SEVGİLİYE HEDİYE FİKİRLERİ – AŞK TAZELEYEN ÖNERİLER

Sevgiliye hediye fikirleri deyince aklınıza kalp şeklinde yastık geliyorsa buradaki öneriler sizi pek açmayabilir. Bu yazımızda sadece sevgilinize değil, ilişkinize verebileceğiniz hediyelere odaklandık.

Acı gerçek şu ki; ilişkilerimizi güçledirmiyoruz. Aslında sadece bir çift arasındaki ilişkiyi kastetmiyoruz; dostlarımız, iş arkadaşlarımız, ebeveyn – çocuk da olmak üzere değer verdiğimiz tüm insanlarla ilişkilerimizi kastediyoruz. Oysa ilişkiler yaşayan varlıklar ve beslenmeye ihtiyaçları var.

Sorun, beraber yeni anılar üretmememize dayanıyor. Beraber vakit geçiriyoruz ama ortak ilişkimize yeni bir şey katmıyoruz. Belli bir yerden sonra muhabbetler kaçınılmaz şekilde hayatlarımızda olan biteni birbirimize aktarmak, eski anıları yaad etmek, ortak tanıdıkları konuşmak arasında sıkışıp kalıyor.

Bu yüzden sevgiliye hediye önerilerimiz, evin bir rafında duran şeyler değil, ilişkiye heyecan katan şeyler olsun istedik. İlişkilerini canlı tutmak isteyenlere yeni anılar kazandıracak bir torba hediye önerilerimiz var.

Her zamanki gibi sizin hediye önerilerinizi de yorumlara bekliyoruz!

 

1. Miksoloji / Baristalık Eğitimine Beraber Gitmeyi Hediye Edin

Miksoloji ve baristalık eğitimleri bu senenin popüler hobilerinden. Kahve ustası MOC  evde kahve yapımına dair 1 günlük kurslar veriyor. Uzman eğitimler ise IWSA‘da. MSA ise yıl içinde 1-4 gün arasında değişen atölyeler düzenliyor. Bizce bu atölyelere sevdiğiniz biriyle katılıp ona kursun kendisini hediye etmek oldukça ince düşünülmüş bir yılbaşı hediyesi.

2. Lale Kart Hediye Edin

Fotoğraf Kaynak: www.lalekart.org

İKSV, İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali, İstanbul Bienali ve  İstanbul Film Festivali gibi bir çok baba etkinliğinde annesi. 🙂 Lale kart da İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, sahibine birçok indirim ve ayrıcalık tanıyan üyelik kartı. “Sevdiceğim şehirde kaliteli zaman geçirsin” derseniz harika bir hediye. Hem sizi de koluna takıp götüreceği net.

Bu programda Siyah, Beyaz, Kırmızı, Sarı Lale ve Mavi Lale olmak üzere beş farklı kategoride kartlar bulunuyor. Her kategorinin avantaj kapsamı ve fiyatı farklı. İncelemek için Lale Kart

3. Box Of Us – Aşk Kutusuna Abone Olun

İkinize birden hediye. Bir kutu düşünün, her ay kapınıza gelecek ve içinde çiftlerin hayatına renk katacak, “kendin üret” felsefesiyle birlikte bir şeyler üretmenin, yapmanın, öğrenmenin ve dolaylı da olsa birbirlerini daha iyi tanımalarına vesile olacak şeyler çıkacak. O ay kutudan bahtınıza ne çıkarsa. Bir puzzle, belki bir sushi yapım seti, belki de saksıda fasulye yetiştirmek için tohumlar, belki bir masaj dersi… Hepsi ilişkilere tutku katmak ve keyifli zaman geçirmek üzere, birçok parmağa yüzük takmış bir çöpçatanlık şirketi tarafından hazırlanıyor. Maalesef bu kutuları, tek tek alamıyorsunuz, illa abone olmanız gerekiyor. Bunun sebebi de ilişkiyi aşama aşama hazırlamasıymış.

Box of Us‘ın aylık fiyatı 120 TL. Siz abonelikten çıkana kadar her ay hesabınızdan 120 TL çekiliyor ve bu içerikte bir kutu kapınıza geliyor. İşin iyi tarafı, aboneliğinizi dilediğiniz zaman başlatıp dilediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Kısacası bu kutu, her ay, partnerinizle birlikte kaliteli zaman geçirmenin yeni ve orjinal yollarını, sizin yerinize düşünen ve tasarlayan bir kutu. Ödeme sayfasına gelindiğinde kupon kodu yerine askbirsudur (hepsi küçük harf ve Türkçe karakter yok) yazarsanız 10 TL indirimli alıyorsunuz.

