DAVRAZ KAYAK MERKEZİ, ISPARTA

Kayma kalitesini en doğru tartacak insanlar olduğunu düşündüğümüzden, ne zaman milli kayak takımından biriyle tanışsak hep sorarız; “Kaymak için en iyi kayak merkezi neresi?” Sarıkamış Kayak Merkezi’ni zaten biliyorduk ama son senelerde Davraz Kayak Merkezi de sık duyduğumuz cevaplardan oldu. İşte Davraz‘ı aklımıza böyle düşürdüler. Ne zamandır aklımızdaydı, nihayet gidip deneme fırsatımız oldu. Şimdi Isparta Davraz Kayak Merkezi’nden son durumu bildiriyoruz.

Isparta’ya gelmişken başka neler var görmek için Isparta Gezilecek Yerler rehberimiz hazır ve nazır! Komşusu Burdur‘daki Salda Gölü kışın nasıl görmek isterseniz , o da 2 saat 20 dakika mesadefe.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİNE NE ZAMAN GİDİLİR

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde sezon çok uzun değil. Kabaca sezon tarihleri 20 Aralık – 10 Mart deniliyor ama seneden seneye biraz oynamalar olabiliyor. Bu nedenle tatilinizi planlamadan önce mutlaka son durumu sorun. Otelinizin resepsiyonundan bilgi albilirsiniz. Biz Ocak’ta gittik. Kar seviyesi ve kar kalitesi gayet iyiydi.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ PİSTLERİ & LİFTLER

Davraz Kayak merkezinde her seviyeye uygun 13 pist var. Pistlerin toplam uzunluğu ise 23 kilometre. Aynı zamanda yeni öğrenmeye başlayanlar için en aşağıda babylift var. Eğlenmek isteyenler & çocuklar için de kızak pisti de mevcut.

Daha kolay anlatabilmek için yukarıdaki haritayı bölgelere ayırdık:

1. bölgedeki pistlerde kaymak için yukarıya üstü açık iki kişilik telesiyejlerle çıkıyorsunuz. Bizce ilk geldiğinizde, bu bölgede gözünüze kestirdiğiniz bir pistte kayın ama ikinci kayışınızda mutlaka daha yukarı çıkın ve 2. ve 3 bölgeyi deneyin. Biz o tarafı daha çok sevdik.

2. bölgede iki kişilik üstü açık telesiyej var. 1. bölgenin bittiği, 2. bölgenin başladığı düzlükte bir kafe var.

3. bölgede ise snowboardcuların pek de sevmediği T-Bar var. Aynı zamanda 3. bölgenin altında bir kafe var.

4. bölge dediğimiz yerin insanların diline yerleşmiş gayri resmi adı “Bubble”. Buraya çıkış dört kişilik üstü kapalı telesiyejlerle yapılıyor. En konforluları haliyle burada. Siz de göreceksiniz bubble pistleri çok daha dik. Biz gittiğimizde pist sınırları da çok görünmüyordu. Özellikle sıkı snowboardcuların çok sevdiği bir yer. Kaymayı gözünüz kesmese bile mutlaka yukarı çıkıp manzaranın keyfini çıkarın.

Davraz Kayak Merkezi, Isparta İl Özel İdaresi tarafından işletiliyor. Liftlerin açık olup olmadığını ve pistlerin son durumunu Davraz Turizm Merkezi Hizmet Birliği’nin websitesindeki canlı yayından görebilirsiniz.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ SKIPASS FİYATLARI

Skipass fiyatları dağ otellerinde kalıyorsanız daha indirimli.

1 Çıkış / 5 Çıkış / 10 Çıkış
⁃ Hafta içi 9 TL / 32 TL / 45 TL
⁃ Hafta sonu & Sömestr: 13 TL / 45 TL / 65 TL

Günlük Sınırsız İndirimli Fiyatlar: (Sadece dağdaki otellerde konaklıyorsanız geçerlidir.)
⁃ Hafta içi: 25 TL
⁃ Hafta sonu & Sömestr 45 TL

Günlük Sınırsız Normal Fiyatlar:
⁃ Hafta içi: 45 TL
⁃ Hafta sonu & Sömestr: 85 TL

Bir günden fazla almak istiyorsanız da fiyatlar gün sayısı arttıkça daha da düşüyor.

MALZEME KİRALAMA & DERS FİYATLARI

Sirene Davras Hotel’de tamamı sertifikalı hocalardan Kayak ve Snowboard dersleri mevcut. Aynı zamanda Kayak Odasından malzeme de kiralayabiliyorsunuz. Aşağıdaki fiyatlar bu otele ait. Diğer otellerde de kayak odaları var.

