Şirince, 2012’deki Maya Takvimi’nden doğan kıyamet senaryolarına, “Dünyanın sonu gelecekse gelsin, bizim kafamız rahat, şarabımızı koyduk bekliyoruz” derken, diğer yandan dünyayı tehdit eden gerçek kıyamet cehalet ve kapalı fikirlilikle Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi gibi oluşumları ile kılıç kalkan savaşan, içi ayrı, dışı ayrı güzel köy.

Biz kafa dinlemek istediğimizde sakin ama bir yandan da hareketli yerleri tercih ederiz. Öyle bomboş sokaklar, aşırı dinginlik bizim pilleri dolduracağına emer bitirir. Eğer siz de bizim gibiyseniz, Şirince’nin oya gibi tarihi dokusu, trafiğe kapalı sokakları, tezgah başında dikiş nakış satan güleç şalvarlı teyzeleri, insanın reset düğmesine basan şarapları, size de iyi gelebilir gelebilir.  Ufak bir dopinge ihtiyacı olanlar için Şirince’de gezilecek yerleri yazdık. 🙂

Genelde turlar Şirince ziyaretini, ikisi de Selçuk’ta olduğu için, sabahtan Efes, öğlededen sonra da Şirince olarak planlıyor. Yarım gün muhteşem restore edilmiş sokaklarını görmek, teyzelerin taze çiçeklerden elleriyle ördükleri taçları sattıkları tezgahlarını gezmek, fotoğraf çılgınlığına kapılmak için gayet yeterli bir zaman.

sirince-ev

ŞİRİNCE ZİYARETİNİZİ BÖYLE PLANLAYIN

Aşağıda gezilecek yerler bölümünde, Şirince’ye ruhunu veren yerleri ve yapılacak şeyleri anlattık. Dileriz aşağıda bahsettiğimiz her şeyi yapmaya fırsat bulursunuz. Tavsiyemiz Tiyatro Medresesi ve Nesin Matematik Köyü’nü arayarak programlarına dahil olabilecek şekilde ziyaretinizi planlamanız olur. Yazının en sonunda, Bunlar da Burnunuzun Dibinde bölümündeki şeylerin tümünü programınıza eklemek isterseniz Şirince programınıza 1 gün daha eklemenizi öneririz.

ŞİRİNCE’DE NEREDE KALINIR

sirince-butik-otel
Nişanyan Houses Hotel

Burası, Türkiye’nin en önemli entelektüellerinden, Ali Nesin ile Matematik Köyü’nün kurucusu, Türkiye’de butik otelciliğin öncüsü Sevan Nişanyan’ın oteli. Belki de Şirince’yi Şirince yapanın, köyün tarihi dokusunu hiç bozmadan geliştirdiği otel projesidir desek abartmış olmayız. Burası Şirince’ye tepeden hakim bir konumda. Ücretsiz WiFi var. Konak tarzı Şirince tipi kır evlerinde konaklıyorsunuz. Kahvaltı dahil. Evcil hayvan ve çocuk kabul edilmediğini önceden belirtmekte fayda var. Detaylı bilgi & rezervasyon

Kırkınca Hotel

Burada, mübadele döneminde buraya gelmiş bir ailenin işletmesi olan konaklar var. Şehrin merkezinde. Otelin kendi restoranı da var. Ayrıca burası evcil hayvan dostu bir işletme. Ücretsiz WiFi var. Kahvaltı dahil.  Detaylı bilgi & rezervasyon

Şirincem Pansiyon

Burası merkezde uygun fiyatlı bir pansiyon opsiyonu. Pansiyonun karşısında aynı yerin restoran ve cafesi de var. Merkezdeki her yere yürüme mesafesinde. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Ücretsiz WiFi var. Kahvaltı dahil.
Detaylı bilgi & rezervasyon

Diğer Şirinci Otelleri ve Pansiyonları

Şirince içindeki TÜM OTELLERİ VE PANSİYONLARI görmek için 👉  TIKLAYIN

ŞİRİNCE NEREDE? ŞİRİNCE’YE NASIL GİDİLİR?

sirince-koyu

Şirince, İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı bir Köy. Buraya gelmek için İzmir-Aydın otoyolu üzerinden Şelçuk yönüne devam edip Selçuk-İzmir otoyoluna girip Şht. Er Yüksel Özülkü Cd. üzerinden Şirince yönüne gidiyorsunuz. Konum için tıklayın.

