BURADAN BAŞLAYIN

Küba'ya gitmek için vize gerekiyormuş diye yüzünüz düşmesin, Küba vizesi hiç evrak toplatmayan, başvuru formu toplatmayan, bir gün içinde alınabilir kolaylıkta bir vize. Küba vizesi nasıl alınır? Böyle alınır...

HAVANA GEZİ REHBERİ

Hangi Küba rehberini okursanız okuyun, hepsininde Küba'da en yapılacak güzel şeylerin başında Kübalıların evlerinde konaklamayı göreceksiniz. Bunlara casa particular deniyor. Nerelere dikkat edilmeli, nasıl bulunur & rezerve edilir gibi bilgiler.
İddia ediyorum bu kadar kapsamlı bir Havana rehberi yazılmadı! Havana'da ne yapılır, nereleri görmeli, asla kaçırılmaması gerekenler, en iyi restoranlar, nerede kalınır hepsini derledik. Bu rehberle sırtınız yere gelmez. :)

DİĞER KÜBA ŞEHİRLERİ

Küba’dan Havana’yı istemeye gittik, sonra Trinidad’ı alıp çıktık. :) Bilmiyorduk ki Havana’nın daha güzel, daha tatlı ve daha sıcak bir kız kardeşi varmış! Zamanın 1800'lerde donduğu Trinidad masalındaki gezilecek yerlerden, müthiş romantik restoranlara tüm önerilerimiz.

DİĞER KÜBA YAZILARIMIZ

Christopher Columbus'un Küba'ya ayak basışından, İspanyol sömürgeciliğine, Afrikalı kölelerin gelişinden, İngiliz - İspanyon savaşına, İspanyollardan bağımsızlıklarını alırken Amerika'nın kucaklarına düşüşüne, devrim ve komüsisme kadar Küba'yı bugüne getiren tüm tarifi olaylar.
Devrimi hazırlayan şartlar, 3-5 kişilik bir gerilla operasyonunun nasıl toplumsal bir harekete döndüşü, dünyayı sallayan liderler Fidel Castro ve Che Guevara, Rusya ve Amerika'nın hamlelerinin nasıl nötr olan Küba'yı komünizme ittiği, ve Küba'nın rejimi dünyaya ithal etme çabaları
Yüzyıllarca sömürgecilerin İspanya'dan, kölelerin Afrika'dan getirdiği etkilerin Karayip malzemeleri ile birleşerek bir tabakta kendini gösterdiği Küba mutfağının denemeden dönülmemesi gereken lezzetleri ve içkileri nelerdir? Geleneksel Küba yemekleri ve Küba'daki favori adreslerimiz.