4. Sevgiliye Romantik Hediye Departmanında 👉 Kapıya Çiçek Bırakmanın Yeni Yolu

Sunday Flower Shop‘tan tüm sevgililere dev hizmet! Bu hizmete abone olduğunuzda, haftalık veya aylık olarak kapınıza mevsim çiçekleri geliyor. Düşünsenize her ay mis gibi, taptaze mevsim çiçeklerinden oluşan bir aranjman, ofisinizden veya evinizden hiç eksik olmuyor. İstediğiniz zaman aboneliğinizi başlatıp sonlandırabilme özgürlüğünüz yine var. Kadınlar zaten çiçek sever, ama bu hediyeyi alandan çok daha çok veren erkekler seviyormuş. Ne de olsa her ay ofise gelen çiçekler “Bas git, bu kızın bir sevgilisi var” diye bağırmanın en janti yolu. 😀

5. Seyahat Hediye Et Demeyeceğiz, Bu Ekonomide Onu Nasıl Yaparsınız Onu Anlatacağız  🙂

Evet biliyoruz, ilişkiye heyecan katmanın en güzel yolunun seyahat etmek olduğu bir tüyo olmaktan çıkalı çok oldu. Biz de zaten bu değil, mevcut ortamın zorluklarında nasıl yapabilirsiniz hakkında bir iki tüyo vermek istedik:

1. Sabit harcamalarınızı mile çevirmek için
Millerle bedava uçmaya çok alışmıştık ama mil kazanmak son senelerde çok zorlaştı. O yüzden Miles & Smiles’ın kat kat mil kampanyası cidden iyi fırsat. Bunun için tabi Garanti Bankası ve THY’nin ortak ürünü olan Miles & Smiles kredi kartına sahip olmanız gerekiyor. Bu kart, Carrefour, Opet, Enterprise, Watsons, Teknosa, Arçelik ve Beko’da her 1 TL’lik harcamaya 2 mil veriyor. Rixos otellerinde de 1 TL = 4 mil. Süpermarket ve benzin zaten her ay cebimizden çıkan kaçınılmaz harcamalar. Sadece bu harcamalarınızı bile mil toplamak için kullanabilirsiniz. 31 Aralık’ta kampanya bitiyor. Bilgi için tıklayın.

2. Bu yazımız altın değerinde bilgiler içerir
YURT DIŞINDA UCUZ TATİL NASIL YAPILIR  – İçimizdeki fabrikatör ve cebimizdeki kanaatkarı aynı anda mutlu edecek önerilerimiz var. Konforunuzdan pek de feragat etmeden uygun fiyata gezmenin tüm yollarını yazımızda derledik. Üşenmeyin okun, çok faydalı bir yazı.

 

6. Spor Ve Yanında Kendinizi Hediye Edin

Bizce spor, insanın kendi limitlerini zorlama, hayata karşı “Ben de buradayım!” deme şekli. Hele bu limitleri beraber zorlamak, bizce en güzel çift olma deneyimlerinden. Gelin bu sene sevdikleriniz spor & spor malzemeleri  ve yanında kendinizi hediye edin. Mesela:

1. Bisikletli hayata geçin! – Bizim paylaşmayı en sevdiğimiz sporların başında bisiklet geliyor.  Hem beraber seyahat, hem de spor imkanı sağlıyor, hem bisikletçilerin ortamlarına girme imkanı sağlıyor. Ayrıca bisiklet çok da ekonomik bir hobi. Kafama yattı, hangi bisikleti almak lazım derseniz, sizi buraya alalım: Bisiklet Çeşitleri

2. Doğu Ekspresi‘ne atlayıp (tek yön 61 TL), Sarıkamış Kayak Merkezi‘nde kaymaya gidin. Hem yolculuğun kendisi müthiş keyifli, hem de Sarıkamış çok güzel bir coğrafya kaymak için. Kayak malzemesi almak ya da hediye etmek isterseniz Kayak Malzemeleri yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

3. Şehirden çıkamayanlar boulderinge göz atabilirler,

4. Ya da o üye olup da derslerini sürekli ektiğiniz spor salonunun yolunu tutabilirler.

7. Yemek Kursu Hediye Edin  (Komşu Da Pişer Sana Da Düşer)

Hadi diyelim spor yapmıyorsunuz o zaman ona beraber gideceğiniz bir yemek kursu hediye edin de kilo alacaksanız beraber alın! 😀

Yemek kursunun da klasik bir sevgili aktivitesi olmasının bir sebebi var; gerçekten hem eğlenceli, hem de bence bilinç altında bir yerde yuva kurma iç güdüsünü gıdıklıyor.

Mutfak sanatları son senelenin yükselen trendlerden olduğundan, Türkiye’nin birçok şehrinde katılabileceğiniz bir kurs açıldı. Türkiye’deki tüm aşçılık, pastacılık okullarını, günübirlik atölyeler düzenleyen kurumlar hakkında detaylı bilgiyi Yemek Kursları yazımızda ayrıca ele aldık.

