AVUSTURYA GEZİ REHBERİ

Avusturya dünyanın en asil ülkelerinden desek yalan olmaz. Özellikle de çok asil bir yer olan başkenti Viyana'da her adımınızda köklü bir krallığın ülkesinde olduğunuzu hissediyorsunuz. Estetik anlayışı kaliteli, modern ama geçmişine bağlı, doğası büyüleyici yerleri sevenlere birebir.

Üstelik ne zaman giderseniz gidin farklı bir cazibesi var: Alp dağları yazın ayrı, kışın ayrı güzel. Noel pazarları, operaları sadece dağları değil, şehirleri de kışın bile insanları çekiyor.

Burada sizin için Avusturya hakkında her türlü bilgi bulabileceğiniz bir gezi rehberi hazırladık. Vakit buldukça yeni yazılarımızda size Graz ve Salzburg'u da anlatacağız. Viyana ve Hallstatt tüm gezginlerin önceliği olduğu için rehberimize oradan başladık ama vaktiniz varsa mutlaka Salzburg'u da programınıza şıkıştırın deriz.

AVUSTURYA GEZİNİZİ PLANLAMAYA BURADAN BAŞLAYIN

VİYANA’DA GEZİLECEK YERLER

Avusturya Macaristan İmparatorluğu'nun tüm ihtişamını miras bıraktığı Viyana Avrupa'nın nispeten daha ağırkanlı başkentlerinden ama biz öyle önerilerle geldik ki Viyana seyahatiniz kıpır kıpır geçecek.

HALLSTATT’TA GEZİLECEK YERLER, AVUSTURYA

Dost acı söylermiş Viyana'cım; Avusturya'nın yeni gözdesi Hallstatt. Alp Dağları'nın kuşattığı Hallstätte Gölü'nün kıyısına kurulan şehir, germanik dağ evleri ve manzaralarıyla "Gel bana" diyor. Zamanı yavaşlatıp, biraz kafa dinlemek için biçilmiş kaftan.

DİĞER AVUSTURYA YAZILARIMIZ

VİYANA’DA NE YENİR & NEREDE YENİR

Viyana'nın tadı hoş mekanlarda lezzetli yemekler yemedikçe çıkmıyor. En geleneksel yerde şnitzelini de yemek lazım, en şık mekanlarını da görmek lazım. Karşınızda geleneksel Avusturya yemeklerini Viyana'da yiyebileceğiniz adresler ve Viyana'nın hip mekanları

KIŞ MASALI HALLSTATT

Dünyanın en çok fotoğraflanan 5 yerinden birisi olan Hallstatt'ta yaz ayrı bir peri masalı, kış ayrı bir peri masalı... Biz de Nat Geo'nun istatistiklerine üzerimizde düşen katkıda bulunduk. :) İşte karşınızda Hallstatt kış masalından bol fotoğraflı, karlı bir gün.

VİYANA’DA ŞARAP & BİSİKLET & AGROTURİZM

Viyana'da 4 gününden az kalıyorsanız muhtemelen sıra etrafındaki kaçamaklara sıra gelmez ama "Ben şehre doydum, bana yeşil keyiflerle gel" diyenler için şarap turundan bisiklete bimeye birkaç önerimiz var!

Send this to a friend