Kiralama Ücretleri
⁃ Kayak Takımı (Kayak + Kayak Ayakkabısı + Baton) 50 TL
⁃ Snowboard (Board + Bot ) 60 TL
⁃ 1 Takım Kıyafet (Alt + Üst + Gözlük ) 60TL

Ders Saat Ücretleri
⁃ Kayak 160 TL
⁃ Snowboard 180 TL

KAYMAYANLAR NELER YAPABİLİR

Kaymayanlar için de önerilerimiz var.

Karda piknik – Yukarılarda manzara çok güzel. Hava açıksa Eğirdir gölü bile görünüyor. 2. bölgenin en tepesinde 1-2 ahşap masa da var ancak tabi boş bulabilirseniz. Bunun katlanır sandalye getirerek çözen insanlar gördük. Hatta birine şu şekil çöktük. 😀  Bunun dışında da Yeme İçme az sonra bölümünde anlatacağımız kafelerde zaman geçirebilirsiniz.

Ders alın – Kayak & snowboard dersi alabilir veya kızak yapabilirsiniz.


Salıncaklar –  Ayrıca gittiğinizde 1. bölgenin altında ve üstünde fotoğrafta gördüğünüz cins adrenalin salıncakları göreceksiniz.

Zipline – Adrenalin seviyorsanız yine 1. Bölgenin altında Zipline mevcut.

Kar motoru ile safariye de çıkabilirsiniz.

Pazar gecesi şovu – Bazı Pazar geceleri hocaların pistte meşalelerle şovu oluyormuş. Dışarıda varillerde yanan ateş başında toplanıp izleyebilirsiniz.

Kapalı havuzda yüzme & spa & bowling & arcade – Sirene otelin tesislerinde kaymayanlar için çokça seçenek var..

YEME-İÇME

Dağdaki oteller genellikle tam veya yarım pansiyon oluyor. Bunun dışında yemek alternatifleri epey sınırlı. Yukarıdaki pist haritasında işaretlediğimiz 1. bölgenin altında ve üstünde ve 3. bölgenin altında kafeler mevcut. Kafelerde sıcak, soğuk içecekler, sucuk ekmek, köfte ekmek gibi opsiyonlar bulabilirsiniz.

Akşam üstü özel idarenin tesisinde sucuk ekmek seansları oluyormuş.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİNE NASIL GİDİLİR

Karayolu

Özellikle Denizli, Antalya, Muğla, Afyon & Konya taraflarında oturanlara kolay bir haftasonu kaçamağı.

Davraz Kayak Merkezi Isparta’ya 26 kilometre mesafede. Yolu gayet iyi. 40 dakikada şehir merkezinden kayak merkezine çıkabiliyorsunuz. Eğer bölgedeki başka şehirlerden gelecekseniz Isparta merkeze uğramadan da yollar mevcut.

Burdur – Davraz Kayak Merkezi arası 60 kilometre / 1 saat 15 dakika,
Antalya – Davraz Kayak Merkezi arası 146 kilometre / 2 saat,
Denizli – Davraz Kayak Merkezi arası 194 kilometre / 2,5 saat,
Konya – Davraz Kayak Merkezi arası 232 kilometre / 3 saat 15 dakika sürüyor.

Havayolu

Eğer havayolu ile gelmek isterseniz Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na iniyorsunuz. Bu havalimanına sadece İstanbul’dan günde 1 sefer yapılıyor Türk Hava Yolları tarafından. Bunun dışında sefer yok. Isparta Havalimanı’ndan Davraz Kayak Merkezi’ne gelmek ise 1 saat sürüyor. Yol 60 kilometre.

Havayolu için bir alternatif de Antalya Havalimanı. Eğer Isparta Havalimanı’a inen uçuş programınıza uymuyorsa, Türkiye’nin bir çok yerinden uçuş bulabileceğiniz Antalya Havalimanı’ndan da Davraz Kayak Merkezi’ne gelebilirsiniz. Yol 138 kilometre ve 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma

Isparta merkezden dağa günlük servis var. Kişibaşı fiyatı gidiş dönüş 30 TL. Her sabah saat 09:00’da Otogar’ın yanındaki petrolden kalkıyor. Dönüşü de giden yolcuların arasında anlaşmasına göre 15:00 – 16:00 arası oluyormuş. Gitmeden mutlaka servis şoförünü arayın ve durumu teyit edin. Telefon: 0554 135 9998.