8. Hediyesini Kendi Ellerinizle Yapın / Ya Da Beraber Yapın 🙂

Yılbaşında, sevdiğiniz kişi için sizin tarafınızdan kişiselleştirilmiş, kendi el emeğinizin ürünü bir hediye vermek de bizce harika bir fikir. Bu ister bir cam vazo olur, ister bir string art tablo. Her ne olursa olsun satın alınmış bir hediyeden çok daha kıymetli olacağı garanti. Diğer bir seçenek de bu kurslara beraber gitmeniz. Şehirde bu tip, günübirlik atölyelerde el maharetinizi konuşturabileceğiniz birçok kurs var.
👉 String Art – Yukarıdaki videodaki ip ve çivi yardımı ile yapılan sanata string art deniyor. Galata’da bulunan Studio Masterpiece eğitimini veriyor. Ayrıca resim ve heykel kursları da var.

👉 The North Fox – North Fox deriden harika aksesuarlar yapıyor. Ama öyle el çantası, kemer gibi klasik şeyler değil. Deriden fotoğraf makinası askısı, dizüstü bilgisayar kılıf ve çantaları gibi modern tasarımlı ve her yerde olmayan ürünler yapıyorlar. The North Fox talep üzerine atölye de düzenliyor. Onun bir sonraki cüzdanını kendi ellerinle yapabilirsin!

👉 Cam Atölyesi –  Riva’daki Cam Ocağı Vakfı’nın yeri Cam Ocağı‘nda günübirlik çeşitli içeriklerle hem yetişkinler hem de çocuklar için cam atölyeleri düzenleniyor.

👉 Teraryum Atölyesi – Hani bu minik cam fanusların içinde çok dekoratif ekosistemler yaratıyorlar ya, ona teraryum deniyor. Sutopya‘nın kurslarını incelebilirsiniz.

9. Unutulmayacak Hediye: Nefes Kesen Deneyimler

Duygu patlaması yaşanan anlar kadar iki insanı birbirine yakınlaştıran çok az şey var. Ölmeden önce sevdiğiniz biriyle aşağıdakilerden en az bir tanesini mutlaka denemenizi öneririz!

Skydiving, İzmir

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Skydive Efes
Söylemeden edemeyeceğim; İzmir de hiç fena aşk tazeleme yeri değil hani! Boşuna Türkiye’nin Toskana’sı demiyorlar. 🙂 Sevgili ile İzmir’de gezilecek yerler için tıklayın.

Hayatta Kalma Okulu, İzmit

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Hayatta Kalma Okulu
Erkek sevgiliye hediye arıyorsanız biz hayatta kalma okuluna gitme fikrine heyecanlanmayan bıyıklı daha görmedik. Bilginize. 🙂

Balon Turu, Kapadokya

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Kapadokya’da Balon Turu
Kapadokya sadece içinde nefes alması bile romantik bir yer. Bir de balon turu yaptınız mı… Zaten oldukça popüler bir sevgiliye hediye fikri. Biraz daha orjinal bir şey olsun derseniz sizi freediving’e alalım.

Freediving (Tüpsüz Dalış), Bodrum

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Serbest Dalış
Bilmiyorum bunu bekliyor muydunuz ama tüm aktivite önerilerimiz arasındaki en derin deneyim, tüpsüz dalış çünkü bireysel bir spor ama insan birbirinden ya çok cesaret alıyor ve kendini aşıyor ya da biri korkusunu öbürüne bulaştırıyor.

Microlight, Safranbolu

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Delta Kanat
Boşuna yol tepmemek için gitmeden önce mutlaka arayıp hava durumun uçuşa elverişliliği konusunda bilgi alın! Safranbolu’yu da mutlaka gezmelisiniz.

Rafting (Melen)

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Melen Çayı’nda Rafting
Merak etmeyin, Melen Çayı öyle hırpalayan rafting deneyimlerinden değil ama yine de adrenalin salgılatacak kadar eğlenceli ve maceralı. Ayrıca İstanbul’a günübirlik gidip gelinebilecek mesafede.

Yamaç Paraşütü (Fethiye)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=98&v=UwqZ1-DBMpU
Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Ölmeden Önce Türkiye’de Yapılacaklar Listesi
Gitmeden önce mutlaka arayıp hava durumun atlayışa elverişliliği konusunda bilgi alın.

Scuba Diving, Kaş

Nerede, nasıl yapılır bilgisi için: Tüplü Dalış
Ayvalık ve Saroz Körfezi popüler dalış noktaları olmakla birlikte bizce Kaş Türkiye’de daldığımız en keyfili yer. Zaten kendisi de şahane bir yer. Sabah dalışlarında her zaman daha fazal balık görüyorsunuz aman öğleden sonraya bırakmayın.

Sevgiliye hediye fikirlerimiz şimdilik bu kadar. Sizden de önerilerinizi bekliyoruz!

5 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir