KÜBA GEZİ REHBERİ

BURADAN BAŞLAYIN

KÜBA VİZESİ – NASIL ALINIR & NE KADAR TUTAR

Küba’ya gitmek için vize gerekiyormuş diye yüzünüz düşmesin, Küba vizesi hiç evrak toplatmayan, başvuru formu toplatmayan, bir gün içinde alınabilir kolaylıkta bir vize. Küba vizesi nasıl alınır? Böyle alınır…

HAVANA

KÜBA’DA EVDE KONAKLAMA – CASA PARTICULAR

Hangi Küba rehberini okursanız okuyun, hepsininde Küba’da en yapılacak güzel şeylerin başında Kübalıların evlerinde konaklamayı göreceksiniz. Bunlara casa particular deniyor. Nerelere dikkat edilmeli, nasıl bulunur & rezerve edilir gibi bilgiler.

HAVANA GEZİLECEK YERLER, KÜBA

İddia ediyorum bu kadar kapsamlı bir Havana rehberi yazılmadı! Havana’da ne yapılır, nereleri görmeli, asla kaçırılmaması gerekenler, en iyi restoranlar, nerede kalınır hepsini derledik. Bu rehberle sırtınız yere gelmez. 🙂

DİĞER KÜBA ŞEHİRLERİ

TRİNİDAD GEZİLECEK YERLER – KÜBA’NIN EN GÜZEL MASALI

Küba’dan Havana’yı istemeye gittik, sonra Trinidad’ı alıp çıktık. 🙂 Bilmiyorduk ki Havana’nın daha güzel, daha tatlı ve daha sıcak bir kız kardeşi varmış! Zamanın 1800’lerde donduğu Trinidad masalındaki gezilecek yerlerden, müthiş romantik restoranlara tüm önerilerimiz.

DİĞER KÜBA YAZILARIMIZ

KÜBA’DA NE YENİR? KÜBA YEMEKLERİ NELERDİR VE NEREDE YENİR

Yüzyıllarca sömürgecilerin İspanya’dan, kölelerin Afrika’dan getirdiği etkilerin Karayip malzemeleri ile birleşerek bir tabakta kendini gösterdiği Küba mutfağının denemeden dönülmemesi gereken lezzetleri ve içkileri nelerdir? Geleneksel Küba yemekleri ve Küba’daki favori adreslerimiz.