Otel Transferleri & Taksi

Kaldığınız otele de transfer hizmetleri var mı mutlaka sorun ve fiyat alın deriz. Aynı zamanda Isparta Merkez’den taksiler de dağa çıkarıyorlar.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİNDE NEREDE KALINIR

Davraz Kayak merkezi için dağda konaklama imkanları mevcut. İsterseniz şehir içinde kalıp günübirlik dağa da gidip gelebilirsiniz fakat lojistik açıdan dağda kalmak daha rahat olur. Özellikle sabah hızlıca hazırlanıp çıkmayanlardansanız, dağa ulaşımın da en az 1 saat alacağını göz önünde bulundurun.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ OTELLERİ

Sirene Davras Otel

Fotoğraf Kaynak: davras.sirene.com.tr

Sirene Davras Hotel buradaki hem en büyük, hem de en konforlu tesis. Piste ulaşım bakımdan da yeri iyi. Çocuklu ailelerinde sıkça tercih ettiği otelde spa, kapalı havuz, masaj gibi hizmetler, bowling, masa tenisi ve bilardo gibi aktiviteler mevcut. Aynı zamanda hafta sonları canlı müzik ve eğlenceler de oluyor. Otel tam pansiyon. Sabah, Öğle ve Akşam yemekleri otel fiyatına dahil. Su ve soda dışındaki içecekler ise ekstra. Eğer burada kalırsanız skipass’i de indirimli fiyatlardan kullanabiliyorsunuz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Isperia Davraz Hotel

Orta büyüklükte olan bu otelde oda + kahvaltı veya yarım pansiyon (Kahvaltı – Akşam yemeği) opsiyonları mevcut.  Websitesi

SDU Motel

Dağdaki bir diğer alternative de Süleyman Demirel Ünivetsitesi Konukevi. Tel: 0246 267 20 44

ISPARTA MERKEZ OTELLERİ

Eğer dağda değil de merkezde kalmayı tercih ederseniz Isparta Merkez’deki tüm oteller için tıklayın.

TÜRKİYE’DEKİ DİĞER KAYAK MERKEZLERİNİN İNCELEMELERİ

Sarıkamış & Palandöken Karşılaştırması

KAYAK VE SNOWBOARD MALZEMELERİ NASIL SEÇİLİR

Kayak için Kayak Malzemleri Nasıl Seçilir yazımızdan, Snowboard için Snowboard Malzemeleri Nasıl Seçilir yazımızdan tüm bilgileri alabilirsiniz.

INSTAGRAM’A DA BEKLERİZ

View this post on Instagram

Sömestr öncesi Davraz yazısını yetiştirmeye çalışıyoruz ama emin olamadık başarabilecekmiyiz. O yüzden işinize yaracağını düşündüğüm bazı bilgileri şimdi hikayelerde paylaşağız şimdi. Sorularınız varsa seve seve cevaplarız yorumlarda. ☃️ Kar kalitesi güzeldi. Snowboardcular bayılacak. Özellikle Denizli – Antalya – Bodrum taraflarında oturanlar kolay bir haftasonu kaçamağı. ☃️ Lift fiyatları otel müşterileri için: günlük hafta içi 25tl haftasonu 45tl tüm sömester 45tl Otel müşterisi olmayanlar: Haftaiçi 45 – haftasonu 85 tüm semester 85. Ayrıca süre uzadıkça fiyatlar azalıyor. ☃️ Son olarak bu paylaşım bir albüm olmak zorunda kaldı çünkü Bilgehan ile bir ipte iki cambaza bağladık. Ben diyorum şu fotoğraf daha güzel, o diyor öbürü. Şimdi yönlendirmemek için tüyo vermiyorum kim hangisini sevdi ama elinizi vicdanınıza koyup da söyler misiniz hangisi güzel? #davraz #ısparta #bizevdeyokuz #snowboard #kayak #batiakdenizkalkinmaajansi #davrazkayakmerkezi

A post shared by Biz Evde Yokuz (@bizevdeyokuz) on

 1. Ders verecek hoca yada kayak bilen ama çok iyi kaynamayan birine eşlik edecek hoca nereden bulabiliriz?

  1. Orada iyi 2 tane hoca var. Tekine pek kanım ısınmadı onu refere edemem de Emrah hocayı tavsiye ederim. Kendilerinin aynı zamanda kayak kiralama yeri de var ki ben oldukça memnun kaldım. İsmini unuttum şimdi, telefonda yönlendirirler.

   Bu arada burdan herkese bi açık not olsun, aşağıda köyde bi otelden bozma yer var. Kahvaltı yapalım dedik. Bütün bir kayak boyunca bunun pişmanlığını çektik. Hem kötüydü, hem de 60 lira mıydı neydi kişi başı. Napacaksınız; ilk telesiyejlerin orada kafe var, birer sucuklu tost alıp, telesiyejle taa yukarı çıkarken ki süreyi karnınızı doyurarak değerlendireceksiniz 🙂 Gayette yeterli oluyor.

   Akşam şehir merkezinde yemek nerde yenir:
   1- Ferah kebap salonu ısparta’nın en sağlam yeri. Ama 19’u 5 geçe içeri almıyorlar, o yüzden erken gideceksiniz. Kayaktan gelip hemen üstünüzü çıkarıp yallah oraya. Olayı tandır tabi, ama çıkınca ılık oluyor tandır da malum uzun saat durdugu için. Ben 2 dilim sonrasında ısıtılmasını rica ediyorum o zaman tam kıvamında oluyor. Pideleri vs de yine fena değil. Fiyatları uygun.
   2- Hacıbenlioğlu. Oranın en eski restauranı. Tandır idare ederdi. Kebap veya pidelerini denemekte fayda var.
   3- Uğur Pide. Bizim bütün yaktığımız kalorileri geri aldığımız yer. Ortaya kıymalı pide, sucuk vs vs karışık söyleceksiniz. Ama en meshuru bu 2si. Hem fiyatlar uygun hem lezzet çok iyi. Giderken de sucuk alın tavsiye ederim. Hem uygun hem çok başarılı. Kalacak yer olarak ta airbnb’de çok secenek oluyor.

   Emrah hoca’nın nosunu unutuyordum az daha: 05458931085
   Isparta havalimanı servisi tel no:05354634393
   Bi tane de kalacak yer no’su vereyim biz her ne kadar çok memnun kalmamış olsak ta: Osman Bey: 05552660832

   Evde yokuz canları: Sizden bu arada daha fazla kayak merkezi değerlendirmesi bekliyoruz, biraz ihmal ettiniz sanki 🙂 Mümkün mertebe şu yeni gelişenleri: Ergan, Denizli Bozdağ vs.. Bu arada Sırbistan, Bosna, Bulgaristan gibi uygun alternatifler de olabilir. öpüldünüz

   1. Selamlar! Bu ne güzel, dolu dolu bir yorum. Teşekkür ederiz. Normalde numara koymuyoruz ama bu kadar faydalı, bir de tatlı dilli bir yorum olunca kıyamadık silmeye. Sevgiler

 2. Güzel inceleme yazısı için teşekkür ederiz.
  Günlük kayak/snowboard kiralama ücreti en düşük/en yüksek ne kadar bilginiz var mı?

 3. Merhaba,

  ilk gün kiraladığınız kıyafetleri, örneğin 5 gün kalacaksanız, 5 gün kullanıyor musunuz? Yoksa hergün yeniden mi kiralıyorsunuz. Kıyafet kiralama ücretleri günübirlik mi?

 4. Selam, Her seviye telesiyej geçişinde skipass kullanılıyor mu? Yoksa sadece 1.ye binerken 1 kere mi para veriyoruz? Örneğin 1’den 3’e çıktım. Sonra 2’ye indim, tekrar 3’e çıkarken skipass basıyor muyum? Teşekkürler

 5. 4. Bölgeye kaymaya cesaret edemezsek sadece manzara için çıkıp yine telesiyej ile mi iniyoruz?

  1. Selam ahmet. Bubble’ı ilk gördüğümde nefesim kesildi. Biz gittiğimizde pist yoktu, sanırım bizimkilerin kastettiği yer yer dışına çıkılmaması için bırakılan bayraklar. iyi cesaret öyle bir yere pist yapılmış. Telesiyejle çıkarken bile nutkun tutuluyor. Genelde oraya daha az kar yağdığı için sert kar oluyor yani kayak için zaten elverişli olmayan bolkar bi de sert veya taşlaşmış bolkara dönüşmüş oluyor. Kısacası eğer pro kayakçı değilsen orası boardcular için. Hani şu filmlerde görüğümüz dağlardan bayırlardan yamaçlardan iniyorlar ya aynı o seviyede 🙂 Ejder, Ottoman filan bunun yanında masum kalır. Gerçi oraların da açıldığı yok ta. Burası en azından açık oluyor. Davraz’da en çok ikinci ve birinci bölgede eğlendim. Ama hsonu veya cuma gidiliyorsa öğleden sonra (aynı sarıkamış gibi) 1nci bölgede kuyruk olduğundan gün bitene kadar bi daha 1nciyi bölgeye uğramıyorsun, en azından ben öyle yaptım. Gondol yapılıyor o bitebilirse (10 yıldır filan inşaası sürüyor) bu sorunlar bitecek ve telesiyej aktarmalarından ve soğuk hava yeme derdinden de kurtulacağız. Kısacası Davraz 10 lv birden atlayacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir