oldu. O yüzden konaklamayı iyi planlamak lazım. Bu yazımızda hem Bodrum’un beldelerini anlattık, hem de oralarda öne çıkan otellerden bahsettik.

BODRUM HAKKINDA BİLGİ

Eyy Bodrum’un magazin programlarında göründüğü, pop şarkılarda tasvir edildiği gibi bir yer olduğunu düşünen Evde Yok, Cevat Şakir’e kulak ver. Bodrum’u Şamdan’dan değil de, aşıklarının gözünden gör.

HALİKARNAS MOZOLESİ

Bodrum’da Halikarnas Mozolesi’ni görecekleri uyaralım: Dünya harikalarından birisi olarak bilinmesi sebebiyle yüksek beklentiniz olmasın. Zamana yenik düşen yapıdan geriye sadece dağınık taşlar kalmış.

EZBER BOZAN BODRUM ÖNERİLERİ

Bodrum’un pek bilinmeyen, insanın suratına bir gülücük konduran yanlarını var. Şezlongundan kalkıp biraz daha yerel takılmak isteyenler için derledik.

KARİA YOLU, BODRUM ETABINDA TREKKING

Trekking sevenler buraya! Sizin için güzel bir önerimiz var. Likya yolunun bir benzeri olan harika manzaralı Karia Yolu keşfedilmeyi bekliyor. Karia yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 820 kilomtrelik bir trekking rotası ve 4 etaptan oluşuyor.

BODRUM ETKİNLİKLERİ: KONSERLER & FESTİVALLER

Cevat Şakir ile başlayan Bodrum’a sanat göçü Sertab Erener, Nejat İşler gibi bir sürü sanatçıyla hala devam ediyor. İnsan Bodrum’dan ne sanat beşiği olur diyor ama açıkçası Bodrum etkinlikleri ya çanak çömlek, ya da cıztak cıztak. 😀

BODRUM’UN POPÜLER BARLARI & CANLI MÜZİK MEKANLARI

Bodrum geceleri deyince gözümün önüne sivri topuklu güzel kızlar, jöleli saçlı güneşte biraz fazla kararmış erkekler geliyor. Biz Bodrum gecelerine bayılmasak da baykuş gibi Bodrum’u sadece geceden geceye yaşayanlar çok.

BODRUM KALESİ VE SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ

Bodrum Kalesi ve içindeki Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum’un en güzel manzaralarının liste başında bulunuyor. Tarihti, kültürdü gibi ulvi meselelerden bahsederken suyu bulanmak olacak ama geceleri de pek bi romantik oluyor. 😀