Selçuk – Şirince arası arabayla 7 kilometre 12 dakika,
İzmir Şirince arası 87 kilometre 1,5 saat sürüyor.

Selçuk’tan Şirince’ye saat 07.00 – 10.00 arası her 20 dakikada bir, 10.00 – 18.00 arası 30 dakikada bir, 18.00 – 19.40 arası da her 20 dakikada bir minibüsler kalkıyor. Buraya İzmir’den gelecekler içinse İzmir garajından ise her 40 dakikada bir Selçuk’a otobüs kalkıyor.

ŞİRİNCE KÖYÜ’NÜN ESKİ ADI

sirince-kapi-onu-sokak
Aslında köyün adı eskiden “Kırkınca” imiş ama önce Rumlar Kirkince, mübadele sonrası buraya yerleşen Türkler de Çirkince demeye başlayıca köyün ismi en son Çirkince kalmış. En sonunda çirkinin tam tersi şirinlik abidesi olan bu köye daha gerçekçi bir isim olarak Şirince denilmeye başlanmış.

ŞİRİNCE’DE KIYAMET KEHANETİ 💀🔮

sirince-panaromik-manzara

Hatırlarsınız 2012 yılında tüm dünya, M.Ö. uygarlıklardan olan, dönemine göre astronomide ileri seviye bilgiye sahip Mayalar’ın takvimine göre tam 21 Aralık’ta kıyamet gününün geleceği söylentileriyle çalkalanmıştı. Maya takvimini yorumlayan ve kendilerine “Mavi Enerji Grubu” adını takan grup 21 Aralık 2012’de kıyamet gelip çattığında dünyada sadece 2 yerin kurtulacağını iddia ediyordu. İzmir’deki Şirince ve Fransa’nın güneyindeki Bugarach Köyü insanların sağ çıktığı tek yer olacaktı. Zira Maya Uygarlığı’nın öngördüğü takvime göre 21 Aralık’ta Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyameti başlatan olaylar silsilesini tetikleyecekti. Fakat Şirince’de bulunan Maden Dağı’nda belirecek olan Nuh’un Gemisi’ne binenler sağ kurtulabilecekti.

Bu söylentiler hem Türkiye’nin hem de dünyanın gündemine bomba gibi düştü. Söylentiler arasında Scientology tarikatından Tom Cruise’un bile 21 Aralık’ta Şirince’ye geleceği haberleri vardı. Arama motorlarında Şirince en üst sıralardaydı. Hatta o ara uçak bileti aranılan yerlerin başında geliyordu.

Her ne kadar Mayalar yanılmış olsa da, tüm bu tantana Şirince turizmi için bulunmaz fırsat oldu. Cennet çorbası ile başlayıp kıyamet kebabı ile devam eden kapanışı da yasak elma tatlısı ve son dem çayıyla yapan kıyamet menüleri hazırlayan işletmeler mi ararsınız, kıyamet günü temalı etkinlikler düzenleyenleri mi… Tabi Şirince üzerindeki bu yoğun ilgi çok uzun sürmedi. Hatta sonrasında, 21 Aralık’ta işletmelerin beklentisinin altında bi doluluk olduğu, otel ve pansiyonları turistlerden çok basın mensuplarının doldurduğu ortaya çıktı o da ayrı 🙂

ŞİRİNCE ŞARAPLARI 🍷

sirince-sarap-mahzeni

Şirince’yi Şirince yapan ve son yıllarda turistik destinasyonlar arasından ismini ön plana çıkaran şey meşhur şarapları. Özellikle çeşit çeşit meyveli şarapları: elma, çilek, muz, şeftali, kavun… Bizce biraz fazla tatlı olmakla birlikte envai çeşit meyvenin ev yapımı şarabını burada bulabiliyor isterseniz şarapevlerinde tadım yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte sommelierler (şarap eksperleri) genelde meyve şaraplarına burun kıvırırlar, onu da belirtmeden olmaz. Ama seven de deli seviyor arkadaş. Şişe şişe alanları da göreceksiniz.

Şirince’nin en ünlü şarapçıları başta Vin Cent ve Köylüm olmak üzere, Vinova, AkBerg, Solaris, Meşk, Artemis, Kaplankaya.

Eğer şaraba meraklıysanız  URLA BAĞ YOLU, İZMİR ŞARAP TADIMI & BAĞ TURU‘na da katılmak isteyebilirsiniz.

ŞİRİNCE’DE GEZİLECEK YERLER & YAPILACAK ŞEYLER

1. Köyün Sokaklarını Turlayın 👣

sirince-yoresel-urunler

Merkezindeki envai çeşit ev yapımı sabun, el işleri, zeytinyağı ürünleri satılan köy pazarı, şarapevleri ve Arnavut kaldırmlı sokaklarındaki tarihi Rum evleri görülmesi gereken yerlerden. Ayrıca köyün kuzeyindeki Hodri Meydan Kulesi‘nden köy manzarası da bir harika.

2. Mahzenlerinde Şarap Tadımı Yapın 🍷

sirince-saraplari-mahzen

Fotoğraf Kaynak: Boyd Dwyer / Flickr

Şirince’nin meyve şarabı çok meşhur. Buraya gelmişken köyün merkezindeki mahzenlerde şarap tadımı ve alışverişi yapabilirsiniz. Genellikle Şirince’ye gelen insanlar meyve şaraplarına bayılıyor ama bizim gibi klasik üzüm şarabı sevenlerdenseniz size hitap etmeyebilir. Mahzen olarak buranın en eskisi, Aziz John Baptist Kilisesi’nin tarihi mahzeni ama bütün diğer şarapevleri merkezde toplanmış. Bazıları restoranların bazıları ise butik otellerin mahzenleri. (Artemis Şarap Evi, Kıvırcık Şarap Evi, Eski Sinema Şarap Evi tadım yapabileceğiniz şarap evlerinden bazıları. Diğer tüm şarapevleri için tıklayın.)

3. Aziz John Baptist Kilisesi’ni Ziyaret Edin ⛪

sirince-kilise-ici

Köyün Güney cephesindeki Aziz John Baptist Kilisesi ziyarete açılalı çok olmadı. Bir iki yaz önce gittiyseniz ne kilisesli bile diyebilirsiniz. Kilisenin tarihinin ne kadar eskiye uzandığı tam olarak bilinemiyor ama 1805’te yeniden inşa edilerek şu anki görüntüsüne geldiğini biliyoruz.

Kilisenin küçük bir de şarap mahzeni var. Burada da şarap tadımı yapabiliyorsunuz ama, sahiplerini tanımamakla birlikte, tarihi papaz evini yıkıp şarap satışı için bu beton binayı yaptıkları için biz kendilerine biraz bozuğuz.

4. Mürver Şurubunu Hala Denemeniz Mi Yoksa? 🌿

murver-surubu-sirince

Biz de ilk defa burada duyduk mürver şurubunu. Dere kenarında yetişen bir çiçek olan mürverin özünden leziz ve ferah bir içecek üretiliyor. Soğuk algınlığına bire bir olma gibi bir özelliği de var. Bazı yerlerde Türk kahvesinin yanında, bazı yerlerde yemeğin üstüne ikram ediliyor ama kilisenin hemen girişindeki manzaralı cafede içmek en keyiflisi.

5. Kumda Kahve İle Yorgunluğu Sifonlayın

sirince-kahve

Yoruldunuz mu? Hemen sıcak kum üzerinde, ağır ağır pişmiş şöyle bol köpüklü bir Türk Kahvesi içmeye. Aşağıdaki yeme-içme bölümünde bahsettiğimiz mekanların çoğunda kumda kahve içebilirsiniz.

6. Güzel İnsanların Tiyatro Medresesi 🎭

tiyatro-medresesi-bahce

Fotoğraf kaynak: tiyatromedresesi.org

Tiyatro Medresesi  performans sanatları araştırmaları yapmaya, çalışmaya ve dinlenmeye gelinecek, hem amatör hem de profesyonel tiyatrocular için bir toplanma alanı, seyirciler ve sanatçıların bir araya gelerek tanışma ve tartışma imkânı bulacağı gerçek bir karşılaşma mekânı olarak düşünülmüş. Mimarı ise Şirinceyi baştan aşağı doğal, aslına uygun bir şekilde restore eden elleri öpülesi Sevan Nişanyan. Burada atölye çalışmaları, yaz kampları, tiyatro kampları, paneller ve konferanslar düzenleniyor. Yazın (en son 2016 Ağustos ayı boyunca) MonoFest‘de tek kişilik gösteriler var. Ağustos’ta Şirince’deyseniz mutlaka uğrayın deriz.

7. İçimizde Yeşeren Umut: Nesin Matematik Köyü  📊

nesin-matematik-koyu-derslik

Fotoğraf kaynak: nesinkoyleri.org

Tiyatro Medresesi’nin hemen yanındaki arazide ise ünlü Nesin Matematik Köyü var. Burası matematiği ders olmaktan çıkarıp hayatın içine sokan, hocaların ve öğrencilerin bir arada yaşayıp mekanın yönetiminde beraber söz sahibi olduğu, sessiz sakin, doğa ile iç içe, kâr amacı gütmeyen ütopik bir öğrenme alanı. Sunduğu şey: dört öğün nefis yemek ve yatak dışında, matematik eğitimi, doğa, huzur ve çalışma ortamı! Ağaç ve çiçek sulama, çevre düzenlemesi, bulaşık, temizlik, çamaşır, patates soyma, sovan doğrama vb. gibi diğer gündelik işler de imece usulü yapılıyor.

Aziz Nesin’nin bir Matematik Enstitüsü kurulmasını vasiyet etmesiyle başlayan macera, Sevan Nişanyan ve Ali Nesin’in Şirince’deki bir zeytinlik alanını 3 ayda adam etmesiyle devam etmiş. İş sonunda tamamen gönüllülük esası üzerinden işleyen, dünyaca ünlü profesörlerin katıldığı akademik bir kamp ortaya çıkmış.

nesin-matematik-koyu-ders

Fotoğraf kaynak: nesinkoyleri.org

Köyün tüm etkinlikleri yaz aylarında oluyor. Matematiğe ilgili bir öğrenciyseniz (üniversite, ilkokul, ortaokul, lise farketmeksizin) burada bir etkinliğine katılmak isteyebilirsiniz. Onun dışında öğretmenseniz dersinizi bir günlüğüne burada işleyin, araştırmacıysanız kendinizi köye kapatıp çalışın. Bunun dışında istediğiniz zaman gezi amaçlı köye uğrayabiliyorsunuz. Köyün tamamen gönüllü desteği ve bağışlarla ayakta kaldığının altını çizmek gerekir.  Özellikle yaz ayları, fiziksel işler için gönüllü desteğine en çok ihtiyaç olan aylar. Ayrıca siz de çam sakızı çoban armağanı köye destek çıkmak isterseniz çok güzel olur. Bağışlar hakkında ayrıntılı bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Selçuk Merkez’e 8 kilometre 15 dakika uzaklıkta. İzmir Merkez’e ise 87 kilometre 1,5 saat uzaklıkta. Buraya gelmek için İzmir-Aydın otoyolu üzerinden Şelçuk yönüne devam edip Selçuk-İzmir otoyoluna girip Şht. Er Yüksel Özülkü Cd. üzerinden Şirince yönüne gidin. Konum için tıklayın.

8. Mehmet Abi İle Dıgıdık Dıgıdık 🐴

sirince-atli-gezi

Mehmet Abi atlarla, meyve ağaçlarıyla ilgileniyor, hanımı köyün çarşısında tezgah işletiyor. Mehmet Abi’yi artık köyün popüleritesi yormaya başlamış, ama hala misafirperver, hala güleç. Sizi atlarıyla Şirince sırtlarında gezdirsin isterseniz arayın.  Tel: 05383095301

9. Keklenmeyin! 😄

sirince-para

Efendim, buranın esnafı pek bir şakacı. Çarşıdan aşağıya doğru inerken yere saçılmış bozuk paralar görüp hiç heveslenmeyin. Abiler üşenmeyip hepsini tek tek zamklamışlar. Paranın elime bir türlü gelmediğini sanarak verdiğim çaba ile abileri pek eğlendirdim. Siz tufaya gelmeyin. 😀

BUNLAR DA BURNUNUZU DİBİNDE!

👉 Efes’te Serbest Paraşüt – Skydive

serbest-parasut-wp

Hazır Şirince’ye gelmişken belki de hayatınızda yapabileceğiniz en adrenalin dolu aktivite olan skydive yani serbest paraşüt’ü denemeden geçmeyin deriz. Çünkü Efes, Türkiye’de serbest paraşüt deneyimine en uygun olan yer. Efes Havalimanı’nda tandem serbest paraşüt yapabilir veya AFF (Accelerated Free Fall) eğitimi alabilirsiniz. Bizim skydive maceramızı EFES ÜZERİNDE 4.000 METREDEN SERBEST PARAŞÜT yazımızdan hem okuyabilir hem de VİDEOsunu izleyebilirsiniz.

👉 KEY Klasik Araba Müzesi

key-museum-araba-muzesi

Burası Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi. Burada 2001 yılından beri Murat ve Selim Özgörkey kardeşler tarafından, Türkiye’den ve dünyadan bir araya getirilmiş, arabadan motosiklete, benzin istasyonundan maskotlara ve hatta eşarplara kadar otomobille ilgili yüzlerce parçalık inanılmaz bir koleksiyon var. Müze, Şirince’ye 40 dakika, Selçuk merkeze de yarım saat uzaklıkta. Bu civarlardaysanız mutlaka gezmenizi öneririz.
Müze, Pazartesi – Salı günleri hariç haftanın diğer günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyarete açık. Adres: Çapak Mah. Özgörkey Cad. No:5 Torbalı Tel: (0232)850 35 35 Web Sitesi: www.keymuseum.com Konum için tıklayın.

Efes Antik Kenti

efes-antik-kenti-01

Fotoğraf Kaynak: www.eba.gov.tr

Türkiye’deki en değerli kültür varlıklarından, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Efes Antik Kenti’ni bu zamana kadar görme fırsatınız olmadıysa, hazır ona sadece 11 kilometre 18 dakika mesafedeyken atlamak istemeyebilirsiniz. Antik Tiyatro ve dünyaca ünlü Celsus Kütüphanesi gerçekten de kelimenin tam anlamıyla görkemli! Konum için tıklayın.

ŞİRİNCE’DE NE YENİR, NEREDE YENİR

sirince-uzum

Üzüm Cafe

Üzüm Cafe’ye Şirince’nin en popüler yeri desek yalan olmaz. Evet ismi cafe ama fırından yeni çıkmış tazptaze kurabiyelerinin yanı sıra peynir tabakları eşliğinde şarap tadımı yapabileceğiniz şarap barı ve yanına bir şeyler atıştırabileceğiniz mutfağı da var. Limonatası da ayrıca meşhur.

Tel: 90 232 898 3024 Web Sitesi: uzumcafe.com Konum için tıklayın.

Fındık Cafe

Hem ambiyans olarak hem de kahve sunumu ile otantik bir yer. Kumda kahveyi Şirince’de birçok mekanda bulabilirsiniz ama burası diğerlerinden belki mekan olarak bir tık daha ötede. Mürver çiçeğinden yapılan ve kahvenin yanında ikram edilen şerbet de çok özel bir ürün.

Adres: 35920 Şirince/Selçuk Tel: 90 532 660 53 66 Konum için tıklayın.

Zeytin Cafe & Restaurant

Burası Şirince’nin popüler serpe kahvaltı noktası. Gözlemeli, sucuklu yumurtalı, menemenli mis gibi köy kahvaltısı ile güne başlamak isteyenler için doğru bir adres. Özellikle otlu kaşarlı gözlemesi, karadut suyu ve damla sakızlı Türk Kahvesi meşhur. Fiyatlar da uygun.

Adres: 35920 Şirince, Selçuk Konum için tıklayın.

Artemis Restaurant & Wine House

Şirince manzarasına karşı hem Şirince şaraplarını deneyebileceğiniz hem de o meşhur Kıyamet Kebabı’nı tadabileceğiniz bir yer. Fiyatlar biraz pahalı.

Adres: Şehit Yüksel Özülkü Caddesi No:7, 35920 Şirince Köyü/Selçuk Tel: 90 232 898 32 40 Web Sitesi: www.artemisrestaurant.com Konum için tıklayın.

Bizim Ev Hanımeli

sirince-ev-yemekleri-hanimeli

Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/bizimevhanimeli/photos

Şirince – Selçuk arasındaki yol üzerinde olan bu ev yemekleri restoranı. Ekmeklere kadar her şey günlük, ev yapımı. Güleryüzlü çalışanları da çabası. Bahçesi de keyifli.

Adres: Zafer, Şht. Er Yüksel Özülkü Cd., 35920 Şirince Köyü/Selçuk Tel: 90 232 892 90 66 Web Sitesi: www.bizimevhanimeli.com Konum için tıklayın.

Dimitros Restaurant

Şirince’de en bol çeşitli reçelli serpme kahvaltıyı arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Öğle yemeği için ızgaraları ve zeytinyağlı meze seçenekleri de zengin. Üstelik fiyatlar da uygun. Kişi başı 25TL (2016)

Adres: Şirince Köyü Klise Altı Selçuk Tel: 0 232 898 31 23 Web Sitesi: www.dimitrosrestaurant.com Konum için tıklayın.

Gülgün Abla’nın Yeri

Gülgün Abla’nın Yeri, ev yapımı reçelleriyle ve gözlemeleriyle ünlü serpme kahvaltısısıyla ünlü sevimli bir yer. Mevsiminde kabak çiçeği dolması da ayrı meşhur.

Adres: Şirince Köyü İç Yolu, 35920 Tel: 0531 842 1599 Konum için tıklayın.

Sedir Mantı Evi

Yaprak sarma, patlıcan ve kabak yemekleri, tarhana çorbası, otlu börek gibi ev yapımı lezzetler olan bir yer. Ama tabi adı üstünde en çok mantısı meşhur. Samimi sıcak bir işletme.

Adres:  Şirince Köyü İç Yolu Tel: 90 535 480 9873  Konum için tıklayın.

İZMİR’İN DİĞER KALBİM EGE’DE KALDI DEDİRTEN KÖYLERİ

Barbaros-Koyu-kapak

Bu yazıda Şirince Köyü’nü anlattık ama insana “Kalbim Ege’de kaldı” dedirten İzmir’de bir sürü köy var. Onları İZMİR’İN EN GÜZEL KÖYLERİ yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İZMİR’DEKİ DİĞER CENNET KÖŞELERİ!

İZMİR’IN EN GÜZEL PLAJLARI – YÜZMEK İÇİN 10 GÜZEL KOY
TÜRKİYE’NİN CITTA SLOW’U SEFERİHİSARHUZURUN BAŞKENTİ
İZMİR’DE NE YENİR, NEREDE YENİR? – İZMİR’İN YERLİSİNDEN ÖNERİLER

TÜRKİYE’NİN TOSKANA’SI İZMİR’DE GEZİLECEK YERLER
BARBAROS KÖYÜ, İZMİR – OYUK FESTİVALİ & ÇAT KAPI EVLERİ

13 YORUM

 1. Anıl Aydın

  Sığacık, Bursa, Eskişehir, Gaziantep gezilerimizin öncesinde olduğu gibi, yine Biz Evde Yokuz ailesinin yazılarını okuyup, ufak notlar alarak gittik Şirince’ye ve yine çok faydasını gördük. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum 🙂 Kişisel birkaç öneri ve gözlememi aktarmak isterim:
  -Öncelikle şunu belirteyim İzmir hava limanından Selçuk’a havaş ile gittik. Kişi başı 30 TL. O gün bilmiyorduk ama dönüşte Selçuk’dan İZBAN’a (metro) binip hava limanına ulaştık. O da 13 TL. Gördüğünüz üzere yarı fiyatına gitmek mümkün. (Tepeköy’de ücretsiz aktarma yapılıp Menemen hattına biniliyor oradan da 7 durak. Yaklalık 1 saat 10 dakika sürüyor ama öncesinden izbanın sitesinden kalkış saatlerine bakmakta yarar var.)
  -Konaklama olarak Mosaic Hotels’i tercih ettik ve çok memnun kaldık.
  -Hayatımda ilk defa şeftali şarabı içtim ve aşığı olduğu resmen 🙂
  -Esnafı kesinlikle turistleri kazıklayıcı yada sade yolunacak kaz olarak görmeyip elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. (cumalıkızık’da acı tecrübeler biriktirmiştim, burası çok iyi geldi)
  -En önemlisi de Şirince’nin atmosferine, sokaklarına, insanlarına bayıldım. Umarım bozulmadan, bu doku korunur, iyi seyahatler 🙂

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Çok teşekkürler eklemeler ve güncellemeler için Anıl 😉

   Cevapla
 2. zeynettin

  harika bir yazı ve tanıtım.. izmirforum.com sitemizi yeni açtık. umarım biz de sizler gibi izmiri tanıtacak güzel yazılar yazabiliriz…

  Cevapla
 3. Süleyman

  Merhabalar,
  İyi çalışmalar yazınızı çok beğendim. Denizli’den tren yoluyla selçuk a kadar gelip ordan şirince ye geçeceğim. Sorum şu, kışın bu aylarda gitsek aralık ayı gibi gezme dolaşma şansımız olur mu?

  Cevapla
 4. Ali

  Selcukta yasiyorum , misafir agirlamaktanonur duyarim, obolgedeki bisikletci ve gezgin arkadaslar bana ulasabilirler merkezde tankaş derseniz herkes yonlendirir 🙂

  Cevapla
 5. Altuğ Başar

  Bravo,bravo,bravo!
  Sizi tebrik ederim,bu kadar büyük hizmetin,ücretsiz olması bence adil değil.
  Eksiklikler var ama bilhassa İzmir’in en güzel plajları bölümü mükemmel.
  Aramaktan yüzmeye vakit bulamamışınızdır. Tek kelimeyle muhteşem.
  Yurt dışı seyahatlerinizde yardımcı olmak isterim. Özellikle, kayak,deniz
  ve tüm Avrupa köyleri

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Süper ne mutlu bize her zaman bekleriz tavsiyelerinizi çok teşekkür ederiz 😉

   Cevapla
 6. Perihan

  Merhabalar,

  Sizi uzun zamandır sosyal medyadan takip ediyorum yazılarınızı okuyorum ve çok kıskanıyorum 🙂 Bu baharda Allah kısmet ederse bizde eşimle şirinceye gitmek istiyoruz. Fakat internette belirtilen bir kaç otel ve pansiyon fiyatı biraz bana fazla geldi. Alternatif bir fikriniz var mı? Konaklamayı nasıl ucuza getirebiliriz?

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Selam Perihan

   Şirince de oteller biraz pahalılar gerçekten. Selçuk’ta gecelemeyi düşündünüz mü?

   Cevapla
 7. Gül Hanım

  çok keyifli bir gezi olmuş adınıza…
  tadımlık öneri olarak damla sakız reçeli de meşhur, -aslında genel olarak damla sakızı meşhur sanırım her şeye uyarlanmış- gidenler ve sevenler için akılda kalabilir.

  selamlar.

  Cevapla
  • Biz Evde Yokuz

   Harika ekleme için teşekkürler. özellikle tavsiye edeceğin bir yer var mı

   Cevapla
   • Gül Hanım

    maalesef. çok kısa bir zaman diliminde gezebilmiştik biz de… dikkatimi çeken şey buydu. tekrar gitmek nasip olursa sizin notlarınızdan epey istifa edeceğim gibi esas. :’)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Send this to a friend