TAYLAND’DA PAI SİRK OKULUNA KATIL – ATEŞLE OYNA! ♨

Pai Sirk Okulu’na başlamadan önce:

❖ Bu yazı okumadan, herşeyden önce, Tayland Gezisi Rehberi yazımıza bakıp Tayland ile ilgili olmazsa olmaz önerilerimize bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Biliyorsunuz, biz öyle basma kalıp gezileri sevmeyiz. Nerede unutulmaz ve benzeri olmayan bir deneyim var, onu bulup çıkarırız. Sakın oraya göz atmadan plan yapmayın!
❖ Şimdi, eğer Tayland Gezi Rehberimizi okuduysanız, sıra Pai civarındaki yerler ve aktiviteler hakkında fikir edinmeye gelmiştir. Bunları da mutlaka okuyun.
Asya’nın en ünlü motorsiklet rotalarından Mae Hong Son
İçinden nehir geçen, inanılmaz sarkıtlar dikitlerle dolu devasa Tham Lot Mağarası
Boyunlarına metal halkalar takmalarıyla meşhur Padong (Long Necks) Kabilesine Ziyaret 
Tayland’ın en özgür ruhlu hippi yerleşkesi Pai için Pai’da Ne Yapılır? ve Pai Gezi Rehberi

Tayland’ın En Özgür Ruhlu Yeri Pai’da Sirk Okulu

Pai Circus School, bizce Pai’ın özgür ruhuna karışmanın en iyi yolu. Çünkü buraya gelen insan profili sadece tatilini değil, hayatını alternatif yaşayan insanlar. Dolayısıyla Pai’ın alternatif ruhunun en damıtılmış olduğu yer.

Pai’a kadar gelmişsiniz madem, vaktinizin bolluğuna göre, Pai Circus School’da günübirlik ya da birkaç günlük kurslara kesin katılın deriz. Sirk becerilerini ne yapacağım diye düşünmeyin, önemli olan o ambiansı deneyimlemek: Ders arasında kaçıp hamakta sallananlar, arada voleybol maçına girip çıkanlar, ortalık gitarını elden ele geçirip şarkı tıngırdatanlar, trambolinde zıplayanlar, çimlerde sarılanlar. İnsan burada, dünya üzerinde ne ırk, ne dil, ne devlet, ne de sınır varmış gibi hissediyor.

Dersin içeriğinde, fiziksel güç ya da kondisyon isteyen hiç bir şey yok. Daha çok ateş çevirmek için kullanılan farklı malzemelerle alıştırma yapıyorsunuz: poi, staff gibi. Tabi ki yanmayan aletlerle alıştırma yapıyorsunuz, endişeniz olmasın.

Şaka maka, bir günde bile insanın elinden baya şey gelmeye başlıyor. 😀 Biz baya yol aldık bir günde. Eğer bir hafta antrenman yapsa insan, ateş çevirecek kadar kendine güveni gelir diye tahmin ediyoruz. Bizim bir günlük eğitimin sonunda elimizden ne geldiğini bu videodan görebilirsiniz:

Öğle yemeği pakete dahil. Ama ayrıca kendinize yemek söyleyebileceğiniz de bir cafesi var. Taze meyve suları özellikle tavsiyemiz olur.

Gün batımından sonra okulu bir festival havası alıyor. Birileri kafasına göre müzikler yaparken, başkaları dans ediyor ya da o gün derste öğrendiği becerileri çalışıyor…

Pai’ı yukarıdan gören tesiste aynı zamanda bir de  hostel var. Backpackler arasında bayağı popüler opsiyonlardan biri.

“İyi hoş, ama ben katılmak değil ama izlemeyi isterdim” diyorsanız bizce bi daha düşünün. Böyle bir ortama girme fırsatı elinize bir daha ne zaman geçecek? Ama illa ısrar ediyorsanız, o zaman akşamları okulun hocalarının Don’t Cry Bar’da yaptığı poi showuna gidebilirsiniz.  Yine de bu ortamı öğrenci olarak deneyimlemek ve akşam 5 dakikalık bir show izlemek arasında dağlar kadar fark var, aklınızda olsun.

PAI CIRCUS SCHOOL
Websitesi / Facebook

Tayland hakkında daha fazla bilgi için Tayland Gezi Rehberi sayfamıza bakabilirsiniz.

2 Comments

  1. Yazı için Teşekkürler. Çok güzel görünüyor. Ama fiyatları pahalıdır herhalde. 😀 Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir